źrebaczek -wątek do usunięcia

[quote author=belgijska bułeczka link=topic=89631.msg1563351#msg1563351 date=1351083454]
hymm nie jestem szaloną aktywistką ale... Tydzień temu brykaliśmy po łączce. Byłam przekonana że to prawda  co mi mówili gospodarze  że to droga rasa belg duński na mięsko nie pójdzie bo są do niego dopłaty z ue za hodowle wiec najgorzej to do hodowli na ogiera bedzie. Na widok pieniedzy...heh
Ja szukam mu domu nie zbieram kasy można ze mną pojechać obejrzeć.
[/quote]
Ta część ciała wyposażona w zęby mi opada...

Liczysz, że ktoś weźmie sobie prawie 1-tonowe zwierzę do utrzymywania przez 20 lat bo Tobie się w głowie poaniołkowało?


jeśli zależy Ci na tym malcu, wykupić go i dać mu spokojny dom.
Dać czyli przyjąć pod własny dach czy dać komuś kto będzie to finansował?


Wkleiłam link do wątku o aniołkach, tfu! o zimnokrwistych.
A jak go utuczą i zjedzą? 😉
mt
[quote author=belgijska bułeczka link=topic=89631.msg1563351#msg1563351 date=1351083454]
hymm nie jestem szaloną aktywistką ale... Tydzień temu brykaliśmy po łączce. Byłam przekonana że to prawda  co mi mówili gospodarze  że to droga rasa belg duński na mięsko nie pójdzie bo są do niego dopłaty z ue za hodowle wiec najgorzej to do hodowli na ogiera bedzie. Na widok pieniedzy...heh
Ja szukam mu domu nie zbieram kasy można ze mną pojechać obejrzeć.
[/quote]

(pogrubienie cytatu i podkreślenie moje)


belgijska bułeczko  -a mozesz tą rasę nam jakoś przybliżyć? kon jest bardziej belgijski czy bardziej duński?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 października 2012 14:17
Matka belgijka na wakacje do Danii pojechała, wiecie jak to jest z wakacyjnymi miłościami...
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
24 października 2012 14:18
a jak ktos zdeklaruje sie na to ze kupi konia i da pozostała kase, to dasz mu te swoje 1200?  😎
_Gaga tak serio to żal mi tej świnki bo serio serio urocza jest. Bardzo spokojna w obejściu, taka inna. No ale mam nadzieję że kiełbasa z niej będzie równie dobra, bo kawał baby z niej.

Znaleźć konia do uratowania nie trudno. Do rzeźni codziennie przyjeżdża mnóstwo ślicznych źrebaków zimnokrwistych (zazwyczaj co prawda są kare, ale ładnie im z oczu patrzy). Problem tkwi w dojrzałości człowieka ratującego.
Jeżeli nie stać Cię na utrzymanie to wykup go i zawieź na rzeź. Nie będzie miał styczności z handlarzem (który może być jak większość z Nich buraczanym głąbem).
A żeby były dopłaty klacze chyba muszą być trzy (tak było 2 lata temu) i muszą dawać źrebaki (co 2 lata?)
Niestety takie realia...zgadzam się z powyższymi..
niedaleko mnie też jeden Pan hoduje właśnie belgi na mięso,ale cóż oka nie wyjme a łokcia nie poliżę i  nie dałabym rady wykupić każdego konia idącego na rzeź a tym bardziej znaleźć odpowiedni dom...
a co do świnek
Ostatnia moich rodziców wykonywała sztuczki,śmieszna była 🙂
pisze z telefonu
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 października 2012 14:30
belgijska bułeczka ,

OT- a ja wpisałam wujkowi google "forum konie" i re-volta wyleciała dopiero pod koniec strony.
Ciekawe, jak ludzie nas znajdują?
cóż jak przeszkadzam to się usunę i konia może cudem odzyskam może nie... Jutro jade do niego zainteresowanych mogę zabrać ze sobą na miejsce.
Pozdrawiam
Nie, nie-ja nie chciałam Cię urazić.  :kwiatek:
Tylko byłam ciekawa dlaczego akurat to forum wybrałaś.
Pooglądałam sobie duńskie belgi i to wielkie i piękne konie.
Nie rozumiem nadal, czego oczekujesz, ale życzę powodzenia.
Czego nie rozumiecie? Dziewczyna szuka możliwości wykupienia konia od handlarza żeby nie poszedł na rzeź. Jak rozumiem szuka osoby która po prostu konia dla siebie wykupi a nie żebra o pieniądze. A konik śliczny...
Dla mnie to było dość niejasne. Ale natężyłam swoje dwie szare komórki i zrozumiałam.
tn
rumka   niezbadane są wyroki boskie
24 października 2012 15:39
belgijska bułeczka załóżmy , że znam człowieka który mógłby tego konia kupić ale czy dasz od siebie te 1200zł które niby masz już na tego konia ? jesteś w stanie choć trochę dorzucać się na jedzenia dla niego ? i skoro matka NN to jak chcesz użyć go w hodowli ?  🤔
edit : i ile ten handlarz może sobie krzyknąć za tego konia ? 
No nie wiesz jak.
Jest chłopczyk i dziewczynka, i oni się kochają i z tego są źrebaczki.
Tfu! Aniołki!
rumka   niezbadane są wyroki boskie
24 października 2012 15:43
pokemon oh wybacz chyba miałam jakieś zaćmienie umysłu , że też głupia nie pomyślałam . Tylko ciekawe co stanie się dalej z tymi małymi aniołkami....
mwj
A ten źrebaczek nie jest cudowny?
http://tablica.pl/oferta/zrebak-zimnokrwisty-ID1I2aw.html
Pól roku i już ma szorki zakładane.

Albo ten - 2 lata i pracuje w lesie i w polu:
http://alegratka.pl/ogloszenie/2-letni-ogierek-21273395.html?h=6d7e2b4687c6fc24

Albo ten:
http://alegratka.pl/ogloszenie/wyrosniety-i-bardzo-spokojny-ogier-21140457.html?h=88048d6122fa8b4c
Albo ten:
http://alegratka.pl/ogloszenie/sprzedam-ogierka-zimnokrwistego-21280259.html?h=03f9d6f5caa11bc3
Albo ten - waży już 450kg, nie daj boże ktoś się zainspiruje wagą i go kupi zamiast do przytulania, to na cele konsumpcyjne!
http://alegratka.pl/ogloszenie/sprzedam-ladne-zrebice-zimnokrwiste-21284269.html?h=09b8855bd8810f13

To one wszystkie są mniej cudowne niż belgijska bułeczka? 🙁
Jak można być tak okrutnym, żeby tak uważać...!
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 października 2012 15:56
zalozmy ze zrebak nie pojdzie na rzez a na hodowle czyli bedzie seryjna produkcja kolejnych belgow dunskich ktore tez trzeba przed rzeznia bedzie ratowac?
rumka   niezbadane są wyroki boskie
24 października 2012 15:56
belgijska bułeczka no niestety to nie żadna duża stajnia z trenerem a nieduża hodowla koni zimnokrwistych , złotych klamek nie ma ale ja jako osoba trzymająca tam konia jestem zadowolona , a gdyby miał być ogierem to miałby już starszego kolege dzięki czemu mógłby być na dworze cały czas niemal i ile ten handlarz może za niego chcieć ?
W Polsce jest dopłata do rasy Polski koń zimnokrwisty w typie sztumskim, albo sokólskim w zależności od regionu kraju. I jeżeli to jest źrebak z matki nn i po belgu duńskim to niestety dopłat na niego nie będzie.Ot, uroczy zwykły kasztanek zimnokrwisty bez wartości hodowlanej. 
A może tak zamiast cytować aniołki i czepiać się, popytajmy znajomych czy ktoś nie szuka uroczego konika zimnokrwistego? To forum ma tyle użytkowników, a każdy ma koniarzy w swoim otoczeniu. Bo właśnie o to chodzi belgijskiej bułeczce, może zna konia od źrebaka, ma do niego sentyment i chce pomóc.

Mam taki przykład z autopsji. Zadzwonił do mnie znajomy, że ma w stajni na pensjonacie już nastoletnią klacz. Właściciel zabrał ją do lasu w teren, niewiem co się stało ale kobyła okulała. No i owy właściciel w podniesionym ciśnieniu powiedział, że konia nie będzie leczył, że nie chce już kulawego trzymać i albo znajdziemy mu właścicieli albo odda go na mięso. Koledze zrobiło się przykro, mówi że kobyła grzeczna, chodzi pod siodłem tyle lat u niego, łagodna, dzieci na niej jeździły, skakać potrafi, no i po prostu mu szkoda jej. Zostawiłby ją u siebie ale nie stać go na utrzymanie kolejnego konia. Podzwoniłam, popytałam no i w końcu za kilka dni okazało się, że znajomi znajomych szukają konia dla córki. Kobyłkę wezmą do siebie za małe pieniądze, podleczą i ktoś będzie jeszcze miał z niej pociechę, a i koń będzie żył. Nie jest to wymyślna historyjka z happy endem, ale czasami nie wiele trzeba zrobić, żeby pomóc.
wm
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
24 października 2012 16:19
no ale dasz te swoje 1200 jak znajdzie sie osoba która zechce wyłozyc reszte i kupic konia?
Zrobisz jak Ci się żywnie podoba.Rzewnie lub rzeczowo.
Czyli szukasz wspólnika do kupna lub osoby zainteresowanej kupnem?
( o tym jaki procent całej akcji stanowi 1200,00 złotych to już tu pisano bez końca)
Jeżeli ma w papierach NN to do hodowli nie pójdzie. Jeszcze żeby to kobyłka była, to może jakiś rolnik by kupił do pracy albo do rodzenia źrebaków, które i tak poszłyby na mięso. Ogier z NN licencji nie dostanie, i tak jest sporo dużo lepszych koni z papierem. Niestety miłośników koni zimnokrwistych czy pogrubianych, jest bardzo mało. No i trzeba jeszcze dodać, że to źrebak, który jeszcze conajmniej przez 2,5 roku będzie tylko i wyłącznie "kosztował". Na oprzęgniętego i ujeżdżonego trzy lub czterolatka kupca może byś znalazła, ale na takiego malucha będzie ciężko.
no ale jak jest bułany, skoro nie jest bułany?
o hodowlanej wartości też Ci tłumaczymy, że jej nie posiada
generalnie ma wartość sentymentalną dla Ciebie, ale musisz najpierw głęboko pooddychać i zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujesz
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 października 2012 16:37
Ten ,,aniołek" wygląda dla mnie na normalnego źrebaka zimnokrwistego, które widzę na co dzień.
Wiecie, co mnie dziwi? Że fundacje i inni dają ceny z kosmosu... Handlarze głupi nie są...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się