Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
04 października 2012 08:17
sei, chetnie dowiem sie jak w tym salio, bo nie dam rady sie tam wybrac
Czy coś wiadomo o Paradzie Jeździeckiej w tym roku???
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 października 2012 19:32
Tak. Będzie w tym roku 22-25.11.2012 w Hali Sportowej przy AL. Politechniki. http://www.paradajezdziecka.pl/
A ja bym poprosila jakies info na temat Zbyszko w niedziele, bo nie mogę znaleść prograamu, nawet nie wiem o której sie zacyzna i co jest dodatkowo w programie.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
06 października 2012 16:47
Zaczyna sie ok 9... Zaczynaja chipowaniem, potem chyba plyta a pozniej sprawdzenie uzytecznosci pod siodlem, wiekszosc idzie ujezdzenie.... Tyle dowiedzialam sie od Asi Szulc....
sei   . let's grow old together & die at the same time .
06 października 2012 20:36
są gdzieś wyniki z ZT Las Pegaz?
Jeśli chodzi o Bogusławice to lepiej niech się nie biorą za organizację już żadnych zawodów, ponieważ ostatnio przynajmniej każde zawody skokowe to porażka organizacyjna, notoryczne problemy z podłożem, przenoszenie parkuru, opóźnienia..... Jeśli nie są w stanie ogarnąć jednej dziedziny to chyba dziewczyny nie macie co marzyć o ujeżdżeniu o którym jak któraś z Was wcześniej wspomniała pani Aneta nie ma raczej specjalnie pojęcia.
kermit   Horses horses everywhere ..
09 października 2012 20:25
To kto do Salio ?  🏇
chyba ja...
jeśli koleżanka będzie jechała to ja jako luzak ^^ trener mówi że nie ma sensu koni na towarzyskie ciągać, szczególnie że już właściwie zaczyna się sezon halowy, nie wiadomo jaka będzie pogoda itp. 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
10 października 2012 18:04
Ja może zajrzę, bo w sumie będę miała po drodze z pracy.
emptyline   Big Milk Straciatella
11 października 2012 08:25
Kochani w folblucim wątku dziewczyna ma potężny problem z koniem. Potrzeba weta, koń miał kolkę, padły podejrzenia mięśniochwatu - może ktoś polecić dobrego weta?
W tych sprawach może zadzwonić do doktora Buczyńskiego z Walewic 602612996. Myśle, że pomoże.
Ja też polecam Buczyńskiego!
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
11 października 2012 17:50
Ja polecam doktora Waldka Kalinowskiego no i oczywiscie Szpotan 🙂


Odradzam stanowczo Maciaka i Czaplicka...
Mieszkam 60m km od Łodzi okolice Kutna, potrzebuje dobrego ortopedy końskiego, który dojechał by do mnie i nie wyskubał mnie ze wszystkich oszczędności. Zwykle gdy potrzebuję weta, dzwonie do Buczyńskiego, ale on w przypadku mojej klaczy nie pomógł. Kobyła ma ogromne problemy z plecami.
Jeśli chodzi o ortopedę to najlepszy jest chyba p.Szpotański
Także polecam Szpotańskiego.
marlena82 także mieszkam w okolicach Kutna  🤣
jak plecy to Szpotański i Bestry- ta druga dojeżdża  i do Wlkp  i do Łodzi więc można ją łapać na trasie żeby ciąć koszty
emptyline   Big Milk Straciatella
12 października 2012 09:29
Dzięki dziewczyny, sytuacja opanowana. 🙂
Witam łódzkich-i-okolicznych Koniarzy 🙂

Mam prośbę/pytanie (z góry przepraszam, za nie przejrzenie wątku w poszukiwaniu odpowiedzi, ale jego objętość przeraziła mnie autentycznie). Czy mógłby ktosik polecić mi ośrodek/stajnie (prywatne w zasadzie też), w odległości do 20km (czyli ok 1h jazdy na rowerze) od centrum Łodzi? Jestem w mieście dość nowa, bo mi sie studiować zachciało 😉 Generalnie trochę już konno jeżdżę. Bez rewelacji, ale zawsze.
Chciałabym miejsce gdzie można poterenowac, poujeżdżać się i skoczyć od czasu do czasu. Mogę popracować z młodymi końmi, podstawy, ale na spokojnie, bez presji typu "na wtorek ma skakać czysto Lki, Ptki w ujeżdżeniu śmigać i najlepiej żeby sam się czyścił i siodłał". To samo z trudnymi czy problematycznymi końmi, na spokojnie mogę się bawić. Jazdę jakaś od czasu do czasu też mogę poprowadzić (nie często bo studia trochę szalone mam i czasu niewiele), podstawy raz jeszcze. Przede wszystkim bezpieczeństwo, zaufanie i szacunek konia (pewnie wynik moich trochę naturalsowych zboczeń 😉). Mogłabym bywać ok 2 razy w tygodniu.
Chyba wszystko. Atmosfera to kwestia indywidualnego odbioru więc kryterium na tym etapie dla mnie nie jest.

Serdecznie pozdrawiam!

Magda
Ty tak na serio?..
Generalnie trochę już konno jeżdżę. Bez rewelacji, ale zawsze.
Mogę popracować z młodymi końmi, podstawy
Jazdę jakaś od czasu do czasu też mogę poprowadzić  Mogłabym bywać ok 2 razy w tygodniu.


Jeździsz, jak sama mówisz bez rewelacji, a chcesz pracować z młodymi i trudnymi końmi, 2 razy w tygodniu na dodatek? Uprawnienia instruktorskie rozumiem masz, skoro chcesz jazdy prowadzić?
radena haha xd padłam, Ty to umiesz poprawić człowiekowi humor  😂
A widzisz, uprawnienia instruktorskie mam  😉 mam też własne konie w miejscu stałego zamieszkania, ponad 10letnie doświadczenie w pracy z końmi, nawet kilka startów amatorsko-regionalnych się przytrafiło, głównie w radach długodystansowych.  Ale nie mam przerostu ego i zdaję sobie sprawę z tego, że mój poziom jeździecki po rocznym-wsiadaniu-sporadycznie jest na poziomie: bez rewelacji, czytaj: Grand Prix nie pojadę, nie pojadę też Ptki w ujeżdżeniu (w skokach, patrząc na poziom niektórych zawodników w PL, pewnie bym pojechała 😉, ale nie widzę celu). Za to w kwestiach końsko-behawioralnych raczej z wprawy nie wyszłam. I czasu tez nie mam wiele, jak wspomniałam, gdyby nie to, swoja Miskę bym tu przytargała i głupio na forum pytała z myślą o pensjonacie nie o koniach.

add77
Bardzo się cieszę, że humor poprawiłam i dzięki mnie, nieskromnie, Twój dzień stał się lepszy  😀 polecam się na przyszłość  :kwiatek:

Cieplutko pozdrawiam!
Takie rzeczy tylko w erze 😉
no to moze dzierżawa konia?
20 min od śródmieścia, koń fajny, nie za wysoki, także dobry dla dzieci, stajnia w lasach wiec tereny mozna jeździć.
Dzierżawa oczywiscie za koszt pensjonatu.
Dziewczyny 🙂

Szukam miejsca gdzie mogłabym pojeździć. Nauczyć się czegoś.
Zasugerowałam tylko, że mogłabym też pobawić się z czyimś prywatnym koniem, który sprawia problemy, czy mogłabym zająć się bąkiem jakimś w zakresie podstaw (niektórzy sporo koni w stajni maja, a czasu dla wszystkich brakuje). Nic poza tym. Przed tym. Ani nawet między wierszami. Niepotrzebnie zrobiłam zamieszanie.
Pełna dzierżawa mnie nie interesuje bo nie mam ani kasy tyle, żeby opłacić cały pensjonat, ani czasu tyle żeby zająć się koniem należycie (współdzierżawę mogłabym ewentualnie rozważyć).

A w erze maja lepsze rzeczy. Takie to nawet idea ( która jak wiadomo przerywa) w ofercie posiada 😉
W takim razie słyszałam że jest stajnia w Bukowie gdzie mają dużo koni, mało ludzi... ale nie byłam tam nigdy, znajoma tam jeździła i mówi że za darmo dają całkiem nie najgorsze koniki jeździć 😉 mogę poprosić o jakieś namiary ewentualnie 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 października 2012 21:34
Będę w Salio z moją znajomą, która startuje 🙂
add77
Dzięki, już namierzyłam tę stajnię. Podjadę sobie w najbliższej wolnej chwili 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się