matura

Ajrisz, ja próbowałam się uczyć do matury z łaciny na własną rękę i bardzo kiepsko mi szło, znaleźć osobę, która Cię do tej matury przygotuje graniczy z cudem.

Wiesz co, ja akurat z tym nie mam problemu. Chodziłam do szkoły, w której była klasa klasyczna ze sporą rotacją kadry - kontaktów mam kilka. 😎
Bardziej martwi mnie, czy dam radę to wszystko ogarnąć w rok, żeby mieć wynik powyżej 80%. Zobaczymy 😉
Osoby poprawiające - jak tam idą wasze przygotowania? 🙂
Nie pytaj. Nie robię nic. Nawet nie skserowałam jeszcze notatek z chemii od koleżanki. Cały czas przekładam start moich przygotowań, czyli 'Zacznę od października/listopada/przyszłego tygodnia/przyszłego weekendu...' Zanim się ogarnę to będzie już maj. 😵
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 października 2012 16:12
nauczona doświadczeniem zaczęłam już 😉 ja mam o tyle problem, że zdaję 2 przedmioty których praktycznie nie miałam-chemię i biologię (byłam w mat geo)
Więc kursy, repetytoria operonowe, Pazdro jeszcze nie otwarty i Witowski w drodze. Trzymam kciuki za resztę!
flygirl, szczerze: nie lepiej zamiast ciągle odkładać, byłoby Ci usiąść porządnie nad tym 2 miechy przed poprawką? 🙂
cavaletti właśnie dałaś mi idealną wymówkę na odkładanie tego, dzięki ci 😜
U mnie też zero mobilizacji. A w maju znowu będę sobie pluć w brodę  🤔wirek:
cavaletti jak mogłaś to napisać. Mój wewnętrzny leń Cię pokochał 😁
Zu jesli chcesz myslec o chemii na powaznie, to przy aktualnej formie matury niewiele on daje. Ale nie zaszkodzi w ramach cwiczen i utrwalen.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 października 2012 21:34
Rul, Pazdro? Cholera... A co lepsze? Chemia całkiem poważnie, muszę zdać na ok 80% przynajmniej 😉
pazdro nie mialam w rekach, wiec nie moge powiedziec (ogolnie polecam stronke forum.biolog.pl, tam ludzie wybieraja najlepszy podrecznik itd). Chodzi o rozszerzenie czy podstawe? Zadania rachunkowe nie sa sztampowe, trzeba na logike, dobrze kojarzyc rozne zagadnienia, ogolnie wymagajace ;p
Pazdro jest IMO super jako przygotowanie do obecnej maturki, uczy myślenia, zadania nie są tak schematyczne jak w Witowskim.

Ja bym się stresowała że nie zdążę ze wszystkim w te 2 miesiące 😉 z chemii w sumie ruszyłam z kopyta, tylko ta bioloooogia 😵
Jednak zrezygnowałam z technologii chemicznej, zostaję rok w domu. Jak zobaczyłam plan to się przeraziłam, dużo okien, nawet po 5h (mieszkam dość daleko i nie opłaca mi się wracać do domu), nauki sporo i to takiej, której nie wykorzystam później. Tak więc decyzja była dość prosta 😉
Aktualnie siedzę nad biolą i zmuszam się do nauki.

Miałyście styczność z zestawem PWNu Akademia Maturalna? Ją pożyczyłam go od kumpla i podoba mi się. Jest to niby tylko repetytorium ale działy są dość szeroko omawiane. Musze skonsultować to z moją panią korepetytorką czy zagadnienia są dość dobrze wyłożone, bo nauka z niego to narazie sama przyjemność (o ile można tak nazwać naukę biologii 😁 )
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 października 2012 21:45
Rozszerzenie. Wiem, że łatwo nie jest, ale cisnę 🙂 Na stronkę już zaglądam, dzięki! :kwiatek:
A z biologii, który zbiór jest dobry, korepetytorka kseruje mi Witowskiego, kupić coś jeszcze?

A tak na marginesie aktualnie uczę się cytologii i polecam (Cytologia i Histologia Operon):

Bardziej rozszerzone niż normalny podręcznik Operona i oczywiście niż Vademecum. Generalnie fajna i niedroga książeczka.
Zu, na co się wybierasz? Jestem w identycznej sytuacji, też byłam na mat-geo i uczę się od zera. Ale zaczęłam już jakiś czas temu, bo muszę mieć po 90%  😵
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 października 2012 22:47
Weterynaria na SGGW 🙂 Ja się skapnęłam we wrześniu, że na prawdę to chcę robić. Większość książek już przyszła, na pierwszych zajęciach kursu już byłam 🙂. Aczkolwiek obawiam się, że w tym roku będzie mi ciężko się dostać...
Ja się skapnęłam jakoś w lutym/marcu, ale na poważnie zaczęłam się uczyć może 6 tygodni temu, wcześniej tak "z doskoku" bo wydawało mi się, że mam tyyyyle czasu.  😁
Mogę polecić Ci książki Barbary Bukały, niektóre zadania są przesadzone, ale sama treść podręczników - ekstra.  🙂
czy Wam tez ciezko uczyc sie biologii z operonu? Zaczelam powtorki i aktualnie czytam druga czesc, ale albo pisza banaly i zbedne informacje, przy ktorych odplywam myslami albo tak komplikuja proste sprawy, ze tez nie umiem sie na tym skupic. Wole podreczniki medyczne z biologii komorki, przynajmniej sa jakos logicznie napisane i mozna latwo wylowic potrzebne inf
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
09 października 2012 22:10
Ja z operonowej biologii korzystam jak szukam inf do zadań, jak narazie mnie nie zawiodła, ale w sumie króciutko używam 😉
Beattle  :kwiatek:
czy Wam tez ciezko uczyc sie biologii z operonu? Zaczelam powtorki i aktualnie czytam druga czesc, ale albo pisza banaly i zbedne informacje, przy ktorych odplywam myslami albo tak komplikuja proste sprawy, ze tez nie umiem sie na tym skupic. Wole podreczniki medyczne z biologii komorki, przynajmniej sa jakos logicznie napisane i mozna latwo wylowic potrzebne inf

Ja po 4 czytaniu powoli zaczynam coś ogarniać, ale generalnie nauczyć się da  😉
Czy ktoś ma (zeskanowany/pdf/zdjęcia/link) rozszerzony Operon podręcznik część (1 lub 2) tzn tam gdzie są bakterie, wirusy itd?
Fog, to będzie w części 1. Jak nie znajdziesz nigdzie, to mogę zrobić zdjęcia...

O, chyba tu jest: http://chomikuj.pl/I.TB/Biologia/Podr*c4*99cznik+Biologia+1+zakres+rozszerzony*3b+Operon
rumka   niezbadane są wyroki boskie
14 października 2012 17:19
A orientuje się ktoś czy z podstawową maturą z biologii dostane się na fizjoterapie ?
rumka, a na jaką uczelnię?
rumka   niezbadane są wyroki boskie
14 października 2012 17:37
cavaletti nie mam jakiś wybujałych ambicji i chciałabym dostać się do Radomskiej Szkoły Wyższej lub Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
na UTH masz albo biologię, albo chemię, albo fizykę + język obcy. dostają się Ci z najwyższą liczbą punktów. możesz zdawać albo podstawę albo rozszerzenie. z tym, że punkty z rozszerzonej są liczone podwójnie.
rumka   niezbadane są wyroki boskie
14 października 2012 18:05
cavaletti a nie wiesz może ile jest miejsc na fizjoterpie ? Bo nie umiem odczytać nic konkretnego z ich strony  🙄
rumka, a tego to już się nie doczytałam 🙁
z tego co zauważyłam, WSZYSTKIE strony uczelni są pisane w mało intuicyjny sposób. trzeba szukać i szukać...
rumka   niezbadane są wyroki boskie
14 października 2012 18:18
cavaletti wielkie dzięki  :kwiatek:
Jeśli próg na SGGW na Inżynierię Środowiska to 61.60, a przedmioty kwalifikacyjne: - matematyka lub chemia lub fizyka i astronomia. A ja zdaję chemię rozszerzoną i matmę na podstawie (+bio na rozszerz, ale to się nie liczy) , to ile muszę mieć procent z chemii i matmy, żeby się  dostać. Nie było podanego przelicznika.
Przelicznik jest dla całego SGGW taki sam i jest podany na stronie. 0,7 podstawa, 1,0 rozszerzenie, czyli musisz mieć 88% z matematyki podstawowej lub 62% z chemii rozszerzonej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się