Do "ślepych" - okularnicy i soczewkowicze

Ja podczas 12 lat z soczewkami 2 razy zaliczyłam ropne zapalenie spojówek i wtedy bez okularów ani rusz zanim się nie wyleczy. Poza tym mam sporą wadę i jestem bez soczewek/okularów ślepa. Nawet w torebce noszę nową parę soczewek jednodniówek na wszelki wypadek.
Tak samo jak Anderia zdejmuję soczewki wieczorem przy okazji demakijażu i kąpieli i już czytam lub oglądam tv w okularach.
niemiłek to zupełnie normalne, możesz mieć też nudności. Ale jakbyś np. po tygodniu wciąż odczuwała dyskomfort, to warto to skonsultować z okulistą.
Również na początku nosiłam okulary po zdjęciu soczewek. Jednak potem oprawki złamały się na pół i zostałam bez, a jakoś nie zależy mi na ich posiadaniu by biec do optyka po nowe. Soczewki zdejmuję zaraz po szkole, kiedy jestem w domu np. w weekend to ich w ogóle nie zakładam. W tym momencie też ich nie mam. Nie jestem aż tak ślepa, by nie móc czytać czy normalnie w domu funkcjonować. Ale pójście bez do okulisty, na miasto to już jest dość hardcorowe  😜
W poprzednich soczewkach, jeśli trzymałam je na oczach do późnego wieczora, to ledwo mogłam wytrzymać. Miałam suche oko, widok był zamglony. Teraz kupiłam jakieś zupełnie inne i są dużo bardziej komfortowe. Byłam w nich prawie cały dzień, a później całą noc z dwugodzinna drzemką i w ogóle ich nie czułam. Choć oczywiście była to sytuacja "awaryjna" i nie polecam tak długiego noszenia soczewek dziennych 😉
Anderia   Całe życie gniade
15 marca 2012 12:15
niemiłek jeśli oczy i ośrodek wzroku w mózgu masz nieprzyzwyczajone do korekty to to chyba normalne (poprawcie mnie, jeśli się mylę  :oczy2🙂. Choć zastanawia mnie, że bolało Cię w przeciwsłonecznych, bo to przecież zerówki. Chyba, że tak Ci organizm zareagował na przyciemnienie albo coś  😉 Ja tam się nie znam za bardzo, mówię, jak mi się wydaje.
Noszę soczewki już półtora miesiąca, jak to zleciało  😲 Zakładanie i zdejmowanie to już dla mnie pikuś, wszystko sprawnie i NARESZCIE WIDZĘ  😀
Czy miał ktoś kiedyś styczność z soczewkami ze źrenicą w innym kształcie niż okrągła? Np. "kocie" albo w kształcie gwiazdy?
Jak wrażenia? Doświadczenia?
I jeśli wiecie gdzie kupić takie z gwiazdkami to będę wdzięczna za wszelkie informacje  :kwiatek:  bo kocich mnóstwo na allegro  😉
To ja też dołączam do grona milośnikow soczewek  😁 Zdecydowałam się na zmianę z okularów po 5 uszkodzonej/zgubionej oprawce, noszę soczewki już prawie 2 lata i nie \wyobrażam sobie życia bez nich. Zakładam zaraz po przebudzeniu a zdejmuje przed snem, kilka razy zdążyło mi się nie zdjąć ich przez kilka dni, potem miałam tylko trochę czerwone oczy. Dodam jeszcze, że używam Air Optixów miesięcznych.
Babi miałam kiedyś takie z serduszkiem trochę się przesuwały, ale wyglądało to dosyć śmiesznie.
Miranda, masz jakieś zdjęcie?  🙂
nigdy nie nosiłam soczewek, więc boję się, że jak kupie sobie jakieś takie kolorowe to będzie kiszka...
e. nie ten wątek  😡
niestety nie mam fot, a co do kolorowych soczewek to jak masz ciemne oczy to kupuj tylko ze sprawdzonych firm, ja mam blado błękitne oczy i u mnie nie ma tego problemu, ale przy ciemniejszych oczach niektórych nie widać
na szczęście mam błękitne z granatowymi obwódkami  😉 bardziej chodziło mi o to, że będą mi przeszkadzać, nie będę czuła się w nich dobrze, oczy będą łzawiły albo nabawię się zapalenia spojówek...
bo ja prawie nie mam wady wzroku, jak byłam mała miałam +1,75 i +1,25, ale dzięki noszeniu okularów za młodu wyrównało mi się do 0 w jednym i +0,5 w drugim oku, więc jeśli już zamawiałabym zerówki. tyle że ja nie mam totalnie żadnego doświadczenia z soczewkami  🤔
Zaczyna mnie denerwować brak wyrazistości mojej twarzy przez jasnoniebieskie oczy, chciałabym sobie sprawić ciemnoniebieskie, prawie granatowe soczewki w naturralnym odcieniu. Spotkałam wiele osób właśnie z tak ciemnoniebieskimi oczami i aż mi się zamarzyły 🙂 Używał ktoś tych soczewek, a raczej soczewek z tej firmy? A może ktoś zna równie ładne kolorystycznie soczewki innej firmy? Płyn do soczewek nie musi być tej samej firmy, co soczewki? Jeśli będę pływać w morzu mogę mieć soczewki, czy nie( jest możliwość, że lekko otworzę przypadkowo oczy pod wodą)? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje 🙂
ja w tym roku zaliczyłam 2gie w zyciu zapalenie spojówek + podrażnienie rogówki
nie polecam 🙁 2 tyg bez soczewek, non stop bryle na nosie
niestety praca przy koniach - ostre słońce, kuuuuurz to nie są wymarzone warunki dla oczu 🙁
Czy zdarzyło się komuś, że wypadła mu soczewka? Ot tak po prostu?
Przed chwilą wróciłam do domu po 12h jeździe busem. Wiadomo, parę razy się zdrzemnęłam. Idę zdjąć soczewki i lewej nie mogę. Najpierw wyadawało mi się, że przesuwam ją na oku palcem, więc próbowałam parę minut i skubać i zalewać płynem, wodą. W efekcie tylko spuchło mi oko, "przyszczypnęłam" sobie białko i niestety trochę mnie piecze. Nie widzę, żebym miała soczewkę, babcia pod lupą też nic nie dostrzega.
Chyba jakby mi się gdzieś przesunęła, to bym to czuła.
Trzy dni temu ją kupiłam z firmy, któej nigdy przedtem nie nosiłam. No straszna lipa. Pierwszy raz coś mi się takiego zdarzyło, a noszę szkła od jakichś 4 lat. Nie trę oczu, nie mam pojęcia jakim cudem wypadłaby mi ta soczewka. Nie wiem, czy lecieć jutro do okulisty.
mi wypadła raz w życiu. Miałam bardzo suche i zmęczone oczy, wypadła kiedy szybko zamrugałam. Ale też nie zauważyłam tego momentu, tylko dziwiłam się dlaczego na jedno oko widzą, a na drugie nie 😉
Jasnowata, a nie przesunęła Ci się bardzo wysoko pod górną powiekę? Mnie to się kiedyś zdarzyło i wcale jej nie czułam, ale byłam pewna, że nie wypadła, więc jakoś w końcu ją dopatrzyłam i wygrzebałam.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 października 2012 12:08
Mi się raz przesunęła, ale zauważyłam od razu- przy mojej wadzie nie da się nie zauważyć 😉 Może faktycznie spróbuj tak jak radzi Lotnaa- zajrzyj pod górną powiekę i w same kąciki oczu. Moja umiejscowiła się wtedy przy samej rogówce tak, że wystawał drobny fragment- musiałam samym czubeczkiem paznokcia przeciągnąć ją na środek. Łatwo nie było 😉
O rany, popatrze. Choc dzis rano zalozylam nowa i poszlo bez problemu. Jak wroce do domu, to sie przyjrze dokladnie.
Właśnie jak się tak bardzo wysoko przesunie to nic nie czuć i trudno ją znaleźć do tego :/ Jak mi wypadła to czułam, najpierw się odkleiła i spadła na rzęsy, a później na policzek, a jak mi wlezie pod powiekę to nic, tyle że ja mam dużą wadę to widzę, że nie widzę  😁
Dawno nie zmieniałam oprawek, a chyba najwyższa pora 😀
Czy Vision Express ma ceny adekatne do jakości? Może znacie firmy robiące okulary dobre jakości w dobrej cenie? Jestem zupełnie nieorientowana na rynku 🙂
Anderia   Całe życie gniade
15 października 2012 18:48
Jasnowata ja też miałam taką sytuację, że soczewka zrobiła psikusa i była, a wydawało się, że jej nie było. Ja mam na tyle dużą wadę, że jest ogromna różnica między widzeniem z korektą a bez, więc, skoro widziałam dobrze, to miałam świadomość, że jednak jest, chociaż palcem jej nie czułam i w lustrze nie widziałam. Grzebałam w oku chyba z 20 minut, miałam całe podrażnione, ale wyjęłam. Spod "bocznej powieki" - nie wiem, jak to fachowo opisać, ale zjechała maksymalnie na lewą stronę i pod spód :/ Nie polecam nikomu, strasznie nieprzyjemne 🙁
Ogólnie, po pół roku jestem zadowolona z soczewek samych w sobie, ale mam bardzo wrażliwe oczy i największy problem jest, jak coś mi do nich wpadnie - np. pyłek. O ile na gołych oczach jeszcze jeszcze to uchodziło, to z soczewkami bywają kłopoty.
Czy ktos z Was kupował kiedys soczewki konaktowe przez internet? Jakie sklepy polecacie? który jest najtanszy? czy wogole opłaca sie kupować internetowo? 

tylko przez internet kupuję 😉
obecnie ze szkla.com
ja również tylko przez neta, wychodzi duuuuużo taniej, kupuję z optivi  😉
Opłaca się 🙂 Pierwszą parę soczewek kupiłam u optyka, a teraz zamawiam przez szkla.com co wychodzi mnie dwa razy taniej  😉
ja zamawiam z soczewkowy.pl 🙂
Ja kupuje już od jakiegoś czasu na Allegro u użytkownika soczewki_4U. Ma bardzo atrakcyjne ceny zarówno płynów jak i soczewek no i spory wybór firm czy rodzai.
a czy któras z Was kupowala na okooko.pl? weszlam na szkla.com i dla porownania weszlam w inne sklepy ktore polecacie, i wszystkie sklepy maja podobne ceny, ale na tym okooko.pl jest taniej nawet o 10 zł. dajcie znac, czy ktos cos slyszal o tym sklepie? albo juz zamawial? jestem swierza w tym temacie i pierwsze soczewki tez kupilam u optyka i cena byla powalajaca...
Operował ktoś kiedyś zeza?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 listopada 2012 20:05
jeśli mam szkło korekcyjne tylko na jedno oko, to mogę kupić soczewki i nosić tylko jedną? mogę od razu kupić przez internet czy najpierw u optyka?
Operował ktoś kiedyś zeza?

Znajoma swoją córkę.
Operacja przebiegła bezproblemowo. Korekta się udała.
na jedno oko? Dziwnie jakoś... Idz so okulisty i się dopytaj. Ale skoro musisz tylko jedno oko korygować, to chyba nie duża ta wada.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się