Derki

.
Vanilka - moj jest golony w trace clip (zdjecie na poprzedniej lub jeszcze wczesniejszej) i mam padokowke na polarze, przejsciowke VH 150gr i zimowa Yorka 300gr. Starcza to na mazurskie mrozy -30 😉
.
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
17 października 2012 18:44
ms_konik i Angeel
dzieki dziewczyny za pomoc  :kwiatek:

z tym ze Angeel przejrzalam oferte sklepu ktory podalas i nie znalazlam Tattini, jest tam FairPlay wyglada podobnie ale slyszalam ze te derki sa gorszej jakosci niestety

ms_konik jest to jakies rozwiazanie jak nic innego nie znajde, niestety aktualnie jestem uziemiona w domu po operacji i nie mam jak zmierzyc ani mojego konia ani jego derki wiec nie bede umiala podac dokladnych wymiarow przy zamowieniu 🙁 a tak swoja droga orientujesz sie moze jak cenowo tam drelich by sie ksztaltowal?
Asik - tak, wiem ze to Fair Play, ale Tattiniego tez kiedys szukalam i nigdzie nie znalazlam juz 🙁
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
17 października 2012 19:07
wlasnie 🙁 kurcze a to takie super derki byly
Vanilka, jeśli masz jedną na polarze, a drugą 300, ja bym kupiła 200. Bo taka na polarze jest podobna ciepłotą do 100g.
Osobiście mam plandekę, na polarze, 2x 200g, 330 i 500 na ekstremalne mrozy. Ale to wszystko zależy od konia.

Wczoraj widziałam zimówkę z przedłużaną szyją by ivett - mam nadzieję że Noris wstawi zdjęcia- bo wykonanie, materiały wielkie WOW - jak dla mnie cudeńko!!

Mam taką derkę od Ivett, 330gr, jest naprawdę dobrze wykonana, w mojej galerii jest parę zdjęć: http://re-volta.pl/galeria/foto/57184
ekuss   Töltem przez życie
17 października 2012 19:35
Jaką derkę poleciacie na mrozy DO -10? 250 czy 300?
.
Vanilka, moja 500tka widuje świat tak co dwa lata 😉 Wyciągam ją naprawdę przy dużych mrozach. A zawsze w razie ataku zimy możesz pod 300 włożyć polar.
anai - zdjecie sie nie wyswietla.
ekuss - do -10 mysle ze 200-250 spokojnie wystarczy 😉 Jak juz pisalam, u mnie mrozy do -30 i kon w 300 stal. Nie bylo mu zimno 😉
ekuss   Töltem przez życie
17 października 2012 20:36
ok, dzięki 😀 Bo przegrzewać też nie chcę 🙂 
Angeel, zmieniłam,  teraz działa?
Dziala 🙂 Fajne te dery caballa, chyba na wiosne zamowie plandeke 🙂
Mam Caballa tą zimową i przeciwdeszczówkę bez wypełnienia i są naprawdę dobrze zrobione. Materiał porządny. Tylko ja osobiście na przyszłość będę zamawiać z szerszą dziurą na szyję, bo dla mojego sporego konia są w szyi tak na styk. Poza tym są godne polecenia.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 października 2012 21:45
Ja mam Caballowe- polarówki, kótre kocham miłością przeogromną - dla mnie to najlepsze polary jakie miałam w rączkach swych przez ostatnie 11 lat posiadania konia. Plus przeciwdeszczówka na polarze- też rewela.

Tu polarówka


a tu plandeka z polarem
pomocy...wczoraj przymierzałam derkę na Płomienia i Fliper zaczął go skubać i gryźć derkę...polecacie jakieś środki na gryzienie derek...skuteczne 🤔
ash   Sukces jest koloru blond....
18 października 2012 07:14
moja derka Caball wczoraj umarła śmiercią tragiczną. Kary rozszarpał cały "zadek" na padoku. Nową zabawę mają z chłopakami. Ganiają się, szarpią za kurtki i uciekają między drzewka.
To już druga derka w przeciągu 2 tygodni.
Wrrrrr.
Golenie przełożone na koniec miesiąca w związku z tym. Derki muszą się ponaprawiać.
ash współczuje 🙄 Fliper wyżywa się na derce Płomienia...ciągnie go, gryzie i nie chce puścić...derka była włożona tylko do przymiarki, nie wiem co by z nią było jakbym go Tam zostawiła...
agu_kastela   big brown beastie, big brown face... (m.oldfield)
18 października 2012 09:29
Jak myślicie, czy na niegolonego konia, ale z dość niewielką sierścią zimową, stojącemu obok drzwi wystarczy ta derka? http://animalia.pl/produkt,19420,,horze-derka-akrylowa-o-strukturze-wafla.html Dzwi niby zamykane, ale bywa że zostają otwarte na dłużej i wtedy się ochładza. Ogólnie dość ciepło w stajni. Nie chciałabym żeby się przegrzała ani żeby ją zawiało. Derka ma być tylko na zimniejsze dni, a tak niech sobie kobyła radzi własnym futrem 🙂 Albo jaką polecacie w takim przypadku?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
18 października 2012 09:45
ash popsikaj derę płynem przeciw obgryzaniu- mój jak wychodził na padok  w Dąbrowicy z końmi które delikatnie mówiąc lekko się z nim nie obchodziły to tak miał chronioną derę 😉 działało
ash   Sukces jest koloru blond....
18 października 2012 09:48
bjooork,  tylko że on głównie rozdziera te derki o krzaki.
Dziś mają być poobcinane, bo to już 2 derka i kantar które porwał właśnie na tym padoku.
W zeszłym roku takiego problemu nie było, ale chyba profilaktycznie też kupię ten spray.
ash, a gdzie naprawiasz derki? Bo ja chcę pozszywać moją mastę, ale w pranimaliach mają chyba jakieś kosmiczne ceny, więc szukam taniej...
ash   Sukces jest koloru blond....
18 października 2012 10:26
Kiedyś dawałam Ci namiar na naszą sąsiadkę stajenna, która naprawia sprzęt jeździecki i czasami coś szyje sama.
Ja jestem bardzo zadowolona.
Cariotka, Leovet Anti-Bite. 🙂 Mega gorzkie !! 🙂
croopie dzięki...uratowałaś życie Siwemu 🤣
Cariotka, Leovet Anti-Bite. 🙂 Mega gorzkie !! 🙂


Potwierdzam jego "gorzkosc" :P Psikalam tym kiedys boks zeby moj kon nie lykal i "zasmakowalam" troche oparow ;p Obrzydliwe ;p
Dzionka
Wyslij dere do ivett, Koniczka ja bardzo chwalila ze ponaprawiala jej wszystko profesjonalnie  😉

Ja sie dzisiaj odkupilam, 2 Masta derki, prze-przepiekne, wygladaja na super pancerny. Mam nadzeje ze rozmiarem trafione.
Bo Masta trzyma sie raczej rozmiarowki? Jak ona sie ma do eskadrona?
Jaką derkę poleciacie na mrozy DO -10? 250 czy 300?


A golisz czy nie? Jeśli nie to wg mnie 150-200g max.
Moj koń zeszłej zimy chodził w 150g przy mrozach -20 i nie zauważyłam żeby marzł. Nie goliłam.
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
18 października 2012 17:46
Czy myslicie ze ta derka http://www.decathlon.com.pl/PL/derka-stable-light-br-zowa-193573996/#TAILLE sprawdzi sie w roli drelichowej? ktos uzytkuje i powie czy jest wytrzymala?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się