Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Jaka instytucja zatrudnia w Warszawie największą ilość osób?
Czy prawnicza toga jest 'mundurem'? Dzisiaj z kolezankami zrobilysmy sobie piekne fotki w togach, ale tak sie teraz zastanawiam czy ich publikacja nie bylaby niestosowna...
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
12 października 2012 18:04
CzarownicaSa- jako, ze kiedys przyszlo mi do glowy, ze chcialabym popracowac w ZOO, to sytuacja wyglada tak, ze nie masz szans 😉 Chyba, ze na wolontariat, ale tam tez wiecej chetnych niz miejsc. Wolontariusze Ci, to najczesciej studenci zootechniki, ktorzy po skonczeniu nauki ubiegaja sie o etat. I to wsrod nich wybierani sa szeregowi pracownicy. Informacje uzyskalam od dyrektora warszawskiego zoo.

TOZ tez opiera sie w duzej mierze na wolontariuszach.
Czy prawnicza toga jest 'mundurem'? Dzisiaj z kolezankami zrobilysmy sobie piekne fotki w togach, ale tak sie teraz zastanawiam czy ich publikacja nie bylaby niestosowna...


jeśli te zdjęcia same w sobie nie są niestosowne i ktoś Wam udzielił zezwolenia na ich zrobienie, to możecie publikować. Toga to nie "mundur", tylko strój urzędowy.
(a tak z ciekawości - jaka toga i w jakich okolicznościach foty?)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 października 2012 19:07
fin, zapewne jakaś państwówka? Mazowiecki Urząd Wojewódzki albo jakieś Ministerstwo?
No właśnie nie wiem. W Lublinie to UMCS i PSK4, ciekawi mnie co jest w Warszawie i czy w ogóle jest jakaś wyraźna czołówka takich instytucji.
[quote author=Krupnik. link=topic=20.msg1551543#msg1551543 date=1350060829]
Czy prawnicza toga jest 'mundurem'? Dzisiaj z kolezankami zrobilysmy sobie piekne fotki w togach, ale tak sie teraz zastanawiam czy ich publikacja nie bylaby niestosowna...


jeśli te zdjęcia same w sobie nie są niestosowne i ktoś Wam udzielił zezwolenia na ich zrobienie, to możecie publikować. Toga to nie "mundur", tylko strój urzędowy.
(a tak z ciekawości - jaka toga i w jakich okolicznościach foty?)
[/quote]
Zdjecia w stylu "takie tam w lusterku".  🙂 Zgoda na robienie zdjec?
Generalnie dziewczynom jakos rodzice zdobyli sedziowskie i ktos jeszcze ma adwokackie. Potrzebne do charakteryzacji otrzesinowej, ale dzisiaj na probie tak stwierdzilysmy, ze ladnie  w tym wygladamy.  😁
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 października 2012 21:11
Szafirowa dzięki :kwiatek:
Kurczę, myślałam nad pracą ze zwierzętami, ale chyba do wszystkiego musiałabym zootechnikę kończyć :/
[quote author=Magdalena link=topic=20.msg1551633#msg1551633 date=1350064939]
[quote author=Krupnik. link=topic=20.msg1551543#msg1551543 date=1350060829]
Czy prawnicza toga jest 'mundurem'? Dzisiaj z kolezankami zrobilysmy sobie piekne fotki w togach, ale tak sie teraz zastanawiam czy ich publikacja nie bylaby niestosowna...


jeśli te zdjęcia same w sobie nie są niestosowne i ktoś Wam udzielił zezwolenia na ich zrobienie, to możecie publikować. Toga to nie "mundur", tylko strój urzędowy.
(a tak z ciekawości - jaka toga i w jakich okolicznościach foty?)
[/quote]
Zdjecia w stylu "takie tam w lusterku".  🙂 Zgoda na robienie zdjec?
Generalnie dziewczynom jakos rodzice zdobyli sedziowskie i ktos jeszcze ma adwokackie. Potrzebne do charakteryzacji otrzesinowej, ale dzisiaj na probie tak stwierdzilysmy, ze ladnie  w tym wygladamy.  😁
[/quote]

to w sumie chyba wszystko OK, chociaż, jak sędziowskie i z łańcuchem to się nie wypowiem, ja sama chyba bym nie publikowała.
Generalnie chodzi o to, że członek korporacji jest odpowiedzialny za jej wizerunek, czyli np - jeśli tata-adwokat nie dopilnował tej togi i nastoletnia córka popykała w niej niestosowne foty i chwali się nimi publicznie (a da się ustalić jej dane np. z fb - i tym samym zidentyfikować tatę) - to tata mógłby mieć przez to postępowanie dyscyplinarne.

To tak w najczarniejszym scenariuszu i raczej teoretycznie  😉
w jakim sklepie w W-wie jest duży wybór plecaków JanSporta?  :kwiatek:
Magdalena, bez lancucha i orzelka.  😡
Ach, to lepiej zachowac dla wlasnej uciechy.
Krupnik., a może zapytać rodziców, czy możecie puścić te foty w świat, oni będą najlepiej wiedzieli, czy mieści się w granicach "przyzwoitości"?
Magdalena, to jest bardzo dobry pomysl! Ze tez nie wpadlam na to.  😁
Dziekuje.  :kwiatek:
czy zdjęcie obrobione przez kogoś da się przywrócić do pierwotnego stanu? Chodzi mi dokładnie o cofnięcie bądź skorygowanie za mocnego rozmycia drugiego planu. Chyba, że to zdjęcie tak zrobione, nie znam się na fotografii... Może byłby ktoś chętny by spróbować pomóc? :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 października 2012 21:04
Raczej się nie da.
Grr...no to lipa, bo mnie strasznie wkurza to za mocne rozmycie. Jeszcze spróbuje je wydrukować, może na wydruku nie będzie mnie aż tak razić.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 października 2012 13:30
Teściowa chce sprowadzić sobie z Niemiec jajka lęgowe(nie wiem czy dobrze napisałam- takie, z których wyklują się kurczaki), bo chciałaby mieć fajne, rasowe i "dobrej jakości" kurki. Są jakieś strony internetowe, gdzie takie jajka można zamówić? Muszą być koniecznie z Niemiec... 🤔wirek:
infantil, np sklep Jansport-Converse przy alejach Jerozolimskich. Jakbyś szła spod Mariotta (prawą stroną ulicy) w stronę metra.
kujka   new better life mode: on
14 października 2012 15:42
fin, Urzad Miasta Stołecznego wraz z wszystkimi swoimi biurami. 🙂 ciagle okraja liczbe zatrudnionych osob ale to nie pomaga :P
cieciorka   kocioł bałkański
14 października 2012 21:17
1. Czy jeżeli ma się skierowanie do szpitala, można zamówić lekarza do domu w celu wykonania kroplówki?

2. Czy są jakieś naklejki na nos lub inne zasłony chroniące przed wiatrem i zimnem zatoki?

3. gdzie dostanę szklane krople, których używa się do dekoracji? Kiedyś był koło mnie sklep ze szklanymi lampami i tam się zaopatrywałam, teraz nie wiem. Potrzebuję dużych, przezroczystych.
cieciorka   kocioł bałkański
15 października 2012 21:32
[quote author=JARA link=topic=20.msg1547987#msg1547987 date=1349778275]
Ritka Ciebie może nie bawi, ale chyba bawi cały świat. Ponad 1 milion wyświetleń dziennie, takiej oglądalności nie miał nigdy żaden inny klip 😉

najzabawniejszy w tym jest przepych. w tym klipie jest wszystko! konie, auta, laski, no wszystko. choreografia tez niezla. i owszem, to wpada w ucho, choc to niezle wiesniacka muzyczka. ale w ucho wpada. 😀
[/quote]
Wbijaj do Warszawy, dziś przeczytałam, że będzie flashmon  gangam style i będą drinki za darmo :P
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 października 2012 21:33
Katija! Darmowe drinki, jedziemy!  🏇  😁
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 października 2012 21:35
Ponawiam pytanko o kury 👀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 października 2012 21:38
Może do Duuni uderz albo do Tanii, one się znają na kurach 😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 października 2012 21:40
Myślałam nad tym 😁
cieciorka   kocioł bałkański
15 października 2012 21:48
Strucelka też kiedyś zakłdała kurnik, ale jej nie wyszło.
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
15 października 2012 22:00
Dziewczyny znacie jakiś program, który konwertuje pliki muzyczne CD na mp3. Zainstalowałam już dwa na kompie i jakieś lewe są bo nie działają... 🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 października 2012 22:03
CD? masz takie rozszerzenie? To nie są pliki .wma?
Może chodzi o rozszerzenie *.cda. Jeśli tak to polecam mały i łatwy w obsłudze program CDex.

A tak swoją drogą...
Poszukuję łatwego w obsłudze programu do zrzucania muzyki z płyty cd na kompa.

CDex

Dziękuję 🙂
Jak się nazywa taki program na Androida, w którym możemy kontrolować swoje wydatki? Wpisujemy pensję i możemy rozpisać na co ile nam idzie. Kojarzycie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się