Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Cierpienie - ja tez kupuję Zosi buty z działów chłopięcych. Te co ma na zdjęciach na nogach to właśnie chłopięce 😉
Sandałki na lato tez dostała czarne. Bo jak wcześniej miała różowe to raz na tydzień musiałam je prać 😵


Właśnie wróciliśmy od pszczółki z wątku pomocowego 🙂

Zosia z tatą dzielnie pomagała ogarnąć mini ogródek żeby na wiosnę chłopaki mieli gdzie się bawić 🙂








Cudna Zośka!

Hihi dobrze ze moje dziecko jeszcze nie bedzie potrzebowało butów;] Na razie zgłębiam temat kombinezonu zimowego. Któraś z was miała puchowy?
Jaka świetna Zosia mała pomocnica 🙂
no i czapka z hello kitty koniecznie!! U nas też króluje 🙂 Wiem, że u Pokemon też hello kitty na topie  🏇
i u Ktosiny;]

Pytanie mam odnosnie szczepień, wszyscy szczepili tymi płatnymi?
aaa no tak u Ktosi to w ogóle szał nad szałem chyba było z HK 🙂

Sznurka - my mieliśmy puchowy, był bardzo ciepły, ale Julka się w nim nie pociła. Zostawiłam go dla małego, bo był taki unisex. Tylko wyglądała w nim jak miś bambo 😀
Sznurka ja szczepiłam obie panny tylko refundowanymi, podstawowe szczepienia bez żadnych udziwnień i dodatków- obie żyją w dobrym zdrowiu 😉.
My też, bo pneumokoki i rotawirusy swoje kosztowały, więc musieliśmy zrezygnować z 6x1 na rzecz tych.
U nas z Hello Kitty tylko ta czapka i peleryna. Nic poza tym. Ale kupiłam właśnie od Ktosiny ciuszki po młodej fance Hello Kitty więc mi się tego trochę więcej zrobi 😉

A w tych rączkach między paluszkami trzyma biedronki 😉 Niestety niektóre to "noszenie" przepłaciły życiem 😵 Wycinając jakiś krzak znaleźli ich kryjówkę, którą sobie znalazły na zimę. Było ich całe roje 😁

Sznurka ale masz na myśli puchowy z pierza czy ze sztucznego wypełnienia? Ja miałam 3 ze sztucznego i nie zauwazyłam aby Zosia marzła. Ale jak była mniejsza i jeździła w wózku (czyli się nie ruszała) to jeszcze pakowąłam ją w największe mrozy w śpiworek, a w mniejsze pod kocyk.

A co do szczepień to ja kłułam płatnymi, bo jak dorzuciłam te dodatkowe to wyszłoby strasznie dużo ukłuć naraz. I chciałam SOBIE oszczędzić stresu 😁
Pneumokoki u mnie były koniecznościa z racji tego że Zosia jest w grupie ryzyka
i u Ktosiny;]

Pytanie mam odnosnie szczepień, wszyscy szczepili tymi płatnymi?


Na pneumokoki, rotawirusy i ospe nie szczepilam.
Dziecko żyje i ma sie doskonale. Praktycznie nie choruje. Ospe przeszedł już. Bez problemów.
Rota i pneumo - nie wiem co to jest. Choruje normalnie czasem - kaszel itd. Czasami sraczka. Jak zwykły biały człowiek.

Na inne rzeczy szczepilam wg. planu tego z przychodni.
puchowy z pierza znaczy sie;]

a jaki jest koszt płatnych?
Sznurka - zależy od przychodni albo apteki gdzie szczepionkę kupisz, ale nie są to małe pieniądze.
Infanrix hexa ok 190 zł za dawkę, rotarix ok 250 zł, prevenar13 ok 300 zł i varilrix 180 zł.
Laguna dzięki, no faktycznie sporo, ale nie sęk w kasie, sęk w tym ze ja jestem srednio przekonana, ehh skopmplikowane to;/
a ktos z was szczepił nieskojarzonymi ale bezrtęciowymi?
Ja odbebnilam minimum szczepien, wszystkie acelularne. Nigdy nie szczepilam na zadne pneumo, rota, meningo etc. I za zadna szczepionke nie placilam.
Zen ale jak to zrobic bez skierowania? Bo ty mialas prawda?
Ja mialam tylko opinie neurologa dzieciecego, ktory stwierdzil, ze tak bedzie najlepiej. I zabronil szczepic na hibb (?) i wszelkie odkleszczowe.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
02 października 2012 21:54
ja szczepiłam pnem,rota i 6w1, potem już niczym.ale po konsultacji z 2 lekarzami utwierdzam się w przekonaniu,że wystarczy a i tak zrobiłam za dużo 😉


co do HK,szał u nas powoli mija,na rzecz wszechobecnych kucyków pony i filly   😂  tak więc Laguna,spodziewaj się na wiosne mniejszej ilości HK na rzecz Kucyków (to chyba lepiej ,nie ? :hihi🙂

tak było rok temu:

a tak wczoraj:

dla niezorientowanych,to dwie różne księżniczki,z tej samej chińskiej odlewni plastiku 😁 kosztujące fortunę w stosunku do tego,co sobą reprezentują  🤔wirek: 😵
Księżniczka Celestia na 1 🙂
zgadzam się, te księżniczki coś koło 100zł wzwyż  😵
Zwykłe kucyki, a ich jest sporo, ok 50zł.
Julka też lubi, ale jak na razie ma tylko 2 z bajki, a reszta podróby tych z bajek w ilości sztuk -17  🤔wirek:
ja przez pobyty w szpitalu jeszcze nie szczepiłam i prawdę mówiąc mam obawy

niby wszyscy mówią żeby szczepić, ale chciałabym miec jakąś alternatywę...
Ktoś, i księżniczka Cadence na drugim 😁 Niedługo będzie na Mini-Mini odcinek z jej ślubem (uwielbiam te kucyki- zawsze oglądamy z Szymonem :cool🙂.

edit: Lit.
Ich teksty niektóre są genialne, ja też oglądam je z Julką 😀
uwielbiam tą AppleJack 😀
Ja tylko wpadłam pochwalić sie moim dzieciem 🙂


Zdjęcie z niedawno odbytej sesji 🙂
Mamo, że Wy się tak w nich orientujecie 😵
Moja Zośka czasami ogląda, ale ja i tak ich nie kojarzę. Jakoś wolę Boba Budowniczego, bo te kucyki wydają mi się dziwnie mało rozgarnięte 😁
Laguna, to najlepsza bajka ever. Mój brat zna imiona wszystkich głównych postaci 😉 Uczyłam się ich razem z nim 😁
Cierp1enie, ja też! Chociaż chyba moim faworytem jest Rainbow Dash
gacek 🙂, pięknota!
kucyki sa niezle;] ale cena kosmos

u nas leje a mialam na spacer isc bo wozek dotarł wczoraj;/
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
03 października 2012 07:02
No, koniec dobrego. Młody zdecydował się wyleźć. Lecimy zaraz na porodówkę, mam nadzieję, że wrócimy już we troje. Trzymajcie kciuki za szybkie plum.
Trzymamy kciuki  🏇  :kwiatek:
Biala, kciuki są!
Biała trzymam kciuki!!!!

gacek super! Daj więcej zdjęć z sesji.

Zosia śliczna, już taka duża 😉

Ktoś jakie Marysia ma super leginsy 😉

My też szczepiliśmy płatnymi 6w1, rota i pneumokoki. Na ospę jeszcze nie szczepiłam, bo jesteśmy opóźnieni z jedną ostatnią Heksą.

sznurka jaki masz wózeczek? Kurcze, jestem właśnie u rodziców i tak patrzę na wózek młodego i już mi się nie podoba. Ale niestety nie kupimy nowego - maluszek będzie musiał w nim przechodzić jakiś czas. Pewnie tak jak Filip tylko w gondoli bo spacerówka jest beznadziejna. Więc to tylko kilka mies🙂 Dam radę 😉
A tak w ogóle sznurka to nie macie już koni pod domem? Coś przegapiłam? Bo pisałaś wczoraj, że jak mąż jedzie do koni......
Biała - trzymam kciuki!

Co do kucyków to mamy na razie Rainbow Dash, ale już mnie Jaga urabia na Celestię.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
03 października 2012 07:53
Muffinka, ja tej ostatniej hexy nie dałam 😉 powiedzmy,że nie jest potrzebna 😁 aleginsy tradycyjnie z H&M'a,mam go ,podobnie jak Lagua,bardzo blisko,więc zawsze z czymś wyjdę...tam to przynajmniej mogę wejśc i kupic w ciemno dany rozmiar i wiem,że będzie ok 😉

Kusicie tym nextem,ale jakoś tak drogo,a jakość do H&M porównywalna....

co do kucyków - Marysia zbiera te mini kucyki w saszetkach:


jest jeszcze kilka serii tego samego typu z MLP...mająjedną zaletę - da się wszystko wsypać do kartonika i zajmuje mało miejsca,ale 2 księzniczki C już sa sporych rozmiarów...a na Święta Młoda chce to:



Averis, - a kiedy ten odcinek ze słubem mniej więcej? co nie przegapimy 🤣

Biała - to powodzenia i szybkiego powrotu we troje!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się