Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
02 października 2012 21:14
A wiesz Cień na śniegu że to nawet wygląda na jakiś rodzaj rozwieracza pyska.
Ogółem za dużo tego i jeszcze łańcuszek, mnie się zawsze wydawało że prezenterka jest minimalistyczna, taki nachrapnik z łańcuszkiem :/.
Ale wątpię żeby stworzono specjalne urządzenie do odsłaniania przednich zębów konia, a to ustrojstwo wygląda na przemyślanie zainstalowane.
wątek zamknięty
To ustrojstwo pod wargą służy do uspokojenia / poskromienia konia. Działa podobno na zasadzie podobnej jak dutka, jakoby nie powoduje bólu. Kiedyś znalazłam całą stronę promującą to coś, niestety nie potrafię teraz odnaleźć.
Koń ma tak dużo na głowie, bo kantar służy do przypięcia tej konstrukcji linkowej. Założony na ogłowie, co przemawia za tym, że jest to rozwiązanie chwilowe - zdejmuje się kantar razem ze sznurkami kiedy nie jest potrzebny.
wątek zamknięty
famka   hrabia Monte Kopytko
03 października 2012 08:11
działa jak dutka i nie powoduje bólu  ?  🤔

sory ale od samego PACZANIA boli mnie gęba  🤔

swoją drogą jak to szło : im wiecej wynalazków tym mniej umiejętności ?
wątek zamknięty
Działa na zasadzie ucisku na nerwy i wynikającego z tego lekkiego otępienia czy jak to nazwać. Podobno - piszę to, co zapamiętałam ze strony to opisującej.
wątek zamknięty
hmm a to zólte z boku to bateria AA?    😉  swoja droga przerazajace ze takie rzeczy sie dopuszcza nie wiem nie ma zadnych przepisow okreslajacych co mozna koniowi na łeb i do paszczy wsadzić.... smutne.  🤬
wątek zamknięty

Dobre przytrzymanie to podstawa xd
wątek zamknięty
wyglada jak konik z karuzeli.  🤔  💡
wątek zamknięty
ałć ! Aż mnie coś zabolało !  🤔
Pomijam pad do westu (dobrze widzę, tak?), bluzkę, w której osobiście byłoby mi źle jeździć, jakże "bezpieczną" przeszkodę i brak chociażby ochraniaczy na przodzie to pysk.. AŁĆ !
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 października 2012 13:04
Czepiacie się. Przynajmniej ma kask na głowie, a minę ma lekko przerażoną, więc chyba taki skok nie był w planie 😉

P.S. Nie wiem za to, dlaczego takie fotki ludzie umieszczaja w necie.
wątek zamknięty
Parkujemy 😀
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
04 października 2012 14:06
Chyba każdy z nas wie, jakie konie tak kończą :

... 😡
wątek zamknięty
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 października 2012 17:07
Zaparkowany tyłem, szacun 😉
wątek zamknięty
Znalezione na fejsie:

wątek zamknięty
monisiaxp Genialne !  😜
koniaraw Niestety wiemy...
liberian_girl Dlatego nie lubię crossu, gdzie przeszkody są niebezpieczne, a zły skok może stać się tragedią...
wątek zamknięty
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
05 października 2012 06:40
liberian_girl masakra... Z drugiej strony ciekawe czy było głęboko, bo jeśli było może skończyłoby się to jakoś mniej inwazyjnie...
wątek zamknięty
takiego kwiatka to ja jeszcze nie widziałam...
aż nie omieszkałam napisać co to za wynalazek po boku przypięty i czemu ma służyć🙁 biedny





i to coś wisi pomiędzy nogami..katastrofa 🙁(


a tu podpis
biedny koń,widać to po oczach


wątek zamknięty
famka   hrabia Monte Kopytko
05 października 2012 15:18
dwa uwiązy służą za wypinacze ?  🤔 patent bomba
koleś się lansuje czy konia się boi ?  👀
wątek zamknięty
lansuje raczej. Kiedyś napisał do mojej przyjaciółki,że on też kocha konie i czy się z nim umówi...odmówiła i skomentowała jego styl jazdy. pozawieszane coś przy ogłowiu i że współczuje temu koniowi a on na to ją wyzwał ;] taki Ci świat...szkoda konia 🙁 jeszcze jeździ z nim dziewczyna,z którą kiedyś jeździłam w pewnym klubie...wydawała mi się bardziej kompetentna ,ale jak widać nie zareagowała na to nic.
wątek zamknięty
nasicc, biedny, po oczach widac?
pan sobie pojechal gdzies na wakacjach, wsiadl na konia, dziewczyna robila mu zdjecia. pan nie wie czy to dobrze, czy to zle ze kon ma sznurki. a osoba co pana na konia posadzila, pomyslala, ze w razie w, zmontuje taki patent. ojejej, toz tam wyslijcie.
wątek zamknięty
biedny,po oczach widać to dał ten Pan podpis pod zdjęciem, nie zrozumiałaś mnie.
to koń tego Pana. Mieszka niedaleko mnie. ot co. nie mówię, że krzywda się mu dzieje, ale niestety grzeczna uwaga na zwrócenie mu ,że koń nie powinien mieć takich wynalazków, odpisał z oburzeniem i wyzwiskami...czy na tym to polega?
oczywiście "wezwę Toz i resztę fundacji na rzecz koni". W każdym bądź razie nigdzie nie ujęłam takie stwierdzenia.
wątek zamknięty
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
05 października 2012 15:44
Nie wiem czy jest sens... wiecie ile ludzi robi "takie" wynalazki? Nie to żebym to popierała...
wątek zamknięty
U nas w okolicy też jest taka pani instruktor, która robi ze sznurków różne patenty. Nie wiem dlaczego - może żal pieniędzy wydać? albo po co jak samemu można zrobić. w dodatku poleciła 14-15 letniej dziewczynie jeżdżenia konia na czarnej wodzy bo koń sztywny na jedną stronę. oczywiście konia tej dziewczynki i tak go jeździ. oczywiście powiedziałam dla jej koleżanki co myślę na ten temat. owa dziewczyna nie posiada umiejętności na tym poziome by jeździć konia na czarnej wodzy.
wątek zamknięty
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
05 października 2012 21:12
wolburka Nawet tego doczytać nie mogę do końca, bo cała się gotuję .. masakra 🤔wirek:
Najlepsze jest 'głaskanie po oczach' ..
wątek zamknięty
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 października 2012 22:58
O rany! Paczę i wierzę  😲
wątek zamknięty
unicorna  A pomyślałaś, że ta pani instruktor u kogoś pracuje i ten ktoś nie chce dać pieniędzy na sprzęt?  Ja  musiałam miesiącami codziennie mówić że mamy 16 koni a 13 ogłowi i 2 siodła mniej, a o stanie sprzętu nie wspomnę...
wątek zamknięty
i w taki sposób powstają mity jakoby natural uważał, że siodło to ZŁO i te inne pierdobzdury... a potem jakaś nawiedzona dziewczynka przeczyta, będzie się naturalizować bez siodła, wpadnie na forum i będzie do tego namawiać spaczając całą wizję naturalu...

zelka2303,  eee a to 16 koni chodziło w jednym momencie, że nie można było dopasować ogłowia jednego na dwie sztuki? 😉
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
06 października 2012 08:10
'Na wstępie całkowicie porzuć siodło . Siodło to wasz wróg . Choć co jakiś czas no jednak musisz , chociaz pół godziny pojeździć w siodle , żeby Koń nie zapomniał. Kantar na początku , oczywiście , załóż. Przyczep do niego niedługą linkę i jeździj. Skręcaj dosiadem oraz łydkami. Ten sposób był używany także podczas jazdy w siodle , ale w naturalu sygnały te muszą być wyraźniejsze, bo wcześniej miałaś wędzidło itp. Na początku oczywiście jeździj tylko stępem.A gdy poczujesz się pewniej , to zakłusuj. Napewno spodoba ci się to , że nie potrzebujesz wcale siodła ani wodzy , a tym bardziej bata do sterowania Koniem. Jak już będziesz zdecydowana , zagalopuj . Na 100 % będziesz bardzo szczęśliwa , i spełniona , bo doszłaś do tego , że Koń Ci ufa , Ty mu , i że jeździsz naturalnie. Ale to nie koniec postępów , które możesz poczynić Ty , i Twój wierzchowiec. Do tej pory jeździłaś na kantarze i na lince… zdejmij kantar ! Załóż tylko linkę . Wtedy poczujesz się naprawdę niesamowicie. Ta linka będzie służyła tylko i wyłącznie o trzymania. Na darmo będziesz próbowała sterować za jej pomocą Koniem . A gdy już dojdziesz niemal do perfekcji , idź na całość ! ściągnij linkę ! Poczuj tą siłę , tą miłość , ten wzajemny szacunek i zaufanie , które przez cały czas z każdą sekundą rodziło się między Tobą i Twoim Koniem. Trzymaj się grzywy… poczuj wiatr we włosach… Zrozum, że życie jest piękne !



Mała uwaga : Jeżeli chcesz rozpocząć jeździectwo naturalne , przekonaj do tego także koleżankę ! Jedną , dwie, trzy… Będziecie mogły zwierzać się sobie ze swoich postepów. A na końcu razem będziecie jeździć na przejażdżki konne… i To takie wyjątkowe przejażdżki Konne ! Tylko Wy i Konie , żadnych barier, żadnych granic… Jakimi są siodło , ogłowie , i bacik…

Powodzenia!'


Eghem.. że co ?  🤔
Jakieś inne realia się tworzą, jak widzę..
wątek zamknięty
hahahahah nie mogę tego czytać!  🙄
" Kiedy on wskoczy w ogień , gdy tylko mu rozkarzesz , bo będzie wiedział , że nic mu się nie stanie"
" Pamiętaj , by Koń był przywiązany , ale żeby było dużo miejsca wokół niego "

natural pierwsza klasa 🏇

nasicc - ale koń piękny i widać, że zadbany, aż szkoda  🤬
wątek zamknięty
Ja łączę natural z klasykiem i jeżdżę w siodle, ogłowiu i na wędzidle. !
Muszę spalić siodło, ogłowie i wędzidło.
Czy w tedy będę zbawiona?  😁


a potem się człowiek dziwi, skąd się biorą dzieci, co to sobie wsiądą na konia bez sprzętu i piszą "jazda naturalna"  😵
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.