POMOC samotnej mamie + link do aukcji na jej rzecz

Lugana podaj proszę numer konta Caritasu bo u mnie w pracy ludzie chcą wpłacić pieniądze.
jakie rozmiary ubranek dla chlopcow sa potrzebne? :kwiatek:
Albo jednak proszę o dane do przelewu bo u mnie w pracy nie ufają caritasowi🙂
I jeszcze pytanie czy ja mogę puścić maila po znajomych z pracy info o zbiórce i podać twój telefon do kontaktu.
Poproszę o dane do przelewu  :kwiatek:
i ja.🙂
Wysłałam numer konta z którego rozliczam wam się paragonami.

Jesli ktoś woli poprzez Caritas to wkleiłam numer konta na pierwszej stronie w pierwszym poście. Tylko prosze pamiętajcie koniecznie o dopisku:
POMOC CHARYTATYWNA (MAJA)

Inaczej pieniążki wzbogaca naszą kochaną archidiecezję, a nie pszczółkę 😉


Co do rozmiarówki to Tymek nosi w tej chwili 74 w "porywach" 80 (zależy od producenta)
Wysyłam paczkę kurierem z Warszawy, jeżeli ktoś chciałby się podłączyć to zapraszam 🙂
dempsey   fiat voluntas Tua
28 września 2012 20:20
disco, ja chętnie, wysyłam Ci pw
Laguna, podaj mi prosze adres do wysylki, chce zamowic kuriera..
Poszło.


Dorzucam właśnie kolejne aukcje na rzecz pszczółki. Zajrzyjcie proszę - dorzucam zróżnicowany asortyment aby też może wasi znajomi nie zainteresowani końmi mieli możliwość wsparcia Maji

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=8812919




Drogie mamy, które zaopatrzyły pszczółkę w ciuszki.

Jak się zapatrujecie na pomysł, aby po wyrośnięciu Tymka i Pawełka z tych rzeczy spróbować je jeszcze sprzedać poprzez allegro lub komis dziecięcy, a to co nie "pójdzie" podarować fundacji "Pomocna mama"?
Pewnie będzie to nie wcześniej niż za rok jak Pawełek będzie w wieku w jakim obecnie jest Tymek, ale juz teraz chcę sie was zapytać o zgodę.

Raz że byłoby zarówno kolejne wsparcie dla Maji, która za dochód w przyszłości kupi większe rzeczy dla synów jak z tych od was juz powyrastają, a dwa że pomoglibysmy kolejnym dzieciom 🙂

Od kilku miesięcy wspieram tą fundację i wiem, że darów dla ich podopiecznych nigdy nie jest za mało. 🙂

Oto ich strona:
http://pomocnamama.pl/?id=onas


A tak z nowinek to wczoraj pszczółka była załatwiać formalności dotyczace renty dla dzieci (narazie jednego) i możliwych zasiłków. Jeśli jej wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone (z MOPSem nie powinno być problemów przy dochodzie równym 0 zł na członka rodziny, ale z ZUSem nigdy nic nie wiadomo) to ma już na czynsz, opłaty . Czy coś zostanie zależy od ZUSu - jak wysoką rentę naliczy.

Zasiłek w tej chwili jaki przysługuje samotnym nie posiadającym dochodu mamom to 77 zł na kazde dziecko zasiłku rodzinnego i 170 zł za samotne wychowywanie dziecka.

Reszta w rękach ZUS-u.



Pszczółka ma pod blokiem mały ogródek wielkości może 4x5 metrów. W poniedziałek lub wtorek jedziemy z mężem zrobić jej tam porzadek z roślinami, aby chłopaki mieli gdzie się bawić (w tej chwili jest cały zarośnięty).  Pokaże wam potem efekt naszej pracy 🙂


EDIT:
Aktualizacja wpłat i wydatków z tego tygodnia:

Wydatki:
Mleko


Chusteczki do pupy i woda mineralna do gotowania mleka



Wpłaty:

Oleśniczanka
Asieńka
Iga07
Złota
Zabeczka17
Mama Muffinki
Cierpienie
Martolina
Anonim (Maria)
Duunia
Agnieszka S z Warszawy (nie mogę rozszyfrować nicku)
B.
Cedryk
Ruffian
Małgorzata z Białegostoku (nie jest podany nick)
Szepcik
Gwash
Strongwoman (kolezanka Cierpienie)
Agulaj
Aszhar
Galantova
ciri
marta_sz
mery
mzimu
unicorna
cricetidae
aleksandraAlicja
Ptaszysko (kolezanka Cierpienie)
Oliwia7
LUUcynka (kolezanka Cierpienie)
Faza
Bader
Ewabe
Dottii13
Fin
Bogdan
Kaktus
Luuucynka
Anulka0 (kolezanka Cierpienie)
Metkaa (j.w.)
Marta z Leszna
Margaritka
Gru
Olcia86
Agata z Ostrołęki
Equum
Pitoszek
Agull

Razem: 2225 zł

Razem wydane: 793,66 zł

Zostało: 1431,34
Drogie mamy, które zaopatrzyły pszczółkę w ciuszki.

Jak się zapatrujecie na pomysł, aby po wyrośnięciu Tymka i Pawełka z tych rzeczy spróbować je jeszcze sprzedać poprzez allegro lub komis dziecięcy, a to co nie "pójdzie" podarować fundacji "Pomocna mama"?
Pewnie będzie to nie wcześniej niż za rok jak Pawełek będzie w wieku w jakim obecnie jest Tymek, ale juz teraz chcę sie was zapytać o zgodę.

Raz że byłoby zarówno kolejne wsparcie dla Maji, która za dochód w przyszłości kupi większe rzeczy dla synów jak z tych od was juz powyrastają, a dwa że pomoglibysmy kolejnym dzieciom 🙂


Super pomysł =)
Pomysł jest doskonały. Sama miałam coś takiego zaproponować. Nawet nadmiar ciuszków może zacząć już sprzedawać. Sprzeda np. 5 używanych bodziaków za złotówkę i już ma na 2 bochenki chleba. Każdy grosz się liczy. Allegro ostatnio strasznie zdziera za aukcje. Tablica i Gumtree chyba lepsze.

To tak jak zapowiadałam, ode mnie jeszcze druga paczka pójdzie.
Wlasnie spakowalam karton z ubrankami dla chlopcow. Postaram sie jutro wyslac. Mam nadzieje, ze sue przydadza. :-)
Na pewno 🙂

Dzisiaj do Maji zawędrowały paczki od Baszni i jedzenie od Kopyciak. Dzięki baby :kwiatek: Ciuszki super, że takie duże, bo w takich rozmiarach prawie nic nie było, a co do mięsa... 😜 Pachniało nam tak w samochodzie, że zgłodniałam zanim dojechałam  😁 A Maja stwierdziła, że jej zamrażarka jeszcze nigdy nie widziała tyle mięsa naraz.

Dzisiaj mój małżonek ogarniał pszczole mini ogródek aby chłopaki na wiosnę mieli gdzie szaleć. Jak przyjdzie czas to po zimie w miejsce tych wszystkich wyciętych dzisiaj krzaczorów zasiejemy trawę. Jeszcze coś nasion zostało teściowi z zeszłego roku, więc nie trzeba będzie kupować 🙂



Moja Zośka pod czujnym okiem cioci Maji



W załączniku Tymek pozdrawia re-voltowe ciocie 🙂
Ale super ekipa remontowa 🙂😉
Pszczółka ma śliczny brzuszek, a Tymek podbija serca  😍 te oczyyy
Zosia za to pięknieje z dnia na dzień 🙂

Super, że pszczółka ma takie miejsce. Jak nastanie wiosna będą mogli siedzieć z maluchami i bawić się.
Tylko ten mini ogródek ma jeden feler. To taki przedogródek pod balkonami 10-pietrowego bloku z wielkiej płyty na jednym z poznańskich blokowisk. I cała "arystokracja" paląc na balkonach papierosy wyrzuca je wprost do ogródka pszczółki. Do tego butelki i inne śmieci.

W związku z tym jest trochę strach, żeby ktoś coś dzieciom na głowy nie wyrzucił. No i średnio fajnie, że wszędzie pełno petów 😵

Tak więc trawnik bedzie w najodleglejszym od balkonów kącie ogródka, ale i tak trzeba będzie tam wiecznie sprzątać i mieć chłopaków na oku 🙁

EDIT: Na tych fotkach widać jak jest usytuowany względem bloku  🙁




ehh no to faktycznie, wiem jak to jest bo sama mieszkam w wieżowcu 11 piętrowym.
Mam nadzieję, że mieszkają tam ogarnięci ludzie i jak zobaczą, że to ogródek pszczółki to zanim wyrzucą coś to najpierw pomyślą.
sliczny Tymek i Maja ma piekny brzuszek.

wlasnie wrocilysmy z poczty. paczka wyslana :-)
a Maja na kiedy ma termin,zna już płeć?mam sporo ubranek kupionych dla swojego Stasia,ale moge się podzielic  😉
Karina7, zdaje się, że to już 7/8 miesiąc. Będzie chłopiec.
Termin ma na 15 listopada czyli już za troche ponad miesiąc.
Będzie drugi chłopiec i dostanie na imię Paweł. Podobno było to ustalone jeszcze jak Łukasz żył.


Galop - Super. Dziekuję.

Halo - czy możemy się już do Ciebie uśmiechnąć o ten większy fotelik? :kwiatek:


Jutro zrobię aktualizację Waszych wpłat, bo dzisiaj zakuwam pilnie do jutrzejszego egzaminu na rachunkowości i jestem jeszcze daleko w polu 😵
Laguna napisz w takim razie co jeszcze brakuje 🙂
Laguna, poproszę o adres do wysyłki
Karina7 - głównie brakuje ubranek dla Tymka "na zapas". Czyli na okres tak za 2-3 miesiące i później. Bo mamy już sporo ciuszków dla berbeci od 0 do 12 mscy, ale bardzo mało wiekszych (takich na 80 i więcej cm).
Wózek mamy, fotelik dzięki halo ( :kwiatek: )
Pieluchy najmniejsze na pierwszy miesiąc już kupiłam. To samo z lekami i witaminami.

Pawełek narazie na świat się nie pcha. Wg USG z zeszłego tygodnia ma trochę ponad 2 kg 🙂

W niedzielę w mojej parafii odbyła się msza w intencji Łukasza zamówiona przeze mnie i moich rodziców. I księdzu "się zapomniało" odmówić modlitwy w jego intencji i w ogóle odczytać, że nabożeństwo jest za niego 😵
A przyjechała Maja z Tymkiem i swoją mamą oraz rodzeństwo Łukasza.

Mój mąż złośliwie skomentował, że może daliśmy za mało..... Grrrr....

Tymek daje pszczółce nieźle do wiwatu, bo idą mu zęby i nie daje jej żyć. Wszystko jest na "nie". Co do niej dzwonię to słyszę jak jej marudzi. Jest w związku z tym w tej chwili wymęczona na całego. Bo jest z nim 24 h/dobę. Czasami ktoś z rodziny czy znajomych weźmie go na spacer na godzinkę, ale to tyle co nic.
Nie wyobrażam sobie jak to będzie jak dwoje takich małych krzykaczy będzie musiała sama "obsłuzyć"
Laguna, jaki rozmiar butow nosi aktualnie Tymek?
Ma bardzo małą stópkę. W tej chwili 18.



Przyszły paczki od galop i sanny. Dziękuję dziewczyny :kwiatek: Jutro pojada do pszczoły. Tylko moja Zośka nie chce puścić tej pluszowej kaczki 😁 😉
Sanna - a ten koc jest po prostu boski! Nic tylko siąść pod nim z książką w ręku i goracą czekoladą w kubku. W życiu nie widziałam tak puchatego koca.
Galop - listy wzruszające :kwiatek: Fajnie się czyta takie rzeczy.


Dziewczyny oznaczajcie jakoś paczki jak do mnie wysyłacie, abym mogła potem zidentyfikować nadawcę. Jak przychodzą rzeczy charakterystyczne, albo z charakterystycznych miejsc (sanna 😉 ) to się domyślam, ale z dwoma paczkami z zeszłego tygodnia miałam problem 😉
Ciesze sie, ze kocyk sie spodobal :-) to akurat od mojego hmm... Exa.. jak uslyszal co sie stalo, to wlasnie ten kocyk dopakowal..
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 października 2012 17:18
Laguna, przydałby sie nocniczek i/lub klapa zmniejszajaca? Rzucilo mi sie w oczy w garderobie, szkoda, ze nie pomyslalam wczesniej, ze przeciez Tymek zaraz bedzie potrzebowal, a moze pszczola nie ma?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
09 października 2012 20:01
Laguna, a powiedz jeszcze stópkę ma malutką, ale też drobną, "cienką" czy raczej wysokie podbicie?
Mój Jasiek zapowiada się stopami tak jak Adam, czyli mega wysokie podbicie i większość butów, które mam po bratanku pewnie będzie za mała.
Jeśli Tymek ma normalną stópkę, to mogę przejrzeć co tam mam i Ci podrzucę.

Mam też mleko Bebiko 1, ważność do 07.2013, przyda się?
Basznia - nie wiem czy ma. Nie widziałam jak tam dzisiaj byłam.

Horciakowa - raczej ma normalna stópkę 🙂 Myślę, że Maja bedzie się starała jak najdłużej karmić piersią z powodów ekonomicznych, ale jeśli nie jest Ci potrzebne to przygarniemy, żeby było na wypadek gdyby musiała Pawła zostawić na dłużej pod opieką innej osoby.


Dzisiaj pszczółka zaproponowała, że stworzy galerię zdjęć i napisze dla was kilka słów z podziękowaniami. Umieścimy to gdzieś w internecie i jak będzie gotowe to wam podeślę linka razem z hasłem 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się