Siodło skokowe

azja Prestige w numerach na tybince maja oznaczone wysunięte tybinki. Ale myślę to też widać na zdjęciu.

Tak wygląda siodło z wysuniętymi tybinkami  😜
azja  tu było maglowane już sporo na temat przedłużanych tybinek  🙂, poszperaj trochę  😉
np. tu http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1249.msg1226893.html#msg1226893
xxxagaxxx miała przerobione fajnie siodło , prestiga starego , właśnie przedłużoną do przodu tybinkę ,  może to jest alternatywa  🙂 popytaj...

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1249.msg1484161.html#msg1484161
azja prestige Eventing
azja powiem ci że to ciężka sprawa. Ja mam ten sam problem,a niby nie jestem jakaś mega wysoka (171cm) ale mam długą kość udową.
figaro ci wrzuciła mojego Prestiga, fartem kupionego. Tybinka jest idealna. Ale siodło było przerabiane.

W moim HBC też Bogdan na początku zrobił za mało wysuniętą tybinkę, ale bez problemu przesunął "cały płat skóry" do przodu i teraz już się jeździ ok 😉
Dramka  😜 co to za siodło? kolory rewelacyjne
:kwiatek🤔uper siodelko. Pytalam Bogdana o mozliwosc przerobki skokowego Luxora ale powiedzial |e to zbyt duzo roboty bo trzeba byloby zmienic pol siodla. A co do siodel robionych przez niego to niestety jeszcze nie ten poziom umiejetnosci 🙂 Coz zostaje w dalszym ciagu szperanie po ebayu. Dzięki dziewczyny
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 października 2012 11:30
A co do siodel robionych przez niego to niestety jeszcze nie ten poziom umiejetnosci 🙂

bardzo błedne myslenie,ale nie chce mi się od nowa dyskusji zaczynać... 😉 leniwa dziś jestem 🙂
hedonistka antares  😎

Mąż twierdzi że skokowe prestige z wysuniętymi tybinkami to przy nim ujeżdżeniowe  😁
Czy wie może ktoś z was jak się ma czarny łęk Wintec do rozmiarówki Daw Maga?
azja też mam 50cm kości udowe  🙂 W każdym siodle jakim się  znalazłam- kolano poza tybinką  🙄 Ostatnio nabyłam siodło skokowo-crossowe UBO,starszego szycia. I kurczę, normalnie jakbym szyła na miarę. Tyłek siedzi idealnie,noga jeszcze lepiej i skórka oczywiście marzenie  😍
skoro to siodło skokowo-crossowe, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że to dobre wrażenie jest iluzją wynikającą z faktu, że nie siedzisz w najgłębszym punkcie siedziska, a na płaskim i przedłużonym tylnym łęku...bo taki właśnie tylny łęk te siodła miewają.
Orientuje sie ktos czy w siodłach starego typu da sie jakos poszerzać łęk? (Cobra skokowa)
Evson, cobre dobrze wyslac do wloch. zwykle da sie poszerzyc o 1-2 rozmiary.
Dzieki wielkie  😅 To jest jakas stara cobra, własciwie Taurus robione przez Cobre... to w załaczniku. Niestety przestało mi pasowac na konia a bardzo je lubie. Tylko własnie nie jest najnowsze wiec boje sie ze w nimw  ogole nie bedzie mozna nic zrobic z łekiem  🤔 (strzałki na fotce do czego innego)
deborah   koń by się uśmiał...
15 listopada 2012 19:53
słyszał ktoś o tych siodłach? zaciekawiła mnie nazwa HBC i podobieństwo do mojego ulubionego HB contact

edit brak linku
[[a]]http://www.ebay.de/itm/HBC-Biomial-Springsattel-Soft-Leder-geolt-Top-Qualitat-und-Preis-/200823030391?pt=Reits%C3%A4ttel&hash=item2ec1fc4277[[a]]#ht_500wt_969
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
15 listopada 2012 20:44
Ja jutro odbiera Jacsona Legano do testów, i powiem wam że mam stresa bo nikt nic o tych siodłach nie wie 😁
deborah, jakie sliczne  💘
Gillian   four letter word
15 listopada 2012 22:04
deborah, widziałam je niedawno i zastanawiałam się czy Bogdan robi jakiś eksporcik czy co 🙂
Czy wie ktos gdzie mozna kupic siodlo kentaur ( najlepiej uzywane ) tak zeby ktos przyjechal dopasowal mi je do konia i zebym mogla miec jazde probna? Najlpiej gdzies w okolicach warszawy?
A ja mogę teraz powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z mojego nowego Stubbena.
Bardzo wygodne, dające na prawdę sporo swobody, dobrze się siedzi zarówno po płaskim jak i na skoku. A siedzisko typu Biomex faktycznie działą, przynajmniej w moim przypadku. Odkąd przyszło siodło w ogóle nie bola mnie moje pouszkadzane plecy, które wczesniej czasami doskwierały mi na prawdę mocno. Do tego super skórka plus ładne i staranne wykonanie.
Plus dopasowanie i serwis. NA pradę profeska jesli chodzi o obsługę, a siodło robione pod konia lezy na nim idealnie.
Ode mnie super pozytyw dla Stubbena.
Klami a jaki model kupiłaś?
Klami chętnie bym wypróbowała na moje plecy
pantofel, Genesisa CS.

Dramka, myslę, że warto jakbys miała ku temu okazję. Ja się śmiałam z tego Biomexu, że zapewne wymysł, który tylko zwieksza cenę siodła. Namówili mnie, zamówiłam z Biomexem. W praktyce okazało się, że to faktycznie działą. Siodło mam od dwóch miesiecy jakoś i ani razu nie bolały mnie plecy. Wczesniej bolały mnie notorycznie, czasami na prawdę bardzo mocno.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
30 listopada 2012 10:40
mam roxane z biomexem, faktycznie pomaga  🙄, kupiłam przypadkiem okazało sie bardzo fajne, teraz mam jeszcze edelweissa nt, jestem juz po 2 jazdach tez jest fajne chociaz bez biomexu; róznica w siedzisku znaczna, twarde jak deska ale tez siedzi mi sie super
Klami, zamawiałaś przez Arpav?
zonk, tak, zamawiane i pasowane przez Arpav i jestem super zadowolona z całości obsługi.
A w stubbenach jest możliwość zmiany rozstawu łęku? Bo z tego, co wiem w tych starszych nie ma, ale i tak fajnie, że mamy kogoś kompetentnego na Pomorzu  🙂
moja koleżanka ma stubbena (co prawda ujeżdzeniowe ale to chyba nie ma różnicy) i poszerzała u Bogdana. A siodło trochę lat ma  😉
zonk, jest, ale niewielka. O jeden rozmiar chyba. Tylko, że trzeba brać pod uwagę, że rozmiarówka Stubbena jest zupełnie inna niż np. Prestige i pomiędzy rozmiarami jest na prawdę spora różnica.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się