Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
27 września 2012 21:09
Podobni?:
mega!

laski szukam kołyski, któraś ma moze i chce sprzedac?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 września 2012 21:43
AleksandraAlicja niesamowite podobieństwo!  😲 Aż w szoku jestem, nie sądziłam, że dziecko może być tak do rodzica za młodu podobne! Zaintrygowałaś mnie, aż chyba poproszę mamę, żeby poszukała moich zdjęć z maleńkości! 😀
A swoją drogą po chwili nasunęło mi się pytanie- to synek taki ładny, czy mama przystojna? 😁

W sumie już drugą noc u teściów spędzamy. Mała zasypia u mnie na rękach, ale odłożona po paru minutach się przebudza. Ogólnie z chęcią bym z nią w łóżku spała, ale strasznie się boję, że w nocy ją przygniotę... :/
lubią paski 🙂 jest git 🙂

🤣 🤣 🤣

Aleksandra Alicja, ale fajne!

Dziewczyny, pisałyście o nebulizatorze i inhalacjach. Maksiowi katarek zszedł do płuc, ma mokry kaszel, coś tam wykrztusza, ale nie wszystko. Lekarz kazał kupić nebulizator i stosować 3 x dziennie inhalacje z solą fizjologiczną. Macie jakieś doświadczenia? Daje taka sól w ogóle cokolwiek? Maksiowi się te zabiegi baaardzo nie podobają, nie wiem, czy gra jest warta świeczki. Opukuję go poza tym, może podpowiecie, co jeszcze robić żeby mu szybciej przeszło?

No i jak szalejemy z fotami:
Magdalena, ja kupiłam i używam nebulizator. Bardzo rozrzedza katar i pomaga usuwać to co zalega w nosie i głębiej. Przy katarach samą solą, a jak coś jest poważniejszego, to wkrapiam lekarstwo dodatkowo.
Tylko faktycznie takiego malucha ciężko namówić do współpracy, bo żeby to miało sens to ok. 15 min. trzeba posiedzieć.

Ja mam taki, który oprócz maseczki ma również końcówkę do samego nosa.
Kami   kasztan z gwiazdką
27 września 2012 22:15
Karina nasz x-lander move dotarł do nas w poniedziałek - na razie jesteśmy nim zachwyceni. Znajomi bardzo sobie te wózki chwalą, że niezniszczalne. No ale jak wyjdzie w praniu u nas to zobaczymy  😀iabeł:

Sznurka cudne zdjęcie  😍
Magdalena, ja kupiłam i używam nebulizator. Bardzo rozrzedza katar i pomaga usuwać to co zalega w nosie i głębiej. Przy katarach samą solą, a jak coś jest poważniejszego, to wkrapiam lekarstwo dodatkowo.
Tylko faktycznie takiego malucha ciężko namówić do współpracy, bo żeby to miało sens to ok. 15 min. trzeba posiedzieć.

Ja mam taki, który oprócz maseczki ma również końcówkę do samego nosa.


rany, 15 minut, niewykonalne... Końcówka do noska jest, myślisz, że tym lepiej? Nawet, jak nie wszystko będzie wdychane? Ile razy dziennie mam to stosować?
I napisz mi proszę czy jest sens używania tego, kiedy dziecko śpi? Odkaszlnąłby dopiero rano... Czy jak tego używam, to dziecko musi być w pozycji pionowej, czy można na leżąco? Dla półroczniaka mogę coś wkroplić wspomagającego, czy sama sól?

Dzięki  :kwiatek:
Te wspomagające to na receptę, jeśli lekarz nie wspomniał, to samą solą.
Nie mam pojęcia, czy można inhalować na śpiąco i leżąco. Od tego strasznie dużo wody się zbiera w nosie - wiem, bo ja też stosuję przy katarach na sobie, bo to bardzo odtyka. Jak moi byli mniejsi to im bajkę puszczałam dla odwrócenia uwagi  i jakoś szło, no ale nie byli tacy mali jak Twój Maksio.

przy mocniejszym przeziębieniu to ze dwa lub trzy razy dziennie, ale najważniejsze to przed snem.
aaa tylko do tego nie można wlewać żadnych olejków, bo strasznie zakleja. te lekarstwa (nie pamiętam nazw) są w formie wodnistej.
dzięki Naboo, w takim razie daruję sobie dziś, jutro przed spaniem dziennym będę walczyć z końcówką noskową. Albo wsadzę go w nosidło (co mu uniemożliwi wyrwanie się, biednemu...) i jak już będzie w fazie przedodpływowej, zaatakuję  😉
Ale poszalałyście z fotkami, już dawno nie było tak naturalnie pieknych zdjęć  😍 (  albo za rzadko zagladam, albo w taką euforie wprowadziło mnię  ostatnie pół butelki wina  🤣 )
gwasch pierwsza fota mistrzostwo swiata  🙇, cudne absolutnie cudne  💘
sznurka fota nieziemska chyba oddaje w 100% to co teraz czujecie  🙂
Magdalena super fota urocza i tak naturalna  😍
Magdalena oj takie przekładki to my co rano mamy 🙂 najważniejszy punk dnia 🙂
demon, Bogdan, zrobiłam kilka fotek, na ostatniej Maksio puszcza pawia (no dobra, ulewa) - widać przerażenie M, do którego właśnie biała smuga dociera, a między końcem a początkiem ulania widać uradowane oczy Julki, która jeszcze nie zdążyła obczaić, że coś jej na nos leci  😁
Super foteczki dziewczyny! Więcej, więcej proszę - uwielbiam ogladać 😉

sznurka ja mam kołyskę starą bo już kilkoro dzieci w niej spało. No ale...będę jej potrzebować więc nie sprzedam ani nie oddam. Ale kilka dni temu widziałam podobną do mojej na allegro...może jeszcze jest.

edit: mam bardzo podobną do tej http://allegro.pl/drewniana-kolyska-z-blokada-kolkami-i-materacem-i2674643582.html
ash   Sukces jest koloru blond....
28 września 2012 07:15
Sznurka,  moja przyjaciółka ma taką huśtawkę http://allegro.pl/hustawka-mis-bright-starts-i2672108901.html i wiem jakie to zbawienie jest 😀
Ale huśtawka nie zastąpi kołyski moim zdaniem. Huśtawka służy do zabawy a kołyska do spania. My nie używaliśmy łóżeczka przez pierwsze pół roku życia Filipa, spał tylko w kołysce.
ash   Sukces jest koloru blond....
28 września 2012 07:22
A widzisz, córka mojej przyjaciółki spała w huśtawce. Nie służyła ona do zabawy, tylko do spania w ciągu dnia.
No a ja nie jestem pewna czy pozycja w huśtawce jest dobra do spania w niej...szczególnie dla dziecka 1,5 mies.
ash   Sukces jest koloru blond....
28 września 2012 07:29
Zosia spała w niej w dzień aż osiągnęła 10 kg i ma się świetnie. Ale wybór zależy przecież od Was Mamuśki.
Ja tylko pokazuje co można wziąć pod uwagę.

ash każdy zadecyduje sam, ale faktycznie nie są zalecane, ze względu na wymuszoną jedną pozycję przez dłuższy czas.
Jak bym miała problematyczne w usypianiu dziecko to pozwalałabym zasypiać w huśtawce, ale później sio do łóżka 😉

Ale podejrzewam że sznurka akurat - może się mylę - szuka kołyski nie dlatego że jej dziecko trzeba telepać żeby zasnęło tylko dlatego że kołyska jest boska do sypialni. Masz dziecko koło siebie, na wyciągnięcie ręki. A poza tym kołyskę można też ze sobą gdzieś zabrać - np do drugiego pokoju, kuchni itd. Jeśli chce się mieć dziecko na oku.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 września 2012 07:53
dziewczyny, podpowiedźcie mi prosze - mam cały stos ciuchów z H&M ( w tym kurtki jesienne i zimowe,kombinezon) z których Mania już wyrosła, buty - głównie ecco i geox - warto to wrzucić na allegro czy gdzieś indziej odsprzedajecie? chce się tego pozbyć,bo i miejsca szkoda i za "odzyskaną" kasę kupie jej kolejne ciuchy w jej rozmiarze... warto bawic się w allegro czy na jakies stricte mamuskowe portale to wrzucić?
moja Julka zasypiała w wozku, potem przekladałam ją do lozeczka , pospała troszkę i znowu był płacz i do wozka. Tak było przez póltora roku... budziła wszystkich w domu

potem wyrosla z tego- na szczęscie.
jak tak wspominkowo się zrobiło... mój bąk wczoraj skończył 2 latka 🙂
Ktoś - ja ciuszki zawsze do komisu zanoszę - część się sprzedaje, część oddaję za darmo ( daję ogłoszenie na tablica.pl )
kurczak_wtw Jaki duży chłopak. Mój Franek chyba tak nie wyrośnie do tego czasu. W ogóle kurdupel z niego.  😁 Ma to po tatusiu, który do końca gimnazjum był najmniejszy w klasie. Na szczęście ja poznałam go już jako 80 kilogramowego faceta o znośnym wzroście 185 cm 🙂
kurczak, gratulacje dla duzego chlopaka  :kwiatek:  faktycznie jest duzy, w jaki rozmiar go ubierasz? 🙂
Eurydyka   tu stać się może coś nowego
28 września 2012 08:38
Dziewczyny, nie straszcie! Ja już miałam niemowlę "książkowe" więc teraz... 🙄. Chociaż nie zawsze na szczęście to się sprawdza,moja szwagierka ma 3 i wszystkie były nieomal "święte".

gwash- coraz bardziej się boję....,ale już nie mogę się doczekać kiedy wstawię takie zdjęcia jak Twoje. Fajna jest Anielka!

Ktoś - na prawdę warto! Tylko wystawiaj sezonami,teraz kurtki,swetry i buty (ecco i geox idą jak woda). Ja już mam do przodu 400 pln,niektóre rzeczy sprzedałam drożej niż kupiłam (bo mój Jaś praktycznie wszystkie rzeczy ma "z drugie ręki"😉.

Sznurka - mina męża-bezcenna,  a Lew wyjątkowo kształtnym jest maluchem.
A może kosz Mojżesza na płozach:

http://allegro.pl/kosz-mojzesza-kolyska-lozeczko-i2661414021.html

Sznurka wzruszyłam się bardzo. Lew będzie miał wspaniałe dzieciństwo i cudownych rodziców. No i mnóstwo pluszaków wykonanych przez Mamę. Brawo Kochana. Jesteś wielka.

Kurczak ale śliczne zdjęcia. Aż nie wiadomo kiedy ten czas tak mknie. Kiedy te dzieci tak rosną... Jak dla mnie to za szybko...

Gwash Nelka jest cudna. A Kazik jaki fajny straszy brat, a Ty bardzo sympatyczna.


Wczoraj miałam urodziny i czułam się jak Księżniczka. Dostałam od Męża super bluzę, taką milutką i cieplutką i bon do wykorzystania w Triumfie, no na nie małą kwotę 😀. Do tego bukiet 7 czerwonych róż, a od każdej z Dziewczynek bukiecik różowych goździków. I od Agusi mój port0ret przez Nią narysowany. I pełno balonów musiało być, bo Agatka mówi" urodziny i bez balonów?"I kilka ważnych dla mnie osób jeszcze przyszło Naprawdę czuję się cudnie  😅
Sznurka zdjecie sliczne :-) Blondas bedzie z tego waszego Lewka :-)
A co do melancholii to to jest zwykla nelciowa minka pt jestem sobie takim biednym slodkim nalesniczkiem prosze mnie nosic! 😀

Dziekujemy za komplementy co do pompla. Teraz juz wyglada znowu inaczej, no i pryszcze jej juz prawie znikly :-)

Udorka problem w tym ze moje pierwsze tez nie jest spokojne, ono po prostu w tym wieku pochlanialo, spalo i zbieralo sily. A jak nie spalo to gdzies szlo i zawsze wiedzialo co chcialo. A Nelcia taka niezdecydowana kobietka jest woli sobie pomarudzic 😀

Aleksandraalicja nie no mega podobni jestescie :-)

Ja mam taka hustawke jak wstawila Ash, no troszke inna na wyzszym stelazu. Jest ona dla mnie zabawieniem, mloda wlasnie sie wniej buja i kontempluje, zaraz zasnie :-) Siedzisko jest bardzo poziome, a ze nie lezy calkiem na plask to nie uwazam za szkodliwe. Ja juz pisalam ze nie rozumiem z tym lezeniem na plasko na twardym. Przeciez kregoslup dziecka jest wygiety w rogalik, dzieci od tysiecy lat noszono w szmatach, na rekach, spaly w hamakach czy innych legowiskach. Lozeczko i wozek to nowy wynalazek.
Az pogadam z rehabilitantem co on o tym sadzi i jakie sa najnowsze tryndy..

A do sypialni i tak dobrze ze nie kupowalam kolyski bo by sie nie przydala :-)  Mloda spi z nami bo musi slyszec i czuc nasz oddech. Za to wtedy momentalnie sie uspokaja i dostosowuje do rytmu, zaraz spi :-)


Kurczak swietne porownanie, ale masz duza dzidzie :-)

Eurydyka to juz tuz tuz, na pewno Ola bedzie anioleczkiem 😉 Nie mozesz sie doczekac co? Bedziesz miala to cc?

O jaaa Galop ale mialas wypas zazdroszcze :-) wszystkiego najlepszego.
Sznurka, wzruszające zdjęcie Twoich chłopaków, powodzenia!  :kwiatek:
AleksandraAlicja, niesamowite podobieństwo, moja Milena jest strasznie podobna do Tatusia, kiedy ten miał 2 latka 😉
Ktoś, ja część ciuszków sprzedaję na allegro, część oddaję do domu dziecka. Teraz schodzą wszystkie zimowe ciuchy 🙂
Piękne fotki dziewczyny wstawiacie!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się