Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

Isabelle 16 nie moglo ale chodzily w jednym czasie wszystkie konie z kompletnym sprzetem. turnusy w osrodku w ktorym pracowalam liczyly po ok 30-34 osoby, z czego dzieciaki mialy jezdzic ile wlezie chociazby  i 5 godzin ( mialy 16 chyba lekcji wyjezdzic im szybciej wyjezdza tym wiecej dokupia.... wiem wiem jak to brzmi niestety takie stajnie istnieja i tacy wlasciciele, dlatego pierwszy teren robilam juz przed 6 rano zeby po poludniu konie mialy mniej jazd w upaly)
wątek zamknięty
takiego kwiatka to ja jeszcze nie widziałam...
aż nie omieszkałam napisać co to za wynalazek po boku przypięty i czemu ma służyć🙁 biedny






nasicc, Ktoś po prostu zrobił z uwiązów wypinacze i w samym tym fakcie nie ma nic złego, bo dla konia nie ma ŻADNEJ różnicy czy ma założone prawdziwe wypinacze, czy dwa uwiązy zamiast.
Przecież wypinacze są powszechnie używane i nie robią żadnej wielkiej krzywdy, wiele osób uczy się jeździć i nawet zdaje część ujeżdżeniową odznak na wypinaczach.

Ja osobiście jestem przeciwna jeżdżeniu na wypinaczach, ale to moje osobiste zdanie. Za to używam namiętnie do lonżowania.
Osobna sprawa, że koleś nie umie jeździć, ale to żaden kwiatek jak dla mnie.

wątek zamknięty
unicorna  A pomyślałaś, że ta pani instruktor u kogoś pracuje i ten ktoś nie chce dać pieniędzy na sprzęt?  Ja  musiałam miesiącami codziennie mówić że mamy 16 koni a 13 ogłowi i 2 siodła mniej, a o stanie sprzętu nie wspomnę...

akurat nie bo to ona jest właścicielką stajni. a na brak jazd nie narzekają.
wątek zamknięty
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
06 października 2012 14:53
o tym pseudo naturalu to jakaś masakra... to trzeba zgłosić za szerzenie niewiedzy czy coś w tym rodzaju, a nie "wypinacze" z uwiązów....
wątek zamknięty
Jakbym podeszła nawet na te 5 metrów do mojej kobyły to by zawału pewnie dostała  😜

wątek zamknięty
Anderia   Całe życie gniade
06 października 2012 17:39
U nas w okolicy też jest taka pani instruktor, która robi ze sznurków różne patenty. Nie wiem dlaczego - może żal pieniędzy wydać? albo po co jak samemu można zrobić. w dodatku poleciła 14-15 letniej dziewczynie jeżdżenia konia na czarnej wodzy bo koń sztywny na jedną stronę. oczywiście konia tej dziewczynki i tak go jeździ. oczywiście powiedziałam dla jej koleżanki co myślę na ten temat. owa dziewczyna nie posiada umiejętności na tym poziome by jeździć konia na czarnej wodzy.

Cóż, widuję sporadycznie "trenera", który jednej dziewczynie polecił taką kombinację: wielokrążek z trzema kółkami, do pierwszego kółka przypinamy pierwszą parę wodzy i ją będziemy trzymać, do trzeciego kolejną parę wodzy i ją przypinamy do popręgu. Po czym galopujemy i piłujemy do upadłego, aż się konik "zbierze". Mówię poważnie. Oto jeden z cytatów: "od naprzemiennego działania obiema rękoma koń w końcu puści i zacznie się ganaszować, a następnie zbierać. Łydki na razie zostaw, bo to drugi plan. Od nich koń najczęściej przyspiesza i gubi rytm".
Mój światopogląd jeździecki runął, bo zawsze myślałam że do zebrania dochodzi się po latach  😵  I że łydki właśnie nie są drugim planem, wręcz przeciwnie...
A artykulik o naturalu rzeczywiście tragiczny. Prawdziwy kwiatek.
wątek zamknięty
jak bylam mala i u nas w stajni były obozy to instruktorzy chętnie  dzieciakom wrzucali wypinacze (nie mocno napięte), żeby kon nie wyciagał tych kruszyn z siodla, w wypinaczach kon sobie spokojnie dreptal.
wątek zamknięty
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
06 października 2012 22:20
Em.. ja się pytam.. CO TO JEST  🤔
Link :
😵
wątek zamknięty
vicke   Marzeniami żyłem jak król
06 października 2012 22:26
O żesz w mordę  😲
Czemu on ma takie plecy?
wątek zamknięty
Powiedzcie, że to tylko PhotoShop...  😵 🤔
wątek zamknięty
Pampera, niestety nie 🙁
Poczytaj sobie ten wątek:
http://re-volta.pl/forum/index.php?topic=19004.0
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
07 października 2012 07:55
Ja miałam wykład  w stajni wczoraj o takich plecach. Zawsze myślałam że to przez złe stosowanie siodeł... a okazało się że to wada pleców i samo siodło nie jest w stanie tak "zniszczyć" konia. O ile weterynarz ( lub też pan ktory dopasowuje siodła bo nie pamiętam kto co mówił 😀 ) wie co mówi.
wątek zamknięty
Nigna-jeżeli koń ma 'dobre geny', był dobrze chowany itp. to w przyszłości nawet ze złym siodłem mu się za bardzo nic nie stanie. Ale jeżeli koń od początku ma słabe plecy, to nawet idealnie dopasowany sprzęt+jeździec ważący 15 kg spowodują zapadanie się grzbietu 😉 Tak to mniej-więcej jest 😉
wątek zamknięty
Nie wiem czy to pasuje akuratnie do tego tematu. Ciężko nawet powiedzieć, żeby to był "kwiatek". To jest po prostu coś odrażającego! Ja nie rozumiem, jak można coś takiego zrobić, albo używać tego!  🤔wirek:  🤬 

[img]http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/10/12982d1f9633bc07602e7f976a53d29b.png?1349429098[/img]

http://kwejk.pl/obrazek/1448158/cute-portfelik.html
wątek zamknięty
laparotomia - OKROPNE!!!!!!
wątek zamknięty
laparotomia co trzeba mieć w głowie żeby takie coś wymyślić...  🤔
wątek zamknięty
za to pewnie zapobiega kradzieżom portfela z torebki 😉) 
wątek zamknięty
blackmare   ,,Pracuj nad sobą a z koniem się baw"
07 października 2012 14:10
pitoszek dokładnie to samo przyszło mi do głowy.  😂
Ale nie wyobrażam sobie jak można taki coś wymyslić, stworzyć, a później jeszcze używać...  😵
wątek zamknięty
[[a]]http://kwejk.pl/obrazek/1453033/jednoro%C5%BCce-istniej%C4%85.html[[a]]
hahaha xd
wątek zamknięty
hahahaha
wygląda jakby mu ogień z tyłka wychodził  😁
i te oczy laserowe, nie no lans!
wątek zamknięty
hahahahahahaha mega fota, się uśmiałam!  😁 😁
wątek zamknięty
pitoszek dokładnie to samo przyszło mi do głowy.  😂
Ale nie wyobrażam sobie jak można taki coś wymyslić, stworzyć, a później jeszcze używać...  😵



Zwłaszcza używać! Wyobrażam sobie reakcje ludzi w sklepie, przy kasie...
wątek zamknięty
Powiedzcie mi, od kiedy to jeździ się na 2-latkach ?
http://www.photoblog.pl/szczurzamama666/133575087/ja-i-hela.html
wątek zamknięty
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
07 października 2012 21:11
Pampera np. od kiedy 2-latki biegają na wyścigach, w wieku 1,5-roku są zajeżdżane  🙄 Ale ten, którego pokazałaś raczej folblutem czy arabem nie jest.  😵
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 października 2012 21:28
A gdzie jest info, że to dwulatek?
wątek zamknięty
Pampera np. od kiedy 2-latki biegają na wyścigach, w wieku 1,5-roku są zajeżdżane  🙄 Ale ten, którego pokazałaś raczej folblutem czy arabem nie jest.  😵

Pomijając folbluty 😉

Ooo tutaj:
http://www.photoblog.pl/szczurzamama666/121095415/dzisiejszy-spacerek.html
weszłam tam przez przypadek... 😉
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
08 października 2012 08:49
Pampera, a to nie miało zabrzmieć tak, że oni są już 'razem' dwa lata?  😁
wątek zamknięty
wątek zamknięty
koniaraw, ja też myślę, że raczej chodzi o wiek konia, choć tamto zdjęcie było z kwietnia, więc teraz ma pewnie ok. 2,5 roku, co nie zmienia faktu, że trochę za wcześnie na jazdy.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.