Stajnie w Warszawie i okolicach

[quote author=abrakadabraś link=topic=46.msg1555033#msg1555033 date=1350377884]
A czy ktoś ma coś do powiedzenia o Stajni Luzak w Prażmowie? Znalazłam dzisiaj ogłoszenie: http://www.galopuje.pl/ogloszenie,stajnia-luzak-w-prazmowie-pod-warszawa-zaprasza-sy,493.html
Ciekawa jestem jaka jest cena, czy ktoś z voltowiczów tam trzyma konia i w ogóle, bo miejsce wygląda ciekawie 🙂


Stajnia nowa, dopiero co ruszyła, ale sporo już znanych osóbek tam stoi. Myślę, że na re-volcie zaraz się ujawnią pensjonariusze, bo są wśród nas 🙂  Dojazd  samochodem dobry, pks też nie jeździ jakoś tragicznie rzadko, tylko z tego co wiem lubi się bardzo spóźniać. Jeśli sobie życzysz to podam Ci kontakt do dziewczyny, która luzakuje tam jednemu z pensjonariuszy. Ona ma wszelkie niezbędne informacje 🙂

[/quote]

No właśnie ciekawa jestem opinii, wrażeń 🙂
A na info na pw chętnie poproszę, aczkolwiek raczej informacyjnie, bo stajni nie zmieniam, a poza tym nie moja strona miasta. Ale dobrze wiedzieć, że coś takiego jest 🙂
Czy ktoś wie co się dzieje w  tzw. dawnym Talarkowie w Nowej Wsi k. Pruszkowa? nadal te same dzierżawczynie? jakie warunki dla koni ?
miel, warunki dla koni bardzo dobre (owsa i siana się nie żałuje, boksy czyste i duże, konie na dworze do zmroku, o WSZYSTKO można się dogadać), ale najlepiej samemu obejrzeć bo przecież i tak tu wszyscy sceptycznie podchodzą do tej stajni. Ja tam sobie bardzo chwalę.
offca, dzięki pofatyguje się osobiście w przyszłym tygodniu🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
16 października 2012 21:20
Stoi ktoś z koniem w stajni Mandra? Chciałam zapytać, czy jeden koń jeszcze tam stoi  :kwiatek:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 października 2012 22:15
Byłam w Talarkowie towarzysko- koleżanka stoi tam z koniem - konie były na padokach, w boksach czysto, stajennego znam z innej stajni i wydaje się bardzo fajnym i sensownym człowiekiem. Luksusów wielkich nie ma, ale widać, że osoby prowadzące stajnię bardzo się starają. Konie wyglądały jak pączki w maśle.
Byłam dzisiaj w eks. Talarkowie i tak jak bjooork pisze powyżej jest fajnie, czysto, konie na trocinach, jedzenie 3 razy dziennie lub według zaleceń właściciela, siano dościelane na noc ok. 21., stajenny miły i sensowny, oprowadził i opowiedział, konie jak pączusie zarówno właścicielek jak i pensjonatowe: różnicy brak🙂. Dla mnie mankamentem jest  brak pastwisk i małe padoki. Naprawdę ukłon dla dziewczyn za kawał dobrej roboty 🤣wiem jak ta stajnia wyglądała za czasów Talarkowa.
miel, pastwiska oczywiście są (nie dużo bo raptem koło 4-5 ha ale jest), właśnie w ten weekend zdejmowaliśmy taśmy bo juz nie bardzo jest na co puszczać miski wiec chodzą na kwaterki... na przyszły rok trzeba trawy dosiać, przebronować itp itd zadbać, bo w tym roku to co mogły to juz wyżarły.
ja tak troszkę poza tematem ale nie wiem gdzie szukać.. poszukuje wałacha o imieniu Batalion po Tezeuszu i Baltonie. Jakieś 165 w kłębie, specyficzna odmiana na pyszczku.. może ktoś wie gdzie go można znaleść? Podobno trafił w okolice Warszawy.. proszę o info na pw. Dziękuje :kwiatek:
Bacik wyszukiwarka nie gryzie. jest cały wątek o poszukiwanych koniach. http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,472.0.html  🙄
a to coś źle wpisywałam, przepraszam
Ktoś kojarzy stajnię w Stelmachowie, koło Kampinosu? Droga z Leszna do Podkampinosu przez Gawartową Wolę. Po prawej, 5 koni się pasie, gniade, jeden chyba tarant. Pensjonat, prywatne czy rekreacja???
kujka   new better life mode: on
19 października 2012 15:44
emptyline, od Ciebie to dobry dojazd jest do stajni w ktorej Dzionka wywiozla Dzionka na wczasy.. jakos taniutko tam bylo, 500 zl czy cos kolo tego. podpytaj ja.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
20 października 2012 09:17
emptyline
Jest jeszcze stajnia w Zagościńcu (okolice Wołomina ) dojazd pociagiem do zagościńca i spacerek ok 10  minut
Warunki dla koni super 14 hektarów łąk stajnia murowana i angole murowane i drewniane . Pokoik dla pensjonariuszy ,miłe towarzystwo .Super tereny wokół , konie wyglądaja super ,w zime mesz dostają . W boksach zawsze czyściutko i duża porcja siana czeka na konie po zejśćiu z pastwisk .
Ujeżdzalnia piaszczysta i trawiasta z przeszkodami ,ring do lonżowania .
Cena 650 zł

To najwspanialsza stajnia w okolicy Zapraszamy .
emptyline   Big Milk Straciatella
20 października 2012 10:20
Własnie Zagościniec mnie zainteresował, ale tu wchodzi w rachubę osoba do dzierżawy na pół. A żeby znaleźć taką naprawdę sensowną, trzeba mieć chyba mega farta i dużo czasu. Dlatego szukam takiej typowej przydomówki, serio na jakieś 2-4 konie, u prywatnej osoby. Na siłę przenosić się nie będę, jeśli koszt ma mi się zmniejszyć o 50-100zł. Szkoda męczyć konia, który jazdy nie znosi i szkoda w tym wypadku jednak hali, którą mamy.
Witam
Szukam stajni w okolicach Warszawy która posiadać będzie przede wszystkim halę, mile widziana była by karuzela i lonżownik a poza tym ujeżdżalnia zewnętrzna i parcour  z dobrym podłożem. A dla konika to 3x dziennie karmienie, zielone padoki i codzienne sprzątanie, derkowanie czy zakładanie ochraniaczy na nogi w cenie pensjonatu. Cena tak 1200 max 1500. Bardzo proszę o pomoc bo już nie mam siły szukać i szukać. Pomóżcie  😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 października 2012 21:54
Bajardówek spełnia wszystkie te warunki 😉
potrzebuje kilku informacji moze komuś uda mi się pomóc, mam 2h wolne między zajęciami(lokalizacja kampus centralny UW krakowskie przedmiescie) i chciałabym jechać coś zjeść w tym czasie, żeby nie było drogo, smacznie jakieś domowe obiady coś w tym stylu. znacie?
druga sprawa gdzie znajdę punkt Play'a możliwe jak najbliżej centrum?
strona Play nie gryzie: http://internet.play.pl/maps/shops
Pozdrawiam!
emptyline, od Ciebie to dobry dojazd jest do stajni w ktorej Dzionka wywiozla Dzionka na wczasy.. jakos taniutko tam bylo, 500 zl czy cos kolo tego. podpytaj ja.


Miejscowoćć Barchów, Zakolej Ranch, miejsce i warunki super, cena 450zł.
Tyle, ze to 60km od warszawy. Z Wileńskiego pociąg jedzie godzinę.
cieciorka   kocioł bałkański
21 października 2012 22:28
emade, myślę, że wątek o warszawszkich voltowiczach jest właściwszy, niż o stajniach.
Na UW masz stołówkę, w kierunku tamki jest naleśnikarnia, na chmielnej i szpitalnej są bary wietnamskie i bar green peas
emptyline   Big Milk Straciatella
21 października 2012 22:28
Ale ten pociąg kosztuje 🙂 To nie do końca o to chodzi. 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
21 października 2012 22:32
emptyline to obawiam się, że w bliskiej okolicy warszawy nie znajdziesz stajni do 600 zł  🙄
a objeździłaś tak jak wspomniałaś okolice Milanówka ?
z tego co kojarzę to jest dosyć tania stajnia w Kozerkach ( zaraz przy torach pkp ) , ale nic  nie wiem więcej , oprócz tego, że nie pojedziesz tam nigdzie w teren.
Ale ten pociąg kosztuje 🙂 To nie do końca o to chodzi. 🙂


A Green Grass w Izabelinie?
Cena 600zł
Dobry dojazd.
Jest jeszcze stajnia w Choszczówce u Dawida
o matko gdzie ja mam głowe dzisiaj  🙄! odruchowo tu weszłam bo jeszcze po południu sprawdzałam ten wątek ale tak czy inaczej dzięki 🙂 byłam pewna, ze post poszedł na revoltowiczow 😉
zduśka - a ja myślę, że można znaleźć taką stajnię poniżej 600zł... nawet z terenami, które dobrze znasz...  😉
kujka   new better life mode: on
22 października 2012 07:59
emade, jest jeszcze bar mleczny na nowym swiecie 🙂
Empty, właśnie - a GG? Dobra opieka, padoki, brak hali, ale jak jest przyzwoita pogoda to plac całkiem niegłupi, więc i porzeźbić można

kujka ahaha 😁
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
22 października 2012 09:55
zduśka - a ja myślę, że można znaleźć taką stajnię poniżej 600zł... nawet z terenami, które dobrze znasz...  😉


ale emptyline chodzi również o dobry dojazd komunikacją  😉
a do Ciebie jak i do Nas trzeba drałować kilka km na piechotę przez las .. a zimą to tak średnio  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się