Dzisiaj na obiad ...

Cierp1enie ale mi ochotę na gołąbki zrobiłaś!
Jak ci się do zamrażarki nie zmieszczą, to podeślij mi troszkę.  🙂

Lena, zostało coś jeszcze? Mogę wpaść na kolację i wykończyć 😉


Śmiało! Mam remont łazienki i czuję się bardzo samotna pomiędzy tym bałaganem 😉
Dzionka dopiero teraz tu zajrzałam  😡, więc jeśli jeszcze masz dynię to racuchy robi się bardzo prosto: obierasz dynię i wykrawasz środek, ścierasz na tarce na normalne, duże wiórki. Do startej dyni dodajesz serek homo- lub dziś łatwiejszy do dostania Danio waniliowy, do tego jajko, mąka i ja dodaję trochę cukru waniliowego. Mieszasz wszystko i smażysz na oleju. Najlepsze są podane ze śmietaną i cukrem  😎 😜
Cierp1enie ale mi ochotę na gołąbki zrobiłaś!
Jak ci się do zamrażarki nie zmieszczą, to podeślij mi troszkę.  🙂


wpadaj i bierz, bo sporo tego jest  😁
Mi też koleżanka zrobiła ochotę i dostałam od teściowej, jednak nie smakowały mi, więc zadzwoniłam do mamy i zrobiłyśmy akcję.
Wczorajsza obiado-kolacja mmm niebo w gębie hehe

teraz mam ochotę na krokiety 😀
Kopyciak, dzięki, spróbuję za jakiś czas, bo dzisiaj oddaję resztę dyni mamie - my zjedliśmy już na 5 sposobów i mamy dosyć 😀
Ewabe - dzieki wielkie, bede robic eksperymenty kulinarne 😀
my dzisiaj tez golabki jedlismy, a jutro zupa krem z kurkek 😍
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
04 października 2012 22:51
ciri przepis na zupę krem z kurek proszę  😜
zupa krem pomidorowo-imbirowa 😀
Dziewczyny zrobiłam wczoraj kapustke 🙂 chce dziś do tego zrobić klopsiki w  sosie pomidorowym,ale nie wiem jak zrobić : )
mozecie mi doradzić jak się za to zabrać by nic nie zepsuć ? 😁
mam fajny przepis na klopsiki takie pieczone w piekarniku, z Nigelli - zawsze się udają, z przepisu wychodzi ich dużo, po zrobieniu mrożę i potem wyciągam jak trzeba chłopu dać mięso 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
05 października 2012 11:32
Karina ja gdzieś w tym wątku albo w przepisach podawałam niedawno dokładny przepis na klopsiki z indyka w sosie koperkowym - poszukaj  😀
dziewczyny improwizowałam ale są klopsiki czy pulpert  w sosie pomidorowym 😀
Mąż zadowolony,jadł nawet dokładkę brał 🙂 więc wyszły 😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 października 2012 22:16
A moja teściowa zrobiła dziś kurczaka w sosie z brzoskwiniami z puszki... tak, jak nie lubię mięsa na słodko, tak tym kurczakiem nie mogłam się najeść 😍
mam fajny przepis na klopsiki takie pieczone w piekarniku, z Nigelli - zawsze się udają, z przepisu wychodzi ich dużo, po zrobieniu mrożę i potem wyciągam jak trzeba chłopu dać mięso 😉


szepcik, bardzo proszę o przepis  :kwiatek:
ok, ale jutro 😉
Ja dziś planuję pyzy i do tego jakieś mięsko (karkówka  👀 ) w sosie + ogórki kiszone

A odnośnie perfekcyjnych obiadów załączam demota  🤣
Przepis na klopsiki z Nigelli:
-1 kg mielonego wołowego
- przyprawy (wedle uznania, ja zawsze daję chili, majeranek, dużo pieprzu, sól, jakiś sosik chili jak mam, trochę sosu Worcestershire)
- 2 jajka
- coś, co sklei klopsy, czyli bułka jak do mielonych/płatki owsiane/bułka tarta
- ja daję jeszcze cebulkę, na surowo lub zeszkloną na patelni
- można dokroić natki pietruszki albo koperku
Wszystkie składniki mieszamy i formujemy z nich klopsy, kształt i wielkość wedle uznania, mogą być malutkie, typowo obiadowe albo większe, żeby można było pokroić na kanapki. Pieczemy na blasze w piekarniku, temp 200/30 minut. Spokojnie można je mrozić - mi zawsze wychodzi prawie półtorej blachy małych klopsików 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 października 2012 14:06
brokułowa plus klopsiki  z kaszą i  sosem beszamelowym  😎
pony   inspired by pony
06 października 2012 14:11
a ja zrobiłam gnocchi z sosem z gorgonzoli z przepisu z bloga makelifeeasier, z małą modyfikacją - dodałam maślaaaaki🙂 pycha!
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 października 2012 15:54
A u mnie dzisiaj skrzydełka kurczaka w przyprawie Fit up do mięs i curry z piekarnika  😜
Zupa cebulowa🙂 Chyba nie ma nic lepszego na taką pogodę ...
Kami   kasztan z gwiazdką
10 października 2012 16:37
Mia daj przepis na cebulową  👀

U nas dziś udka z kurczaka pieczone, ryż i szpinaczek  😜
Proszę bardzo:

0,5 kg cebuli
0,5 litra mleka
1 l ulubionego bulionu
50 g masła
50 g mąki
1 żółtko
sól, pieprz, gałka muszkatułowa



W garnku topimy 30 g masła. Dodajemy posiekaną cebulę i gotujemy wszystko przez 10 minut raz na jakiś czas mieszając. Cebulę posypujemy mąką i dokładnie wszystko mieszamy. Do garnka wlewamy gorące mleko, dodajemy sól i pieprz. Zmniejszamy gaz do minimum i pozwalamy naszej mieszance gęstnieć przez kolejne 20 minut. Możemy raz na jakiś czas zamieszać, żeby nie dopuścić do przypalenia.
Rozrzedzamy nieco wlewając bulion. Całość mieszamy do uzykania jednolitej faktury i gotujemy przez następne 10 minut.
Żółtko mieszamy z pozostałymi 20 g masła. Jajeczno-maślaną emulsją zaciągamy zupę w garnku.

Zupa powinna wyjść bardzo gęsta i kremowa 🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
10 października 2012 16:55
To już wiem co będziemy jutro jeść  🏇
Na dziś mamy zupę gulaszową na wołowince z dużą ilością warzyw. Do tego chrupiący chlebuś  😜 PALCE LIZAĆ!!!

A jutro chyba zdecyduje się na tradycyjne schabowe, ziemniaczki i marchewkę z groszkiem.
Łosoś duszony  😜
Klopsiki z IKEI z domową żurawiną o ryżem 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 października 2012 15:51
Pampuchy z warzywami "pseudo ratatuj". Obłęd 🙂
Kocham pampuchy, ostatnio zjadlam limit roczny u mamy 😜
a u mnie dzis szynka grillowana w piekarniku, ziemniaki i pomidor z ogorkiem kiszonym i cebulka 🙂
Dynia makaronowa i warzywa z tamaryndem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się