Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Dziewczyny szukałam w wątku, ale nie znalazłam. Czy ktoraś z Was karmiła konia paszą Pasture Mix Dodsona? Mój teraz będzie się trochę lenił, ale chciałabym, żeby nadal ładnie wyglądał , jakieś opinie? :kwiatek:
Epona rozpieściła mi konia. Z konieczności zakupiłam worek granulatu Pegasus Cubes, wrzucam do żłobu, koń biegnie z otwartym dziobem jak zawsze, bierze całą paszczę i... wypluwa 🙂 zjeść zjadł, ale spojrzał na mnie z takim "WTF???" że aż nieładnie 😉
Dziewczyny szukałam w wątku, ale nie znalazłam. Czy ktoraś z Was karmiła konia paszą Pasture Mix Dodsona? Mój teraz będzie się trochę lenił, ale chciałabym, żeby nadal ładnie wyglądał , jakieś opinie? :kwiatek:


Jest to pasza dla koni lekko i średnio pracujących. Moje konie chodzą małe WKKW i od sierpnia do końca września były karmione pełnoporcjowo tą paszą z dodatkiem balanseru Blue Chip Pro. Wyglądały bardzo dobrze. Orfeusz wyglądali aż za dobrze 😉. Po Competition Mix Dodsona trochę za bardzo ich nosiło, ale to z natury dość energiczne chłopaki 😉. Obecnie są roztrenowane, siedzą pół dnia na łące, 3x tyg jeżdżę na nich w delikatne tereny. Jako konie mało pracujące, odpoczywające dostają pełnoporcjowo Leisure Mix D&H + 500g dziennie Blue Chip Pro. Wyglądają dobrze i tak samo się czują.
Gillian,  epona ma na pewno jakieś narkotykowe uzależniacze w składzie. no nie ma innej możliwości!

też ostatnio wsypałam dostaną próbkę pavo nature's best, i po rzuceniu się na wiadro była podniesiona głowa i język na wierzchu" ale to nie moje!" też zjadła, ale domniemam, że tylko dlatego, że liczyła, że gdzieś tam epona jest na dnie😉 mnie jako ludziowi lepiej pasuje zapach epony niż pavo, taki "smaczniejszy"
No chyba tak, do tej pory był wszystkożerny i nie marudził, a teraz co? 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 października 2012 10:15
U nas rozpoczelam sezon zimowy-meszowy. Panna wybredna zjadla bez ociagania 🙂. C ciekawe pan niewybredny zrobil sobie przerwe, ale rano zlob wylizany, wiec moze bylo mu za cieple albo co. W kazdym razie sonntags mash przeszedl 🙂.
ash   Sukces jest koloru blond....
12 października 2012 10:20
Ja mesz podaje już od 2 tygodni.
Na razie podaję samodzielnie robiony, ale na zimę chyba kupię ten gotowy.
są jeszcze stabilizowane otręby ryżowe Equi-Jewel


Zarówno Equi-Jewel jak i Max E Glo przestały byc importowane do Polski.
Nie ma ich już w sklepach, bo nie ma ich juz u importera.

W zamian pojawiły się RISO SCOTTI Maxi Rice stabilizowane otręby ryżowe. Są w 2 postaciach - granulat i proszek.
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 października 2012 10:24
ash, tez zawsze robilam, ale chwilowo gonie w pietke...A taki gotowy, mmm, wygoda i fajniutki 🙂
czeggra1, dzięki za opinie, w takim razie zamawiam 🙂
Dziewczyny szukałam w wątku, ale nie znalazłam. Czy ktoraś z Was karmiła konia paszą Pasture Mix Dodsona? Mój teraz będzie się trochę lenił, ale chciałabym, żeby nadal ładnie wyglądał , jakieś opinie? :kwiatek:


Ja od 3 tygodni karmie Pasture Mix i jak narazie nie narzekam  😁
[quote author=lusia722 link=topic=25.msg1549714#msg1549714 date=1349899332]
są jeszcze stabilizowane otręby ryżowe Equi-Jewel


Zarówno Equi-Jewel jak i Max E Glo przestały byc importowane do Polski.
Nie ma ich już w sklepach, bo nie ma ich juz u importera.

W zamian pojawiły się RISO SCOTTI Maxi Rice stabilizowane otręby ryżowe. Są w 2 postaciach - granulat i proszek.
[/quote]
A kto jest dystrybutorem Riso Scotti?  :kwiatek:
[quote author=szemrana link=topic=25.msg1551115#msg1551115 date=1350033681]
[quote author=lusia722 link=topic=25.msg1549714#msg1549714 date=1349899332]
są jeszcze stabilizowane otręby ryżowe Equi-Jewel


Zarówno Equi-Jewel jak i Max E Glo przestały byc importowane do Polski.
Nie ma ich już w sklepach, bo nie ma ich juz u importera.

W zamian pojawiły się RISO SCOTTI Maxi Rice stabilizowane otręby ryżowe. Są w 2 postaciach - granulat i proszek.
[/quote]
A kto jest dystrybutorem Riso Scotti?  :kwiatek:
[/quote]

Ten sam dystrybutor co wczesniej sprowadzał Equi-Jewel  i Max E Glo  😉
Ah, ok. Dzięki. 😉
Na trawokulkach z epony jest podana data ważnosci czy data pakowania?

edit. już wiem🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 października 2012 16:33
Dla osób które pytały - Destrier ma stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/destrierpolska
ash, mogłabyś podać przepis na mesz? Bo ja mam plan zrobienia, tylko z pomysłem cienko...
kaszmirowa2302 - zapraszam do wątku o meszu  😉 Tam jest kilka przepisów.
ash, mogłabyś podać przepis na mesz? Bo ja mam plan zrobienia, tylko z pomysłem cienko...


Proste

Semie miele, garść wysłodek, zalewam wrzątkiem, zasypuje otrębami i owsem, dodaje też czosnek.
Haha, Dramka, w moim wykonaniu to proste nie jest, bo uwielbiam rozpieszczać konie 😉 Jak mam wszystko na stanie lub też mam odpowiedni stan portfela, to w moim meszu znajdują się: otręby pszenne, owies gnieciony, płatki jęczmienne i kukurydziane, słonecznik, siemię lniane, zioła (mięta, rumianek etc), tarte warzywa i owoce (marchew, pietruszka, burak, jabłko i gruszka - do blendera i spokój), natka pietruszki, łyżka oleju i łyżka miodu. Ostatnio doszły jeszcze trawokulki. Czasem wrzucam suszone owoce. Całość zostawiam zasypane sieczką, żeby równo traciło ciepło - sieczkę też zalewam odrobiną wrzątku, żeby puściła woń. Mam na bazarku znajomego handlarza, co mi to wszystko sprzedaje taniej, bo dla konia  :kwiatek: Ale ja lubię za dobrze karmić ^^
czy banany kupujecie suszone? czy suszycie same? ciekawi mnie to, bo w sumie fajnie by było trochę dietę urozmaicić kobyłce na zimę 🙂
Ja kupiłam cały duży wór już ususzonych w Auchan-ie. Nie wiem czy można je suszyć jak jabłka. TYlko ta moja pinda drobiowa nimi wzgardziła  😲 więc przez pół roku miałam banany w musli na śniadanie ....
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 października 2012 20:17
W Eponie fruit musli tez sa banany, ale konie nie wybrzydzaja...Moze te ludzkie sa potraktowane jakims szitem, zeby byly ladniejsze albo co?
bo te ludzkie są smażone. Kiedyś suszyłam na suszarce do grzybów, to takie czarne powychodziły ale koń nie wybrzydzał.
Ale jaja, prawie bym konia otruła. Ale mądra z niej bestia cofam "pinde drobiową "  🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
14 października 2012 20:45
To znaczy, że konie nie mogą jeść takich "ludzkich" chipsów bananowych? Mam na myśli takie zwykłe:



Znam sporo osób, które dają takie suszone banany zamiast cukierków, w nagrodę. I ja również tak robię, mój koń je wcina aż mu się uszy trzęsą.

Ale jeżeli szkodzą koniom, to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu  :kwiatek:
Zapewne nie szkodzą bardziej niż sprasowane cukieraski z pudełka 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 października 2012 21:24
Dokładnie 🙂 Jesli kon je je, to wszystko oki, ale kon azji wybrzydzal, i kombinujemy dlaczego 😉.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
14 października 2012 21:26
Uff... Koń dostaje je od święta, jak naprawdę zasłuży (nie jestem zwolenniczką rozpieszczania koni cukierkami co krok). Kamień spadł mi z serca, że mu tym nie szkodzę 🙂
czy banany kupujecie suszone? czy suszycie same? ciekawi mnie to, bo w sumie fajnie by było trochę dietę urozmaicić kobyłce na zimę 🙂


chyba pokusze sie o wysuszenie kilku bananów, mój siwy ostatnio niechetnie zjada swieze banany, wiec moze suszone bardziej mu posmakuja  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się