Sesja/Studia i t d ;)

a ja siedze na uczelni poniedziałek, środa i czwartek od 8 do 21  😅 w piątek i wtorek wyjątkowo kończę o 17.30, suuuper. Ale czego sie nie robi dla ukochanych studiów. W sumie- wcale mi nie przeszkadza, że spędzam cały tydzień na zajęciach. Szpitale, pogotowie, zajęcia na uczelni, basen i siłownia. Jeździectwo się skończyło i koń wystawiony na sprzedaż, ale to w sumie nie do końca przez studia. Jedynie jak bym miała mniejsze luki (mam takie po 2-3h czasem więcej...), a więcej zajęć tam powpychanych to byłoby lepiej. Ale ja kocham moje studia tak czy siak  😍
Carunia, lekarski? Gdzie?
Za rok idę równolegle na jakiś drugi kierunek (biologia stosowana lub coś związanego z reklamą).


Cariotka ja jestem na 5 roku biologii stosowanej iii powiem Ci, że sama biologia, że tak powiem "guzik" daje 🙂 owszem jest dużo ciekawych przedmiotów z bardzo różnych dziedzin (ekologia, roślinki, zwierzęta, genetyka, biochemia itp. co kto lubi) ale nie daje to ŻADNEJ konkretnej wiedzy, która później będzie przydatna w pracy. Uważam, że biologia jest super ale na początek, a potem i tak musisz robić podyplomówkę alko jakieś kursy. Zależy co chcesz robić w życiu i po co Ci ta biologia, ale ani diagnostą nie będziesz, ani do szkoły uczyć nie pójdziesz a dostać pracę w laboratorium naukowym albo na uczelni wcale nie jest łatwo 😉
Na zoocie mamy te same przedmioty  😎
myślałam dziewczyny później o jakimś kursie pedagogicznym a większość przedmiotów miałabym przepisanych właśnie z zootechniki 😁
jak mama dołoży to idę na jakąś grafikę ale na płatne. Bo w mojej pracy na konie na siebie i na studia nie zarobię...
W każdym bądź razie nie wyobrażam sobie żebym miała zrezygnować z koni dla czegoś lub kogoś.
Dla mnie bez sensu że porobili tyle specjalności na zoocie, bo i tak ciężko po tym o prace w zawodzie, a te specjalności jakos spektakularnie się nie różnią. Ile jest teraz specjalności? 5? Studia fajne i do studiowania i do poserzania swoich zainteresowań, dużo zajeć praktycznych przy zwierzętach 🙂 Moi znajomi co już skonczyli zoot to w większości pracuja jako instruktorzy jazdy konnej, mają własne gospodarstwa, otworzyli agroturystyke lub sklep zoologiczny, założyli hodowle psów, pracują jako przedstawiciele jakiś firm weterynaryjnych czy farmaceutycznych, lub zostali na uczelni i teraz zaczynaja stawiać dwóje 😀 Nie przypominam sobie żeby ktoś dostał prace jako zotechnik w oborze czy stadninie.
W każdym bądź razie nie wyobrażam sobie żebym miała zrezygnować z koni dla czegoś lub kogoś.


Dla kogoś absolutnie nie (chyba, że dziecko albo jakieś sytuacje losowe).
Dla siebie? Błędne myślenie, którego można w dalekiej przyszłości żałować.
michal zgadzam się z Tobą. Zajęcia praktyczne są bardzo ciekawe🙂 Tak jest 5 specjalności i nie wiele się od siebie różnią. A na uczelni absolutnie nie chcę zostać.
remendada moja stajnia pochłania mi większość mojego czasu i jest dla mnie również domem. A konie...konie są dla mnie jako część rodziny (dziwnie to zabrzmiało) i rodzice wiedzą o Tym i nie raz mnie wspierają i wspierali finansowo. Jakbym z Tego zrezygnowała to musiałabym się pożegnać z połową mojego życia i samej siebie...źle by to na mnie wpłynęło.
Cariotka, ale ja Cię rozumiem w 100 proc.  🙂
I nie pisałam tego absolutnie złośliwie, tylko z dobrej woli  :kwiatek:

Kiedyś za dużo życia poświęciłam koniom, teraz nie postąpiłabym tak drugi raz.
Niestety pewne rzeczy sobie przez to zawaliłam (mówię o lo, gdzie nie uczyłam się do jak powinnam, matura nie poszła jak trzeba, nie dostałam się na studia tam gdzie chciałam , przez co straciłam parę lat itd itp)
Teraz już jestem na prostej  🙂 Nie żałuje tego co było, ale drugi raz bym tak nie zrobiła.
Konia chciałabym mieć bardzo, ale niestety postawiłam sobie w życiu jasne priorytety, a to ma być jedynie wspaniały dodatek do życia  🙂
Jest tu ktoś kto studiuje historie? Potrzebuje czasopism naukowych, które nawet nie wiem jak się nazywają a co dopiero gdzie je szukać 🙁. Mój promotor nie pozwolił mi zmienić tematu pracy, ale coraz bardziej się do niego przekonuje hehehehe
Podsumowując potrzebuje kogoś kto mi powiem gdzie mam znaleźć coś do mojej pracy 😀  😁 (choć troche już mam )
Beattle ja ratownictwo medyczne, CM-UJ, rodzinny Kraków 🙂
kujka   new better life mode: on
14 października 2012 11:54
OMG!!!
Wlasnie siedze na najgorszym wykladzie w zyciu! gowno ktore nazywa sie filozofia edukacji (hee?). koles nudzi strasznie, ale to jeszcze nic. mowi jak ksiadz na mszy (taka charakterystyczna intonacja). do tego ma wade wymowy i polowy nazwisk nie jestem w stanie przepisac, bo nie rozumiem co mowi.
facet siedzi przy stole i mowi do mikrofonu i nawet go nie widze.
i nawet sie nie kimne, bo na tym przekletym wydziale maja chyba najmniej wygodne krzesla z calego UW...
kujka, drewniane ławki w Audi Maxie?
kujka   new better life mode: on
14 października 2012 13:51
oddalabym za nie zycie!
stare obsrane krzeslo-pulpiciki na pedagogice -.-

w ogole zalamana jestem poziomem lasek na roku. po cwiczeniach z antopologii na ktorych byla dluzsza dyskusja, sluchalam jak rozmawiaja i mowia ze nic nie rozumialy. ze nie molyby rozmawiac z wyklaowca. OMG to co robicie na studiach???
u mnie na stresie w chowie zwierząt siedziały ostatnio jakieś tępe stworzenia i peplały o Tym jaki to wykład jest śmieszny i po co o Tym mówić i co drugie słowo to było lol, k****, hello...i że krowy są brudne, świnie niebezpieczne a konie śmierdzą... 😵 a i jedna opowiadała o swoich fascynacjach bronią. Boże widzisz i nie grzmisz....
Od rana w książkach xD  Mój mózg powoli odmawia przyjmowania wiedzy, a czeka mnie noc z histologią, bo jak nie zrobię tego teraz to na tygodniu nie ogarnę...
Cariotka Ostatnio przypadkiem usłyszałam rozmowę 2 dziewczyn przed wykładem, że nie nauczyły się na zajęcia, bo musiały... wyciąć skórki i pomalować paznokcie  🤔
Interbeta a kiedy masz histo? ja w piątek od 8 do 1 a pozniej zaliczenie z konczyny gornej o 16  🤔 a juz w srodę praktyczny  😵 jestem w połowie topografii nerwów, nie ruszyłam jeszcze krwionośnego  😵 we wtorek 4 wejsciowki - w piątek wieczorem muszę się całkowicie zresetować  😎


edit. a ja dzisiaj rano miałam kolejne załamanie. Już mi przeszło, ale zastanawiam się kiedy zaczną rezygnować pierwsze osoby  👀
nie wiem czy to dobry wątek,ale szukamy w Poznaniu nowego lokum dla naszego syna (on co prawda szuka sobie sam,ale jeśli ktoś coś podpowie to będzie super)
Krzysiek pracuje na Piątkowie, zaocznie studiuje na polibudzie.
Teraz mieszka blisko Promienistej u dziwnego człowieka....no nie chce się tam mieszkać.
Macie jakieś pomysły?
dziękuję 🙂
Studiuje ktoś na Akademi Krakowskiej??
kujka, ciesz się, że siedzisz!  😁 u nas jest walka o krzesła na jednym wykładzie, bo jest ich mniej niż studentów....i co tydzień jakieś 30 ludzi siedzi na ziemi. Niektórzy chyba nawet na parapecie.
O tym jak te krzesła i stoliki wyglądają to ja się nie wypowiadam....

Cariotka, Pies co dużo szczeka nie gryzie 😉 ta od broni pewnie nawet na odpuście do lizaków nie strzelała 😉

Chuda, Poszperaj w jakimś katalogu czasopism albo popytaj w ogarniętej bibliotece 😉 nie wiem co tam dokładnie musisz mieć, ale z takich czasopism to ja kojarzę "Mówią Wieki", "Kultura i historia", "Kwartalnik Historyczny".

nie wiem w sumie gdzie zapytać...ale.... wie ktoś coś na temat ogarniętych książek na temat mowy niewerbalnej, mimiki, etc. Tylko jakieś porządne, a nie poradnik typu "zostań ekspertem w 10 minut!" 😉
kujka   new better life mode: on
15 października 2012 09:27
Sankaritarina, u mnie na 1 konwersatorium tez tak jest 🙂 w ogole brzydki jest ten wydzial jak kupa i zero klimatu. nie podoba mi sie. tylko wykladowcy (oprocz pana filozofa...) sa raczej spoko.
kujka, ja kocham Kampus Centralny- i ten nasz polonowy domeczek 💘 Chociaż nie mogę przeżyć tych wieśniackich złotych kolumn.

Chuda, Poszperaj w jakimś katalogu czasopism albo popytaj w ogarniętej bibliotece 😉 nie wiem co tam dokładnie musisz mieć, ale z takich czasopism to ja kojarzę "Mówią Wieki", "Kultura i historia", "Kwartalnik Historyczny".




Potrzebuje o prywaciarzach w czasach PRLu  😵 
dzieki za czasopisma na pewno coś znajde
Wie może któraś z was jak przerysować mapę warstwicową? Dostałam wycinek mapki i mam poprostu przerysować poziomice na kalkę, ale mają być co 25m. Z drugiej strony mam wytyczne ze odległość między warstwicami ma być min 3mm i max 1cm, więc co mam zrobić jak u mnie na mapce odległości są sporo większe, lub jak linia się urywa. Robiłyście kiedyś coś takiego?
kujka u nas też na jednym wykładzie część osób siedzi na ziemi bo miejsc brakuje...
kujka   new better life mode: on
15 października 2012 13:47
Averis, bo Kampus Glowny to jedyne sluszne miejsce do studiowania. Nie znosze Mokotowskiej -.-
kujka, ejmen <3
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 października 2012 15:21
Sankaritarina - głownie szukaj Ekmana. To jeden z najbardziej znanych ekspertów w dziedzinie komunikacji niewerbalnej. On pisze bardzo fajnym językiem, miło się czyta. Na sam początek radzę przeczytać "kłamstwo i jego wykrywanie w polityce, biznesie i małżeństwie" bardzo fajnie obala większość mitów, według których można się nauczyć kilku sztuczek czy podpiąć kogoś do wykrywacza kłamstw i się wie na 100%, że ktoś kłamie. Nie da się czytać z ludzi jak z książek. Oczywiście dzięki wprawie można przypuszczać jakie kto przeżywa emocje, ale nigdy w 100%.

Poza tym, z poradników akademickich - Dale G. Leathers - komunikacja niewerbalna i Knapp i hall - Komunikacja niewerbalna w interakcjach międzyludzkich.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się