Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

U mnie Olo na chrzcie w białych body i śpiochach noszonych przez inne pokolenia przed nim 😉 -  był upał, więc współczuję Wam chrztów zimą.
Chrzty u nas na wsi są po mszy więc całą mszę spacerowałam z wózkiem pod kościołem, tym sposobem 2 miesięczny Olo przespał całość ( Bogu dzięki ! ) a potem rozryczał się dopiero przy wychodzeniu z kościoła już po całości.
Eurydyka   tu stać się może coś nowego
11 października 2012 11:38
gwash- jest git.Tylko rajstopki kup takie cieplejsze, no i czapa (nie musi byc kapelusz z rondem 😉). Ja mam już wizję chrztu Oli
w Wielkanoc  😀. Koleżanka zrobi mi na szydełku sukienkę i czapeczkę.

Widzę, że Nelcia ma żyrafę Teddykompaniet. Jaś od urodzenia ma lwa, śpi z nim do tej pory,a wabi się Jek 🤣. Dla Oli kupuję królika z tej serii.

Zdjęcie z przyjęcia po chrzcie z Jekiem:



koniara79 - fajnego masz synka!
Eurydyka, dziękuję  🙂
kenna, przepraszam - wyjątkowo nie wbiłam " ..." 🙂 Chodziło mi o to, co zgrabnie napisała Atea, o to, że dziecię śliczne, zadbane, pogodne i z pewnością nic mu nie brakuje.
Większość indywidualnych "przypadłości" naszych dzieci należy do kategorii "czego zmienić nie mogę"  😜
zgodnie z kategoriami Marka Aureliusza/Św. Franciszka.
Chyba nikt nie słyszał aby jakieś dziecko w PL w XXI wieku umarło z głodu, nie? Spróbuj o tym pomyśleć trochę inaczej, nie odnosząc do siebie. Żarełko to sprawa twojego dziecka a dzieci instynkt samozachowawczy mają godny pozazdroszczenia. Cieszyłabym się że "dobrze wykorzystuje paszę", o! 😜  :kwiatek:
Tak sobie myślę, że miałaś prawo się wystraszyć o niego. A ten strach cię trzyma teraz w szponach, choc zupełnie już może nie być powodu. Nie daj się! I chwal - siebie, maleństwo, bez przerwy  🙂. Bo jest za co.
koniara cudo!!!!

sznurka nie wierzę że nie masz fotki z pierwszego noszenia w chuście, więc..... 😁

Dziś odbyłam ze swoim dzieciem pouczającą pogawędkę:
-Filipku powiedz ile masz lat?
-tsy
-Trzy? Chyba dwa!
-tsy!!!!!
-hmmm, a jak masz na imię?
-Ania
Ania? Ania to chyba mama?
-NIE!!! Ja!!!!
-Ty jesteś Filipek synek mamusi
-Nie! Ania!
-hmm, a kto jest najgrzeczniejszy na świecie?
-Ja!
-A kto jest najukochańszy na świecie?
-Ja
-A kto jest najpiękniejszy na świecie?
-TATA!!! 😵

Nie będę już gadać ze swoim dzieckiem. 😉
Moja miała okres w życiu, że nie jadła. Ale serio nie jadła, nie jak wstawiane tu kolejne pulpety z zapewnieniem, że one nic nie jedzą.
Ale ja się nad nią nie modliłam, nie zmuszałam. Wyszłam z takiego założenia jak halo. Zdrowe dziecko z głodu nie umrze.
Przeszło, teraz żre.
Wstaje rano i mówi "mniammniam".

Koniara79 śliczny potomek 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 października 2012 12:21
Muffinka, haha, chyba taki etap. U nas w stajni często bywa wnuczka gospodarzy, również dwulatka. Jest moją imienniczką. I nie jest w stanie pojąć, że dorosła pani ma na imię tak jak ona. I rozmowa z ciocią:

-Kaju, a jak ma na imię ta pani?
-Ania.
-Nie, Kaju. To jest pani Kaja. Pani ma na imię tak jak ty.
-Nie, Ania.

Zresztą na nas wszystkie, przyjeżdżające do koni, mówi "Ania". Ostatnio nawet sama siebie tak przedstawiła...
A poza tym jest czadowa, dziś siedziały z ciocią w hali jak ganiałam Łosia i wołała do niego "dalej, dalej!" 🙂
Moja córka nie była w stanie pojąć, że jej babcia to moja mama, dziadka żona a taty teściowa... przecież babcia to babcia 🙂
koniara79, cudownosci! a jakie włoski długie!!!

muffinka no jasne ze tatko najpiekniejszy!

eurydyka jaki piekny młodzian w moim ulubionym wózku 😍

muffinka no jasne ze mam!
sznurka super! piękna chusta. A co to za wiązanie?
Piekny Lew i piekna chusta :-)

Eurydyka zyrafka jest w spadku po Agnieszce Pokemona, a Kazio tez ma lwa i tez z nim spi do tej pory :-)
kieszonka, tylko poły na pupę założone,
a o tej chuscie marzyłam dlugo tłumaczyłam ze ma chora cene;] i tak czekala dnia dzisiejszego!
Może i ja znów się z chustą przeproszę 😉 Ale to dopiero raczej w kwietniu 😉
Muffinka strasznie zazdroszczę, że Filip mówi. Piotrek tylko podstawowe tata mama itp.... nie mogę się doczekać kiedy zacznie gadać
sznurka piękne pawie, marzyłam o nich. jak ci się sprawdzają wielo? próbowałam jak Piter był mały, ale jakoś mnie to przerosło...
Ja też jestem ciekawa wielo- długo się do nich przymierzałam, ale na razie się nie udało. Może jak skończymy wreszcie remont i porządna pralka nastanie 😉

Też jestem bardzo ciekawa jak Wam się sprawdza wiaderko do kąpieli? Jakoś sobie nie mogę wyobrazić jak to technicznie wygląda. Takie niesiedzące dziecko i tak trzeba w tym trzymać, a jak do tego jeszcze umyć wszystkie fałdki? Opowiedz coś 😉
obiecuje jak wróce ze szczepienia, trzymac kciuki!
Rózia miała jakiś czas temu fazę fascynacji koligacjami rodzinnymi i np rozmawiając przez telefon o mnie z moją mamą mówiła: "Babciu, moja mama a Twoja córka...". Pękaliśmy ze śmiechu, bo mówiła to bardzo poważnym tonem dokładają odpowiednią gestykulację 🙂.
No to trzymamy!

A ja mam kilka fotek z sesji z nianiami...







Ciągnie za włosy?
Mój jak kota chwyci to ma całą garść kłaków  😁
Ladne nianie i sliczna Emilka😉
Muffinka rozmowa b ciekawa lol a moze byc tylko lepiej😉 takie rozmowy to jak dotad ulubione momenty macierzynstwa jak dla mnie😉
Sznurka b ladnie wygladacie i zarazacie troche tymi chustami. Nawet mam ochote sobie kupic jedna, tylko chce zaczac od czegos prostego. Milano prawie w wieku Twojego synka, wiec mozesz mi poradzic co sadzisz o tym? Jedyna dostepna tego rodzaju w sklepie...

A jak sie ma spory biust to jak te chusty leza lol
Jakich firm t-shirty kupujecie dzieciom? Muszę młodego w kilka zaopatrzeć, lubię bardzo endo ale potrzebuje 5-6 sztuk a to już mi sporo wyjdzie...
Chciałabym aby po pierwszym praniu nie wygladały jak szmatki.
Muffinka tescowe Cheerokee sa fajne, mam ich trochę i momo, że Rózia to już któraś z kolei użytkowniczka nieźle się trzymają. A z lumpkowych to George- nie do zdarcia, tylko nie wiem czy nowe gdzieś można kupić? W lumpeksach jest ich sporo, ale nie wiem czy lubisz takie sklepy.
W sumie nie mam nic przeciwko uzywanym, popatrzę.
O właśnie - do Tesco muszę zajrzeć.
Czasem wychodzi na to, że jak się kupi w lumpku ( często za grosze i jak nowe ) to posłużą długo, a jak w jakiś niezidentyfikowanym sklepie to po kilku praniach nadają się tylko do latania po domu czy podwórku. Magda ma same lumpkowe H&M-y, czasem dodatkowo z lumpeksu i po kuzynce, a ja jeszcze do komisu oddałam jak wyrosła - i sprzedały się 🙂
Jak ktos chce posluchac audycji z naszego przedszkola to:

http://www.radio.rzeszow.pl/component/k2/item/81

audycje z 02.09 zaczyna sie od tej nizej :-)

Moj syn to ten co opowiada o Krecie, kolekcjach kamieni, o tym ze lecial samolotem, nie chcial wracac bo sobie kupil zabawki i bal sie ladowania :-)

Ale tekst o zombich jest czad i o MLOTKU 😀

a tu kazik na capoeirze:







specjalnie dla Demon :-)



Dziekujemy z Nelciowa za komplimenty i akceptacje stroju :-)
Bardzo dziękuję Ewie S. (Laguna?) za paczkę dla Pauliny i Tomeczka :kwiatek: Przekażę jutro, na pewno wszystko bardzo się przyda 🙂!
Fajny ten pan na ostatnim zdjęciu 😉

udorka no właśnie, musze się do naszego komisu przejść, tam super rzeczy można znaleźć tylko trzeba wszystko przejrzeć a mnie leń złapał...chciałam siedząc pod kocykiem coś kupić 😉

Sadzałam dziś małego w sklepie na pufie bo chciałam mu buty zmierzyć i coś mi "pstryknęło" w kręgosłupie, tak na wysokości łopatek, pośrodku. Nie byłam w stanie prowadzić samochodu, nie mogłam wyjąć Filipa z fotelika. No koszmar. Teraz jest ciut lepiej ale jak położę się na kanapie na plecach to już wstać nie mogę.
Mam nadzieję że przejdzie do jutra, pewnie jakiś mięsień naciągnęłam.
ash   Sukces jest koloru blond....
11 października 2012 15:10
Muffinka, uważaj z plecami. Ja tak mam niestety od ponad roku. Co tochę zalecze to znowu coś naciągne i boli
In.   tęczowy kucyk <3
11 października 2012 16:12
Muffinka tescowe Cheerokee sa fajne, mam ich trochę i momo, że Rózia to już któraś z kolei użytkowniczka nieźle się trzymają. A z lumpkowych to George- nie do zdarcia, tylko nie wiem czy nowe gdzieś można kupić? W lumpeksach jest ich sporo, ale nie wiem czy lubisz takie sklepy.


Z Tescowych też dobre F&F, George jest z Asdy - brytyjskiego Walmarta. Porządne i tanie rzeczy, jakościowo o niebo lepsze od Primarkowego atmosphere a ceny podobne.
Wczoraj będąc w Tesco stwierdziłam, że tylko tam się będę zaopatrywać w dziecięce ubranka, bo są przeurocze 😍
Sznurka - dziękuję
My kupiliśmy dzisiaj ComeFresh Ultradźwiękowy Nawilżacz powietrza CF-2516
nie mogłam znaleźć go w necie, tylko takie info o nim http://archiwumallegro.pl/nawilzacz_powietrza_6l_timer_40m2_7barw_swiatla-1390491777.html
kolor niebieski.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się