Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

vanish jest dosc delikatny i raczej ci ciucha nie zniszczy.
z chlorem uwazaj- sprawdz na metce czy w ogole mozna do tego materialu, a potem jeszcze zrob probe w jakims miejscu. bo to co ja wybielilam to byla bawelna jednak. balam sie, ze zzolknie, ale w sumie i tak mialam rzecz do wywalenia, wiec nie robilo mi roznicy. uzylam wlasnie domestosa chyba (w kazdym razie czegos "kiblowego" 😉 ) tylko upewnij sie, bo teraz sa tez takie na kwasie solnym.
ushia   It's a kind o'magic
21 października 2012 10:57
eeee, ale kwas solny to wlasnie chlorowodorowy...

"odplamianie" domestosem fajne, ale tylko do rzeczy bialych - wszelkie kremowe, ecri itp odpadaja, chyba ze wybielisz calutka rzecz
biale nalewam bezposrednio na plame, jak kolor zniknie pod zimna wode, wyplukac i do prania
nie wrzucac do pralki niewyplukanego bo odbarwi inne rzeczy w przypadkowych miejscach
Dzięki! Zaraz będę walczyć  😉
Czy ma sens chodzenie na palcach po skrzypiącej podłodze (żeby było jak najciszej)? Teoretycznie zawsze się tak robi, na filmach i w bajkach szczególnie 😉, ale jeżeli idziemy na palcach, to mamy mniejszą powierzchnię styczności, czyli większy nacisk, tak?
Komu oddaje się na uczelni usprawiedliwienia? Nigdzie tego znaleźć nie mogę.
flygirl, prowadzacemu zajecia na ktorych cie nie bylo?
Aaa taki bajer, pogubiłam się, bo nie ma wychowawcy. 😁
fin, teoretycznie mniejszy, w praktyce gdy poruszasz się normalnie ciężar ciała przemieszcza się i zazwyczaj też działa punktowo, tylko punktów jest więcej.

lockmittel, pokaż, może da się coś wymyślić.
Jeśli mam swoją działalność i chcę wliczyć rachunki za telefon w koszty, to muszę mieć zarejestrowany telefon na firmę czy wystarczy że jest na mnie?
ushia   It's a kind o'magic
22 października 2012 20:07
na fakturze musi byc firma
ushia, dzięki!
Jeśli termin jest "do 23 października" to znaczy, że jutro jeszcze mieści się w terminie?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 października 2012 21:47
Tak. D 23 wlacznie 😉
cieciorka   kocioł bałkański
22 października 2012 23:00
Jak po polsku i po angielsku mówi się na lata '00?
In.   tęczowy kucyk <3
23 października 2012 00:50
Co to są "lata '00"?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 października 2012 06:36
A nie lata 10te?
Przełom wieków? 🙂 Pierwsze lata nowego wieku/tysiąclecia? Początek x wieku?
Tak się określa w historii sztuki. Początek XIV wieku. Potem dopiero "lata dwudzieste".
Jeszcze jest pierwsze dziesięciolecie, drugie dziesięciolecie...
Bardzo ciekawe pytanie.
Jak mamy rok np. 1700 to mówimy in the year seventeen hundred, a potem już normalnie, czyli 1725 to seventeen twenty five.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
23 października 2012 10:37
Dzionka, ale chodzi o to, że masz np. "lata 60te" ('60ies) a jak powiedzieć lata '00 czyli np. 2000-2010
Dzionka, ale to chodzi raczej o odpowiednik Twenties w odniesieniu do lat xx00-xx10 (no i xx10-xx20).
Imo - nie ma, ale chętnie się dowiem, jeśli jest.
edit: znalazłam  😅 "the aughts" = 1900s, 2000s
ale po polsku nie znam
Misskiedis, ja bym powiedziałam in the first decade of the dwenty first century, ale może to na około...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 października 2012 12:41
Pytanie do Warszawiaków:
Czy ktoś wie, jaka może być orientacyjna cena za robociznę przy położeniu paneli w pokoju o wymiarach 20m2? I gdzie takich ludzi szukać? Może ktoś mógłby kogoś/siebie polecić? Potrzeba raczej max 2 ludzi, podejrzewam, że będzie to jeden dzień roboty.
In.   tęczowy kucyk <3
23 października 2012 15:13
halo, dzięki 🙂 pewnie nie zrozumiałam przez brak znajomości nazwy 😉 I tak sobie myślę co to są te lata zerowe... :P
Gdzie mogę (możliwie tanio) kupić zestaw do halloweenowej charakteryzacji?  😀iabeł:
ushia   It's a kind o'magic
23 października 2012 18:50
w kazdym hipermarkecie, w zabawkowych, na alu...
nie pomyślałam o tak banalnej rzeczy jak hipermarket  😵
Kto produkuje pocztówki i czy można się do takiego kogoś zgłosić ze zdjęciem?
ushia   It's a kind o'magic
23 października 2012 19:23
drukarnie robia pocztowki, ale jak nie chcesz nakladu miliona osmiuset egzemplarzy to probuj w firmach zajmujacych sie gadzetami reklamowymi, tymi co to maja koszulki ze zdjeciem, kubki ze zdjeciem, kalendarze ze zdjeciem, NP TAKA: http://www.extrema.com.pl/

albo wydrukuj na kartoniku do drukowania zdjec 😉
cieciorka   kocioł bałkański
23 października 2012 19:32
In., w naszym przypadku lata: 2000-2009/10 (?)
Tak, jak lata dziewięćdziesiąte, osiemdziesiąte itd.

JARA, a dziesiąte to nie te 10+? a może to naste? Ale skoro dwudzieste, to 20+ to, dzisiąte też raczej powyżej dziesiątki 🙂
halo, to jeszcze tylko polski odpowiednik potrzebny 😀
Dzionka, amerykę odkryłaś 😉

Zaczęłam się zastanawiać po tym, jak zobaczyłam okładkę płyty "the best of '00" Jak to przeczytać? Pote zorientowałam się, że nie wiem też, jak to powiedzieć po polsku.
Flygirl w co większych, lepszych punktach foto robią takie gadżety: kubki, koszulki więc pewnie pocztówki też.
Np. w Kodaku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się