Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

ami, chyba znalazlam narzeczona dla Victora 🙂 sliczna!!!  😍
Jaki słodkie dzieciaczki  😍

Julia na witaminach 3200 i 53cm długa
teraz łykam witaminy raz na tydzień (jak sobie przypomnę), wcześniej przez miesiąc nie brałam bo po nich było mi niedobrze z podwójną siłą. Teraz opakowanie 30szt starczy mi chyba do porodu 😀 a powinno na miesiąc 🙂
Zobaczymy jaki się Michałek urodzi.
Ja urodziłam się z wagą 2600.
Dziękuję wszystkim za komplementy dotyczące fotek. Jeśli chodzi o jedzenie, to wczoraj wprawdzie zjadł cały słoiczek zupki, ale co z tego, skoro do wieczora miał mocno wzdęty i bolesny brzuszek (w nocy nawet wyjęłam mu butlę z buzi i nie dałam więcej mimo, że chciał, bo bałam się że zwymiotuje), a rano do godziny 11:30 w ogóle nie chciał jeść. To chyba nie na tym ma polegać...? 🤔

galop, fotkę trzasnę przy świetle jutro

Mój był wcześniakiem  (1860g), ale w termin planowanego porodu miał równe 3kg. Zgadzam się z teorią, że waga dzieci jest dziedziczna, bo i ja i mój brat urodziliśmy się z wagą około 3kg (2900 i 3kg). Ja brałam całą ciążę witaminy z żelazem.
Filip miał 2900 i 51 cm. Był malusi. Witamin chyba nie brałam, nie pamietam. Albo coś na początku 😡
Teraz też nie biorę.

ami cudna jest!!!!!!
Dzięki dziewczyny 🙂 na imie ma Oliwia pseudo żuk/chrabąszcz 🙂
Ja jak bylam w szpitalu to duzo bylo dzieci ok 3200 - 3300 takze co do wagi bym sie moze i zgodzila, ale o dziecku 50 cm urodzonym o czasie to nie slyszalam.. Raczej 52-58 to byla taka srednia.
Moja Angelita miala rowne 4 kg i 58 cm no ale jak sie czeka nie wiadomo na co :-)
Kazio mial 3500 i 56 cm urodzony 8 dni przed terminem, czyli jakby czekal nie wiadomo na co mialby tyle samo :-)
Na witaminach oboje ale przy Nelce to juz byla ta wybiorcza suplementacja.

Ale ale jak rodzilam Kazia to byla w szpitalu mloda dziewczyna ktora urodzila silami natury chlopczyka 5100 i 61 cm i normalnie chodzila, jadla w jadalni i normalnie funkcjonowala na drugi dzien  👍

Ami sliczna corcia, tez niezly klocek, czy ona ma jakies orientalne albo latynoskie pochodzenie? :-)
gwash, moj urodzony 2 dni po terminie mial 50 cm 🙂 i 3515 wagi... 🙂
gwash, cudnie że emma się spisuje

miałaś mi napisać ile posiłków dziennie je Nelcia

ja też podobnie wyrodna jak i ty, z dzieckiem w łożku śpimy przynajmniej raz na dobę, posciel i ciuchy swoje pierzemy w zwykłym proszku, buzie ta sama wodą, ciuszki nie prasowane - swoje prasuję wszystko, dziecko przebieram czasem i 5 razy dziennie albo i lepiej więc mam pełną pralkę ciuchów dzien w dzień, prasowaniem bym się zarąbała - zwłaszcza że nie bardzo mi wolno;], jedynie co to namiętnie sterylizuję butelki
gacek 🙂, to fakt, wielorazówki sprawiają, że ciuszki potrzebne ciut większe

Julie jestem twarda, jutro znów idę cwiczyć!

P.S. Czy wasze dzieci też uważaja ze 4 rano to dobra pora na zabawę?
Muffinka o 4 rano go najbardziej błogosławię 😵 jak Lewcio mówi Ghiii i się śmieje do półprzytomnych rodziców 😂
Ja jestem mega wyrodna, bo mój półroczniak do teraz chodzi w tych samych śpiochach cały dzień i całą noc, a z reguły 2 dni, bo tak go kąpię. Oczywiście, jak się pobrudzi (uleje, pobrudzi zupką albo kupką), to przebieram, no i jak mu się nóżki spocą bo też się to czasem zdarza. Ładnie ubieramy się wyjściowo 😉 A tak to ciuszków nie prasuję już  (prasowałam jakieś 2 miesiące), buzię przemywam przegotowaną rano, a przy kąpaniu hahahaha on ma wszystko mokre od tej wody, w której siedzi, więc jaki byłby sens?... Butelki sterylizuję, ale smoczków, gryzaków, rąk i mankietów ubranek nie 😀
Sznurka, mój uważa, że 22ga to świetna pora na zabawę. Rano śpi.  😲
gwash, Milenę urodziłam 8 dni po terminie, równe 3000g i 50 cm 😉 Mateusz 6 dni przed terminem, 3500g i 52 cm. No ale moje dzieci to przykurcze 😉
Ami,gacek🙂, prześliczne dziewczyny! 
Sznurka mojemu sie czasami zdarzy w nocy, ale tylko sie z powrotem obracam na drugi dzien i zasypia 😉 od paru dni juz mu sie w ogole znudzilo. Zasypia o 9 i spi do 8 😉 oby tak zostalo 😉
Sznurka z Kaziem tak mielismy i ło matko to byl koszmar, wstawal o 5 rano dlugo (kilka miesiecy) potem mu sie przestawilo na 6. To byla masakra bo on za godzine szedl spac a my tzn jedno z nas juz nie, noc ciemna, zima a tu 5 rano i wez sie budz...
A Nelcia dla odmiany olewa spanie w dzien ale nocki to ona ma po mamusi, zazwyczaj spi od 8 do 8, ale np w weekend gdzie bylo duzo gosci i zamieszanie do poznego wieczora to se pospalysmy obie do 12 w poludnie w sobote i niedziele 😀
Jakos tak 6 posilkow mi wychodzi, czasami 5.


Kenna, Sznurka to po co akurat butelki tak, skoro inne rzeczy nie? Wydaje mi sie ze na ubraniach, skorze, zabawkach itd jest o wiele wiecej bakterii, niz na butelkach umytych w goracej wodzie plynem 😉. Ja myje tym plynem nuka i bardzo goraca woda..

A czyli jednak sa takie krotkie dzieci :-)
Czyli jednak dobrze strzeliłam, że średnio dziecko ma 3500-4500 kg 🙂
Proszę jeszcze dopisywać wagi i wzrosty, bardzo mnie ciekawią takie statystyki.

Gabryś jak na razie uważa, że najlepsza pora na największą aktywność to 22-24, a rano cicho siedzi, więc chyba śpi. Ciekawe czy mu tak zostanie jak się urodzi... Mi by to bardzo pasowało  😀

A czemu akurat sterylizowanie butelek jest takie ważne?
Mój był wcześniakiem, więc w ogóle trzeba było na początku bardzo sterylnie wszystko robić. Dlatego wyparzałam butle, laktator i smoczki. Zabawki były myte itp. Jak zaczął wszystko wtykać do buzi to stwierdziłam, że i tak nie dam rady odseparować go od domowych bakterii. A wyparzam butelki i laktator, bo umycie ich, a umycie i wsadzenie do sterylizatora i kliknięcie start zajmuje dokładnie tyle samo czasu. Bakterii podłogowych on sobie już wystarczająco dostarcza przez łapanie wszystkiego i wsadzanie do dzioba, niech chociaż mleko, które idzie w dużej ilości do jego brzuszka, będzie dość sterylne (zwłaszcza, że on ciągle z tym brzuchem ma jakieś problemy). Generalnie jakiegoś głębszego wytłumaczenia nie mam 🙂
gwash, a jaki to płyn jest, jakiś specjalny? Ja myję zwykłym Ludwikiem, ale płuczę milionkrotnie...
Julie, u dzieci donoszonych i zdrowych moim zdaniem nie jest to aż tak ważne.
No wiem, wcześniaczek to trochę inna sprawa.
Zastawiam się czy sterylizator lepiej mieć niezależnie od wszystkiego, czy można olać, jeśli dziecko jest terminowe i zdrowe.
Ja nie kupuje sterylizatora, butelki mozna wygotowac w garnku, tylko woda destylowana, bo inaczej zmleczeja.
Prasowac bede, bo sama swoje rzeczy rowniez prasuje i nie moglabym malego ubrac w pogniecione. Jakos w listopadzie sobie wszystko popiore, poprasuje i poukladam w szafie.

Ciekawie sie o tych waszych wzrostach i wagach czyta, jestem ciekawa, co u mnie na swiat przyjdzie. Biore regularnie kwas, zelazo i magnez, wiecej nic.

Karina7 wow, faktycznie masz tylko nos z przodu  😀  Ciekawe, ktora pierwsza 😉 ja sie czuje rowniez dobrze, tylko coraz bardziej mi brzuch sie po pracy spina, chyba powoli bede musiala zwalniac tempo. W przyszly poniedzialek do gina, zobaczymy, co powie.

ami ale ma czarne oczy!!  😍



Anka, powiem ci że jak masz zamiar wygotowywać i kupować wodę destylowaną to sterylizator na maksa ułatwia życie
ja doceniłam go dużo wcześniej jak robilam przetwory - służył do sterylizowania słoików 👍
kenna, ja dokładnie sterylizuję z tego samego powodu, to jest chwila ze zlewu do sterylizatora i wcisnac przycisk
ja płyn Nuk kupiłam raz i poczułam się wydymana na 17 zł, jak się skończył wlałam rozcieńczony płyn Kraft z Biedronki - nie widzę róznicy, bo sekret tkwi w butelce że wodę zamienia w pianę

gwash
co ja bym dała zeby Lewcio tyle spał
on je mi 7-8 posiłków, co 3 h, czasem  zdarzy się 4-4,5 h przerwy, tyle że on je 120, zdarza się też czasem ze nie doje i wtedy je koło 80 ml


dawaj zdjęcia Nelci w wózku!
sznurka ja myslę że to się wszystko zmieni. Teraz ma fazę na wstawanie o 4, ale to już niedługo...a o której go kładziesz spać wieczorem?

Ja butle wyparzałam w garnku, do tej pory raz na jakiś czas butle po mleku gotuję chwilkę w garnku.

Filip dziś wstał w łóżeczku o 7.30 i mówi "mama wstajemyyyyy"  😉 A teraz wcina mleko, oglada bajkę a ja piję kawkę 😉
Muffinka, mniej więcej między 19.30 a 21
wcześniej padal mi koło 22, wszystko zależy jak bardzo dotlenię w dzień dziecko i ile ma wrażeń, jak jedziemy na budowę i śpi w wózku jakieś 1-2 h na podwórku wtedy pada szybciej
w zasadzie nie bardzo jest co z tym fantem zrobic że tak wczesnie się budzi
wczesniej koło 12 zabieralismy go z łozeczka do kołyski w sypialni, albo koslipera
teraz często o 4 rano wraca do łożka oglądać akwarium, bo spać obok się nie da;]
Minie. Przestawi się za jakiś czas. Tak mi się wydaje.
Choć Anaa mi opowiadała że Adaś też tak wstawał przez jakiś czas, niestety dość długi.
Filip też miał taki czas że wstawał mi koło 5, miał jakoś koło roku już. Trochę to wkurzające było 😉 Ale przeszło.
Moja Małgośka 3040g i 54 cm. Witaminy żarłam całą ciążę bo bałam się, że czegoś jej zabraknie bo ja taka niewarzywna jestem.
Moja Wiki ważyła 3560g i 56cm.Witaminy też wcinałam,starałam się regularnie.
Ja nie jadłam witamin, gin mi nawet tego nie zalecał. Franek miał 3350 g. dwa dni po terminie. Wzrostu nie pamiętam dokładnie więc nie chcę zaburzać statystyk 😉

A jeśli chodzi o pory spania to te tryby zmieniają się dosyć często.
dziewczyny, czy któraś miała kiedyś wymrażaną nadżerkę? To boli?
Dziś mam zabieg i boję się  😲
Dziewczyny nie chcę reklamować, ale do ogłoszeń mało kto wchodzi. Może któraś potrzebuje butów na zimę to wystawiłam na allegro po Julce 🙂
http://allegro.pl/show_item.php?item=2757102054 i zaraz jeszcze kilka spodni, w tym 2 pary z nexta i jedne z koniem 🙂
Endurka, ja mialam usuwana pętelką diatermiczną, w pełnej narkozie, po zabiegu jakieś 2 tyg byłam taka "nieswoja", trochę bolało, było krwawienie, no i 6 tyg szlaban na seks
Muffinka, wiesz jaki dzis Lewcio grzeczny? je, bawi sie godzinę, i śpi;] Pewnie wie, ze ojca nie ma więc nie można kontuzjowanej mamie dawać do wiwatu;]
ja mam mieć wymrażanie, podobno parę min i po wszystkim, bez narkozy, normalny gabinet...
Endurka, ja w szpitalu miałam zabieg, pobyt jednodniowy, koszula nocna wymagana;]
ale pętla to raczej jak do polipa, to inny zabieg
eee nie chyba
Elektroresekcja (LLETZ/LEEP) – usuwanie zmian w obrębie szyjki macicy poprzez ich wycięcie pętlą diatermiczną, z badaniem histopatologicznym (CIN – dysplazje, polipy, nadżerki). Najczęściej wykonywany pod kontrolą mikroskopu (kolposkopu) - wiecej informacji : zobacz dzial ZABIEGI GINEKOLOGICZNE
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się