Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Muffinka - ja właśnie już myślę co ja na zimę ubiorę, jak płaszcz ledwo dopinam w brzuchu :/
za to spodnie sprzed ciąży luźne, ale nie dopnę się.
wg pediatrów gluten się powinno wprowadzić albo w 4 miesiącu, albo dopiero bodajże w 13tym

Tak? A w książeczce zdrowia są wytyczne zespołu ekspertów powołanych przez Konsultanta Krajowego ds. pediatrii (2007r.) i tam gluten każą wprowadzać nie wcześniej niż w 5 i nie później niż w 6 miesiącu życia.
gacek🙂 jeśli nie ma żadnych problemów alergicznych czy brzuszkowych to w zasadzie każde mleko, możesz wybrać HA (z obniżoną zawartością laktozy - nietolerancja laktozy dość często występuje u dzieci).
Jakby Twoje mleko było na wykończeniu to lepiej zmieszać ze sztucznym, niż podawać tak od razu sztuczne - niektóre dzieci nie lubią sztucznego, a jak nigdy Twoje nie jadło, to może nie chcieć. Jak masz czas to może potestuj, zawsze wtedy mniejsze ryzyko jakichś nieprzewidzianych akcji.


Dziewczyny, czy któraś z Was ma albo miała dziecko w prywatnym przedszkolu? Albo może mi doradzicie, jak rozwiązać - być może wrócę do pracy niedługo, najprawdopodobniej na 3 dni w tygodniu. Julka ma 2 lata i 3 miesiące, jest za mała na państwowe przedszkole (a mamy rewelacyjne za oknem, od września pewnie do niego pójdzie, tzn,. będę walczyć o nie  😉) Jest jeszcze Maksio - 7 miesięcy. Kiedy będę w pracy ktoś je musi "zagospodarować" - chciałabym, żeby na 3 dni przyjeżdżała mama/teściowa, ale nie dadzą sobie rady z dwójką. Nianię mieliśmy kiedyś, jak była tylko Julka - ale coś mi się w głowie pozmieniało i chyba bym się bała powierzyć dwójkę obcej pani.

Mam plan, żeby z Maksiem ktoś był w domu, a Julka, na te 3 dni - żeby była w przedszkolu. Niestety w prywatnym. Myślicie, że to dobry plan jest? Jak mam znaleźć takie fajne przedszkole? Nie zależy mi na językach, sportach, umuzykalnieniu, uartystycznieniu i innych pierdołach, chcę, żeby dziecko było w przyjaznej atmosferze i żeby ktoś się z nią fajnie pobawił.

Wrzucałyście też link do tej sprawy, gdzie w przedszkolu dzieci były wiązane, poczytałam komentarze tam - ludzie pisali o podglądzie "na żywo" przez neta, co dziecko robi. Myślicie, że to przesada? Kurczę, jakoś tak strasznie nieufna się zrobiłam ostatnio. Napiszcie proszę co myślicie  :kwiatek:

PS. Mam kurtkę ciepłą pociążową, czarną, może ktoś chce...?
Dworcika - jak będziesz potrzebować uroku to powiedz


Znaczy, że mam się do Ciebie zgłosić, jak już postanowię, że czas na mnie? 😁

Chwalę się siostrzeńcem 😉 Zdjęcie wczorajsze, taki... hmm... no przywieziony z ważenia, mierzenia i innych, ometkowany już 🙂

Mikołaj
Dworcika super!

Magdalena nawet jakbym chciała to nie ma szans abym w Twoją kurtkę pociążową zmieściła się w ciąży. Będę zmuszona coś kupić.

Ja bym spróbowała z przedszkolem. Pewnie że fajnie by było jakby był monitoring w przedszkolu ale chyba nie jest to jeszcze zbyt częste.
Tylko nie wiem jak zachowuje się Julka i czy chodząc do przedszkola 3 dni w tyg to będzie dla niej dobre - niektóre dzieci potrzebują takiej systematyczności. Chyba że na początku poślesz ją codziennie żeby się przyzwyczaiła. Bo wiem że ja np nie mogłabym tak od razu Filipa tylko na 3 dni puścić. Ale to wszystko zależy od dziecka. Jeśli Julka jest otwarta,odważna to z pewnościa będzie zachwycona pobytem z dziećmi.
Uff to byl dlugi dzien ale wszystko poszlo super. Nelcia sie nie darla jak brat, dotrwala dzielnie do polania woda po czym uciela komara. Impreza tez super, teraz moge kupowac wozek 😉

Magdalena na pewno wybierz przedszkole ktore istnieje jak najdluzej i nie jest kameralne.
Ja nie moge uwierzyc ze ludzie mogli oddawac dzieci do takiego badziewia jak to wroclawskie..


Sznurka dzieki za dane o wozku :-). Czyli zawsze trzeba skladac podwozie osobno, nie da sie z przymocowana gondola/spacerowka?

Dworcika to teraz bedziesz super ciocia :-)

Będę się starać 🙂
Cierp1enie, ale on obsikał matkę;] nie matę;]
Muffinka, a mozesz brac jakieś leki?
obiecuję nadrobic zaległosci!!!
Dworicka jaki Mikołaj fajny!

Gwash nie da się, zresztą jakby się dało co z tym gigantem zrobić?
Fajnie że chrzciny udane!!!
sznurka no właśnie nie bardzo. Wizytę u gina mam dopiero 5 listopada, a mój tata woli nie ryzykować sam. Smaruję się na noc maścią ziołową rozgrzewającą ale to niewiele pomaga. Z tego co pamiętam z ciąży z Filipem - bo też miałam i trzymała mnie 5 miesięcy  - to nic brać nie będę mogła. Z tym że wtedy była jakby "delikatniejsza" a poza tym poprostu jak źle się czułam to leżałam. Teraz nie mogę.
Dzięki dziewczyny!
Jakbyście miały jeszcze jakieś pomysły to dajcie znać! Nie pomyślałam, żeby sprawdzić jak długo przedszkole działa, a to faktycznie świetny wyznacznik! I kurczę Muffinka racja, nie wiem, czy te 3 dni będą OK. Nie pomyślałam. Dzięki za sugestię.

Gwash, można złożyć całość razem z gondolą (ze spacerówą też) - jak masz duży bagażnik to wejdzie - nam mieści się w Vectrze liftback. Sporo znajomych ma te emmaljungi i różne auta, jak napiszesz do czego chcesz to wkładać to być może będę Ci w stanie odpowiedzieć, czy się zmieści.


Magdalena nawet jakbym chciała to nie ma szans abym w Twoją kurtkę pociążową zmieściła się w ciąży. Będę zmuszona coś kupić.



no nie p***, napisz ile masz cm w pasie (może być na PW) - jeśli kurtka ma więcej, to Ci ją wyślę, najwyżej oddasz komuś potrzebującemu.
A - to jest kurtka taka zwykła, ale ja ją nosiłam w ciąży - nie jest POciążowa  😉



edit: czy jak wybiorę Montessori to daje to jakąś większą gwarancję na przyjazną atmosferę, i że mi tam dziecka nie uszkodzą...?
ushia   It's a kind o'magic
21 października 2012 20:37
nie 😉
zalozenia metodyki pracy swoja droga, ale najwazniejsze jest wykonanie
sznurka - aaaaa  😁 nie doczytałam 🙂 to pewnie z zachwytu nad nową matą 😀

Dworcika
- tak tak właśnie tak 🙂
ale super maluch  😍
nie 😉
zalozenia metodyki pracy swoja droga, ale najwazniejsze jest wykonanie


ushia, a napisałabyś mi, jak sprawdzić wykonanie? Bardzo byś mi pomogła, nie wiem, jak sprawdzić, o co pytać podczas rozmowy...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 października 2012 20:55
Dworcika jej, jakie to malutkie! 😍 Pogratuluj mamie Mikołaja :kwiatek:
Cierp1enie, ciekawe co na to T. 😉 No i Twój mąż, bo jak masz mieć w tym taki udział, to w sumie... jakby też matką byś była? 😉
CzarownicaSa, na tle wszystkich czterokilogramowych, to On duży nie jest - niecałe 3300 i 55cm 😉 Gratulacje przekażę 🙂
Jesli to takie prawdziwe montessori a nie tylko prawie jak to jest duza szansa. Oni tam maja jakis system nadzoru/certyfikacji czy cos..
Ale w sumie montessori jest bardziej systemem edukacji, samorozwoju, a o atmosferze w przedszkolu decydyja wychowawczynie. No i montessori ma w zalozeniu dosc duze grupy wielowiekowe, czy Ci to odpowiada?

Magdalena raczej do obu aut mi sie zmiesci, pytanie czy zmiesci sie cos jeszcze? :-) Ale w sumie na dluzsze podroze z bagazami mozna tez odpiac kola tak? Wtedy lepiej sie upcha. Auta to terenowka forda (escape amerykanski, nie kuga) i seat altea xl. W sumie w planach jest zakup citroena c5 kombi 😉
Magdalena, ja mam dzieci w prywatnym przedszkolu. A właściwie już tylko jedno. U nas jest monitoring (swoją drogą niektóre mamy odprowadzają dzieci do przedszkola, a później cały czas siedzą na necie  🤔wirek🙂

Dla mnie ważne w wyborze przedszkola jest to czy można w każdej chwili wejść na teren przedszkola i bez uprzedzenia wejść do sali dzieci. U nas tak jest. Są przedszkola, gdzie dziecko jest na pewnym etapie przejmowane przez opiekunki i dalej wejść nie można.

W ogóle nasze przedszkole prowadzi pani, która mieszka w DE i ma fioła na punkcie nowoczesnych metod wychowywania dzieci. Atmosfera jest bardzo przyjemna i życzliwa, personel odpowiednio dobrany, ale dzieci również uczą się zasad. Rodzice mają stały kontakt z opiekunami i tyle informacji o dzieciach ile chcą. Mamy również pana przedszkolanka.
Dworcika -  😁 o nieee niee nieee, ja już w ciąży nie będę więcej 😀
mogę rodzić co najwyżej, ale w ciąży chodzić nie zamierzam 😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 października 2012 22:23
A mój dzieć doczekał sie terenów 🙂.

ushia   It's a kind o'magic
21 października 2012 22:44
Magdalena - najlepiej z przyczajki 😉 serio mowie, przedszkola maja wlasne ogrodki - idz na spacer i popatrz co sie dzieje. Jak nie maja to juz slabe przedszkole, ale wtedy chodza na pobliski plac zabaw, tez mozna zobaczyc, jak sa dzieci organizowane, ile osob z nimi idzie, jak sie bawia, co wychowawca robi, jak sie odnosi do dzieci.
W trakcie rozmowy pytaj o liczebnosc grup, ilosc personelu pedagogicznego i pomocniczego, dopytaj czy rodzice maja wstep na sale, czy lezakowanie jest obowiazkowe, generalnie o wszystko, ile posilkow, fajnie by bylo gdybys mogla takie jedzenie podgladnac. ZApytaj czy dzieci uczestnicza w konkursach - jest zadziwiajaco duzo konkursow miedzy przedszkolnych, czy sa grupy mieszane wiekowo czy dzielone, czy wymagaja samodzielnej obslugi toalety, itp DUzo przedszkoli organizuje dni otwarte albo pozwala rodzicom z nowym dzieckiem pozwiedzac placowke. Poszukaj opinii na necie - aczkolwiek jak ze wszystkim nastwa sie ze kiepskei tez beda 😉
Generalnie nie ma niestety niezawodnej metody na sprawdzenie, trzeba sobie z takich kawaleczkow poukladac ogolny obraz placowki
BASZNIA, suuuuper!
A Julia jak? Też ma takie ciągoty?
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 października 2012 23:27
Dworcika, dzieki 🙂. Nie, Julia nieee, wsiada, ale na stępa, bez emocji 🙂.
Na moim fejsie obszerniejsza fotorelacja, bo oczywiscie popekalam z dumy i poszalalam z fotami 🙂 Pierwszy teren przed tygodniem i teraz dwa dni 🙂
https://www.facebook.com/katarzyna.piechocka.94

To lecę pooglądać 🙂
Kurcze za dużo wyboru tego modyfikowanego 🙁 a coś trzeba wybrać 🙁 ktoś gdzieś kiedyś pisał, że dzieciaki jakieś preferują? Szkoda, że nie dowiedziałam sie o wyjeździe wcześniej to na pewno zgromadziłabym odpowiednią ilość mleka a teraz na szybko trzeba coś wybrać 🙁
Ja kupilam sobie kurtke w Carrefourze w Polse, za 120 Euro. Zwykla, dluzsza kurtka zimowa, zakrywa mi tylek, brzuch powinien sie zmiescic (kupilam rozmiar 42  😲 ) no i cena spoko, bo w DE kurtaly ciazowe drogie jak cholera. 

Cierp1enie ale cie potraktowali... no to jest nie do pomyslenia. Rozumiem teraz Twoje obawy.
Magdalena to zaraz wyślę pw, tylko znajdę centymetr 😡
A o którym przedszkolu państwowym mówisz że takie boskie? Kurcze, my jak nie zmienimy miejsca zamieszkania do września przyszłego roku to Filip jako 3 latek nie pójdzie do przedszkola 🙁 Nie ogarniemy się z prywatnym.

BASZNIA super!!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 października 2012 07:50
Basznia ja Cię, ale fajnie! 😀 Kiedy ja będę tak z młodą śmigać... 😍

Ha, przedstawiam Zdzisława. Uszyty wczoraj ze starego polara i spodni. Wyszedł strasznie dziwnie, ale cóż- praktyka czyni mistrza, za kilka miesięcy pewnie będzie lepiej- taką mam nadzieję 😁
Super!
Ja kompletnie nie umiem szyć... 🙁
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 października 2012 07:56
Muffinka uwierz, że mi też trochę zajęło odkrycie, jak to w ogóle być powinno 😁 Dobry plan i lecisz- kwestia treningu 😉
Taaa tylko ja nawet planu nie umiałabym sobie zrobić 😡 No i nie mam maszyny - zresztą nawet jakbym miała to nie wiedziałabym co z nią zrobić 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się