PSY

MoniaaA , ale niby jak wyleczyć spondylozę? Przecież zwyrodnień nie da się wyleczyć, chyba że mówisz o objawach - na to faktycznie może pomóc suplementacja, masaże, rehabilitacja i zrzucenie zbędnych kilogramów.

zaba, współczucia, najgorzej jak człowiek się nie spodziewa...
Hessa, skrót myślowy. Wiem, że nie da się wyleczyć (jako pozbyć choroby) całkowicie zwyrodnień, ale można zahamować szybki postęp i leczyć objawy. W sumie nie wiem czy całkowicie da się powstrzymać rozwój choroby na takim etapie na jakim jest teraz? Czy to choćbyśmy stawali na uszach będzie postępowało?
ushia   It's a kind o'magic
04 listopada 2012 16:34
zaba - ogromnie wspolczuje  🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 listopada 2012 17:25
Grunt to dobry przewodnik 😉




edit:
literówka
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 listopada 2012 19:49
Dobry świniopas  🤣 😉

Ruda kibicowała Janowiczowi  😅





marzenia o Wielkim Szlemie 😉



Wojenka, ale Twoje  rude stworzenie ma przyjazny pyszczek xD Można prosić o więcej zdjęć? :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 listopada 2012 21:50
Ruda może ma przyjazny pyszczek, ale to samo zło  😀iabeł:


Świniopas był pełną gębą. Tym razem były tylko 4 bulki + west + cavalier + Maszulin, ale było fajnie.










Był też mors!
ushia   It's a kind o'magic
04 listopada 2012 21:56
Masza powinna dostać tytuł honorowego bula 😉

fajne zdjecia, zwlaszcza to z patykiem Masza vs 3 prosiaczki 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 listopada 2012 22:18
Oprócz tego, że ponad życie kocha się kąpać to ona myśli, że jest bulterierem  😵 Wszak całego życia wśród ludzi nauczyła ją Ziva, oprócz chodzenia po schodach, biegania za piłką to również wieszania się na drzewach, brutalnej zabawy, przeciągania się, aportowania 2m drzewek. Ma nawet swoją godzinę świni  😁

Ona naprawdę zasługuje na miano honorowego bula  🤣
JARA, świetne zdjęcia! Masza się cudnie komponuje, normalnie 'znajdź jedną różnicę" 😉 Też bym chciała mieć taką psią ekipę spacerową.

Edit: pudel przestał kasłać! Wczoraj sporadycznie, dzisiaj ani razu. To pewnie efekt tego zastrzyku i jest tymczasowy, ale wszystko mi jedno - przynajmniej sobie chłopak odpocznie. Od razu mu chęć do zabawy (w jego pojmowaniu tego słowa) wróciła 🙂
zaba   żółta żaba żarła żur
05 listopada 2012 02:13
Przykro mi...Co się stało?Przecież to był młody pies...


Umarł na stole operacyjnym.Nie udało nam się...  😕
Krwotok wewnętrzny,po dosłownym "połknięciu" kilku ukradzionych skrzydełek kurzęcych!  😕
Uwierzyć nie mogę,że przez takie COŚ tak wielki,zdrowy i silny pies odszedł...
zaba,  :przytul:

fajne zdjecia, zwlaszcza to z patykiem Masza vs 3 prosiaczki 🙂


JARA, a ten mały prosiak sędziował?

Dzionka my to już chyba jestesmy specjalistami od kaszlu, notabene czarny znów zaczął kasłać  😵
W pewnym momencie już też się wkręciałam, że to od serca, ale usg ani rtg nie wykazały niczego takiego, więc myślę, że Ty także możesz być spokojna.
Czarny miał zrobione porządne rtg płuc na turbogesicu i wyszła zalegajaca wydzielina w pęcherzykach. Już po tym zastrzyku zaczął mniej kasłać, a do domu dostaliśmy torbę leków, przede wszystkim rozrzedzających wydzielinę. Ale generelanie czarny był też oglądany w kierunku "deformacji" krtani która mogłaby powodować odkrztuszanie
wyszła zalegajaca wydzielina w pęcherzykach.

prawdziwa magia, czas nauczyć się wróżyć z RTG
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 listopada 2012 09:52
zaba,  :przytul:

[quote author=ushia link=topic=32.msg1574405#msg1574405 date=1352066212]
fajne zdjecia, zwlaszcza to z patykiem Masza vs 3 prosiaczki 🙂


JARA, a ten mały prosiak sędziował?


[/quote]

Ten mały prosiak jest już prawie dorosłym bulterierem 😉

edit:
Tylko miejsca na patyku dla niej zabrakło 😉
[quote author=kkk link=topic=32.msg1574521#msg1574521 date=1352102379]
wyszła zalegajaca wydzielina w pęcherzykach.


prawdziwa magia, czas nauczyć się wróżyć z RTG
[/quote]

sorry ale nie rozumiem?
edit: co jest wróżeniem z rtg? to że na zdjęciu widać zmiany wskazujące na wydzielinę?? z tego co sobie przypominam to żeby zdjagnozowac zapaleniu płuc to u człowiek też się robi rtg, więc nie wiem co jest tym wróżeniem.

Możesz rozwinąć Endurka
Zaba bardzo, bardzo mi przykro. Trzymaj się jakoś!  :przytul:
kkk może po prostu nieprecyzyjnie się wyraziłaś, a ja podłapałam, sorry.

nie ma możliwości zobaczenia wydzieliny w pęcherzykach, pęcherzykówto nawet gołym okiem nie zobaczysz, to są wielkości mikroskopowe, niewidoczne także na zdjęciu RTG
fakt, skrót myślowy 🙂
PumCass   zachowaj zimną krew!
05 listopada 2012 13:01

a u nas jak nie urok to sraczka  😫
jedna suka zdrowa - druga chora.
I nie pomogło nawet izolowanie ich od siebie. No nic. Miejmy nadzieje, że i tej szybko w miarę przejdzie  😉

i taki mały dodatek pt. "Grunt to dobre miejsce na spanie"  😉

[quote author=Dworcika link=topic=32.msg1574516#msg1574516 date=1352101361]
zaba,  :przytul:

[quote author=ushia link=topic=32.msg1574405#msg1574405 date=1352066212]
fajne zdjecia, zwlaszcza to z patykiem Masza vs 3 prosiaczki 🙂


JARA, a ten mały prosiak sędziował?


[/quote]

Ten mały prosiak jest już prawie dorosłym bulterierem 😉

edit:
Tylko miejsca na patyku dla niej zabrakło 😉
[/quote]

No, miniatura, stąd stwierdzenie, że mały. Te mini-prosiaki są całkiem uznane jako rasowe? To taka oficjalna odmiana?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 listopada 2012 15:03
Pewnie, uznane jako jedne z czterech TTB 😉
O! A to Ci dopiero nowina!  😉 A dla mnie zawsze było tak, że świnia to świnia. W różnych kolorkach najwyżej  😁 Muszę się doszkolić.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 listopada 2012 15:15
Minutki są rzadko spotykane, bo ich populacja jest bardzo mała, a co za tym idzie ich cena jest o wiele wyższa. We Wrocławiu jest np hodowla, która opycha szczeniaki za 10.000zł.  😵
cieciorka   kocioł bałkański
05 listopada 2012 15:43
Moim zdaniem są trochę bardziej zrównoważone w temperamencie niż duże. Z wyglądu bardziej mi się podobają, są słodziutkie 😉
opycha szczeniaki za 10.000zł.  😵


😲
ushia   It's a kind o'magic
05 listopada 2012 23:07
nic tylko hodowle otwierac - nawet nie pseudo 😉



ktos ma doswiadczenie w klatkowaniu psow?
JARA, zupełnie mi się te miniaturki nie podobają, jednak co świnia to świnia.

kkk, mi też właśnie ta sercowa diagnoza nie pasuje... Mój poprzedni pudel faktycznie szybko się męczył, na spacerach się kładła po 10 minutach na chodniku i koniec, musi odpocząć. Parę schodków i dyszała. Puyol w ogóle nie ma takich objawów, hasa, biega, w ogóle się nie męczy na spacerach. Pewnie fakt, że ma jedno płuco, wpływa na kaszel, no ale muszę to sprawdzić dokładniej. Idziemy niedługo na RTG cyfrowe, zobaczymy co nam napiszą. A jakie leki dostaliście z czarnym?

zaba, rany, straszne 🙁 Jaka idiotyczna sytuacja, aż się nie chce wierzyć 🙁 Współczuję bardzo bardzo...
ushia   It's a kind o'magic
05 listopada 2012 23:19
hmmm, natknelam sie na takie oto zdjecie, podpisane "bullterier z 1915roku"


to co mnie w nim niepokoi, to fakt, ze gdyby pomalowac na rudo ze skarpetkami na przodach, bylby to wierny portret Rudego - wprawdzie ja wiedzialam, ze on jest uwsteczniony, ale nie przypuszczalam ze to stuletni bull  😂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 listopada 2012 23:30
Wszystkie bulle są słodkie 🙂. Pamiętam jak nasza Maka jechała na wystawę do Mińska Białoruskiego w towarzystwie bullki. Na Centralny wjechał pociąg widmo, ja pomagałam mamie się do tego pociągu zapakować i akurat trzymałam Makłę na rękach. Obok stała bullica Monia i zrobiła-chap!- wyrywając szkotce kupę kłaków  😀iabeł:. Hihi, wesoły był przedział, dwa szkoty + bull  😁.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się