magnetoterapia

Na stronie Torpolu znalazłam:

Nie zaleca stosowania w przypadku ciąży, świeżych ran, ostrych chorób zakaźnych oraz u osób stosujących rozruszniki serca oraz inne implanty elektroniczne.

Ja też czasem zakładałam na mokrą girkę.  😡
A czy ktoś słyszał o tym, albo może stosował?
http://www.vioforvet.pl/oferta.html#konie
Ja założyłam magnetiki przy stanie zapalnym mięśnia międzykostnego na noc i rano pojawiła się opuchlizna. wytrzymałam 3 dni z magnetikami, ale po zaprzestaniu zakładania, na drugi dzień opuchlizna zniknęła, tak więc trochę to dziwne...natomiast u drugiej klaczy, której zakładam na przody, bo ma zwyrodnienia reumatyczne związane z wiekiem, opuchlizna nie pojawia się.może u tej pierwszej klaczy, miało to związek z tym, że klacz ma wcierki i się nałożyło działanie, jednak denerwujące jest, że tak naprawdę to nikt nic nie wie i nie ma takich badań, a nie wszyscy lek.wet. mają zdanie na temat magnetików i co ważniejsze, doświadczenie w ocenie ich skuteczności...
mój jak miał stan zapalny międzykostnego stał cały czas w magnetikach  i wszystko było ok, bardzo szybciutko się wyleczył. Od tego czasu a będzie ze dwa lata, stoi całe noce w torpolach i bardzo sobie je chwalę 🙂 Inny mój konik miał opoje na tylnych nogach, po założeniu magnetików nóżki rano suchutkie 🙂
Mój od dzisiaj stoi w Torpolach, naszym problemem jest ciągle pojawiająca się po nocy opuchlizna na tyłach, która schodzi co prawda po tym jak pójdzie na spacerek, aczkolwiek bez względu na to czy danego dnia chodził czy nie ona po nocy tak czy siak była... zobaczymy czy pomogą i mam nadzieję, że nie zginą szybko. Z tego co czytałam to wytrzymałe są, wolałam nie ryzykować z neoprenowymi veredusami w jego przypadku 👀
moje torpole wytrzymały wszystko, nawet pobyt w błocie na pastwisku, bo zapomnieli zdjąć i jak nówki wyglądają 🙂
Miał ktoś może do czynienia z ochraniaczami magnetycznymi KenTaura? Tymi o: http://www.gnl.pl/termobandaze-kentaur-therapy-wave-przody-p-11266.html ?
Warto? Czy lepiej nie ryzykować i wziąć Torpole albo Veredusy?
Z góry dziękuję za odp😉
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
20 października 2012 14:44
Karmelek1700, możesz już powiedzieć czy opoje zniknęły?
Zamówiłam u koleżanki magnetyki dla mojego konia, bo niestety ma kontuzje i stoi, i zaczęły mu właśnie puchnąć zadnie nogi. Przechodzi mu po spacerku, ale na noc chciałabym zakładać...

Powiedzcie mi jeszcze... zakładam mojemu kaloszki magnetyczne, a chcę też zakładać ocieplacze magnetyczne. Czy można zakładać obie rzeczy jednocześnie? Czy będzie jakiś "konflikt interesów"?

A i chciałam zapytać też, czy zakładaliście magnetyki w kuracji po urazie ścięgna powierzchownego... ?
edit: doczytałam, że stosowaliście... i jak efekty? lepsze były ?

Katija mi lekarz zalecił stosowania magnetików zaraz po kontuzji - zaraz zdjęciu opatrunku.
Miał zapalenie więzadła pierścieniowego i wtórnie zapalenie pochewki stawowej. I po zdjęciu opatrunku jedynym zaleceniem był areszt boksowy, spacery, chłodzenie po spacerach i na noc magnetików. Żadnych wcierek nic.
Po trzech tyg.po kontuzji ani śladu, wracamy do roboty.

Teraz przymierzam się do zakupu veredusów skokowych, ze względu na zwyrodnienia. Czy je można zakładać na całą noc, czy tylko na chwilę, ktoś wie?

Co do prania - ja świeżo miałam opakowanie veredusów i moim zdaniem tam nie było żadnych wskazówek co do prania, w sklepie babka mówiła że tylko wewnętrzne wkładki, bez tej części z magnesami
toltek, mozna je zakladac na cala noc, w tych 4 godzinach chodzi o to, ze juz po tak krotkim czasie sa skuteczne.
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
13 listopada 2012 21:49
Zmiana na plus, stoi w magnetykach we wszystkie dni z wyjątkiem wtorków i czwartków, nie ma już żadnej opuchlizny na tyłach, ochraniacze nic a nic nie zniszczone 😉 Zamawiam w tym miesiącu także przody, super sprawa 😉
Podłączam się do pytania o magnetyczne Kentaury?

Wet stanowczo kazał mi zadbać porządnie o nogi mojej klaczy:
- na 1 zadzie ma opoja więc będę na noc zawijać zad lub zakładać ochraniacze stajenne.
Z tego tematu wyczytałam pozytywne opinie o magnetykach, więc może spróbuję na te zady.

Z kolei przód mam chłodzić po treningu i wcierać absorbinę i również owijki ze względu na międzykostny. Może magnes na przód też byłby ok?
Sama już nie wiem czy magnesy za kupę kasy czy może dobre kołderki z owijkami?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
14 listopada 2012 09:29
My mam nadzieję będziemy już wkrótce korzystać z derki magnetycznej - jak już się uda to zdam relację.

Czy któraś z Was miała już do czynienia magnetycznymi derami? Macie jakieś uwagi, przemyślenia w tym temacie?
bjooork Veredusa czy jakąś inną?
Polecam moze ktos chetny 🙂
jak ktos chetny, to sobie sam te linki znajdzie.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenia
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
18 stycznia 2013 08:25
Czy można używać magneticów w trakcie złamania? A właściwie na samym początku? Czy dopiero podczas rekonwalescencji?

edit: napisałam już w ogłoszeniach, ale obawiam się że tam przepadnie. Może ktoś używa tylko prawego veredusa magnetik hock i chciałby odsprzedać lewy? Bądź potrzebuje prawego i podzielimy się zakupem?
ja mam pytanie do użytkowników magnetycznych torpolowych ochraniaczy: jak to się pierze? Czy trzeba wyciągać tę część magnetyczną? Jest w ogóle taka możliwość?
Ja piorę normalnie. 😉
Ja mam od środka polar, magnesy zaszyte w środku, więc nie bardzo jest jak je wyciągać. Piorę wszystko razem i nic się nie dzieje.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
08 lutego 2013 14:04
przyszły moje torpole  😅 💘 😜
zamówiłam dłuższe na stawy skokowe, wygladaja pierwsza klasa, no i szybko wysłali  😍
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
08 lutego 2013 14:24
Ja w nadchodzący weekend i mam nadzieję cały tydfzień przetestuje na dziadku derkę magnetyczną - dokładnie tą http://equus-sanus.pl/magnetoterapia/
Akurat będę mogła ocenić jej działanie 'renegeracyjne' bo mamy weekend treningowy. Zdam relację po 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
11 lutego 2013 09:18
Pozwalam sobie podbić temat - mój stetryczały dziadek jest bowiem po pierwszej sesji magnetoterapii derką ze zmiennym polem magnetycznym wrzucam kilka zdjęć - bo jestem duma z tego jak na to zareagował, nie mówiąc, o tym że efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania.
Z racji tego że chwilowo sytuację z naszymi 'kissing spine' mamy +/- opanowaną, Magda, która robiła nam terapię, zasugerowała program 'Wellness'. Panele magnetyczne wylądowały na plecach, łopatkach i na zadzie (podobno przy koniach z problemami z ukł. pokarmowym można również stosować panele w okolicach brzucha).


Początkowo - senior niespecjalnie wykazywał 100% przekonania do derki, jaka wylądowała na jego grzbiecie. 'Bohatera?! prądem!!'


ale potem było już tylko lepiej 😉








Z obserwacji z boku- derka fantastycznie uszyta przez Jarpol- dopracowana w każdym szczególe. No i te efekty po samej magnetoterapii (przyznam że byłam mocno sceptyczna) 😍 ale ewidentnie w ndz po zabiegu czułam pod siodłem konia 'lepszego' - w sensie bardzie współpracującego (u mojego jest to ewidentnie oznaka dobrego samopoczucia fizycznego) i elastycznego.
ash   Sukces jest koloru blond....
11 lutego 2013 09:42
bjooork, czy znasz może cenę takiej derki?
Czy na problemy mięśniowe ona się nadaje?
ash
Pozwolę sobie odpowiedzieć za bjooork  😉
Prawie 17'000
http://vioforvet.pl/oferta.html

Edit:
Na problemy mięśniowe też  🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
11 lutego 2013 09:49
-Agi-, o żesz!  🤔

edit" w takim razie jaki jest koszt takiej sesji z tą derką?
Też jestem bardzo ciekawa.

Przy kontrolnym RTG pleców (swoją droga widok wet usiłującej zrobić zdjęcie pleców smokowi 181 cm- bezcenny  :cool🙂 pokazały nam się niefajne zwyrodnienia. Co prawda plecy nie bolą (prócz zbitego podczas tarzania odcinka) ale musimy miec je na uwadze i nad plecami popracować.
ash i archeo
O to musicie pytać już u źródła, czyli EQUUS-SANUS

W razie co, to wieczorem zapytam Magdy.
Cena będzie pewnie też zależała od dojazdu i/lub od tego czy chcecie "pakiet" 😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 lutego 2013 12:06
Dobra ja z głupim pytaniem ale kogo pytam każdy mainne zdanie 😵
Jeżeli Zair nigdy nie miał magnetyków na nogach, moge od razu założyć na kilka godzin? całą noc? Jedna dziewczyna ktore je ma mówi że bez problemu ( a jest fizjoterapeutom ludzkim), a druga że system jest taki:
pierwszy tydzień po 10 minut dziennie, drugi tydzien po 30minut, dopiero na 3 mozna założyć na całą noc 👀
No i pytanie czy teraz przy nadwyrężeniu (grzejacym jeszcze lekko stawie pecinowym) moge je stosowac? 👀
Zairka, ja zakladalam od razu na noc.
na grzejace nie zakladaj.
Zairka  generalnie zasada jest taka, że stopniowo zwiększać np. w ciągu tygodnia, na artykułach Proffesional Choice magnetycznych zawsze taka uwaga jest, na Back On Trackach także
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się