Jakie pasze dajecie swoim koniom?

czy ktoś podaje tą paszę uzupełniajacą? szukam czegoś dobrego dla mojej 26 latki na chłodne jesienne wieczory

http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=58&product_id=53
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 października 2012 08:56
ganasz, ja daje. na utuczenie chudej folblutki. PO miesiacu wlasnego karmienia mialam niewielkie efekty, po kukurydzy efekt jest lepszy. Ja baaaaaaaardzo cenie pasze, ktore zawieraja i duuuzo wlokna-mam zimna stajnie, i kalorie. A to wlasnie takie jest. Moim zdaniem swietna pasza.
famka   hrabia Monte Kopytko
16 października 2012 09:02
BASZNIA, a jak własnie z tą energią bo moje konisko po mięśnichwacie i nie chciałabym mu zrobić kuku
a po ostatnim wypadku wygląda jak kości obleczone w sierść :/ i myślę jak go tu trochę podtuczyć ale właśnie bez białkowo
Basznia :kwiatek: to sobie zamówię razem z trawokulkami 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 października 2012 09:15
famka, nie wiem niestety jak ta pasza sie ma do miesniochwatu. Odpalow nie notuje, to jest cala kolba razem z kaczanem przemilona, wiec cala masa wlokna, nie czyste zywe ziarno.
famka   hrabia Monte Kopytko
16 października 2012 09:39
BASZNIA, dzięki, poczytam więcej o tej paszy może jszcze coś znajdę 🙂
Karmił ktoś paszą Mühldorfer Araber Special?  :kwiatek:
Czy ktoś z forumowiczów podaje swojemu koniowi otręby ryżowe? Jak wpływają na konie? Czy ktoś mógłby mi powiedzieć trochę informacji o tej paszy :kwiatek:? Od razu mówię, że pytam po prostu z ciekawości 😉
Rosną im skrzydła i zamieniają się w pegazy. Jakbyś miała choć trochę dobrej woli to byś znalazła na ten temat mnóstwo wypowiedzi.
Szukałam, niestety nic nie znalazłam na forum. Jedyne informacje, które znalazłam to te przy produktach danych marek. Chciałam się dowiedzieć czegoś więcej od osób karmiących otrębami konie.
szukam jakiegoś musli, w rozsądnej cenie, którym uda mi się utuczyć moją kobyłkę, jakieś propozycje?
.
Czy ktoś z forumowiczów podaje swojemu koniowi otręby ryżowe? Jak wpływają na konie? Czy ktoś mógłby mi powiedzieć trochę informacji o tej paszy :kwiatek:? Od razu mówię, że pytam po prostu z ciekawości 😉

otręby ryżowe rozbudowują masą mięśniową, trzeba stopniowo wdrążać do dietę konia, teraz weszły na rynek nowe otręby ryżowe lecz nie znam opini którzy  tym karmią
szukam jakiegoś musli, w rozsądnej cenie, którym uda mi się utuczyć moją kobyłkę, jakieś propozycje?

http://animalia.pl/produkt,9180,508,baileys-top-line-conditioning-mix-no-17-20kg.html
ja podawałam mojej klaczy, która po zmianie stajni + rozpoczęciu treningów dość mocno schudła, pasza nie powodowała nadpobudliwości a kobyła szybko nabierała ciałka.
Moje konie po otrębach ryżowych dostały takiego połysku  😍

Wczoraj doszły pasze z Epony i dostałam próbkę tego nowego musli zimowego, pachnie i wygląda cudownie  😍 Koniom smakowało bardzo
LatentPony   Pretty Little Pony :)
17 października 2012 08:47
A mój koń przez pewien czas był na trawokulkach, po czym wypiął się na nie zadkiem... Nie mam zielonego pojęcia o co mu chodzi. Jadł, jadł... I przestał. Za to dwa inne konie u mnie w stajni wcinają aż im się uszy trzęsą.

A tymczasem (po wypięciu się na trawokulki) od prawie tygodnia jemy marstalla vito. Mogę powiedzieć tylko tyle, że bardzo podoba mi się jego (bez skrobiowy) skład, oraz koń bardzo chętnie go je 🙂 Zobaczymy jakie będą efekty.

* Koń karmiony jest bezowsowo i w ogóle bez zbożowo. Paszę stosuję jako wypełniacz, na tej zasadzie, że kiedy inne konie jedzą owies, mój koń aby się nie denerwował, dostaje rano i wieczorem pół miarki (takiej pavo) paszy. Po za tym zależało mi też na czymś witaminizowanym, szczególnie na okres jesienno-zimowy.
Myślę więc, że marstall vito sprawdzi się w naszym przypadku.
monikas123, Louisadziękuję za odpowiedź
Louisaa jakie otręby ryżowe im podajesz oraz ile dajesz w połączeniu z czym przy jakiej pracy konia? (Mam nadzieje, że mnie zrozumiałaś.)
Jaką paszę (musli) polecacie dla 13-letniego konia który pracuje rekreacyjnie 4-5 razy w tygodniu, na rynku jest pełno różnego rodzaju pasz i nie mam bladego pojęcia co wybrać 🙁
Obecnie koń je havens green vet ale jego odchody po tej paszy zrobiły się wyraźnie rzadsze :/
MonioRek ja zamawiałam i będę teraz zamawiać Epone. Polecam. Miałam musli Havensa Cool mixs i przeszłam na Epone i bez porównania. Po pierwsze tańsze a po drugie o wiele milsza obsługa i koń wg mnie lepiej wygląda.
Louisa niebawem będę robić nowe zamówienie i chce właśnie zamówić to musli a później (grudzień/styczeń) trawokulki, jak już na pastwisko nie będą wychodzić tylko na padok. Przez lato miałam tyle trawy że przerwałam karmienie paszą. Dostawały po 0,5l owsa.
basia16816 z Epony podaję po 150 g (czyli bardziej symbolicznie  😉 a efekt jest WOW  :kocham🙂 Oprócz tego owies  i Schongang po ok 1 kg na konia, no i mam super siano  😍
Konie chodzą 3-4 razy w tygodniu po 30-40 minul - to 3 latki w trakcie zajeżdżania  😉

Cariotka to bardzo bogate wizualnie musli i jak pachnie, dla mnie to taki słodki ziołowy zapach
olaela   Klub Różowego Jednorożca
18 października 2012 08:32
Jestem w trakcie poszukiwania dodatków zimowych dla konia.
No i trawokulki mi się narzuciły same przez się, ale po chwili zastanowienia - trawokulki to peletowane siano {nie mylę się, prawda?}. Więc jaka jest ich przewaga nad dobrej jakości  sianem?
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 października 2012 10:10
olaela,to nie peletowane siano tylko susz. Czyli zminimalizowane utraty wszystkich skladnikow. Siano musialabys miec genialne do porownania. Poza tym jeszcze kwestia, czy i jak kon zjada. U nas trawokulki je babcia, ktora juz nie moze jesc siana, bo nie daje rady. 
Basznia ile dajesz trawokulek na dzien babci? Siana juz nie dajesz czy  tez dajesz ale gorzej zjada?
Cariotka a stosujesz może jakieś suplementy Epony?
olaela   Klub Różowego Jednorożca
18 października 2012 10:39
olaela,to nie peletowane siano tylko susz. Czyli zminimalizowane utraty wszystkich skladnikow. Siano musialabys miec genialne do porownania. Poza tym jeszcze kwestia, czy i jak kon zjada. U nas trawokulki je babcia, ktora juz nie moze jesc siana, bo nie daje rady. 

No tak, czyli takie kulki można potraktować jako wspomagacz jakości do siana.
Też podłączam się do pytania Miszki i czekam z ciekawością na szczegóły o tej trawokulkowej babci; jak się ona trzyma na tych kulkach?
famka   hrabia Monte Kopytko
18 października 2012 10:48
Dziewczyny, bo naczytałam się i powiem szczerze że trochę jestem ogłupiona tym wszystkim, może miałyście doczynienia albo próbowałyście jakiś połączeń tak żeby konisko może nie tyle podtuczyć ale aby nabrał masy mięśniowej
myślałam o oleju ryżowym plus pasza którą BASZNIA proponowała plus do tego dobre siano plus łaką bo u nas jeszcze jest dużo trawy wiec mają co skubać
konisko teraz wygląda tak, nie ma tragedji chyba z wagą ale mięśnie bardzo poleciały,
a ze względu na mięśniochwat nie chciałabym aby to było coś z kopem i do tycia typowego
podpoiwedzcie coś bo ja już mam mętlik w głowie, i chcąć coś wskórać to musiałabym zakupić chyba z 10 różnych worków i 10 suplementów
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 października 2012 10:55
Miszka, olaela, babcia ma 32 lata 🙂 Siano dostaje, ale do siatki-zdarzylo sie, ze upadla jak jadla z zmieni, stracila rownowage-ale praktycznie nic nie zjada. Ma zajecie, powyciaga, pomemla, ale nie zjada.

Dostaje 2 razy dziennie po 2 miarki-te klasyczne, pavo i inne. Moge zwazyc, bo nie pamietam ile to jest. Moczone dostaje, bo suchym nie dawala rady. PO namoczeniu sporo sie tego robi.

Trudno powiedziec, jak dziala...Babcia miala kryzys, zywienie oparlismy potem juz wylacznie na paszach i teraz smiga. Jak dla mnie nie ma odejscia od kulek, kon musi jesc wypelniacze, wiec u Babci to absolutna koniecznosc.

Dzieki za odp. O matko jak to upadla? Jak sobie radzi na pastwisku? Trawe wyjada? No wlasnie ja sie boje tego momentu jak kon przestanie sobie z sianem radzic,na szczescie sa juz jakies zamienniki. Chociaz wet mi opowiadal ze mial starsza klacz bez zebow i jakos dawala rade,zwlaszcza latem na trawie. Basznia mam prosbe napisz jak wyglada jadlospis babci,bo rozumiem ze jest na gotowych paszach?
MonioRek ja stosuje suplementy zazwyczaj tylko z okresie zimowym. Jest to mieszanka od pana Podkowy (biotyna). Można wysłać mu badania krwi konia i sam przygotuje odpowiednią mieszankę. W tym roku zobaczę jak z kopytami...Póki co nie potrzebują dodatkowej suplementacji.
Jeżeli będą dostawały musli Epony zimowe myślę że więcej im nie będzie trzeba. Dorzucę później trawokulki i styknie mam nadzieję 😁
U mnie z osłami jest ten problem że Płomień nie wyjada mi witamin 🙄
basia16816 z Epony podaję po 150 g

tylko, ze epony kosztuja 54zl za 3 kg, a muhldorfer, albo maxi rice kosztuja 135-140 za 20kg.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się