Red Bull Stratos

To, że Tobie się tak wydaje, nie oznacza, że faktycznie tak jest 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 października 2012 19:06
Ale kto bogatemu zabroni? Chce, niech skacze. Dorosły jest.
W sumie to fakt.
Niepotrzebnie go od tych zwojów zwyzywałam 🙂
No ale no PO CO.
Chyba, że lubi taki poziom adrenaliny, że mu kapie spod paznokci.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 października 2012 19:16
A po co ludzie wchodzą na ośmiotysięczniki? Po co opływają sami świat? Po co pokonują barierę dźwięku? Po co ustanawiają rekordy świata?
Też sobie o tym pomyślałam.
W sumie jadąc do pracy też mogę obumrzeć. A tak to przynajmniej będzie zadowolony.
Tylko, że to takie no już - skakanie z kosmosu?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 października 2012 19:19
Co raz bardziej kreatywnym trzeba być niestety.
To co będzie następne?
Pewnie coś będzie.
Kiedyś myśleli jak upolować mamuta, teraz jak skoczyć z kosmosu...
Po to, żeby się przekonać gdzie jest granica możliwości 😉
E tam, ja mu zazdroszczę! Też bym tak chciała.
Z kosmosu jak z kosmosu, 36 km nad ziemią to ledwie stratosfera, ale weźcie sobie wyobraźcie jak to jest lecieć z takiej wysokości...
Ale widok musi być... nieziemski 😉

Ciekawe jak mu pójdzie przekroczenie bariery dźwięku.
Podobno będzie się obracał 200 razy w czasie minuty... I teraz pytanie z serii tych głupich:ponieważ nie jestem zbyt dobra z fizyki, ale czy spadanie przy takiej prędkości nie może doprowadzić do pęknięcia bębenków w uszach?
wiedźma, on ma hełm i skafander (taki jak astronauci), a w środku regulowane ciśnienie, więc pęknięcie bębenków mu raczej nie grozi, o ile wszystko zadziała jak trzeba.

http://www.redbull.pl/cs/Satellite/pl_PL/Article/Felix-Baumgartner--Wezwijcie-doktora--Red-Bull-021243219350037

O, tu masz detale.
wiedźma, z tego co zrozumiałam, to właśnie ma jakis rodzaj stabilizatora w skafandrze, aby się NIE obracać . Jakby zaczął wirować, rozerwie go na strzępy. Przynajmniej tak wyszło im w testach na manekinach.
dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
Nie chciała bym oglądać relacji "na żywo" bała bym się, że nagle "rozplaśnie się" jego twarz na szybce kasku lub coś - chyba nie lubię takiej adrenaliny  🥂  Ech starość  🥂


To kiedy w końcu będzie skakał? Bo ja bym sobie obejrzał wersję live! Pełen szacun dla gościa  👍 
A co do waszych opinii, że gościowi brakuje jakiejś klepki... póki nie krzywdzi innych, tylko ryzykuje sam swoim życiem, to mnie nic do tego! Krytykować powinno się wariatów, którzy stawarzają zagrożenie dla innych. Pijany chce sprawdzić, czy da radę poprowadzić po dwóch kieliszkach, wiezie przy tym czwórkę pasażerów i na podrzędnej drodze zabija przy tym dwójkę pieszych, to was powinno bulwersować!
A nie to, że gościu ryzykuje sam TYLKO I WYŁĄCZNIE SWOIM ŻYCIEM!  👍 
Zastanawiam się ile przy tym wszystkich jest faktycznych niebezpieczeństw (a raczej możliwości ich faktycznego "uaktywnienia się"😉, a ile podkręcania atmosfery.

Sam skok mnie jakoś strasznie nie interesuje, jak pojawił się ten temat nie skojarzyłam nawet o co chodzi (dopiero po przeczytaniu przypomniałam sobie, że faktycznie mowili o tym w radiu). Jak facet chce, to niech skacze.
Rano podawali, że skok najwcześniej w poniedziałek... Taki miły wydaje się ten skoczek, szkoda by go było. Ponoć przygotowywał się do tego 5 lat, więc może to nie aż takie szaleństwo
Przygotowywał, i nawet już skakał parę razy z dużych wysokości, ostatnio chyba z 25 km? teraz ma być rekord. No szalone to jest na pewno, ale i technologii w całym przedsięwzięciu sporo.
Dworcika
Tak pół na pół  😉  Wiadomo, że żeby ludzie się czymś zainteresowali i obejrzeli, to trzeba to odpowiednio rozreklamować. Trzeba wydać kasę, zrobić spoty, bilbordy, banery. Inaczej nie zainteresował by się tym nikt poza wąskim gronem skoczków i ludzi z NASA/USAF. Więc na pewno podgrzewanie atmosfery jest, żeby przyciągnąć tłumy. Z drugiej strony, skoro gościu przygotowywał się do tego kilka lat, tzn. że nie jest to takie proste hop-siup jak zwykły skok spadochronowy  👍 
laparotomia, tak właśnie myślę. Wiadomo, że niebezpieczeństwa są. Tyle, że latanie samolotem też jest niebezpieczne i skutki mogą być straszne 😉
No, poleciał 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 października 2012 16:38
Na TVN 24 też leci relacja.
Jestem chyba nienormalna, ale siedzę i modlę się, żeby nic mu się nie stało  😡
mamo, ale się niecierpliwię
kujka   new better life mode: on
14 października 2012 17:00
a ja sie nie moge oprzec wrazeniu, ze to film. takie dobre te zdjecia i tak ladnie wszystko widac. i cienie i wszystko. no jak na filmie w kinie 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
14 października 2012 17:06
Kiedyś ludzie oglądali lot w kosmos, teraz oglądamy skok ze stratosfery.

Jak dla mnie to cóż... Jeśli ma ochotę to niech skacze, wszak "kto bogatemu zabroni", ale... Ale gdzieś tam kołacze się myśl, że do końca normalne nie jest, podobnie jak sam skoczek do normalnych raczej nie należy.
O Boże. Jego Mama płakała. Powiedzieli, że ze szczęścia. No... może i tak.
18 tys. Ja już nie mogę patrzeć.
Jakieś problemy są, skafander się nie ogrzewa czy jakoś tak.
Taaaaaaaaaaaaaaaaaa  😂
I znowu nie skoczy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się