Dopasowanie siodła

Czy ktoś z Was miał do czynienia z HBContact? Przyjeżdżają mierzyć, czy też trzeba wysyłać wymiary? I jak ceny? 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
01 listopada 2012 09:56
Kazdy zna Hb, bo to forumowy Bogdan siodla szyje, raz na jakis czas jezda po polsce w celach pomiaru. Mnie odstraszyl termin na siodlo czeka sie okolo pol roku, cena tez mocno wzrosla ale to juz do Bogdanaki trzeba dzwonic.
Dziękuję. Ja na przykład nie znam, od nie dawna jestem w tym temacie. 🙂
ja polecam, właśnie moje drugie siodło już czeka na wysyłkę do mnie 🙂
Chciałabym poprosić re-woltowiczki o ocenę i poradę czy siodło dobrze leży i czy jest dobrze dopasowane  👀
Tak wiem że to Wintec i że można dopasować łęk ale zawsze jest jakieś ale i ja takowe mam dlatego zwracam się do Was  😉
Pierwsze po jeździe (zaznaczam że koniur ma już długą sierść ze względu,że mieszkamy w górach,a koń całymi dnami na dworze,a wiadomo w górach dużo zimniej już dlatego taki spocony ) drugie po założeniu siodła,trzecie jak zwykle siodłam konia i ostatnie po 15 min w stępie.
Widoczne są suche miejsca i co z tym zrobić jakąś podkładkę w środkową część grzbietu?

Siodło, jak na winteca leży nieźle🙂
Cofnełabym je jednak troszkę do tyłu.
Dzięki Dorcysia na pewno ciut cofnę
a co z tymi suchymi plamami?
nie wiem czy ktoś zwróci uwagę ale na zdjęciu 4 w porównaniu do 2 łęk przedni jest niżej czyli co siodło zjechało do tyłu czy zostało dociśnięte do kłębu poprostu?
fusco, mam wrazenie ze miedzy 4 a 2 zdjeciem jest roznica tez taka, ze jest krzywe - popatrz na wysoksoc zadu i klebu na obu zdjeciach. Na 2 zdjęciu zad niżej a przód wyżej, na 4 wygląda jak by było na równej wysokości - dlatego najlepiej robić zdjęcie całego konia 😉 Jak na Winteca (to 500 jump?) to faktycznie leży bardzo przyzwoicie. Chyba bym się tymi mikro suchymi plamkami nie przejmowała, bo nie są duże - jeśli koń pracuje OK, nie bolą go plecy to chyba nie ma powodu do paniki.
Nirv, tak to 500 close contact
Rzeczywiście masz rację z tymi zdjęciami są trochę krzywe 😀 , ale odnoszę wrażenie ,że zawsze po jeździe łęk przedni jest trochę niżej i czy mam się tym przejmować czy to naturalne.Dodam jeszcze zdjęcie konia w całości po stępie.Czytałam gdzieś tu na wątku ,że jak siodło się zsuwa trochę to sprawę może załatwić popręg profilowany a ,że najlepiej siodło trzyma popręg z fartuchem i jestem ciekawa czy rzeczywiście tak jest?
Kazdy zna Hb, bo to forumowy Bogdan siodla szyje, raz na jakis czas jezda po polsce w celach pomiaru. Mnie odstraszyl termin na siodlo czeka sie okolo pol roku, cena tez mocno wzrosla ale to juz do Bogdanaki trzeba dzwonic.


to jaka jest teraz cena za skokówkę? Może być na priv 🙂 pytam z ciekawości
fusco, a może się zsuwa w odpowiednie miejsce bo np troszkę za blisko siodłasz? Poza tym siodło jak i koń pracuje, więc jak wsiądzie jeździec to zawsze trochę siądzie. Przynajmniej takie jest moje doświadczenie. Moje siodło też trochę siada po tym jak wsiądę.

Miałam to siodło - ono lubi sobie poamortyzować tyłem w kłusie - poproś kogoś żeby spojrzał czy tył leży stabilnie jak anglezujesz.  😉
Ufff, jestem trochę spokojniejsza  😜
Nirv zobaczę czy tył siodła w kłusie mi nie lata(od razu wyprzedzę fakt,jeśli będzie latać to mam podnieść tył?) .Dzięki wielkie.
Orientujecie sie czy w kazdym siodle jest możliwosc poszerzenia łęku? Czy musi miec jakąs specjalną terlice?
Evson, nie w każdym, czasie jest już tak że się nie da...
kasztankowa,
HB Contact jest oczywiście godny polecenia, wystarczy poczytać opinie na re-volcie. Ja przymierzyłam się do ich siodła bez szczególnej wiary w cuda 😉, ale byłam pod takim wrażeniem, że nie chciałam zsiąść 🙂. Kupiłam co prawda z drugiej ręki, ale udało się zupełnie rozsądnie do konia dopasować, mimo nietypowych kształtów.
Niestety w tej chwili na nowe siodło czeka się długo i ceny też już europejskie. Moim zdaniem warto - ale oczywiście to kwestia dostępnych środków, nie każdego stać na siodło za kilka tysięcy, a używane rzadko się spotyka.
hej, szukałam i nie doszukałam się,

moja ujeżdżeniówka potrzebuje "wyrównania" wypchania ław [tak, mam ujeżdżeniówkę na ławach 😉]
jakoś nie udało mi się tego zrobić w Warszawie u p. Kostrzewy, a teraz już na stałe rezyduję w Gdańsku i moje poszukiwania speca spaliły na panewce...

czy możecie mi polecić kogoś? albo czy mogę się dołączyć do grupy oczekujących na krążącego rymarza?  :kwiatek:
ovieha - dziękuję 🙂 właśnie mi wyglądają na takie cudeńka te siodła i marzy mi się takie, ale chyba jednak to nie na moją kieszeń.. :/

A co sądzicie o panu Ryszardzie Anderszu? Mógłby ktoś podzielić się doświadczeniem z jego siodłami, jakością, ceną itp.?  😉
kasztankowa, cofnij się o stronę.
Perlica czyli tak jak myslalam  :/ no oszaleje jak bede je musiala sprzedac. 🙄
Evson, nie panikuj tylko kontaktuj się z forumowym Bogdanem 🙂
Chciałabym was prosić o poradę dotyczącą sposobu dopasowania mojego siodła. Niedawno kupiłam sobie siodło Bates Caprilli, gdyż stwierdziłam, że da się je z pewnością dopasować bez ingerencji siodlarza.. (i tu się chyba pomyliłam). Z początku miałam czerwony łęk, który okazał się za szeroki. Obecnie mam czarny łęk, panele z tyłu zostały wypełnione najgrubszymi wkładkami korygującymi (16mm) i siodło wciąż okropnie unosi się podczas kłusa. Proszę napiszcie mi czy da się temu jakoś zaradzić? To już kolejne siodło z rzędu, z którym mam ten problem.

filmiki z kłusa:
1. Bez podkładki

2. Z żelem:


Po prostu kształt paneli nie pasuje do konia i nie przylegają one całą powierzchnią. Z tym żelem nie ma tragedii, ciekawe jakby to wyglądało pod jeźdźcem 😉
Zwróciłam już się w sprawie mojego siodła m.in. do Daw Maga, ale może ktoś z was zmagał się z podobnym problemem i mógłby mnie jakoś oświecić co zrobić w takiej sytuacji? Czy konieczna będzie wymiana całych paneli czy jest przykładowo możliwość zrobienia na zamówienie poduszek powietrznych do paneli w innym wymiarze by w jakiś sposób je dopchać?
Jak wygląda poszerzenie Euroridinga (diamant, niebieski, łęk 2)? Ktoś się tym zajmuje? Obawiam się tylko, że będzie problem z dojechaniem na nasz koniec świata, a żal mi się z nim już rozstawać.
Shadow1, wyślij do forumowego Bogdana
Shadow1  zadzwoń do pana Sebastiana z x-horse http://www.x-horse.com/kontakt.html
Jak mi dopasowywał siodło to coś wspominał o euroridingach, więc myślę, że nie będzie problemu, na mój koniec świata również dojechał 🙂

Czy wie ktos gdzie mozna kupic siodlo kentaur ( najlepiej uzywane ) tak zeby ktos przyjechal dopasowal mi je do konia i zebym mogla miec jazde probna? Najlpiej gdzies w okolicach warszawy?
Witam,

zwracam się z ogromną prośbą o ocenę i uwagi na temat dopasowania 2 siodeł.
Do jazdy używam oprócz czapraka podkładki z futra naturalnego.
Z góry dziękuję za cenne informacje
Pierwsze siodełko jest w częstszym użyciu (widać po jego stanie).
Poniżej drugie
i na koniec oba oraz zbliżenie grzbietu mojego pupila...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się