preparaty na stawy

epk, mobility bardzo fajny, tylko cena jak na wydanie kasy na jeden raz dla mnie spora, no i raczej nie ma potrzeby stosowania na stałe. Poza tym skład mobility to zdaje się tylko kwas hialuronowy, a w pozostałych chondroidyna, glukozamina i inne. Dlatego zostaję przy flexijoincie.
Koń 16letni, całe życie skaczący, zawody na poziomie 130 (w domu nieraz wyżej). Mamy problemy po starej kontuzji  (miał stan zapalny i naciągnięte więzadło pod trzeszczką w kopycie, ta trzeszczka też nie jest idealna), koń jest ewidentnie sztywny na tą nogę, podczas diagnozowania wykazał nieregularność  przy kłusie z górki po betonie i na lonży. Ma dostawać dożywotnio suplementy i może normalnie chodzić, mam tylk ounikać skakania na twardym podłożu.
Spróbuj to http://www.equestrianclearance.com/westgate_efi/naf_5_star_superflex/index.html.
Mnie się sprawdził w 100 %.Jak cos to niedługo bede zamawiać 😉
anai, dzięki za wyjaśnienie. A ty podajesz to ciągle? Czy okresowo?
Mobility HCC wg dr. Golonki podaje się tylko okresowo, ono ma przedłużone działanie.
epk, no my właśnie przez dr G. diagnozowani, zgodnie z poleceniem dałam litr mobility i przeszłam na inne preparaty 🙂 Właśnie muszę sprawdzić na butelce czy można podawać ciągle, czy z przerwami  (chociaż ja w ogóle wolę zrobić jakąś przerwę w podawaniu suplementów).
A co byście poleciły dla 7-letniego konia ze szpatem? Kobyłka nie kuleje, suplement chcę podać zapobiegawczo i żeby trochę wspomóc stawy. Wcześniej podawałam superflex NAF'a teraz zastanawiam się nad gelapony arthro. Chcę zrobić kurację 3msc w roku. Czy można gdzieś kupić taniej? Czytałam, ze w Czechach ale do polski nie wysyłają?
Kurczak Dziękuję  :kwiatek:
na tej stronie wysyłaja orlinga do Polski, dostałam info od właściciela, że przesyłka do Polski 2 opakowań po 5400g kosztuje 15 euro  🤣
http://www.granulky-domu.cz/krmivo-pro-kone/orling/
Sporo taniej wychodzi niż w Polsce. Ja właśnie potrzebowłabym jedno opakowanie 5400g...
Cześć🙂

Mam pytanie do kogoś kto używał cortaflexu ha. Dzisiaj dotarł do mnie ten specyfik... i mam pytanie czy on ma pachnieć i smakować jak syrop dla dziecka? Bo kurcze nie wiem czy ktoś mnie oszukał .... czy po prostu tak ładnie pachnie żeby konie chętni to jadły, chciałabym się upewnić...

Z góry dziękuje za odp 🙂
Gillian   four letter word
12 września 2012 20:31
tak, jest taki mdło-słodkawy.
Dziękuje za odp ! 🙂 Rozwiałaś moje wątpliwości🙂
Co do używania equiminis flexijoint, dostałam odpowiedź od producenta, można stosować bez przerwy.
Zamawiał ktoś ostatnio Mobility? Wczoraj w mailu otrzymałam informację, że kosztuje 1500zł za 3 opakowania, dziś kiedy pytałam o dane do przelewu cena nagle wzrosła do 1620zł i nie są w to wliczone koszty przesyłki, bo te jeszcze dodatkowo 60zł. Nic już nie rozumiem, Wy piszecie 1500, wczoraj 1500 w info od źrodła, a dziś już 120zł więcej ;/
Zamawiałam w maju - płaciłam 600 za jedno opakowanie i 70 zł za przesyłkę (z nalepką uwaga szkło)
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
19 września 2012 11:16
szczerze polecam MSN  Farnam'u. Moja kobyla od zawsze miala problemy ze stawami, puchly (ciaza), szczykalo - podalismy msn klopoty znikly bz sladu. Cena ok 500zl jednakze jest wydajne.
Z czeskich sklepów z Orlingiem polecam http://www.docsimon.pl/. Zamawiałam tam psie Orlingi i zawsze sprawnie i bez najmniejszych problemów. Strona jest też w języku Polskim i przesyłka niedroga a nawet przy większym zamówieniu gratis. Co do końskiego Orlinga to bezpośrednio na stronie nie mają ale swojego czasu mailowałam z nimi i nie było problemu żeby te preparaty ściągnęli pod konkretne zamówienie. Ceny w tamtym okresie zdecydowanie lepsze niż w Polsce.
Mam pytanie, czy widziecie lepsze efekty po tym Mobility HCC niż po Cortaflexie ha ? Czy jest to porównywalne? Czy lepiej dołożyć i kupić HCC??
Kojot: na moje oko cena 1620 jest po prostu z 8% vat-em ...
Sama nie wiem, pytając o cenę w końcu interesuje mnie cena ostateczna, więc wydawało mi się dziwne, że kiedy zapytałam odpowiedź brzmiała 1500, kiedy zapytałam o koszty wysyłki dostałam odp 1620+60zł(koszt wysyłki)=1680
Chciałam dopytać, zwłaszcza,że na forum pisaliście, że 3 butelki wychodzą o 100zł taniej na jednej i też koszty miały się zamknąć w 1500zł no plus wysyłka.
a może ktoś zrobić spis
na które objawy dolegliwości który składnik jest najlepszy
MARTKAGD- stosowałam wcześniej cortaflex HA, a dwa miesiace temu rozpoczelam podawanie Mobility HCC. Jestem raczej sceptyczna, ale kon zdecydowanie lepiej sie ruszajacy, stare kontuzje jakby o wiele mniej dokuczliwe przez to mozna wykonywac cwiczenia ktore wczesniej sprawialy duzo klopotu. To fakt to jest trcohe pieniedzy , ale mialam do wyboru jeszcze Tildren, wiec wolalam sprobowac cos co nie bedzie wymagało zastrzyków- moja tego nie znosi
a może ktoś zrobić spis
na które objawy dolegliwości który składnik jest najlepszy


up up
Kurant, no ja właśnie też jest po 2msc kuracji Corta, teraz zakupiłam Gelapony Fast bo też słyszałam pozytywne opinie. Jak nie zobacze żadnego efektu to zainwestuje w HCC skoro u dużo osób zauważyło efekty 🙂
olaela   Klub Różowego Jednorożca
08 października 2012 15:12
A przez jaki okres czasu należy stosować Mobility HCC?
Mobility HCC to dwa opakowania po 1/2 l.  W zależności od wagi konia starcza na dłużej lub krócej. Dawka dzienna dla konia 600 kg to 30 ml.    Producent zaleca podawanie minimum 30 dni. U nas po pierwszej butelce było widać elekt przeciwbólowy (bardzo) i przeciwzapalny. Koń ruszał się o wiele chętniej jednak znaczenie chorą nogą pozostało.
Zakupiłam proszek Gelapony Fast i zonk mój koń nawet nie chce spojrzeć na musli z którym mu to mieszam, choć na prawde cudowałam i dorzucałam niezłe smakołyki, ale tylko patrzy obrażony :/ Czy wiecie może, czy Gelapony Fast można rozcieńczyć z wodą i aplikować bezpośrednio strzykawką do pyska konia??


Pozdrawiam
[quote author=Epikea link=topic=28369.msg1546198#msg1546198 date=1349622642]
a może ktoś zrobić spis
na które objawy dolegliwości który składnik jest najlepszy


up up
[/quote]
To zrób :P
nyelle   buntownik z wyboru
12 października 2012 08:53
Haruś, korsik

Planujecie zamawiać coś z tego czeskiego sklepu? Ja bym bardzo chętnie dołączyła się do zamówienia (ja co prawda mniej, niż 5400g, ale i tak wyjdzie taniej 🙂 )
Gillian, dlaczego szukasz zastępnika? właśnie zaczynam od jutra podawać kobyłce więc jestem ciekawa co ci nie odpowiadało
Gillian   four letter word
15 listopada 2012 21:53
zamiennika dla czego? bo nie wiem o co pytasz 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się