Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

nie uważam by pisanie maili do takich ludzi nie miało sensu. Owszem po jednym czy drugim to spłynie, ale może trzeci ogłoszeniodawca jak dostanie z 15 maili zwracających mu uwagę to może się zastanowi?

a ta agroturystyka Ciche to jakaś masakra jest. Widzę, że bezpieczeństwo osób jeżdżących jest tam stawiane na 1 miejscu, a zaraz na 2 poprawne i bezpieczne użytkowanie koni oraz dopasowanie sprzętu... i nie krzyczcie na mnie, że tak piszę, bo sprzęt jest stary... może być stary i brzydki byleby był  DOPASOWANY i NIE SZKODZIŁ koniowi oraz człowiekowi na jego plecach...
Potwierdzam, trzeba o tym mówić, trzeba uświadamiać nieuświadomionych  i ganić takie zachowania. Pamiętam, jak byłam dzieckiem, zabrano nas (moich rodziców i mnie),  do handlarza i próbowano wcisnąć 8 miesięcznego ogierka jako spokojnego konika dla dziecka, czyli mnie. Skoro dziecko marzy o koniku to proszę bardzo 3000 i jest Wasz. Handlarz posadził swojego chrześniaka na ogierka, żeby pokazać jaki grzeczny. Takie zachowania są nagminne i karygodne
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 listopada 2012 12:27
sumire, osiołek ze zdjęcia, to źrebak.
OBIBOK, kiepskie forum sobie wybrałaś mając takie poglądy 😉
gajowa nie znam tej stajni, ale z tym bezpieczeństwem to chyba przesadzasz, że jest na pierwszym miejscu. W galerii mało kto ma kask czy choćby toczek na głowie.
Ircia   Olsztyn Różnowo
06 listopada 2012 12:34
repka, sylwiaj, Lutnia, gajowa zgadzam się z wami  :kwiatek:
Sama mam źrebaka 18 m-c  i  nie miał dotąd nic i nikogo na grzebiecie, no dobra raz czy dwa razy miał derkę polarową, a jak ktoś by chciał na niego wsiąść nawet tylko do zdjęcia to  po pierwsze na pewno by tego raczej nie przeżył, a po drugie sama bym go  :nunchaku: i dlatego powinno się uświadamiać  takich ludzi, bo tak wczesne wsiadanie nawet tylko do zdjęcia na takiego młodziaka to po prostu  🤬
Jeszcze tylko dodam że ta uśmiechnięta pancia na zdjęciu, na pewno nie wsiadła tylko do zdjęcia i na pewno nie był to pierwszy raz  👿
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 listopada 2012 13:00
ja nie wiem co powiedzieć o wyglądzie tego konia...
http://allegro.pl/klacz-fryzyjska-fryz-kon-ogier-tinker-kuc-bryczka-i2752331277.html
może to normalna budowa...?

a ten za to ma bardzo 'ciekawe' ogłowie http://allegro.pl/juhas-kon-do-rekreacji-i2767673271.html
Kurczak litości... przecież to był sarkazm!!! Właśnie chodziło mi o to, że masakrą jest jazda bez kasku, po parę osób na 1 zwierzęciu, dzieci z nogami w puśliskach (dość sfatygowanych - domyślam się, że "jeszcze chwila i strzelą"😉.

Pracowałam jako instruktor w szkółce, w której też nie wszystko było jak należy (jak to w szkółce, zazwyczaj czegoś brakuje), ale przy tym "Ciche cośtam" to szkółka, w której pracowałam to był ośrodek przygotowań olimpijskich... ;/
opolanka, ten fryz już tu chyba był... masakra 🤔
Tu wszystko ok ale zastanawia mnie jak można tak zapaść araba
[url=http://tablica.pl/oferta/sprzedam-konie-klacze-ID1hps7.html#32520628;r:5;s:]http://tablica.pl/oferta/sprzedam-konie-klacze-ID1hps7.html#32520628;r:5;s:[/url]
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 listopada 2012 14:30
gajowa w takim razie zwracam honor, nie załapałam  :kwiatek:
Tu wszystko ok ale zastanawia mnie jak można tak zapaść araba
[url=http://tablica.pl/oferta/sprzedam-konie-klacze-ID1hps7.html#32520628;r:5;s:]http://tablica.pl/oferta/sprzedam-konie-klacze-ID1hps7.html#32520628;r:5;s:[/url]


Przecież muszą pasować do ślązaka. Na wsi to wstyd mieć chude konie, a taki "zwykły" arab to chudziutki, niewyjściowy taki...
Zresztą kopyta nie do końca ok :/
SYLWIAJa gdzie sie rzucam? wy mozecie to i ja moge co? a ty co sie rzucasz? hę? no własnie  🙄

Kurczak, heh, kazde forum jest złe 🙂. ja juz jestem duza i za dlugo siedze w temacie zeby  takimi banalami sie podniecac 🙂 bo to, ze tak wlasnie sie robi (wsiada za wczesnie itd.) to JEST JUZ BANAŁ .
pewnie, mozna udawac animalsa, krzyczec na forum, pisac maile itd, ale co to zmieni 🙂 tylko tyle ze taki pan moze inne zdjecie wstawi.

moze zamiast maili, ktos pojedzie, wymieni komus na wsi sprzet, kupi nowy? a moze pojedzie i nauczy wlasciciela jak zakladac sprzet?

ciekawe ile kwiatkow na waszych fbl bym znalazla, takich ze starych czasów, gdzie sie jeszcze "gów...o" wiedzialo o tym i siamtym...

a moze stare fotki, gdzie widac to i owo juz dawno zamienione na nowsze, lepsze?
kazdy mądry po szkodzie.
heh...  🤣
i nie ma sie co podniecac, to jest moje prywatne zdanie i nie bede nikogo przekonywac do niego.  :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 listopada 2012 17:16
OBIBOK, no widzisz piszesz, że "wsiada się za wcześnie", a kilka postów temu pisałaś, że sama tak robisz, więc nie rozumiem... Wiesz, że to za wcześnie, a mimo to robisz tak? Argument "wsiadam do zdjęcia" jest co najmniej śmieszny, bo co jest fajnego w robieniu sobie zdjęć na źrebakach? Na pewno każdy z nas robił masę błędów kiedy się uczył, ale ważne jest tu słowo uczył. Czy uważasz, że właściciele koni ze zdjęć są na etapie nauki? O podnieceniu to można raczej mówić wśród osób, które bawią takie sweet focie, bo dla nas jest to po prostu bardzo smutne.
OBIBOK, wsiadanie na źrebaka,  kwiatkiem nie jest, a że to banał,  to tylko twoje zdanie. Nie pierwszy raz raz ludzie na tym forum reagowali , pisząc e-maile, nasyłając TOZ, jedni  obrzucali  inwektywami piszących , inni nie, ale przynosiło to jakiś skutek.
http://allegro.pl/walach-5-lat-idealny-do-sportu-skoki-ujezdzenie-i2761140554.html
w sumie ogłoszenie ok ale informacja o cenie mnie rozwaliła  😂
1zł za używaną podkowę 🙂 cena konia do uzgodnienia.
No tak.. ale ogłoszenie jest o koniu a nie o podkowie
a kasztan w ciapki (i na zadzie i na głowie widac) to chyba tarant (kasztanowato-tarantowaty) nie kasztan?
Chyba żeś coś źle zrozumiała  😂


  przynajmniej ma dobre serce, kit z ortografia
Z revoltowych ogłoszeń. Żaden z tego kwiatek ale jakoś tak mnie rozbawiło 😉

Przyjmę konia za darmo, gdyż mam poświadczenie w hodowli koni. Konie kocham od dziecka. Mogę zaoferować dobrą opiekę zwierzęciu oraz miłość.
.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
07 listopada 2012 10:56
1zł za używaną podkowę 🙂 cena konia do uzgodnienia.


Takie aukcje sa niezgodne z zasadami allegro.
ircia2   KARULA ZOŁZULA:)
07 listopada 2012 13:18
Było 😉
sumire, osiołek ze zdjęcia, to źrebak.

No tak, nie ma to jak nie powiększyć zdjęcia... 🙄
Kurczak, przeczytaj proszę jeszcze raz co napisałam, nie wsiadam. dzieciaka 12 letniego tez nie bede uczyla jeździc samochodem, ale wpuszcze go na siedzenie kierowcy, zapne pasy i nawet swiatla włacze, zeby na fotce "wygladało" ze jedzie.
czy manifestacje przed torami wyscigowymi tez ktos zrobi? ludzie na wsi mają za przyklad takie wlasnie angliki i co? ze niby anglik szybciej dojrzewa? a weta ktos kiedys pytal jak to jest?

Watrusia, mozesz mi podac jakis przyklad? co dalo napisanie maila oprocz zmiany zdjecia lub zlikwidowania ogloszenia? tylko powazne i z dowodami poprosze  😉
OBIBOK, mogę dać, był kiedyś wystawiony na sprzedaż bodajże 6 miesięczny źrebak, na którym siedział chłopak, ktoś zgłosił  z forum to do TOZu, potem przyszła odpowiedź do zgłaszającego, że byli i pouczyli.  Nie wiem jaki to skutek przyniosło, ale myślę że to dało do myślenia, właścicielowi tego źrebaka, przynajmniej więcej  takich zdjęć nie wstawi.  A swoją drogą nawet zmiana zdjęcia , zrobi dużo dobrego, bo jeżeli ktoś  kupi takiego młodego konia, to do głowy mu nie przyjdzie żeby na niego wsiadać.
OBIBOK napisalas, ze wsiadasz czasem do zdjec 🙂
co dla mnie tez jest argumentem conajmniej smiesznym..
Fanów jazdy na źrebolkach zapraszam do zerknięcia na ten filmik  👀



Czego to ludzie nie wymyślą...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 listopada 2012 23:25
ja na mlodsze niz 3 lata nie wsiadam, ale na 2 latka wsiade do fotki na chwile, bo czemu nie?


A to to niby ja napisałam?  🤣 Możesz napisać co jest takiego rajcującego w robieniu sobie zdjęć na źrebakach?  Może poczucia humoru nie mam?  🤔 I skąd pomysł, że ludzie na wsiach mają za przykład folbluty? Naprawdę sądzisz, że oni interesują się tym w jakim wieku konie ścigają się na torach?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się