Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

hmmm...wizyta w gabinecie chyba się kłania 🙂
Tak, domyślam się. W poniedziałek zadzwonię i się umówię. Tętnienie i rozpychająco-rozpierający ból jest okropny 🙁 Pierwszy raz w życiu boli mnie ząb!
EDIT:
Już mnie ząb nie boli, nie pulsuje. Dziwne...
Tak czy siak umawiam się do dentysty jutro 🙂
Mnie koło 14😲0 rozbolał przeraźliwie ząb :/ Pewnie do wyrwania pójdzie. Udało mi się znaleźć gabinet, który mnie dzisiaj przyjął. Jeszcze tam nie byłam, a opinie o tej dentystce są podzielone. Jedyne co mnie zaciekawiło to szyld "leczenie bezbolesne". Zadzwoniłam, powiedzieli, że robią znieczulenie dla kobiet w ciąży. Przyjmą mnie dzisiaj, po ostatnim pacjencie. Bardzo jestem zadowolona, że dentysta u którego nigdy nie byłam, zostaje po godzinach pracy dla mnie.

Edit:

Jestem po!!
A więc tak, ząb mnie nie boli, tylko kanały i dziąsło, mam zapalenie. Dentystka super, gadałam z nią jak z koleżanką. Rozwierciła mi tego zęba bardziej (znalazła kawałek wacika po wcześniejszej lekarce ) i poczyściła mi kanały. Robiła bez znieczulenia i faktycznie ząb nie bolał, podczas czyszczenia kanałów trochę bolało, czasami taki kujący ból, ale dało się wytrzymać. Potem taką strzykawkę wzięła z dziwną końcówką i wypełniła mi kanały wodą i w poniedziałek mam przyjść poczyścić te kanały jeszcze i założyć antybiotyk dla kobiet w ciąży.
Teraz mnie mocno boli ten ząb, bo jest naruszony, grzebała mi w tych kanałach.
Wzięłam apap (kupiłam sobie po wizycie) i tak siedzę, byle wytrzymać do poniedziałku.
Najlepsze, że w poniedziałek miałam jechać do Niemiec i przełożyłam wyjazd na wtorek 
Ogólnie dentystka super, jej asystentka też. Dentystka super wszystko tłumaczyła, pogadałyśmy trochę o ciąży i dzieciach.
W ogóle ona robi też zabiegi botox 🙂 powiększanie ust itd 🙂

aha mam zapalenie okostnej - dlatego taki wielki ból ..
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 października 2012 20:28
No dobra czy istnieje coś takiego jak zbyt restrykcyjna dbałość o zęby?
Dzisiaj usłyszałam taki zarzut od mojego dentysty. 🤔 ze niby przez to ścieram warstwę ochronną.

Od jakiegoś czasu mam ostrą nadwrażliwość zębów i  ból przy zimnych napojach, owocach na prawej górnej szóstce oraz piątce. Kiedy bodziec jest już odstawiony ja dalej czuje jego skutki.. trwa to czasami nawet do godziny. Jest to nie do zniesienia.
Na piątce mam koronkę ( podziękówka dla mojej starej dentystki  :mad🙂. Szóstkę dentysta mi rozwiercił i sprawdził. Wymienił plombę- na oko zdrowe. Stwierdził że koronki  nie ma co ruszać  bo wg niego wszystko ok.
Już byłam happy kiedy o 20 napiłam sie zimnej / temp. pokojowa/ - wody.
Boli dalej  🤔 a ja już w tym miesiącu nie mam kasy na kolejne cyrki. Co robić?

ps. Używam płukanek z fluorem, pasta elmex sensitive do zębów wrażliwych, szczoteczka soft.
jest cos takiego,moja siora wydrapała sobie nawet ubytek 😜
Byłam dziś. Fajnie chodzi się do dentysty bez strachu, nawet wiedząc, że będziemy coś robić 🙂
ekuss   Töltem przez życie
08 października 2012 22:13
Ja od ponad tygodnia umieram przez ósemkę... jutro dzwonię do dentysty,bo normalnie ząb mądrości postanowił stopniowo rozrywać mi dziąsło ...
Ituch   Co pies ma z twarzą ?
08 października 2012 22:13
Dworcika, też lubię ten stan i dziękuję kosmosowi za dentystkę, która mnie prowadzi od jakiś 4 lat. W końcu wyleczyłam się z traumy, której dorobiłam się w pakiecie z zabiegami u poprzednich dentystów.  :/

Macie jakiś dobry sposób na przestrzenie między-zębowe? Staram się regularnie je nitkować, zęby myję co najmniej 2 razy dziennie, płuczę elemxem na próchnicę i tak jak nigdzie mi się zęby nie psują to z przestrzeniami wieczny problem. Już nie mam pomysłu co z nimi robić. Dentystka podpowiada, że to może geny?  🤔

I jeszcze jedno pytanie do ludzi z Poznania- gdzie sprawnie i na miarę studenckiej kieszeni  😁 mogłabym usunąć w Pzn ósemki? Mam 4 do wyrwania, a później najpewniej czeka mnie przygoda z ortodontą.  🙁

edit:

ekuss, bardzo współczuję, ósemki to strasznie kiepska sprawa. Trzymam kciuki, żeby przestało boleć.  :kwiatek:
ekuss   Töltem przez życie
08 października 2012 22:25
3 wyszły tak mało boleśnie,ale ta jedna to daje popalić... jeszcze mam w dodatku bardzo małą szczękę (dentystka w PL musiała mi usunąć wszystkie czwórki,bo inaczej miałabym jednego zęba na drugim) i mój dentysta po obejrzeniu zdjęć stwierdził,że on nie wie czy nie będzie trzeba rwać... ale chociaż tutejsi dentyści są baardzo bezboleśni,więc niech robi co chce byleby nie bolało.
Ituch   Co pies ma z twarzą ?
08 października 2012 22:33
Miałam to samo- trzy grzecznie wyrosły i jakoś specjalnie tego nie odczułam, ale lewy dół... 😤 Myślałam, że zwariuję, ale był weekend i musiałam przetrzymać do poniedziałku, żeby iść założyć opatrunek na dziąsło (była współlokatorka uczęszczała na 5 rok stomatologii, więc musiała słuchać moich żali  i potem opowiadać mi o wszystko o zabiegach :hihi🙂, ale z początkiem tygodnia na szczęście przeszło.

Też mam problem ze zbyt wąską szczęką, dlatego koniecznie chciałabym wyzbyć się ósemek i naprawić pokrzywioną górę, bo jedynki wypchnęły się do przodu i wyglądają jak łopaty. Lekko krzywy dół nie spędza mi snu z powiek, więc jego nie myślę prostować.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 października 2012 22:51
zabeczka17, Eeee fajny dentysta skoro ci teoretycznie zdrowego zęba rozwiercił 🤔wirek: . Zawsze pytaj o możliwość zrobienia prześwietlenia tego zęba, bo na nim będzie widać czy się psuje czy nie. Nadwrażliwość nie musi się zawsze wiązać z próchnicą.
Może zmień pastę na delikatniejszą w działaniu?
Dworcika, też lubię ten stan


Uwielbiam ten stan, rozkoszne sam na sam 😁
Z Hey to tylko ciszy tu brak.

W euforii radości zapomniałam wspomnieć, że ósemkę muszę usunąć. A jeszcze niedawno podśmiewałam się z T. (w głębi duszy czując przerażenie na samą myśl).
Dopisuję się do klubu tych z ciasną mordką. U mnie co prawda nie trzeba było nic wywalać i jakoś tam się w miarę normalnie poustawiało wszystko, ale nitkowanie to duże wyzwanie, bo mi nitka między zęby praktycznie nie wchodzi. Przejść przejdzie, ale nie popracujemy :/
zabeczka17, oczywiście, że nieprawidłowe SZOROWANIE, a nie szczotkowanie zębów może doprowadzić do tzw. ubytków klinowych, czy tarczek wyświechtania....czyli "zdzierasz" warstwę szkliwa i zęby są wrażliwe. Zęby myć należy ale prawidłowo. Mam nadzieję, że wiesz jak to robić 🙂
Można też sprawdzić czy korona jest szczelna. Może coś się zaczyna dziać? A może to chwilowe.

Ituch, nitka nitką...ale kup sobie water pick (irygator wodny), który pod ciśnieniem usuwa resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. Nitką możesz sobie czasem wciskać jeszcze głębiej cały syf.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 października 2012 09:53
Notarialna rozwiercił mi bo i tak plomba była do wymianki. Myślał ze tam w pęknięciu coś się dostało do środka.
Teraz jest szczelnie. Wszystko grało.Nie powiem przy tym zębie na powierzchni ściernej jechało równo przy zimnej wodzie. Teraz jest spokój na górze ale po bokach dalej ten sam cyrk.
Jednak najgorsza jest 5 z koronką. Boję się ze koronka styka do pewnego momentu a szyjki nie daj boch są gdzieś odsłonięte. CHociaz dentytsta twierdzi że sama korona jest super i nie ma czego się przyczepić. Tyle ze on widzi jedno ja czuję drugie.
Druga rzecz Przy koronce raczej zetrzeć sobie nie mogę szkliwa...a boli przy popijaniu zimnej/ temp pokojowa/ wody jak cholera.

Zęby szczotkuję poprawnie boję się tylko czy przypadkiem w nocy nie mam ścisku i szorowania zębami.Tego już nie jestem w stanie przewidzieć . Kilka razy w nocy obudziłam sie zgrzytając  wiec prawdopodobnie coś takiego ma miejsce. Teraz pytanie inwestować w nocną nakładkę ? A co z tą nieszczesną koronką?
Czy są jakieś specjalne mazie, płyny którymi mogę ,,otoczyc" zęby żeby się mniej ścierały? myślałam że elmex sensitive i płyn z fluorem poprawią sytuację 🙁

A jeśli chodzi o resztę zębów to juz mam za sobą kilka wizyt gdzie czyszczę tylko kamień. Stan bez zarzutów.
Jak długo można mieć beton w zębie?

Rok temu dentysta mi wlożył w zęba mówiąc żeby ok kwietnia/maja się zgłosiła co by go wyjąć, a ja zapomniałam  🍴
Czy ząb mi nie odpadnie?  😉
Ituch   Co pies ma z twarzą ?
09 października 2012 10:37
CuLuLa, dzięki za cynk! Z tego co przed chwilą wygooglałam to poniżej stówki będzie ciężko coś znaleźć? Czy może są jakieś magiczne sklepy, w których moja kieszeń aż tak bardzo nie odczuje wydatku? I na co zwrócić uwagę dokonując zakupu? Wybacz, że Cię tak zasypuję pytaniami, ale nie chciałabym się wkopać w jakiś badziew.  :kwiatek:
ekuss   Töltem przez życie
09 października 2012 13:43
Miałam to samo- trzy grzecznie wyrosły i jakoś specjalnie tego nie odczułam, ale lewy dół...

U mnie tez lewy dol... a najgorsze,ze moj dentysta ma wolny termin dopiero na 25  😵  Cale szczescie,ze mam wysoki prog bolu,bo nie wiem jakbym to wytrzymala
zabeczko, oczywiście, że starcie szkliwa dotyczyło tylko zębów, nie korony. Z tego co piszesz to masz najprawdopodobniej bruksizm i tutaj szyna jest bardzo zalecana. Trudno mi tak stwierdzić co Ci jest. Może jest jakiś stan zapalny, może to chwilowa nadwrażliwość. Najlepiej zrobić zdjęcie. Może na nim coś wyjdzie.
rtk, co masz w zębie? tklenek cynku? co to za beton?

Ituch, w sprawie funduszy niestety Ci nie pomogę. Musisz szukać sama.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 października 2012 18:09
CuLuLa najgorsze że stanu zapalnego dentysta nie stwierdził ;/
Tylko dlaczego jak pije wodę to mnie aż skręca z bólu  😵 Nic zobaczymy co będzie przez miesiąc. W tym czasie zainwestuję w nakładkę i odłożę kasę na kolejną wizytę.
Pół roku temu leczyłam górną 5 kanałowo, niby wg dentysty wszystko ok, czasem ząb pobolewał- ale do wytrzymania.
No i  dzisiaj przy śniadaniu ciach, 1/4 zęba połamana wzdłuż, tak, że jak dotknę to rusza się cały kawałek ( jak kiedyś mleczaki  ).
[s]I nie wiem teraz czy jutro dam rade pójść do dentysty. A jak dojdę to co zrobi? wyrwie cały ząb? [/s]


EDIT- jednak poszłam do dentysty NFZ (który wcześniej leczył mi kanałowo tą 5), dał znieczulenie i wyrwał ten kawałek zęba ( jakaś ściana policzkowa?). I za 10 dni mam przyjść na odbudowę, lecz jakoś z wrażenia nie spytałam się czy jest  płatna. Wiecie może coś na ten temat.
Wydaje mi się, że będziesz musiała zapłacić.
P.S nie lepiej byłoby ci wyrwać tego zęba? Obawiam się, że skoro po leczeniu ciągle są z nim problemy (zwłaszcza, że się ułamał) dla świętego spokoju można by go wyrwać.
Też o tym myślałam. Zobaczę co powie dentysta, jak wywali mi cenę z kosmosu- będę rwała. Chociaż tak dziwnie mi teraz z tą niedużą dziurą przy zębie...
Milla, nie pisz takich rzeczy, bo mi się nóż w kieszeni otwiera 🙂 Taka 5-tka jest na wagę złota. Z tego co rozumiem to ząb nadaje się jedynie do wkładu i odbudowy protetycznej - żadnej "plomby"
P.S. Po usunięciu zęba w ciągu roku kość nam zanika w 80%, zęby zaczynają wędrować.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 października 2012 20:56
Boli mnie kieł. Kieł nie jest zepsuty, jest czysty, nie ma żadnego ubytku. Mimo to boli. Prześwietlony był chyba z kilka razy i żadne prześwietlenie nie wykazało (na przełomie kilku miesięcy) dolegliwości próchnicowych.
Jednak przy wszelkim naruszeniu szczoteczką aż skręca z bólu. Dziąsło jest lekko czerwone przy tym zębie, ale nic poza tym nie widać.

Co to może być? Ja już szału dostaję, a żaden dentysta nie ma pomysłu co może być przyczyną aż takiej nadwrażliwości tego jednego, konkretnego zęba. 😵 😵

ps. Używam płukanek z fluorem, pasta elmex sensitive do zębów wrażliwych, szczoteczka soft.



Zabeczka, poszukaj szczoteczki z polerowanym wlosiem, sa o wiele lagodniejsze dla zebow 🙂
Aaaaa zaraz się wścieknę. Miałam iść za tydzień niby do odbudowy zęba, ale muszę iść jutro, bo jakaś część (środek) zęba z wypełnieniem mi właśnie wypadł. I teraz nie wiem co mi z tym zrobi skoro została 1/3 ściany zęba i to co po kanałówce w dziąśle  😤


zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 października 2012 19:37
[quote author=zabeczka17 link=topic=7255.msg1547484#msg1547484 date=1349724530]

ps. Używam płukanek z fluorem, pasta elmex sensitive do zębów wrażliwych, szczoteczka soft.



Zabeczka, poszukaj szczoteczki z polerowanym wlosiem, sa o wiele lagodniejsze dla zebow 🙂
[/quote]

dziękuję, jutro sobie  poszukam w internecie 🙂
Aaaaa zaraz się wścieknę. Miałam iść za tydzień niby do odbudowy zęba, ale muszę iść jutro, bo jakaś część (środek) zęba z wypełnieniem mi właśnie wypadł. I teraz nie wiem co mi z tym zrobi skoro została 1/3 ściany zęba i to co po kanałówce w dziąśle  😤

[quote author=CuLuLa link=topic=7255.msg1555776#msg1555776 date=1350413729]
Z tego co rozumiem to ząb nadaje się jedynie do wkładu i odbudowy protetycznej - żadnej "plomby"




[/quote]
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 października 2012 03:24
zauwazylam male ryski na dwoch zebach z przodu, jest szansa ze szkliwo sie zregeneruje i znikna? I jak je wzmocnic? (szkliwo, nie ryski) 🤔
ekuss   Töltem przez życie
29 października 2012 21:31
A mnie czeka wyrwanie wszystkich ósemek i dodatkowo z tą dolną lewą jest mały problem,bo na zdjęciu wyszło,że korzeń jest tak w bok i muszę jechać do kliniki na bardziej specjalistyczne  😤 ja mam strasznie małą szczękę i chyba 6-7 lat temu miałam usuwane wszystkie czwórki,bo by się nie pomieściły,a teraz to samo z ósemkami...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się