Siodło skokowe

mały of topic...
wrotki pokazał i to już jakiś czas temu, warto podpis zmienić 😜
Czy ktoś z was orientuje się może czy jest jakiś sposób na zniwelowanie wypłowiałych miejsc na siodle? Dzisiaj przyszedł do mnie mój wymarzony Bates, ale niestety dość mocno widać wypłowiałą część siedziska w świetle dziennym i zastanawiam się czy można to jakoś usunąć.
chesnut, zamalować farbą do skóry.
a nie będzie potem barwić bryczesów?
będzie 😉
Nie ma innego sposobu? Słyszałam coś niedawno, że Daw Mag zajmuje się renowacją skóry. Ktoś wie coś na ten temat?
chesnut, nie będzie. Robiłam to - farbowałam całe siodło. Nic nie brudziło i do tej pory nie brudzi. To nie jest pasta - to jest farba, która zasycha. Tworzy normalną gładką powierzchnię.
Zresztą Bogdan tak farbował zielone siodło Quanty. Nie sądzę, żeby jej coś brudziło.
chesnut, Dramka, nie będzie. Nie mówię o paście do skóry, tylko o farbie, tak jak epk.
Sisisa  :kwiatek:
Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy poszerzenie rozstawu łęku zniweluje w jakimkolwiek stopniu latający tylny łęk? Otóż w moim Batesie mam czerwony łęk (pomiędzy siodło a kłąb mieszczą się 4 palce) a tył lata mi niesamowicie. I teraz nie wiem czy poszerzenie siodła cokolwiek zmieni.
Niekoniecznie, być może kształt poduszek nie pasuje do grzbietu i tak się będzie podnosić. Jeśli przesadnie poszerzysz sprawa może się pogorszyć, bo ciężar będzie szedł na przód, więc tył tym bardziej będzie się bujał. Może spróbuj podłożyć coś pod sam tył.
najlepiej wstaw fotki siodła na grzbiecie konia
ankers No właśnie chciałam uniknąć dodatkowej podkładki na tył. Już z drugim siodłem walczę w ten sam sposób. Z tego wszystkiego wynika, że trzeba będzie szyć na miarę  😵
Z tego co słyszałam to w Batesach nie ma mowy o zmianie paneli, prawda?
Zdjęcie podglądowe (niestety jakość komórkowa) :
Szukam informacji o siodle KENTAUR YOUNG JUMPER pomoże mi ktoś ?
jak wygląda na koniu i z jeźdzcem?
Wydaje się wygodne ale chce wiedzieć czy się zmieszczę bo juniorem nie jestem 🙂
chesnut, niewiele widać, ale być może rozstaw paneli z tyłu jest za szeroki, u mnie to wyglądało tak:

i siodło się bujało tyłem, chociaż z przodu było ok.
Co myślicie o skokówkach HBContact, warto kupować czy lepiej pomyśleć o czymś innym ? 😉
mając budżet na nowego Buteta, czy Maxa Benz'a i kupując siodło nie tylko do jazdy konnej, ale też do kreacji własnego statusu stajennego, faktycznie można się co nieco po zastanawiać... 😉
Co myślicie o skokówkach HBContact, warto kupować czy lepiej pomyśleć o czymś innym ? 😉

Warto🙂
czy istnieją skokówki, które w "standardzie" mają bardziej wysunięte tybinki do przodu?  Mam kłopot z wystającymi kolanami poza obrys i to sporo - Matka Natura dała mi chyba zbyt długie nóżęta  😉 Chwilowo nie stać mnie na kupno nowego siodła robionego na miarę, więc może są jakieś dla długonożnych? we wszechstronnych jest jeszcze gorzej ...
Zostaje ci szukać używaną skokowke z wysuniętymi tybinkami.
dokładnie tak  jak piszesz 🤣 tylko tak na prawdę to na zdjęciach siodeł średnio widać różnicę tych kilku centymetrów, a szukając na chybił trafił i biorąc w ciemno X siodeł do mierzenia to można młodość stracić, więc pytam u źródla  🤣
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 października 2012 21:46
Comet II ma dość mocno wysuniete tybinki 🙂
i w sumie nie za długie.
jakie siodlo uzywane do 2 tys polecanie, na hucula ? wygodne, dobrze trzymajace noge
azja, tu nie wysuniete, a przedluzone tybinki pomoga. wysuniete tez sa liczone na standart.
przedłużone? Ja śmigam w ujeżdżeniówkach i przedłużenie jest w dół. W momencie jak noga w skokówce ułożona jest inaczej to jaki wpływ ma jej długość? Tak łopatologicznie plis. 🙂
azja, tak lopatologicznie, to jesli masz dlugie nogi, to nawet wysunieta tybinka nic ci nie pomoze, bo ona tez jest przewidziana na standart- czyli na krotsze udo i lydke. skoro masz dlugie nogi, to mniejszym problemem jest dluga lydka, a wiekszym dlugie udo. to wlasnie powoduje, ze kolano wyjezdza ci za poduszke, albo tylek na tylni lek. musisz miec siodlo, gdzie przewidziano wieksza odleglosc miedzy biodrem a kolanem. i wlasnie przedluzana tybinka to oferuje. po prostu poduszka kolanowa musi byc "dalej".
Ok - i o to chodzi - widocznie niefachowo się wyraziłam. Swego czasu mierzyłam sporo siodeł i w większości z nich lądowałam na tylnim łęku. Miałam też do czynienia z osobami, które handlują siodłami i jedyne co słyszałam to to, że będzie problem (50 cm kości udowej to ponoć sporo  🙄 )
azja, dlatego szukaj przedluzonej tybinki.
azja , sprawdź Euroriding Diamant wersję skokową, też mam długie nogi i siodło jest idealne 🙂 i max wygodne do tego 🙂
🤣  Dzięki. Myslalam |e Euroridingi odpadaja bo mialam już 3 i skokowe i uj i za kazdym razem lekka kiszkA choc mój tylek bardzo je polubil. Poszukam w takim razie 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się