Derki

Tego też właśnie się obawiam, że jak oddam derkę do pralni, to straci ona swoje przeciwdeszczowe właściwości.  🙄 Ktoś może zna pralnie w Warszawie gdzie derki są nie tylko prane, ale też impregnowane?
Nie mam opcji uprania derki w domu. Mam mało pojemną pralkę.
Tymczasem wrzucam fotki derki Jarpola z wypełnieniem. Jeśli uda mi się w tym tygodniu dotrzeć do stajni jak jeszcze będzie jasno, to zrobię też fotki przejściówki na modelu. 😉





ashtray, Pranimalia na pewno 🙂
Super ta dera !

quantanamera, jeśli masz możliwość prać w warunkach domowych, to polecam Nikwax - nic lepszego 😉 I chociaż ta firma ma produkt specjalny do prania derek, to ten zwykły do kurtek też daje radę 😉

edit.
Dodaję link
http://www.nikwax.com/pl-pl/products/productdetail.php?productid=464&itemid=3&fabricid=-1
miał ktoś z Was do czynienia z derkami Cottage Craft?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 października 2012 18:43
ashtray,ładna ta derka. Jakie wypełnienie? Mocny materiał wierzchni?
Mocny. Wg mnie bardzo porządny. Wypełnienie to 200 g.
Tego też właśnie się obawiam, że jak oddam derkę do pralni, to straci ona swoje przeciwdeszczowe właściwości.  🙄


Jak oddawalam swoja nieprzemakalna dere do pralni, to poprosilam Pania, zeby mi ja zaimpregnowali jakims preparatem od razu. Na co Pani zrobila duze oczy i powiedziala, ze to wlasciwosci nieprzemakalne materialu, a nie powloka impregnatu i ze niezaleznie od prania, material zostanie nieprzemakalny. Miala racje 🙂
Dzięki dziewczyny za info, czyli albo postaram się kupić tego Nikwaxa, albo podrzucę derę do Pranimalii - zajrzałam w cennik i mają tam osobną pozycję "impregnacja materiału". Teraz mam te dery takie pancerne, że mogłabym konia chyba szlauchem polewać pod ciśnieniem i dalej by był suchuteńki. Szkoda by było, gdyby po praniu już tak fajnie dera nie chroniła.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
15 października 2012 09:51
Tego też właśnie się obawiam, że jak oddam derkę do pralni, to straci ona swoje przeciwdeszczowe właściwości.  🙄 Ktoś może zna pralnie w Warszawie gdzie derki są nie tylko prane, ale też impregnowane?


Pranimalia ma niestety zabójcze ceny, jeśli chodzi o impregnację derek 🙁

Dopiero co wróciły nasze dery z Prapra, wcześniej dzwoniłam i pani powiedziała, że
jest możliwość wyprania w preparacie do tego przeznaczonym.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
16 października 2012 07:24
Nastrucja-Renata a chcesz golić w jakim celu? Jeśli z myślą o tym żeby koń się tak nie pocił to polecam np. low trace clip. Moim zdaniem fajnie się sprawdz przy koniach, które spędzają większość czasu na dworze a nie są w bardzo mocnym treningu. Wtedy derka 200g powinna wystarczyć a na bardzo duże mrozy można wrzucić pod spód polar


archeo dzięki  :kwiatek: No właśnie, żeby się tak nie pocił. Przemyślę w takim razie czy golić w tą zimę  😉
croopie, ms_konik dziękuję.  :kwiatek: Pewnie wybiorę Pranimalię, bo już sprawdzona.
ekuss   Töltem przez życie
16 października 2012 13:55
Na zimę będzie: derka treningowa, derka polarowa na przejście na i z hali, derka osuszająca, derka stajenna z grubego polaru , derka zimowa cienka (ok.150g) na pierwsze chłodne dni,a potem jako stajenna, derka przeciwdeszczowa , derka zimowa 300g. Mam nadzieję,że starczy...
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
16 października 2012 16:57
Do nas przyszła nowa kurteczka,koń chyba zadowolony a co najważniejsze-wreszcie cieplutki! 🙂
ChingisChan   Always a step ahead! :)
16 października 2012 17:11
Bardzo ładne! Co to? 😀
My czekamy teraz na pidżamkę od Ivett 🙂.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
16 października 2012 17:18
To horze finntack 🙂 Jestem bardzo zadowolona z niej,wszystko solidnie wykończone,zapięcia porządne także mam nadzieję,że konisko jej nie zniszczy 🤦
lacuna - fajnie wyglada 🙂 To padokowa? Podeslij jakis link, bo nie moge jej znalezc w google.
lacuna, ja też mam tę derkę i jedynym elementem do którego można się przyczepić to według mnie średniej jakości polar w podszyciu.
Ale ogólnie jestem z niej bardzo zadowolona 😀  jest prześliczna  😜

ja kupowałam tutaj http://konie.sklep.pl/derka-horze-finntack-padokowa-podszyta-polarem-165-bez-kaptura.html
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
16 października 2012 17:38
Angeel proszę http://konie.sklep.pl/derka-horze-finntack-padokowa-podszyta-polarem-165-bez-kaptura.html ale ja kupiłam od forumowej maxowa bo to jakieś ostatnie sztuki i się załapałam na niższą cenę 😀
Tak to padokówka.
Ja co prawda konia zawsze na zielono ubieram ale w tej kratce całkiem mi się podoba 🙂

O Martuha podała ten sam link.Fakt,polar dość cienki i niezbyt puszysty ale mnie to nie przeszkadza a wręcz odpowiada bo w miarę temperatury mogę dokładać polarówkę pod spód albo nie 😉
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
16 października 2012 19:24
Potrzebuje derke drelichowa. Mozecie cos polecic dobrego z aktualnej oferty sklepow. Najchetniej kupilabym tattiniaka ale niestety nigdzie juz chyba nie ma. To byly naprawde super jakosciowo derki i na lata. A moj kon zgryza z siebie wszystko co choc troche badziewne jest. Poprzednio mialam equilaina ale niestety mlody wyrosl i sie pozbylismy.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 października 2012 20:29
Asik,
może Ivett (caball.pl)?
Naprawdę solidne dereczki, megaplus za dobrze pomyślane zapięcie z przodu.
Potrzebuje derke drelichowa. Mozecie cos polecic dobrego z aktualnej oferty sklepow. Najchetniej kupilabym tattiniaka ale niestety nigdzie juz chyba nie ma. To byly naprawde super jakosciowo derki i na lata. A moj kon zgryza z siebie wszystko co choc troche badziewne jest. Poprzednio mialam equilaina ale niestety mlody wyrosl i sie pozbylismy.


http://sklep-jezdziecki.com/ tam jest ta derka drelichowa. Niestety nie mozna skopiowac adresu zakladki z ta derka, wiec musisz poszukac sama ;p
w derkach o jakim wypełnieniu  wypuszczacie na padok ogolone konie?

edit: ma ktoś taką derkę?jak się sprawuje? http://animalia.pl/produkt,25330,york-derka-eris-zewnetrzna-z-kapturem-brazowa.html

agata - ja mam taka, ale w wersji bez kaptura. Sprawuje sie super 🙂

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 października 2012 10:08
agata*, ja w tym samym wypełnieniu,co stoi w stajni,jak jest bardzo zimno,to dostaje polar pod spód...ale często jest tak,że na stajenną dostaje plandekę przeciwdeszczową i tak wychodzi...moje po pierwsze nie wychodzą na cały dzień,a po drugie,ruszają się tam 😉
Moje codziennie wychodzą na pół dnia. Stoją w stajni angielskiej. Wychodzą w derach padokowych o podobnym wypełnieniu jak te stajenne w których są w boksach. Mam w tym roku zestawy z kapturami o wypełnieniu 100g i 200g ( Derby House- dobra jakość i przyzwoita cena). Jak zrobi się zimniej wsadzę pod spód ( jak Ktosina zresztą) polarówki albo derki wełniane. Rok temu u nas mróz był może z tydzień. Konie były golone tylko raz w grudniu ( przed wyjazdem z Polski). Na m-cu wychodziły na dwór w derach bez kapturów i nie wyglądały na zmarznięte.
Tak swoją drogą słyszałam od znajomych same pozytywne opinie dla derek padokowych Yorka 😀 Dobre gatunkowo, dobrze służą, nieźle lezą na koniu, no i są całkiem ładne.
W okolicach świąt planuję zrobić małe zakupy z myślą o wiośnie. Co sądzicie o derkach Neila Yorka jako transportowych, albo wiosennych ? http://animalia.pl/produkt,24245,526,york-derka-nelia-bawelniana-z-polarem-brazowa.html
Poniewaz nie mam w stajni mozliwosci przebierania konia na padok, wiec i w stajni i na dworze stoi w padokowych. Wypelnienie - w zaleznosci od temp 😉

Kupilam ta zimowe padokowke Yorka w zeszlym roku i poki co sprawdza sie super 🙂
W wersji nowa:



i "nie nowa" ;p po tarzaniu w blocie:

Angeel, czeggra1, Ktoś dzięki dziewczyny 🙂 :kwiatek: nigdy wcześniej nie wypuszczałam konia jesienią/zimą po goleniu a teraz chce chociaż na 1-2godzinki, żeby jednak chodził(wcześniej zimą tylko karuzela), jeszcze raz dziękuję :kwiatek:
ekuss   Töltem przez życie
17 października 2012 13:45
Słuchajcie-jakie derki zimowe dokupić na temp. nie dochodzące do -10 stopni? (w IS co prawda lato jest chłodne,ale zimy nie licząc często wysokiego śniegu i wiatrów-w miarę ciepłe,bo poniżej -10 raczej nie schodzi). Mam jedną hand made z letniej kołdry (nie wiem ile może mieć-150? 200g ?) i jedną padokową dokupuję z wypełnieniem 150. Koń będzie golony ,,pod czaprak" czyli prawie cały- zostawione nogi,łeb i trochę pod siodłem. Kupić 250 czy 300?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 października 2012 13:56
Wczoraj widziałam zimówkę z przedłużaną szyją by ivett - mam nadzieję że Noris wstawi zdjęcia- bo wykonanie, materiały wielkie WOW - jak dla mnie cudeńko!!
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 października 2012 16:56
Angeel dzięki za foty derki 😀

Właśnie się wahałam między tą York Igi czekoladową 300g, a ciemnofioletową Villa Horse 300g, ale przekonały mnie klamry do kaptura, których na miniaturkach w sklepach nie zauważyłam 😉


Dobra, to mam do Was dziewczyny pytanie. Mam jedną przejściówkę i jedną zimówkę 200g. Moje pytanie:
Czy w przypadku, gdy będę musiała wyprać tą zimówkę, lepiej na jej zastępstwo kupić taką samą zimówkę 200g czy kołderkę/derkę stajenną np.
- 150g (Horze)
- 200g (York Florence)
- 250g (York Alenda)
- 280g (York Sunset)

Z mojego "łopatologicznego" myślenia najlepiej chyba 200g, bo na padok jak pójdzie z przejściówką (bo ta yorka nie jest nieprzemakalna) to już da +/- 300g, a gdyby były mega mrozy, to zawsze mogę wrzucić tą kołderkę pod zimówkę 200g albo nawet i 300g 😁
Kołderka czy druga zimówka 200g?
:kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się