Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Ja kiedyś próbowałam dawać mojej takie właśnie banany. I jednoznacznie odmówiła konsumpcji 🤔
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
15 października 2012 15:15
gdzie kupię paszę HippoStar?  :kwiatek: :kwiatek:
Norquina   Life is too important to be taken seriously
15 października 2012 16:03
mtl może spróbuj dać banany o różnym stopniu dojrzałości, ja porobiłam kilka testów na swoim folblucie i wyszło że najlepsze są banany,których skórka w 1/3 - 1/2 jest już brązowa 😉
Podobnie z arbuzami, chętniej zjada te o wyższej zawartości cukru.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 października 2012 16:08
😡 A w jakim celu dajecie banany?
banany mają duzo magnezu, ale tak to chyba w nagrodę/ dla urozmaicenia

ja też daję czasem te smażone. Konio nie narzeka.
mój bananami pluje - za to kolega z boksu uwielbiał, trzeba było pilnować skórki, żeby nie wciągnął
Banany bananami, ale koniór znajomej wciągał obrane pomarańcze  🤣
moja za to ma bardziej wiejskie upodobania - pietruszka, seler a najbardziej cebula - ale musi być w łupkach bo widocznie obrana jej śmierdzi  😲
.
mtl może spróbuj dać banany o różnym stopniu dojrzałości, ja porobiłam kilka testów na swoim folblucie i wyszło że najlepsze są banany,których skórka w 1/3 - 1/2 jest już brązowa 😉
Podobnie z arbuzami, chętniej zjada te o wyższej zawartości cukru.


Swiezych (takich zolciotkich idealnych dla ludzi) nie lubi, bardziej pasuja mu takie na ktore ja juz nie mam ochoty (brazowa skórka, miekkie w srodku) ale ostatnio nawet takimi pogardzil (3 razy z rzedu...). Za jablkami i marchewkami tez ostatnio srednio przepada... Dziwne zwierze  😁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 października 2012 20:25
azja - cebula nie jest zdrowa dla koni, jak wszystkie inne liliowate. Ma działanie podobne do czosnku, tylko ma więcej tych dwusiarczków n-propylowych, czyli szkodzi bardziej, a w sumie chyba w ogóle na nic nie pomaga.
głupie mam takie pytanie... co z burakami? co właściwie dają, i które? pastewne/jadalno-człowiecze?(jest różnica jakaś? są różne rodzaje?) białe/czerwone?

Ruda też banana nie tknie🙁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 października 2012 20:34
Koniczka, nie karmisz już Red millsem?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 października 2012 20:36
Ktoś, nie karmię. Spasł mi się na nim Grom strasznie, mimo że wcale dużo nie dostawał. A z energią szału nie było. Cena z nóg też nie zwalała 😉
.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 października 2012 20:39
Koniczka, no właśnie cena mnie zawsze odstraszala😉 a powiesz gdzie znajdę info o zawartości białka w tych nowych paszach?
A kapustę można dawać  🤔 Ruda wcina jak szalona, ale może to źle?

Enigma za meszem nie szaleje. Zje trochę, później sianko, za 5 minut znowu podziubie trochę. Chyba jej zmniejszę do 0,5kg, żeby się nie zmarnowało  🤔wirek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 października 2012 20:43
Ktoś, zawartość białka masz podaną w tabelce na drugiej stronie.

Vanilka, to francuskie pasze, na razie polską stronę mają tylko na Facebooku: https://www.facebook.com/destrierpolska  ale zamawiać można już normalnie.
energii trochę daje?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 października 2012 20:52
Owszem daje 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 października 2012 20:53
Koniczka, drugiej strony za pierwszym razem nie zauważyłam  😡
Isabelle - buraki maja dużą zawartość łatwo dostępnych węglowodanów, szczególnie cukrowe. Jest w nich też dużo wapnia i kwasu foliowego.  I jakby to powiedziała Wikipedia - ten artykuł jest niekompletny i wymaga uzupełnienia xD
ahawa
kiedys mi mowiono ze kapuste w zadnym wypadku nie wolno.
Ale nie uzasadnie ci tego, cos z kwasami i kolkami, ale totalnie nie pamietam  😡
Arimona - ja z kolei słyszałam, że kapusta powoduje wzdęcia, od weta. Z drugiej strony słyszałam o jej zastosowaniu w zapobieganiu wrzodom, ale nie wiem ile w tym prawdy, bo to od starego koniarza bajka taka... Osobiście nie daję - no bo po co kusić los?
A siooo...
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 października 2012 21:29
Quanta, czujnaś jak łasica 🙂
Czy ktoś kiedyś dawał lub słyszał o podawniu koniom rzodkiewki pastewnej?
No bo żeby aż tak 😁 Numer telefonu? Brakuje tylko numeru konta 😉
A serio - kilka wątków mam w ulubionych, jak się coś w nich napisze to jeden z monitorów mi pika. A tu teraz fajny był wątek o suszonkach 😉

Koniczka, bardzo ciekawy ten balancer, jak długo już go jecie? W sumie 2,5 worka i ma się z głowy dofutrowywanie konia przez cały miesiąc.
Szukam paszy energetycznej (i to dosyć uczciwie, koń pracuje 6 razy w tygodniu, w tym skoki i starty) w formie balancera/dającej efekty dawce 50/50 z owsem.

swietne jest pavo gold E. cenowo wypada przyzwoicie (85zl), bo pasza jest bardzo wydajna i efektywna.
podobne paramety ma rowniez equfirst start, jednak chyba jest troche inaczej przyswajalny, poniewaz efektywnosc paszy jest nieco mniejsza. start jest tanszy-69. obydwie stosowalam i trzymam sie jednak pavo, ale na equifirsta nie narzekalam. pavo starcza na dluzej, poniewaz daje jej mniej. starta daje miarke dziennie, pavo nawet pol (poza czasem przesilena, jak teraz :/ ).
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 października 2012 22:00
quantanamera, jemy już prawie miesiąc. Jest fajnie - koń świeży, ale bez eksplozji.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się