Ochraniacze

arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
27 września 2012 16:32
Perlica, dziękuję za info.
Nie wiecie jaki sklep internetowy sprzedaje ochraniacze skórzane KEN TAURa?

(i nie tylko ochraniacze, bo potrzebuję tez 2 napierśników, a uwielbiam ich skórę)
Laguna, ja też lubię ich sprzęt, napierśnik mam świetny. Na pewno okser.pl jest teraz przedstawicielem na PL, ale tez kilka sklepów innych.
Ja mam juz jeden komplet ochraniaczy skórzanych, do tego 4 napierśniki. Poza tym moja była szefowa miała ich ogłowia i siodło i były rewelacyjnej jakości.
Więc szykuję się do kolejnych inwestycji w tą markę 🙂
Laguna horsehouse.pl
Dziękuję :kwiatek:

Porównam sobie ceny w obu i zamówię
Laguna na Allegro sklep Awil Horse ma wystawione ochraniacze Kentaura w promocyjnych cenach.
Czy poda mi jakaś dobra osóbka wymiary Olimpicków w rozmiarze L ?
Razem z wymiarem obwodu nogi zapięte na 1 i 3 bolec, z góry dziękuję  :kwiatek:
http://amigo-konie.pl/4896.html
miał ktoś takie ochraniacze? 🙂
borkowa miałam jakiś czas temu i w sumie jak na tą cenę to nawet ok, przody przetrwały znacznie dłużej niż tyły, w których pruły mi się rzepy i w ogóle te tyły byly strasznie cieniutkie, choć drugi raz bym pewnie ich nie kupiła, raczej jakies skorupki z serii pro dużo fajniejsz są
rybka   Różowe okulary..
30 września 2012 12:44
BR na kasztanie.
Przepraszam, ale fotek to ja robić nie umiem...
Dla mnie fajnie, co prawda te kaloszki jak dla mnie dziwne... dość wysoko układają się na piętce.
rybka, co to za siodłao? Schumacher?
rybka   Różowe okulary..
30 września 2012 18:51
Kaloszki powinny być M-ki, tak sądzę.
Dla mnie fajnie, co prawda te kaloszki jak dla mnie dziwne... dość wysoko układają się na piętce.
rybka, co to za siodłao? Schumacher?

Jaguar
rybka, a czy ścięgna się nie przegrzewają  w tych BR? Nie widzę żeby one miały jakieś wywietrzniki,a materiał z którego są wykonane wygląda na mocny.
Kasix1997   My little Princess
30 września 2012 19:27
Testował ktoś to cudo?  😜  ❓

Ochraniacze Event Teddy Hansbo

rybka   Różowe okulary..
30 września 2012 19:34
rybka, a czy ścięgna się nie przegrzewają  w tych BR? Nie widzę żeby one miały jakieś wywietrzniki,a materiał z którego są wykonane wygląda na mocny.

Hym... nie mam termokamery, ale w porównaniu do innych ochraniaczy, które są zabudowane nie sądzę aby sie przegrzewały. Widzę, że koń ma tak samo spocone nogi jak np w Piaffach. Od środka jest neopren, który absorbuje pot. Myślę, że nie są to ochraniacze na wielogodzinne tereny lub jako ochraniacze na padok, ale na ponad godzinny trening ujeżdżeniowy spełniają swoje zadanie bo trzymają mocno ścięgna.
Tak ;-) Dla mnie ochraniacze z misiem są upierdliwe w utrzymaniu w czystości.  Ogólnie fajne ochraniacze, misio naturalny, dość przewiewne i na pewno miłe dla końskiej nogi.

edit: a w jaki sposób te BRy ochraniacze trzymają ścięgna?
rybka   Różowe okulary..
30 września 2012 19:42
Tak ;-) Dla mnie ochraniacze z misiem są upierdliwe w utrzymaniu w czystości.  Ogólnie fajne ochraniacze, misio naturalny, dość przewiewne i na pewno miłe dla końskiej nogi.

edit: a w jaki sposób te BRy ochraniacze trzymają ścięgna?

Poprzez mięsisty neopren i bardzo dokładne dopasowanie ochraniacza do nogi, one są "uformowane" jak noga i poprzez odpowiednie dociągnięcie rzepów idealnie dopasowują się do nogi. Dla mnie nieco to przypomina dopasowanie pasa  podtrzymującego krzyż u sportowców podnoszących ciężary. Zaznaczam, że to moje subiektywne zdanie, potwierdzone jedynie moimi obserwacjami i wrażeniami  😉
rybka, nie miałam na myśli obrazu z termokamery 🙂
Chodziło mi o subiektywną ocenę, bo miałam kiedyś pełne Horze ( takie najtańsze) i nogi były całe mokre po  treningu w porównaniu do np. innych pełnych ochraniaczy np.Premier Equine.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
30 września 2012 19:45
No właśnie mnie też chodzi o takie, które by trzymały ścięgna, a przy tym nie były za drogie
rybka   Różowe okulary..
30 września 2012 19:48
Myślę, że jeszcze Quante możecie popytać, ja mam BR dopiero od tygodnia i już chyba wszystko na ich temat powiedziałam po tygodniu użytkowania  😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 września 2012 20:02
Aaaaaa ja chcę BRy 😜
A te Hansbo są sprzedawane parami. czy jako komplet?
Kasix1997   My little Princess
30 września 2012 20:40
huzarova parami  😉
No to świetnie, że ochraniacze w tej cenie maja taki gruby neopren przylegający do nogi. Może uda mi się gdzieś pomacać, tozastanowię się na nimi, bo jednak sa połowę tańsze niż SMB.

Aja znalazłam coś takiego, zdjęcia niekatalogowe ;-) Fajnie widać kolory...
http://www.flickr.com/photos/spogahorse/7923157524/in/set-72157631366934868/
czy mieliście do czynienia z ochraniaczami tekna
http://www.sprzetjezdziecki.com/tekna-ochraniacze-ujezdzeniowe-carbon-przody-p-2192.html
jak sie ma cena do jakości i użytkowania ? czy nie beda obcierały - z przodu jeden koniec zachodzi na drugi dlatego sie zastanawiam czy nie uciskają ew. obcierają
Czy poda mi jakaś dobra osóbka wymiary Olimpicków w rozmiarze L ?
Razem z wymiarem obwodu nogi zapięte na 1 i 3 bolec, z góry dziękuję  :kwiatek:

Potrzebujesz jeszcze tego? Jeśli tak, to mogę zmierzyć na sucho, bo akurat mam je pod ręką.
Potrzebuję pilnie ochraniaczy dla konia z obwodem 35-36 cm.. BR'y chłopa obtarły, a są na styk - chyba za bardzo na styk... Czy ja znajdę coś na takie wielkie nogi?
rybka   Różowe okulary..
02 października 2012 09:19
Potrzebuję pilnie ochraniaczy dla konia z obwodem 35-36 cm.. BR'y chłopa obtarły, a są na styk - chyba za bardzo na styk... Czy ja znajdę coś na takie wielkie nogi?

Takie kiedyś miałam na konia, który był duży. rozmiar XXL, napisz może do sklepu to Ci zmierzą.
http://www.arpav.sklep.pl/index.php?m=ass&s=30nt3h7natpy4mwfje6nhn7jnw8rpsa6&id_ass=75110
Rybka - dzięki wielkie! Po cichu jednak liczę, że znajdzie się jeszcze coś innego i będę mogła trochę powybrzydzać  😉 Straszna szkoda, że BR nie robi ochraniaczy w rozmiarze XL, bo to na prawdę świetny produkt. Mam dwa konie w robocie, za chwilę będą trzy, a na dworze robi się co raz szybciej ciemno. Bardzo chciałabym skompletować dla Karych ochraniacze, jednak to spora oszczędność czasu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się