Siodła syntetyczne a skórzane

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 października 2012 06:46
Rozkręca się bardzo prosto - trzeba odkręcić śrubki, które są zarazem kółkami do przypięcia napierśnika.
Oglądałam film instruktarzowy i faktycznie może być albo śrubka, albo te kółka, ale krece krece i nic. Boje się, ze coś sie urwie a siodła nie moje siodło.
olaela   Klub Różowego Jednorożca
20 października 2012 11:50
mam do przetestowania winteca izabell - używana, koleżanka nabyła ją na ebayu
nie bardzo widzę, jak można to siodło rozkręcić do wymiany łęku 🤔
jest możliwe, że stare modele były bez opcji wymiany łęków?


trafiają się winteki bez opcji zmiany łęku, ale izabelki nigdy nie widziałam w takiej opcji,

ja miałam winteca, który miał coś urypane, taki drucik stabilizujący (nie wiem jak to wyjaśnić do końca, bo już nie mam tego siodła) ale chcąc odkręcić śrubkę trzeba było wsadzić palucha za nią i przytrzymać, czy raczej docisnąć ją {albo coś co ją trzymało, nie pamiętam} od tyłu, inaczej kręciła się w kółko zamiast odkręcić. Proste to było, choć nieoczywiste.


a tu masz ogólny instruktaż

Kurczak siodło właściwie leciało na moich oczach, jak już szłam do konia, więc nic więcej z nim nie zrobił.
i ma nową dziurę - tym razem na siedzisku od zębów innego konia (długa historia)
winteca więc muszę dobić  😂 i na wiosnę nazbierać na nowe siodło, oby się udało 😉

a co do systemu cair - przed reklamacją miałam właśnie bez tego systemu, później przysłali mi już z nim.
Szczerze mówiąc, nie podoba mi się to cudo i wolałabym bez. Mam wrażenie, że z normalnymi poduszkami leżało trochę lepiej.
no i wiadomo, zawsze można coś tam dopchać, wyjąć itp.

marzy mi się fajne skórzane siodełko, dość już tych plastików  😵
dobra - ulżyło mi 😉 łęk wymieniony 🙂
jak obejrzałam filmik to bałam się, że jak rozkręcę to już nie złożę tak jak trzeba :P
do tego były lekkie komplikacje z racji dodatkowych przystuł - utrudniały 'ściągnięcie' spodu siodła, znowu jeśli bym je odczepiła to prawdopodobnie nie dała bym rady ich wsadzić z powrotem jak należy
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
20 października 2012 17:03
ae masz wyjątkowego pecha, kolejna dziura  😵 Dziękuję za opinię na temat CAIR, przyznam że miała nadzieję, że napiszecie, że bez CAIR to nie warto, że okropne itd., a teraz mam jeszcze większy problem 😉 Najgorsze jest to, że nie mam możliwości obejrzenia siodła przed zakupem i jego sprawdzenia, więc trochę ryzykowałabym kupując siodło bez CAIR, bo nigdy z takim Winteckiem nie miałam do czynienia.
dziękuje za rady. niestety nie rozkreciłam. moze te sróbki są tak zapieczone? a nie chce popsuć.
czy jest duża różnica pomiedzy izabelka a modelem dressage?
Od dziś jestem szczęśliwą posiadaczką Winteca 500 Wide🙂
Za dużo na razie nie mogę powiedzieć, gdyż okazało się ze popręg jest za krótki🙁
Samo siodło jest ok, wygląda jak skórzane, nie ma meszku na siedzisku, miękkie puduszki kolanowe, klocki na rzepy, lekkie.
Włożyłam łęk 4XW, jak włożyłam na konia to pasowało, wszystko ładnie przylegało, 4 palce między łękiem a kłębem. Wsiadłam na chwilę i rzeczywiście siodło usiadło na 2,5 palca, w razie czego mam jeszcze 3XW (choć wątpię w to że moje konie będą kiedykolwiek szczupłe)
Ogólna ocena i pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, mam nadzieję że w końcu siodło będzie pasowało i do mnie i do konia🙂
Resztę relacji jak już będę mieć pasujący popręg i odbędę jazdę testową🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 listopada 2012 15:01
Ja właśnie czekam na paczkę dokładnie w tym samym siodłem. 🙂

mela86, jaki masz do niego popręg? Ujeżdżeniowy? Bo widziałam już zdjęcia tych siodeł z normalnymi przystułami i z z długimi. Ja kupowałam siodło ze sklepu i zdjęcie widziałam jedynie katalogowe, więc nawet nie wiem czego się spodziewać.
Kurczak mam ujeżdżeniowy taki:  http://x-horse.com/wintec__popreg_ujezdzeniowy_profilowany_z_cair_70-12900i
ale w rozmiarze 75 cm i okazało się że dużo za mały. Optymalnie potrzebowałabym 100-105 cm. Niestety dostępny jest max 80cm, choć właśnie wyczytałam na stronie Winteca że max może być 95cm i do tego przedłużkę na popręg i byłoby idealnie. Ciekawe czy da radę...
Wiedziałam że mam grube konie, ale nie wiedziałam że aż tak  😵
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 listopada 2012 15:36
To naprawdę masz potwory 😀 W takim razie ja pewnie też będę musiała popręg jeszcze dokupić, no ale poczekam na siodło, bo nie mam pojęcia jaki rozmiar, pewnie jakieś szalone 40 cm 😉
mój kuc Hultaj ma siodło wintec walde.Uzywam popregu ujezdzeniowego 75 cm ,pasuje. Wogóle chwalę sobie to siodełko, wymieniłam tylko poduszki kolanowe na wieksze.
mój kuc Hultaj ma siodło wintec walde.Uzywam popregu ujezdzeniowego 75 cm ,pasuje. Wogóle chwalę sobie to siodełko, wymieniłam tylko poduszki kolanowe na wieksze.


to jakie Wy macie te konie, ze takie male popregi  🤣
Averis   Czarny charakter
07 listopada 2012 16:34
Kinia16322, okrągłe 😎
oliviabp   moje spełnione marzenie-DEWONA
07 listopada 2012 16:34
Co do siodeł Wintec Wide i Wintec 500 Wide - są to te same siodła. Pierwsze to starszy model a drugi to te najnowsze. Różnica jest tylko w poduszkach kolanowych bo nowsze modele mają bardziej puchowe. Łęki wchodzą te same do obu modeli.  Ogólnie nowe i starsze modele siodeł Wintec  różnią się trochę małymi rzeczami np. wymiana łęków, materiał, panele ale to małe detale bo przecież każda firma co jakiś czas robi coś nowego. A co do systemu cair to nie widzę żadnej różnicy choć wiele osób woli siodła bez tego systemu (posiadam oba z systemem i bez). Dodaje zdjęcia poglądowe obu Winteców wide.
system cair ma byc dobre przede wszystkim dla konia. Czy tak jest ,nie wiem ja nie czuje róznicy ,co do poregów, winetci walde maja długie przystuły a wiec używa sie do nich popregów ujezdzeniowych, poreg 75 cm dla kuca to moim zdaniem dużo, swiadczy to o tym ,ze jest okragły i jest grubaskiem.
Wczesniej mial siodło wszechstronne i wówczas uzywalismy popregu 130 ( i czesto z przedłużką)
co do poregów, winetci walde maja długie przystuły a wiec używa sie do nich popregów ujezdzeniowych


mój wintec wide nie ma długich przystuł - ma 4 ale 'normalnej' długości, a co za tym idzie używam normalnego popręgu /dla swojego 'zimnioka' mam zdaje się 130cm ale myślę, że i w starą 120 bym go dopięła bo na 130 niemal na ostatnie dziurki zapinam/

wygląda to tak:
nie mam innego zdjęcia niestety - to jest z ogłoszenia znalezionego na necie, jeśli się nie mylę to właśnie z tego gdzie kupiłam siodło
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 listopada 2012 18:03
Według sklepu, z którego zamówiłam siodło jest to siodło Wintec 500 Wide, ale na zdjęciu wygląda jak to drugie wstawione przez oliviabp,. Jak przyjdzie to dopiero będę się zastanawiała nad tym co mam 😉

Faza, pewnie, że 75 to dużo. Przymierzałam na hucułkę siodło bezterlicowe, do którego też potrzebny był popręg ujeżdżeniowy i miał on ok. 40 cm, dlatego myślę, że przy nowym siodle również taka długość będzie wchodziła w grę, chociaż zobaczymy bo przystuły przystułą nie równe.

any, widziałam właśnie Wintecki Wide z krótkimi przystułami. Może to zależy od tego gdzie siodło zostało wyprodukowane, albo na jaki kraj? 
Kurczak siodło doszło? Jak wrażenia? U mnie bardzo pozytywnie. Na początku nie mogłam się przyzwyczaić ale teraz jest super.  Wolę Winteca niż swojego Prestiga. Jeszcze nie wiem do końca jak z pasownością do konia, bo nie udało się dobrze kobyły spocić (tak żeby się pod siodłęm spociła).  Mnie sie jeździ bardzo dobrze, siodło jest wygodne i dobrze trzyma (po dzisiejszych galopach byłam w szoku, że tak dobrze trzyma)
Tylko strasznie skrzypi 🤔 Nasmarowałam je zwykłym smarem do siodeł, może się trochę uspokoi. Są jakieś specjalne smary do siodeł syntetycznych?
Siodło syntetyczne a w zasadzie nie różni się wiele od skórzanego, a na plus jest jego lekkość 😍 Na moje potrzeby (wożenie tyłka w terenie) póki co jest idealne 💘
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
14 listopada 2012 20:28
Doszło, niestety miałam okazję w nim siedzieć krócej niż 5 min. Kupiłam popręg 65 cm myśląc, że będzie za długi, a okazało się, że nie da się go nawet dopiąć. Wsiadłam na chwilę z normalnym popręgiem, ale był tak luźny, że jazda byłaby głupotą, więc szybko zsiadłam. Wrażenie z przymiarki tyłka do siodła, bardzo fajne, ale więcej będę mogła opisać dopiero po weekendzie, bo wymieniłam popręg na dłuższy (mam nadzieję, że będzie ok). Na konia wydaje się, że pasuje idealnie, ale zobaczymy jeszcze co będzie jak dopasuje dobry popręg i trochę pojeździmy.
O smarach żadnych nie słyszałam do tych siodeł. Myślę, że smarowanie tym do skór nie było najlepszym pomysłem, bo przecież zadaniem tego smaru jest wchłonięcie w skórę, a w syntetyku nie ma możliwości, żeby w cokolwiek wchłonęło. Mój wcześniejszy Wintec nie skrzypiał nigdy.
mela86, ja co prawda jeżdżę w daslo rimini pro light
ale też mi skrzypi. I nie wiem co z tym :/
Czasem w ogóle nic nie słychać a czasem mnie to irytuje.
Miałam siodło ponoć skórzane ale się spaliło... Teraz jedze w syntetku
I naprawdę jestem zadowolona, choć na początku było nie wygodnie.
Treningi, długie tereny iii cztery litery nie narzekają 🙂
Ja sprawiłam sobie Winteca 250 wszechstronne. Upolowałam w Kreamer za całe 220 euro  😁  Nie mam pojęcia co to za siodła, kupiłam łęki do wymiany i będę kombinować na dniach. Skusiła mnie cena i mało komfortowe wypady do lasu w ujeżdżeniówce.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
20 listopada 2012 23:18
Amarotsa, u nas 250 też są tanie. Nowe w sklepie można kupić za 1200 zł. Opisywane jest jako siodło "na start". Sama jestem ciekawa jak będzie się Tobie sprawować, bo wizualnie nie widzę różnicy między 250, a 500, no ale mam też porównanie wyłącznie na zdjęciach katalogowych. Napisz jak już siodło przetestujesz 🙂

Ja w końcu siedziałam w moim Wintecku Wide i jestem bardzo zadowolona, konisko zdaje się też. Zastanawiam się tylko czy tybinka nie jest dla mnie trochę za krótka. Może to tylko takie wrażenie, bo zawsze jeździłam w 17, a teraz mam 16. Siedzisko jest idealne.

edit. a popręg w końcu musiałam kupić 75 cm  😡
Ja nie patrzyłam na ceny w ogóle, w sklepie było kilka modeli, które się od siebie jakoś szczególnie nie różniły. Siadałam w sklepie i w każdym tak samo "średnio", wzięłam więc najtańsze. Jutro sprawdzę czy w ogóle będzie pasować moim Karym.

Czy do tych siodeł można dokupić większe klocki?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
20 listopada 2012 23:49
Można 🙂 Na zdjęciu z tej aukcji są chyba wszystkie modele klocków http://allegro.pl/wintec-bloczki-do-siodel-duze-nowe-na-rzepy-i2801099754.html
Amarotsa, nie wiem jak teraz (ale chyba się to nie zmieniło), ale w starszych modelach 250 nie można wymieniać łęków samodzieln
Szlachta - pojęcia nie mam, dopiero dziś będę próbować coś działać. Na pierwszy rzut oka wygląda, że da się je rozmontować, jest ten plaster na rzep i śrubki. Stare 250 były całe zamszowe, czy gładkie?
Livia   ...z innego świata
21 listopada 2012 17:57
Wiecie może, czy można gdzieś dostać siodła Black Horse? Konkretnie chodzi mi o takie:



Livia, siedziałaś w tym kiedyś? U nas w stajni jest jedno takie, nie polecam.
Są jakieś specjalne smary do siodeł syntetycznych?


Podbijam pytanie. 🙂
Przeszło dwa miesiące wożę tyłek w Ravennie i wszystko super, gdyby nie to skrzypienie. -.- Szlag mnie już trafiał przy samym siodle, a jak niedawno dorzuciłam nowe strzemiona, to naprawdę było krucho z moim zdrowiem psychicznym.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się