siodło ujeżdżeniowe

No właśnie widziałam już dawno że rozpytywałaś o nie 🙂 No to trzymam kciuki zeby wszystko pasowało 😉 Czyli co, będziesz teraz śmigać w tereny w lucku?
Livia   ...z innego świata
29 października 2012 10:13
Dziękuję 🙂 Lucka będę mieć na ujeżdżalnię. Na tereny zostaje Freemax Jump, którego na razie nie zmieniam 🙂
A ja właśnie ostatnio doszłam do wniosku, że mój lucek jest dla mnie jednak delikatnie przymały. Ale odczułam to jak w końcu prawidłowo usiadłam...i poczułam jak miejsce na moje kości jest za ciasne i kulszowe się nie mieszczą i są tak jakby już na "zwyżce" siedziska choć z dołu tego w ogóle nie widać.

... i strasznie mi się teraz nie chce siodła zmieniać... i już nawet bym była skłonna schudnąć (choć też mi się nie chce) ale to nic nie da... Miednica mi się już nie skurczy.
Polecam filmiki z instruktażem dopasowania siodła ujeżdżeniowego. Jeśli było, to przepraszam 🙂 
słuchajcie, ja tak wparuje z takim pytaniem.
co byscie polecili dla osoby, ktora przesiada sie ze skokowki? dodam że nie mam kompletnie oparcia w strzemieniu, "lubie" sie zakleszczać udami i kolanem  😤 zdaje sobie sprawe, że samo siodło tego nie naprawi, ale wiadomo, są mniej i bardziej ortopedyczne.
galeria, jeśli masz możliwość, to weź kilka siodeł do testu, najlepiej pod okiem trenera.

Ja zaledwie od kilku miesięcy  jeżdżę w ujeżdżeniówce, i ze wszystkich, które przetestowałam, najbardziej pasuje mi Jaguar xkc - ono ma dość krótki klocek, do tego umieszczony nieco po skosie.

Nie zna ktoś kogoś kto chciałby sprzedać Kieffera Action ?
Na niemieckim ebay-u nic nie znalazłam  😵 .
Ten Jaguar ma cos wspolnego z Cobrą? Bo góra i ławki troche jak od cobry.. celsijs gdzie to siodełko dostałas?
Nie zna ktoś kogoś kto chciałby sprzedać Kieffera Action ?
Na niemieckim ebay-u nic nie znalazłam  😵 .

Kiepsko szukałaś, wczoraj poszło za nieduże pieniądze:
http://www.ebay.de/itm/130791456496?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649#ht_500wt_1182
no chyba, że nie taki rozmiar.
Czasami się trafiają.
Bob  😵 o nie. Dobra dzięki  😉. Chyba jestem jakaś ślepa
powiedzcie mi bo zglupialam...

czy stubben tristan ma jakies podmodele czy to jedno i to samo siodlo?
Evson, nie wiem, czy ma coś wspólnego z Cobrą  🙂
Kupiłam je na e-bay'u, taki ze mnie znawca siodeł ujeżdżeniowych, że na początku zaimponował mi wyłącznie znaczek na tylnym łęku  🤣 Do tego po sprawdzeniu przez fachowca okazało się, że pasuje na moje zwierzę, więc mi pozostaje tylko nauczyć się jeździć w ujeżdżeniówce. Ale tak jak wspomniałam - w moim przypadku jest to siodło najbardziej przyjazne osobie, która przez wiele lat jeździła w siodłach wszechstronnych i skokowych  😎
galeria, zauważyłam, że osoby, które jeżdżą gł w skokowych lub wszechstronnych bardzo lubią Diamanta z niebieskim znaczkiem. Oczywiście to było kilka osób, które znałam, a zupełnie nei musi być tak w Twoim przypadku 😉
Ja dzisiaj usiadłam w siodle sommer opus i przepadłam! Dokładnie tego szukałam!
a ja miałam okazje przejechać się w devoucoux mendia
masakra  😍, musze-to-mieć... Nie widział ktoś może gdzieś na sprzedaż?
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
31 października 2012 19:02
Mąka ja mam opusa i jestem zachwycona, zdecydowanie polecam 🙂 Dla mnie i tak największym plusem tego siodła jest możliwość nieskończonego dopasowania do konia na miejscu w stajni, siodła nigdzie nie odsyłam, nie czekam i nie zastanawiam się jaki będzie efekt tylko od razu sprawdzam i ewentualnie zmieniam aż będzie dobrze, to jest meega opcja, a poza tym jest piękny  💘
[quote author=_kate link=topic=300.msg113652#msg113652 date=1228635000]
czyli osoby niskie, takie jak ja na przykład, powinny mieć krótszą tybinkę? w którym miejscy powinno być kolano? tak jak na zdjęciu Alviki?
które siodło ma takie krótkie tybinki?
[/quote]



http://pasi-konik.pl/pl,product,919311,wintec,siodlo,wintec,500,dressage,cair.html

to siodło ma możliwość wymiennych łęków i można dopasować to siebie klocki kolanowe 🙂 Moja koleżanka je kupiła.. fajnie trzyma jeźdzca w siodle i jest niezwykle miekkie zarówno dla konia jak i dla jeźdzca <3 👍
Gru Na Sommera mi również ślinka cieknie - Diplomat'a albo Opus'a właśnie.  Widziałam już kiedyś na ich stronie, że można coś samemu podziałać przy siodłach - chodzi o rozstaw łęku, może paneli również? Fotki może masz?
Mam pytanie czy wiecie może czy ktoś osoba prywatna/sklep sprowadza siodła Ratomka. Przeczytałam w necie że ktoś z okolic Krakowa chyba ?  :kwiatek:
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
01 listopada 2012 08:11
azja można zrobić wszystko przy tych siodłach, czyli najpierw jak zamawiasz to cię mierzą, żeby wszystko było dopasowane do Ciebie, potem wybierasz sobie kolory siodła, lamówki itd. czyli może mieć nawet w skórę węża, lub w kwiaty jak sobie zamarzysz 🙂 Rozstaw paneli i łęku oczywiście też, ale najważniejsze, że później razem z przedstawicielem, dopasowujesz siodło do konia, czyli dowolnie rozszerzasz i zwężasz łęk, dopychasz i odpychasz poduszki tak jak potrzebujesz. Potem siodło na konia, koń pracuje tak jak zwykle i dotąd siodło jest dopasowywane, aż koń jest luźny, dobrze pracuje i siodło leży idealnie. To chyba w tej chwili jedyne siodła, przy których takie poprawki można zrobić na miejscu w stajni, nieograniczoną ilość razy 🙂 Czyli nie wysyłasz nigdzie siodła na poprawki, nie wymyślasz sama co to może być w siodle nie tak. Uwierz że sam łęk to nie wszystko, bo odpowiednie dopchnięcie siodła jest też bardzo ważne, a co najważniejsze od razu sprawdzasz czy trzeba jeszcze dopchnąć czy tyle już starczy, koń sam Ci to pokazuje.

W weekend postaram się zrobić takie zdjęcia żeby było widać siodło 🙂
azja   koń pleśniowy
01 listopada 2012 10:36
Czyli Pan Sommer przyjeżdża z dobrodziejstwem inwentarza do stajni i koryguje siodło? Bo uwierzę, że dopchać co nieco lub skorygować to się to zrobi na miejscu ale szerokość łęku to chyba średnio - jakieś maszyny do tego chyba są?  A ciekawe ilu Panów Sommerów jest w PL - bo może się okazać, że wysyłka siodła do korekty będzie szybsza niż przyjazd kogoś na miejsce
Czekam na fotki  🤣
azja, rozstaw łęku także - miałam okazję obserwować. Ma taki "stół" na którym za pomocą dźwigni jest przykładana duża siła i łęk zmieniany. W sommerach do przestawienia elastycznej terlicy nie potrzeba jej rozgrzewać, tak jak np. w Prestige, więc jest możliwa taka korekta szybko i na miejscu w stajni.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
01 listopada 2012 16:58
azja pan Sommer jest chyba jeden, może i szybciej było by wysłać, tylko wiesz na pewno, że tylko łęk trzeba poszerzyć, czy gdzie dokładnie ująć wypełnienie ? Bo ja też myślałam że siodło dopasuje się tylko na zasadzie hmm... chyba trzeba zwęzić łęk o jeden rozmiar i będzie ok. A tymczasem dopasowanie siodła do mojego konia trwało dwie godziny, bo przy każdym odepchaniu, czy dopchnięciu poduszek okazywało się, że trzeba zwęzić, czy rozszerzyć łęk, bo siodło przestawało leżeć w równowadze. Wsiadałam, jeździłam, mówiłam że tu jeszcze troszkę za ciasno, a może tam jeszcze za szeroko, oczywiście Pan Sommer też sprawdzał, myślał, podpowiadał, korygował i razem udało nam się siodło dopasować idealnie i o to w tym właśnie chodzi. Bo najfajniejsze jest kiedy konia możesz zobaczyć w ruchu i na bieżąco korygować. Np. tam wyjmiesz troszkę wypełnienia, tam dodasz i czujesz jak koń od razu inaczej się rusza 🙂 Miałam wcześnie takie siodła, które trzeba było wysyłać, ale po powrocie okazywało się że nie leży idealnie i miałam ochotę się załamać, miałam winteca i sama zmieniałam sobie łęki, kombinowałam z podkładkami. W dwa lata wymieniłam w sumie 4 siodła. Ale mam takiego konia, jakiego mam i dopiero teraz mam rozwiązanie idealne 🙂 Ale ja jestem nawiedzona na tym punkcie, a mój koń jest mega wrażliwy  😉
no to jest rozwiązanie super, ale nie wyobrażam sobie płacić tyle za siodło i żeby nie pasowało lub wysyłać i samemu kombinować coś...
I bardzo mi się podoba określenie Pan Sommer  😂

Gru a siodło masz w standardzie czy dopłacałaś za coś dodatkowo?
GruCzekam na zdjęcia siodła na koniu :kwiatek:
Mi się strasznie podobają siodła sommera. Pytałam się o cenę tego siodła http://www.sommer-siodla.pl/pa/ i wynosi ona ok.9tys, co wg mnie jest normalną ceną przy takiej jakości siodła i możliwości dopasowania 😉.

Niestety kasy na takie siodło brak. Aktualnie mam tietse cavaletti mr de luxe, o takie: http://showhorseservice.com/index_bestanden/page0003.htm, i bardzo je sobie chwalę 🙂
azja   koń pleśniowy
01 listopada 2012 18:21


Grulepiej być nawiedzonym w tę stronę  :kwiatek: Ja swoje siodła też korygowałam u fachowca - łęk + wypełnienie poduch + rozstaw paneli - udało mi się skorzystać z jego wizyty osobiście. Jednakże takich ludzi jest niewielu a ich czas nie jest z gumy, więc niestety trzeba siodła wysyłać i to czasami kilakrotnie. A Pan Sommer to zapewne ze Stolycy?

basia16816 kupowałaś nowe czy używkę? wygląda na porządnie wykonane
azja Pan Sommer jest z Krakowa 🙂  --> www.hidalgo.pl
Gru
super brzmi to co opisujesz, bardzo chetnie zobacze siodlo na koniu 🙂
a ktos jeszcze z RV mial z nim do czynienia?
azja   koń pleśniowy
01 listopada 2012 18:41
Epikea  :kwiatek:  2 h jazdy
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
01 listopada 2012 18:50
Azja tu nawet nie chodzi o fachowca, bo np. mój koń sam od razu pokaże mi że coś mu nie pasuje, ale bardziej oto, że takie siodło wyślesz, czekasz, nie wiadomo czy zrobią dobrze, nie masz w tym czasie na czym jeździć, a po powrocie okazuje się że jednak można było coś tam zrobić troszkę inaczej, a było by lepiej. A tu masz to wszystko na miejscu, dopasowujesz aż do skutku 🙂 Oczywiście gdybym była w stanie dopasować siodło do mojego konia standardowo, coś tam zmieniając, to kupiła bym jakieś tańsze siodło, kłopot w tym że ja musiałam sprawdzić w czym, z jakim rozstawem łęku, paneli, wypełnieniem, pracuje mu się najlepiej, z sommerem mogłam sobie pasować i sprawdzać do woli, standardowe siodło musiała bym odsyłać nieskończoną ilość razy, żeby móc sobie tak sprawdzać 🙂 Minus że Pan Sommer właśnie nie ze stolycy  😤

Perlica dopłacałam za krótszą tybinkę i elastyczną terlicę 🙂

Basia16816 no właśnie wszyscy krzyczą, że siodło takie drogie, ale czy np. nowe Prestige, czy Stubbeny nie kosztują podobnie ?

Udało mi się coś znaleźć, niestety na jednym i drugim jest strasznie zakurzone  😡 Tak jak pisałam postaram się w weekend zrobić porządniejsze 🙂



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się