iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy

Ten pierwszy źrebak chyba lepszy, co? A to od klaczy PRE?
My dopiero od około tygodnia pracujemy. Wcześniej były lonże, gdy tylko podłoże na to pozwalało. Koń ma chodzić przyjemnie, łatwo i lekko rekreacyjnie- tego sobie życzą właściciele. I tak cieszę się, że mogę w ogóle jeździć na takim fajnym koniu.
Nie, nie - połówki obydwa od 1 matki - siwej hannowerki.
Pierwszy - Velvet jest cudny, no i starszy o ponad rok. Vaquero to ten nieszczęśnik co miał nogę w gipsie w pierwszych miesiącach życia 🙁 .  No i jak widać wyraz twarzy ma komiczny 😀 .

Devo piękny, ile on ma lat? No i czaprak pierwsza klasa oczywiście 😀 .
Nic nie wiedziałam o gipsie. Dobrze, że wyzdrowiał, na pewno jeszcze się mocno zmieni.

Devoro ma 6 lat, a czaprak jest produkcji forumowej Widarkowej 🙂
Wiem widzę 😉
No chyba w 3ci dzień żywota złamał nogę 🙁 Niby wszystko okej skacze biega, był w swoim pierwszym terenie 😀  no ale ma ją ciut krótszą, okaże się co w związku z tym za parę lat 😉.
I znów głucho!

W sobotę, w Jaroszówce Polaco debiutował w WKKW CNC*!! Skończył jako 3 (na 4), po ujeżdżeniu był 2.
Farolek również debiut ale w klasie P - po ujeżdżeniu był niestety ostatni ❗ 12, a w efekcie X.
No ale jak na konie które kategorycznie nie skaczą to chyba nieźle  😂

Mam nadzieje że znajdę jakieś zacne zdjęcia, te są kradzione i jakości takiej se 😉
Spoko dziewczyny, mogę gadać do siebie 🙂

W sobotę byłam z Tone i Teqiem na jedno dniowych zawodach ujeżdżeniowych w super ośrodku w Facimiechu.

Podsyłam Wam filmik z przejazdu na tone gdzie urwaliśmy 61,250% i jestem mega zadowolona 🙂

Nie wygląda to przepięknie i przez to widzę co zmienić i będzie 100% 🙂

Na moim YT są też przejazdy na Te Quiero i drugi przejazd z Tone.

Troszkę zdjęć: https://picasaweb.google.com/104995002377773204438/FacimiechWstepneNieObrabiane?authkey=Gv1sRgCOrt8ano16jamAE
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
21 maja 2012 14:26
Zorilla gratulacje, kawał ciężkiej roboty 🙂

Dorobiłam się wreszcie ładnych zdjęć, więc się pochwalę. Ze spacerku w ręku, gdyż mój łamagowaty konik się potknął i przetargał nas obie po ścianie hali. Aż do wygojenia ran tylko zabawa z ziemi 😉


Bardzo wyladniala, no i  zdjecia ladne 🙂  Mysmy w sobote znow odwiedzili Facimiech, l-2 na 62.5% a l-4 na 61.5% (filmiki na moim YT). A w czwartek ruszam z Teqiem do Wroclawia na Akademickie MP. Fajny sie zrobil, dalej spiety ale jest duzo duzo lepiej.
Witajcie 😀

Ja również jestem miłośnikiem koni iberyjskich. Bardzo tez podobająmi się Wasze andaluzy jak i to co z nimi robicie.

Osobiście trafiłem na tą rasę troche przypadkiem interesujac sie psami mysliwskimi i do zaganiania bydła. Przy okazji trafiłemm na jezdzcow o niesamowitych umiejetnosciach i odwadze tj. rejoneadores. Tu jeden z lepszych przedstawicieli tej szkoły ujezdzenia Sergio Galan ( uwaga filmik dlugawy i to jest czesc corridy)

Co sadzicie p umiejetnosciach jezdzieckich tego pana?
A propos corridy, wprawdzie nie końskiej ale ostatnio dowiedziałam się, że byczki (które warte są jakieś bajońskie sumy notabene), nie widzą człowieka bez konia, aż do momentu samej corridy.
Tj cały obrządek w okół nich odbywa się konno, człowieka pieszo po raz pierwszy byk widzi na arenie. Co oczywiście rozbudza go jeszcze bardziej, jak po raz pierwszy w życiu widzi takie COŚ.
Ciekawe.
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
21 maja 2012 21:13
Bardzo wyladniala, no i  zdjecia ladne 🙂 

Dziękujemy. Ciekawe czy m. in. dlatego, że wysiwiała... 😉

A co do corridy to przykro oglądać, ale konie ruszają się przepięknie.
A propos corridy, wprawdzie nie końskiej ale ostatnio dowiedziałam się, że byczki (które warte są jakieś bajońskie sumy notabene), nie widzą człowieka bez konia, aż do momentu samej corridy.
Tj cały obrządek w okół nich odbywa się konno, człowieka pieszo po raz pierwszy byk widzi na arenie. Co oczywiście rozbudza go jeszcze bardziej, jak po raz pierwszy w życiu widzi takie COŚ.
Ciekawe.


To by sie zgadzalo z tym co widzialem. Vaqueros pojawiaja sie na pastwiskach i przeganiaja je dla kondycji ( byki robia treningi interwalowe, sa w swietnej kondycji, prowadza zycie luksusowe) takze nie widza pieszych chyba tylko tych, ktorzy je dokarmiaja czy inaczej pielegnuja.

Byka bardziej chyba rozbudza to, ze jest ciagle czyms kluty az w koncu w stanie znacznego zmeczenia i uplywu krwi jest jednym ciosem dobijany ( takaja zyzń).
Pewnie wszyscy widzieli ale jesli moze ktos nie mial okazji to zdecydowanie polecam zwlaszcza, ze konie iberyjskie na pierwszym planie


edytuj posty
Heh wiadomo 😉

Ale powiedzmy że jednak rozjusza go to, na początku - jak jeszcze nie jest kłuty 😉


Widzieli, widzieli ale przypominać warto 🙂
a moze tego nie widzieli 😀 a jeśli tak to muykę napewno doceni kazdy milosnik andaluzow


Wybaczcie moze przeoczylem ten watek gdzies. Czy orientujecie sie czym zywione sa andaluzy w swoich "rodzinnych stronach" ? Tam jest dosc sucho wiec trudno o trawe no i w zwiazku z nia o siano ( bez sprowadzania z innych stron kraju). Owies zatem? Konie te musza swietnei wykorzystywac pasze by w takim klimacie osiagac takie rozmiary a moze to jakis pokarm magiczny tam maja?
Widzialem kiedys jak arabowie, chyba byla to arabia saudyjska, karmili swoje konie ( swoja droga rajdowe) mlekiem wielbladow i daktylami.
W poprzedni weekend, 22-24 czerwca nasz andaluzyjski ogier MG Polaco pod Michałem Hyckim zdobyli pierwsze miejsce w konkursie CCI1* w Białym Borze. Ujeżdżenie pojechali na 52,5 pk (65%), kros na 0 w normie czasu a skoki z jedną zrzutką. Wynik ten zapewnił Michałowi i MG Polaco do Mistrzostw Europy Juniorów w WKKW. Jak dobrze pójdzie, Polaco będzie pierwszym koniem andaluzyjskim, który wystąpi w Mistrzostwach Europy WKKW !
Więcej szczegółów na stronie Michała Hyckiego na FB - zapraszam i proszę o polubienie 🙂

https://www.facebook.com/EventingMichalHycki
trzynastka   In love with the ordinary
15 lipca 2012 21:29
A na Śląsku przywitałam ostatnio nowego P.R.E., 6cio letni ogier sprowadzony prosto z hiszpanii 😉




I jego koleżanka, która jak się okazało w Polsce już trochę siedzi, 21 letnia Golosa też pre.

Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
15 lipca 2012 21:32
Naprawdę ma 21 lat? Zupełnie nie widać 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
15 lipca 2012 21:38
Z boku trochę widać, że to już co najmniej naście ale przecież nie będę kobiecie robić zdjęć by wyglądała staro ! A tak serio to też się zdziwiłam 😉
Ma piękne oczy, naprawdę to jest koń o najpiękniejszych oczach jakie widziałam.
To matka hodowlana, zajeżdżona dopiero 3 lata temu, więc całe życie na pastwisku w błogiej ciszy.

Możecie mi coś powiedzieć o różowych nosach u PRE ?
Bo obiło mi się o uszy, ze to coś dobrego[?] ważnego [?] 😉
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
15 lipca 2012 21:40
Znaczy się świetny fotograf 😉
trzynastka   In love with the ordinary
17 lipca 2012 16:52
Wczoraj się dowiedziałam, że Golosa nie jest zwykłym P.R.E. ale Cartujano co.. chyba jest czymś fajnym 😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
13 sierpnia 2012 22:47
Znam Golose i jej wlascicielke 🙂 co do oczu to Manolo na szkoleniu prosil o zbadanie ich bo twierdzil,ze na jedno oko traci wzrok 🙁
Kochani teraz jestem na pol fryzowa i na pol iberyjska rany ale ze mnie Swiatowa kobieta 🙂
Vibrante w Karpaczu dociera sie z Jerzym Sawka i slyszalam ze robia to swietnie 🙂
Sprzedanie Helio nie jest latwa sprawa i mam nadzieje ze znajde mu cudowny dom tak jak Vibro, swoja droga Helut byl na szkoleniu z Alejandro Barrieneuvo i jestem zachwycona wynikiem 🙂
Wczoraj się dowiedziałam, że Golosa nie jest zwykłym P.R.E. ale Cartujano co.. chyba jest czymś fajnym 😉

Owszem, to najstarsza i najbardziej ceniona linia koni hiszpańskich, wywodzi się od koni hodowanych w Średniowieczu przez zakonników z zakonu Kartuzów.
Nasz MG Polaco też jest 100% Cartujano, zresztą krył Golosę, ale niestety poroniła 🙁 
Rodowód Polaco jest wyprowadzony od roku 1484..
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
25 października 2012 13:02
Odświeżę wątek kilkoma zdjęciami ze spacerku nad morzem z zeszłego piątku.
Próbujemy oswoić się z falami, ale ciężko nam idzie. Rzeczka jest bardziej przyjazna dla kopyt, bo morze to służy tylko do picia 😉
Piękne zdjęcia, tylko pozazdrościć takich terenów. Ze zdjęć nie wygląda, żeby fale była Barrrdzo Sssstraszne. Tak z ciekawości, jak się jeździ w takim siodle?
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
25 października 2012 16:46
Dzięki  :kwiatek: Ja je sobie bardzo chwalę, ale tylko w tereny. Jest bardzo wygodne i bezpieczne. Przy wszelkich akrobacjach konia trzyma mnie na nim przednia lub tylna "decha". Jest też wygodne dla konia, ale troszkę waży 😉
Jednak do pracy mam ujeżdżeniówkę, bo w tym siedzi się jak na wielbłądzie 😉
Dzięki za informacje, na zdjęciach wygląda właśnie jak taki wygodny fotel, nic tylko jechać w teren.
właśnie odbywa się SICAB 2012 w Andaluzji, na bieżąco podawane są wyniki i zdjęcia poszczególnych koni.
http://sicab.concursosancce.com/
😅
Mam w pracy do czynienia z andaluzem i 3/4 lusitano. Boshhhh, ile ma muszę mieć do nich cierpliwości 😵 szczególnie do andaluza (ogier). Nie chce opuścić człowieka na krok, jak sprzątam padok na którym stoi to muszę się odganiać, żeby dał mi w spokoju wybrać te kupki hehe 😉 Potrafi się obrazić, rano to jego zawsze pierwszego słyszę i ogólnie to taki bardziej pies niż koń 😉 Jak gdzieś wygrzebię fotki to wstawię.
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
22 listopada 2012 11:30
Koniecznie 😉
Mam takie jedno, z jazdy właścicielki 🙂

Edit - dorzucam jeszcze 3/4 lusitano w stępie hiszpańskim 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się