Konie czystej krwi arabskiej

ganasz, zalało mlekiem pastwiska i konie się w nim "potopiły"
Wojenka, góra 2x w tyg znajduję ostatnio czas dla Witki a kary jest dopiero od wtorku i nie było okazji, ale się zbieram 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
21 października 2012 19:36
pokora93 tak- pomału działamy już;-)
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
21 października 2012 19:52
Niuniek w nowej stajni - ma angielski boks i osobista narzeczoną - kasztankę przy kości, ale nie czystej krwi. Kiedyś muszę trzasnąć zdjęcie, jak się wąchają!
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 października 2012 21:17
czesio, a to Ty masz jeszcze jakieś konie?

arabiansaneta, a mojemu się zimnokrwiste nie podobają 🤣



arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
22 października 2012 06:49
Wojenka, ona nie jest zimnokrwista, chyba coś w typie małopolskim, ale w baaaardzo dobrej kondycji!
Witam
Poszukuję ogiera arabskiego z licencją na półkrew i bardzo dobrym zadem i tylnymi nogami.
Co myślicie o og. San-Miego albo Esturion?
Pozdrawiam
Jak tu pięknie i klimatycznie sie zrobiło 😀 z racji ,że my jeszcze i chyba nie da rady nic fajnego zrobic nie mamy jesiennych fotek wrzucamy się z różyczką.... 😅
Iza90 a może Pentagram ? http://www.janow.arabians.pl/pl/oferta/ogiery/oo/opis.php?s=0&knr=7295&rok=2012
jego potomstwo w półkrwi obiecujące, Janów jego też do półkrwi używał i cena przystępna
Iza 90 polecam Esturiona, mam okazję widzeć na codzień potomstwo po nim. Przez rok pracowałąm z tym koniem i naprawdę gorąco polecam. Gdybym drugi raz kryła swoją sp arabem to z pewnością wybrałabym Esturiona.
Arabiansaneta Niuniek wygląda ślicznie! 🙂
Bronze gratuluję postepów i trzymam za Was kciuki!!!
Epikea Rudy jest bosski  😍

a nam udało się w weekend przetestować buty w terenie i no cóż - nie mam zupełnie żadnych zastrzeżeń 😀 Benio nie poczuł żadnej różnicy, kłusował i galopował swobodnie 🙂 sprawdziliśmy je na betonie, kamieniach i szutrówce - spełniają swoją rolę, bo kłus nie sprawiał mu problemów na tych podłożach 🙂😉) galop na szutrówce też zaliczony - bezproblemowo 😀
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
24 października 2012 18:13
Szkoda, że nie od razu wrzuciłam to zdjęcie, bo na nim już widać lekko przymrużone prawe oczko, a w międzyczasie wywiązał się w nim stan zapalny. To jednak jest już wyleczone, a w piątek kucie i wracamy do pracy, bo nóżka już zdrowa i koniec laby! Na wszelki wypadek starszy pan będzie teraz chodził w ochraniaczach.
zduśka ganasz Martolina pokora93 Daihla Bader dzięki za miłe słowa  😀

Skoro Rudy się podoba to jeszcze 2 foty: Latający redhorse z szyyyyją  🏇
onn fruunieeee 😍      i ta szyja i ogólnie fajnie rozbudowany....no jak dzis popatrzyłam na Erniego.....chudzinka spalająca się i zero mięśni 😕  popracujemy nad tym i mam nadzieje ze sie poprawi,najgorzej wygląda linia grzbietu 😵 brak kompletny....zadu trochę jest (przebudowany to i zad jest :wysmiewa🙂no i szyja odwrócona w drugą stronę 😤  więc czeka nas multum pracy w niskim ustawieniu....
Alicja a czemu on sie spala? To ogier kryjący?
Nie kryje.......łazi w kwaterze od jednego konca w drugi..........bez róznicy czy popracuje czy tez nie...obok przechodzi wiele koni...klaczy itp....aaa i w poblizu poskrom więc seksik często na jego oczach 😍  stres chłopaka spal ,że chyba w stado nie moze leciec...takie mam wrazenie 😵
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
25 października 2012 11:09

😵 a ja wymiękam - nie moge dopasować siodła na mojego "ogórka" - podajcie mi jakies pomysły z własnego doświadczenia -
jakie siodła używacie na swoich arabach, to może zacznę coś podobnego szukać i dopasowywać

a to zdjęcia modela :










jaki sliczny ten ogórek 😍  nie pomogę moj zupełnie innej budowy...długi i chudy 😁    ja mam 20 letniego stubena tristana...i poduszkę oraz zel pod tylny łęk 😀iabeł:  a jakie siodła juz na niego pasowałaś?cos wszechstronnego sprobuj z wymiennymi łękami...?
elwarka, najlepszego na świecie - HB Contact
Na mojego "zimnokrwistego"  araba - equipe crosowe , mierzone dokladnie , potem dwie poprawki , i uff ...jest OK
szyte na miarę i popręg asymetryczny bez gum albo gumy z dwóch stron,  + zwykły cienki czaprak jak siodło dopasowane wystarczy albo HB też na miarę ale ... różni ludzie różnie je na arabach oceniają. Niektórych słabo trzyma  😀iabeł:
Większość gotowych siodeł jest na te konie:
za długie-araby mają krótką kłodę i tył siodła ląduje na nerach, a jak krótkie to jeździec ma mało miejsca
za szerokie panele od spodu leżą na żebrach
za wąskie łęki
niezrównoważone i tył lata
araby mocno pracują zadem i nawet pozornie dobrze dopasowane siodło często ląduje na szyji
najlepiej los oklepos 🏇
u nas stosunkowo mało ludzi jeździ na arabach, ja przekopałam zagraniczne portale i fora żeby czegoś więcej się dowiedzieć i problem dobrego siodła dla araba to problem ogólnoświatowy :emoty327
rajdowe pasują🙂

edit-i nas niedługo będzie czekało dopasowanie siodła
radosnie myslałam ze westowe bedzie pasowało, ale chyba jest za długie....


taki Podium by pasował 😜
No ...tylko teraz to gdzie się Podiumy kupuje - w Italii bezposrednio ?
Byl taki sklep z Podiumami ale chyba juz zniknął 🙁
paladynka, rudzielec, dzięki  :kwiatek:  Pentagram jest ciekawy, ale na razie nie dał chyba nic ponadprzeciętnego? Po Esturionie widziałam kilku potomków i podobał mi się ich typ. Możesz mi wrzucić jakieś zdjęcia albo więcej informacji nt. tego ogiera i jego potomstwa na maila? mraczki@interia.pl
dominoxs, Podiuma używanego znajdziesz na niemieckich forach, ebayu 🙂
reakcja Zachara na słowo -siodło 🤣

a tak na powaznie- zęby zrobione, wilczaki usunięte- he is ready to go 😎

nigdy nie siedziałam w siodle Podium ale wyglądają na wygodne, muszą byc wygodne dla konia z racji jego przeznaczenia
tylko troche szkoda kupowac kolejne siodło (tym bardziej sportowe) do rekreacji

spotkaliscie sie z uzywanymi siodłami Podium?

( tak z ciekawosci pytam, teraz nie mam co gdybac bo kun jeszcze zadnego siodła nie widzial na oczy)
Resocjalizacja Eufony przebiegła pozytywnie.
Jest już trochę u mnie, więc mogę napisać, że przywiozłam zupełnie innego konia niż tego, który aktualnie chodzi po pastwisku.

1. Nerwowość.
Do wszystkiego podchodziła nerwowo, każda jej reakcja była jakimś gwałtownym bodźcem. Podniesienie ręki czy wzięcie za kantar to zaraz pysk w górę i szybki zwrot w inną stronę.
Aktualnie reakcja jest zdecydowanie znikoma, tzn. po lewej nie lubi jak się ją bierze, po prawej "nie dyskutuje". Jednakże tylko delikatnie odchyla głowę. I uspokoiła się, jeżeli chodzi o stado. Nie tka już od paru tygodni.

2. Wycofanie.
Wolała konie niż ludzi. Tzn. człowiek był jej naprawdę zbędny i "nie dam się złapać".
Aktualnie reaguje na imię, przychodzi na zawołanie, na gwizd przybiega. W sumie chodzi za mną jak pies.
Wiele zawdzięczam siwej, bo nauczyła ją dobrych manier.

Dzisiaj mama przyszła, zawołała, Eufona podeszła i już patrzyła, co mama ma w dłoni. Ja zaś zagwizdałam i stadko przybiegło. Jak siwa pobiegła ponownie na pastwisko, ona jeszcze ze mną została bez nerwowych oznak, że nie ma siwej.

No, wyrabia mi się koń. 🙂
Byc- super ze zaufała.
To nie tylko moja zasługa, bo i siwej. Ja tak mówię, ale gdyby nie mój pierwszy koń to pewnie Eufona by nie miała podłoża, by zaufać mi tak szybko. A z siwą to my jak dwie kumpele, więc dobry przykład dawała.  😉
abre dotarła też do nas, ale trochę za późno i za krótko
elwarka  śliczna maść 🙂
ja mam na swojego Prestige joy jumper 16'' .
ale mój to jednak inna bajka ;p dłuższy i bardziej rozbudowany 🙂 ale siodełko leży idealnie 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się