Konie wielkopolskie/trakeńskie

a to moje zwariowane wielkopolskie🙂
Cud natury, po Edgar, od Cisa, po Czynel
Niestety ale tego konia w bezruchu złapać się nie da:P
Super malowany koń, oryginał 🙂
amatt Dziękuję -> miło słyszeć 🙂
Laylinka



czy jest tu ktoś kto zna się na hodowli/rodowodach trakeńskich ?
Co dokladnie potrzebujesz?
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
18 października 2012 10:11
Czy prenumeruje ktoś z Was "Trakeny" lub "Przegląd Hodowlany" i mógł by zeskanować parę artykułów, które przydały by mi się do napisania pracy inżynierskiej?  🙇
Karla tak sobie dumam nad rodowodem mojej klaczy http://www.bazakoni.pl/horse_28539.html
czy gdybym pokryła ją trakenem to czy źrebak miałby prawo wpisu do ksiąg trk.?
Nie ma sensu mi jej kryć jakimś wlkp bo nic ciekawego nie znajduję a za mocno mieszać też bym nie chciała.
Skoro orchidea ma pochodzenie wschodniopruskie to czemu by nie pójść w tym kierunku .....
tu jest Dido w rodowodzie i to chyba moze zawazyc- najlepiej wyslil rodowod do zwiazku i oni zweryfikuja
Freska Trakeny już nie wychodzą, ale mam wszystkie stare numery, napisz co potrzebujesz, teraz w Hodowcy i Jeźdźcu są zamieszczane artykuły "trakeńskie"

Edit:
777 Karla dobrze pisze, Dido jest w 4 pokoleniu i dzieci Twojej klaczy nie będą spełniały warunków wpisu do księgi trk
W Neumunster właśnie uznano polskiego trakena. Szczegóły klik 😅.
W Neumunster właśnie uznano polskiego trakena. Szczegóły klik 😅.

Super sprawa i duży sukces, ciekawe jak się teraz potoczą losy Avatara.
widzialam go na zywo w starogardzie na pokazie dla Niemcow.malina kon!
ooo, przez Agara rodzinka z moim rudym 🙂
Ja widziałam Avatara na żywo w Dąbrówce, jako roczniaka, piękny  😍

epk ja mam rudego półbrata Avatara  🙂
Louisa, wow. Nieźle. U Avatara mocno siedzi Agar po obu stronach. A to tatuś mojego rudego.
Ja mam 1,5 rocznego syna Ajbeka


Widziałam na żywo w Neumunster.Miło widzieć konie naszej hodowli na zagranicznej arenie. 😉
Hendi   Kara księżniczka
22 października 2012 15:02
Avatar jest pięknym koniem ale inbred jest potężny.
ash   Sukces jest koloru blond....
22 października 2012 15:06
Mój Pamir to syn Ajbeka. Mamy Aspiranta po obu stronach, a więc i Poprada.
Avatar piękny !!!!!!!
Mój Pamir to syn Ajbeka.


O to mamy półbraci  😀

Avatar jest pięknym koniem ale inbred jest potężny.


I nie planowany  😉
Louisa
Własnie mialam zapytać jak to u niego z tym inbredem. To może być bardzo ciekawy ogier imo, mi się ten jego rodowód podoba, zresztą sama mam podobnie inbredowanego źrebaka.
Zadam takie prymitywne pytanie, do jakiego sportu nadają się konie wielkopolskie? Są jakieś sławy sportowe w tej rasie?
No właśnie słyszałam że było tak: p. Monika kupiła matkę Avatara jako inną klacz, źrebaki w liskach zamieniły się matkami na biegalni.
Dopiero po pokryciu Ajbekiem przy badaniach dna przy wpisie do księgi wyszło że rodowód się nie zgadza.
trochę czasu minęło od kiedy słyszałam tą historię ale mniej więcej tak to było.
Zadam takie prymitywne pytanie, do jakiego sportu nadają się konie wielkopolskie? Są jakieś sławy sportowe w tej rasie?


Ile Ty masz lat ?
Za mojej młodości ,jak się chciałam czegoś dowiedzieć więcej, to kupowałam sobie książki.
W sprawie powyższego pytania polecam ,,Polskie Konie Wierzchowe" 😉


[/quote]Za mojej młodości ,jak się chciałam czegoś dowiedzieć więcej, to kupowałam sobie książki.[/quote]

Czy forum nie jest po to aby również z niego jaką wiedzę wyciągnąć?
Właśnie dlatego nie lubię się wypowiadać...
W każdym razie Titina dziękuje za podanie pozycji książkowej  😉
Risa konie wlkp były i są dość wszechstronne, ale mi przede wszystkim kojarzą się ze skokami i WKKW. A ze słynnych koni to wymienię: Poprada, Ronta, Sekta, Chloe, Chrenowską, Chrosne, Drobnice, Hannibala, Scholastykę, Leonidasa, Volta, Sztorma, Porfira, Kobrynia.
No i też bardzo polecam pozycję książkową wymienioną przez Titinę, bo info czerpałam z tej książki.
Mój Pamir to syn Ajbeka. Mamy Aspiranta po obu stronach, a więc i Poprada.
Avatar piękny !!!!!!!

Mieliśmy dwóch synów Ajbeka, aktualnie został jeden.Oba sprawdzone w wkkw.
Znam jeszcze kilka koni po nim.
Odnosze wrażenie, że są to konie "patrzalskie", choć fajne.
Aktualnie mamy jeszcze innego trakena po Gluosnisie xx, ten wydaje się ciekawszy charakterem niż Ajbeki.
ash   Sukces jest koloru blond....
24 października 2012 10:23
rider1, kary się sprzedał?? Piękny koń!
Jakie cechy charakteru mają konie po po Gluosnisie xx?
rider1, kary się sprzedał?? Piękny koń!
Jakie cechy charakteru mają konie po po Gluosnisie xx?

Tak, już dawno. To rzeczywiście piękny koń z bardzo dużym potencjałem, ale dla nas nieprzydatny głównie za zbyt "małą wojowniczość".
Gluosnisy wydają się ciekawe. Mają dość dobre głowy, dobrze galopują i są w miarę skoczne.
Aktualnie mam na oku ogierka po Gluosnisie od matki mojego Portosa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się