Jakie pasze dajecie swoim koniom?

ash   Sukces jest koloru blond....
04 października 2012 08:15
A ja EPONE uwielbiam i nie zrezygnuje. Dostawa zawsze w umówione miejsce, o czasie. Miły kontakt. Zawsze bezproblemowo.
dominoxs, Przecież można płacić przy odbiorze (jeśli dostarczamy do stajni na terenie Warszawy) i za pobraniem też. Skąd Ci się wzięło, że tylko przelew? 😀

Była pomyłka przy dwóch paszach, już poprawiona. Nic nie podrożało więcej niż 1-2 zł
Czy to taka drastyczna różnica?
Za to ciągle mamy i zamierzamy mieć bezpłatną dostawę i wysyłkę (powyżej 100 zł). Czy to norma u innych dystrybutorów czy w sklepach internetowych?
raczej nie jest jakaś olbrzymia 😉 za szybko się sugerowałam pobieżnym i niedokładnym zerknięciem  w poprzedni rachunek

Musli Irish Herbal Pas000015 63,89zł 1 63,89zł
Golden Oldie Musli Kon000002 81,48zł 2 162,96zł

dlatego mi się wydawała ta różnica większa :kwiatek: ale faktycznie, masz rację, mój błąd 🙂 (tak to jest jak sie patrzy na szybko i bez dostatecznej ilości kofeiny😉 )

a to zimowe muesli wygląda naprawdę fajnie, igły świerku, buraki, fajne! 🙂
czemu, ach czemu mój potwór nie chce jeść Epony?  :emot4:
Na stronie były dwa błędy gdzie podwyżka była wieksza, ale już poprawione  :kwiatek:

Zimowe musli koniecznie trzeba będzie przetestować.
A moja ADHD od tygodnia dostaje musli dla nadpobudliwych i wczoraj na treningu było - ty a co jej się tak nie chce? (czytaj nie rozbija się po ścianach)  😉
Julie dałabym sobie rękę uciąć że wczoraj musli Haferfrei kosztowało 80. bo 75 to dla mnie jeszcze cena jak najbardziej ok.
xxagaxx no bo to właśnie jeden z błędów  😉
No to już inna rozmowa 😉 😀 Bo naprawdę pasza podstawowa za 80 zł to dla mnie już lekka przesada.
xxagaxx, Tak, była pomyłka, źle mi się wcisł jeden guziczek przy Haferfrei i Shongang  😁
Jakby jakieś pytania, czy sugestie do nas, to bardzo proszę na PW, żeby tu kącika Oponowego nie robić 😉
Szkoda, że Epona nie ma naprawdę dobrej paszy dla koni sportowych,ciężko pracujących.  ( Epona nazywa pasze dla koni wyczynowych).
Sprawdzałam skład i niestety nie umywa się on do innych firm- porównywałam np. ilość witaminy E i selenu,który dla koni ciężko pracujących jest jednym z najważniejszych składników.

Moim zdaniem Epona to pasze typowo rekreacyjne, dla koni, które trzeba podtuczyć, urozmaicić im dietę, ale niestety nie nadają się dla koni które mają ciężkie treningi kilka razy w tygodniu i trzeba uzupełniać im dietę w taki sposób aby nie miały zakwasów,żeby miały dużo energii, zbyt szybko się nie męczyły itd.
Ja przynajmniej nie znalazłam wśród propozycji Epony paszy, która dorównuje składem innym paszom dla koni sportowych. A szkoda... bo z tego co piszecie, to skład pasz jest bardzo urozmaicony i są bardzo smakowite.
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 października 2012 09:39
Moim zdaniem tez podwyzki o 1-2 zl nie sa tragedia, zwlaszcza, ze tam gdzie koncza sie ceny Epony, zaczynaja sie ( przynajmniej w sklepach w Pozku) ceny innych pasz POROWNYWALNEJ JAKOSCI, kolo 90 zl...No nie mowie oczywista o Besterly albo Sukcesie.
No to sobie wlasnie weszlam na strone , wrzucilam Horse  Kids  do koszyka ,  do kasy , a tam opcja z darmową  dostawą  jest z napisem "przedplata ", a po przejsciu do platnosci mam takie oto dwie opcje  :
Wybierz sposób zapłaty dla tego zamówienia:
Przelew bankowy
Przelewy24

I gdzie jest to za pobraniem ?
Za kazdym razem jak kupuje jestem zmuszona do platnosci przelewem .
A ja właśnie zrobiłam duuuuże zamówienie na wszelakie pasze z epony musli, mesze, granulaty i nawet smakołyki, mam nadzieje że moim wybrednym paniczom będzie smakował. Aktualnie jestem w posiadaniu suszu jabłkowego w granulacie i musli ahlbrand które jest absolutnie fantastyczne, super skład i te zboża i rodzynki w czekoladzie obłęd  😁
Rodzynki w czekoladzie? Naprawdę? :-)
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
04 października 2012 11:50
dominoxs - opcja darmowej wysyłki jest tylko przy przedpłacie - więc jeśli wybierzesz inny sposób dostawy to i formy płatności będziesz miała inne...
Dobrze, że o tym powiedziałyście, bo inaczej byśmy nawet nie wiedzieli, że opcja "za pobraniem" w tajemniczy sposób zniknęła z darmowej wysyłki.
Właśnie zmieniamy hosting, może dlatego. Nasz informatyk już nad tym pracuje.

Petit. Ponieważ wiele osób zgłasza takie zapotrzebowanie, rozmawiamy z naszym producentem na temat wyprodukowania specjalnie dla nas wysokoenergetycznej paszy dla koni w intensywnym treningu sportowym. Ma nam zrobić. Napiszę Ci więcej na PW.

Presja Naprawdę musli zawiera rodzynki w czekoladzie? Wooow  💘
A ile kosztuje, tak z ciekawości?
A ja miałam ogromny dylemat pomiędzy Comfort a Pure i w końcu zdecydowałam się na to pierwsze, zobaczymy :-)
Jeżeli byłoby coś dla koni sportowych - bardzo super  😅
Tak to jest najprawdziwsza w świecie czekolada. Też nie wierzyłam dopóki nie spróbowałam, oczywiście różni się smakiem od czekolady dla ludzi, ale też dobra  😁 Ja to musli kupuje w Niemczech bo wychodzi taniej, za worek 100zł, w Polsce widziałam tylko w jednym sklepie za 113zł + wysyłka czyli jakieś pewnie 140zł 🙁 W ogóle to ono ma takie mini małe tościki i w ogóle jest świetne. Moje konie to podskakują jak piłki na sam widok. Zrobię wam potem zdjęcia jak to wygląda.
Yyy... nie bardzo widzę żeby takie musli miało być odpowiednie, dobre dla koni, co innego dodatki jak marchewka, banany, buraczki, ziółka czy odrobina miodu.
Louisa - Przecież to nie jest baton musli oblany czekoladą, tylko musli z dodatkami zbóż i rodzynek czy cos tam oblanych czekoladą. Myślę że ma to charakter wyłącznie smakowy, i o dziwo w Niemczech jest ono bardzo popularne i zadawane w stajniach hodowlanych gdzie stoją konie za nie 60 tysięcy złotych tylko euro 😉

Tutaj macie wygląd musli znalazłam w necie, jak się przyglądnięcie to widać tą czekoladę lub cos czekolado-podobnego  😉
Domyślam się że czekolada to tylko dodatek, a nie że odłupujesz kawałek musli zlepionego czekoladą  😉
dla mnie to już jednak przesada - nic w tym naturalnego nie ma, chodzi mi o to żeby koniom zapewnić pożywienie jak najbardziej zbliżone do tego jak i co w naturze by jadły.
Na pewno czekolada się w ich menu nie znajduje i taki dodatek jest już tylko i wyłącznie dla właściciela  😉
Louisa - Oj tam, nie lubię takich dyskusji pt. wyższość racji jajka nad kurą i odwrotnie. Jakby to tak chcieć kategoryzować to nie powinniśmy szczepić i odrobaczać bo to też nie naturalne, a pasty to już w ogóle sama chemia 😉
Presja  akurat nie należę do ludzi którzy nie szczepią, odrobaczają  😉
W żadnym wypadku nie uważam żeby czekolada dla koni była szkodliwa w jakiejś tam malutkiej ilości, ale nie jest to składnik który może mnie przekonać do zakupu jakiejś paszy, no chyba że tak jak z muski owocowym epony, banany były dla mnie reszta dla koni  😡
No bo widzicie... te banany i czekolada w musli są po to, żeby pańcie miały co powyżerać!  😁
( Ja wyżeram płatki groszku zielonego  😡 😉 )
Szkoda, że Epona nie ma naprawdę dobrej paszy dla koni sportowych,ciężko pracujących.  ( Epona nazywa pasze dla koni wyczynowych).
Sprawdzałam skład i niestety nie umywa się on do innych firm- porównywałam np. ilość witaminy E i selenu,który dla koni ciężko pracujących jest jednym z najważniejszych składników.

Moim zdaniem Epona to pasze typowo rekreacyjne, dla koni, które trzeba podtuczyć, urozmaicić im dietę, ale niestety nie nadają się dla koni które mają ciężkie treningi kilka razy w tygodniu i trzeba uzupełniać im dietę w taki sposób aby nie miały zakwasów,żeby miały dużo energii, zbyt szybko się nie męczyły itd.
dziwne...może nie rozumiem, ale wyjaśnij proszę co myślisz pisząc "koń ciężko pracujący", bo jeżeli chodzi o wysiłek olimpijski to nie wiem, ale jakieś międzynarodowe zawody WKKW to śmiało mozna jechać na Eponie i konie raczej nie narzekają na brak zdrowia i żywotności... 🤔
ps to to, że sama pasza to tylko potencjał, bo całość to trzeba wypracować treningiem, to już wiesz?
Powiem wam, że jak poprosiłam producenta o zrobienie dla nas paszy jeszcze bardziej energetycznej od tych które mamy w dziale "pasza wyczynowa" to powiedział że jasne, ale do tej pory nikt o takie rzeczy nie pytał, że w dojczlandzie nie mają takiego zapotrzebowania.
Jakieś inne te germańskie konie są, czy co?
to raczej nie kwestia koni... 😉
koń, to tylko połowa zespołu i to mniej odpowiedzialna za odpowiedni trening.
Powiem wam, że jak poprosiłam producenta o zrobienie dla nas paszy jeszcze bardziej energetycznej od tych które mamy w dziale "pasza wyczynowa" to powiedział że jasne, ale do tej pory nikt o takie rzeczy nie pytał, że w dojczlandzie nie mają takiego zapotrzebowania.
Jakieś inne te germańskie konie są, czy co?


a porównywałaś sam skład epony do innych energetycznych paszy?



Petit. mogłabyś tu wrzucić jakieś porównanie?
xxagaxx, Tak, ale w przypadku dwóch firm z którymi najbardziej chciałabym porównać jest to mocno utrudnione, bo producenci nie podają składu.
W każdym razie, tak jak napisałam - robi się 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 października 2012 19:30
Julie, mogłabyś napisać jakie pasze z Epony są polecane dla koni w treningu sportowym? Tak, żeby "kopa" dać? Bo szczerze mówiąc przeglądając waszą ofertę przy żadnej paszy nie pomyślałam "o! to mogłoby być coś dla mnie", więc Epona szybko odpadła z rozważań. Jeżeli jak twierdzisz, że pasze dla koni sportowych macie, to może warto by zmienić opisy pasz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się