POMOC samotnej mamie + link do aukcji na jej rzecz

Ja już myślałam o tym czy po prostu nie zrobić w ten sposób, że podejmę decyzję o szybkim powrocie do pracy po porodzie (mam nadzieję, że uda mi się znaleźć lepiej płatną) i wtedy zrobimy u pszczółki taki mini złobek tzn będę jej Jasia podrzucać do opieki i za to będę jej normalnie płacić za opiekę.

Ale jest duzo minusów i niewiadomych w tym pomyśle.
Po pierwsze musiałaby zadać sobie pytanie czy sama da radę opiekować się trójką maluchów Bo mój miałby wtedy kilka mscy, Pawełek prawie rok, Tymek dwa.

Po drugie ja muszę znaleźć lepiej płatną pracę, bo za tą moją zawrotną pensję 1100 zł/msc to narazie nianię mogę sobie wybić z głowy.

Plusem byłoby to, że siedziałaby w domu ze swoimi dziećmi, a miałaby razem z rentą już na skromne życie.
ushia   It's a kind o'magic
27 października 2012 12:37
A jakas praca zdalna? Zeby w domu mogla? Przy dwojce maluchow to i tak trudne, ale moze akurat?
ushia szukam takiej pracy od dwóch lat...bez znajomości się chyba nie da.
ushia   It's a kind o'magic
27 października 2012 15:19
zadnej sensownej bez znajomosci sie nie da - tez szukam ...
Pomyślcie o punkcie przedszkolnym/klubie malucha itp... W moim otoczeniu już druga mama (a każda z dwójką maluchów) angażuje się poważnie w takie przedsięwzięcie, a wręcz zakładają filie. A zaczęło się od klubu malucha, który zaczął być oblegany.
Oczywiście kwestia inwestycji i nakładów. Ale może małymi kroczkami? Sprawdzić czy samorząd lokalny ma priorytet wspierania prywatnych punktów (u mnie np. ma) i może zacząć od czegoś maleńkiego?
Z moich obserwacji dobrej jakości opieka nad małym dzieckiem to coś co ma szansę na rozwój. No i da się taką pracę w pewnym stopniu połączyć z opieką nad własnym dzieckiem .
Przepraszam Was że tak długo milczałam, ale z powodu święta zmarłych byłam cały czas w rozjazdach.

Chcę wam donieść, że Maja w nocy z niedzieli na poniedziałek urodziła Pawełka 😀
Młody ma 53 cm, waga 3180 i jest ok.


Jeszcze są w szpitalu. Jak wyjdą zrobię mu zdjęcia i wstawię.
Wieczorem wstawię w końcu zdjęcia paragonów i muszę się teraz wybrać kupić pszczółce pampersy dla Pawła, bo do tej pory kupowałam głównie dla Tymka.
Mam nadzieję, że wieczorem w końcu znajdę czas żeby napisać coś więcej.
gratuluje Pawełka! niech sie zdrowo rozwija 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 listopada 2012 11:29
Gratulacje! Czekamy na zdjęcia 😀 Pozdrów Pszczółkę i życz jej wszystkiego dobrego 🙂
o jacie, jak to szybko minęło! Super, cieszę się. Pozdrów pszczołę ode mnie i ucałuj małego naleśniora 💘 Daj znać jak wyglądają aktualne potzreby finansowe.
Super! Czekamy na fotki maluszka.
Gratulacje dla mamusi 🙂
Coś im jeszcze trzeba?
Ooo super wieści  😀 Gratulacje  :kwiatek:
Laguna, czy Pszczółce potrzebne są może jakieś kosmetyki (pielęgnacja- ciało i włosy, twarz i trochę kolorówki)? Mam tendencję do chomikowania/otrzymywania w ramach wymianek sporej ilości kosmetyków, które sobie potem leżą. Z chęcią podzieliłabym się z Pszczółką zapasami  🙂
O, jakby ewik coś przekazywała, to ja się dołączę z pieluchami jedynkami, chyba że macie już nadmiar zapasów? 🙂
Hej dziewczyny. Może zacznę od nowinek.
Maja z małym są od tygodnia w domu. Niestety próba opieki nad obydwoma naraz spaliła na panewce, bo Mai paprze się nacięcie, że ledwo chodzi, a o siadaniu nie ma mowy.
Dlatego Tymon jest pod opieką teściów, a pszczółka siedzi sama z Pawełkiem.
Młody jest anioł. W nocy budzi się tylko 2 razy na karmienie, więc nie przemęcz zbytnio cierpiącej mamy.

Dla mieszkańców Poznania i okolic- będzie koncert charytatywny. W gazowni odbędzie się koncert połączony z wernisażem zdjęć Łukasza.
Oto plakat reklamujący z Tymkiem w roli głównej 🙂



Jeśli chodzi o kosmetyki to tego nigdy nie za wiele. Same wiecie jak przy 2 małych dzieci takie rzeczy się szybko kończą
Laguna pozdrów koniecznie Maję.
I czekamy na fotki Pawełka 😉
Laguna - złóż gratulacje dla pszczółki 🙂  :kwiatek:
i czekamy na fotki
Mam wreszcie czas to nadrabiam zaległości. Wystawiłam nowe aukcje na rzecz Maji. Jakbyście podlinkowywali na fb będę wdzięczna :kwiatek:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=8812919

Jeszcze wystawię dzisiaj sporo czapraków, derek, ogłowia itd
Jestem tylko w trakcie rozbienia zdjęć więc wystawiam etapami
Tak samo jak dla Mafii i Sławka pomyślałam, by np złożyć się po jakiejś drobnej sumie np 5-10zł i zrobić paczki na święta, kupić coś dla dzieci i pszczółki? Co o tym myślicie?
Ja jestem za 🙂

Właśnie walczę z kolejnymi zdjęciami, żeby aukcje powystawiać. Mam sporo jeszcze derek, czapraków, kantarów, książek i filmów do wystawienia, a co zdjęcie muszę robić przerwę, bo mi Zośka "towar" po domu roznosi 😉
Ja też jestem za! Laguna zrób wywiad co Majka lubi jeść ze słodyczy 😉 A szkrabom można by po zabawce kupić 😉
Oj ze słodyczami będzie cienko, bo ona nie jada słodkiego 😉 Za to lubi różne herbaty owocowe lub liściaste aromatyzowane. Może w "Czas na herbatę" będą mieli wyprzedaż smaków letnich. Muszę się tam przejść.
O no to widzisz, zrób wywiad i dowiedz się co by chciała dobrego dostać, żeby plamy nie było 😉

ps jak można nie lubić słodyczy!  😁
No to Laguna dowie się wszystkiego, popaczy gdzie wyprzedaże zabawek i złożymy się na prezenty 🙂
Cierp1enie - ja Ciebie też "popacze i popacze" i dopatrzeć dziś nie mogę. Dopiero tutaj Cię znalazłam  😁 Mam Cię! Odezwij się na fb do mnie, bo mam dla Ciebie propozycję  😉

Możesz mi też numer konta podrzucić, to się dorzucę do paczuszek dla Dzieciaczków. Nie zaglądam tutaj, więc nie wiedziałam nic o takich dobrych akcjach dla Maleńkich  😉

Pozdrawiam Mamusie i już koniec mojego pół OT  😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
18 listopada 2012 12:25
Czy Pszczółka ma rożek? Taki dla dziecka rzecz jasna 😁
W ciągu dwóch tygodni będę szykować kolejną paczkę z ciuszkami, tak jak obiecałam. Mam jeszcze jedną otwartą(zużyłam może z 5-7 ) paczkę Pampersów jedynek, przyda się? Jest coś takiego, co Pszczółka chciałaby dostać na święta? Też chcę wysłać jej prezent, bo ciągle tylko coś dla dzieciaków leci 😉
Czarownica- pewnie, że się przydadzą 🙂

Myślę, że na święta jak zrobimy małą paczkę z upominkami wystarczy, bo podejrzewam, że wigilię zje z mamą i teściami 🙂


Wystawiłam nowe aukcje z czaprakami.
Bedę wdzięczna za podlinkowywyanie np na FB :kwiatek:
Przepraszam za post pod postem, ale robię aktualizację wpłat

Wpłaty:

Oleśniczanka
Asieńka
Iga07
Złota
Zabeczka17
Mama Muffinki
Cierpienie
Martolina
Anonim (Maria)
Duunia
Agnieszka S z Warszawy (nie mogę rozszyfrować nicku)
B.
Cedryk
Ruffian
Małgorzata z Białegostoku (nie jest podany nick)
Szepcik
Gwash
Strongwoman (kolezanka Cierpienie)
Agulaj
Aszhar
Galantova
ciri
marta_sz
mery
mzimu
unicorna
cricetidae
aleksandraAlicja
Ptaszysko (kolezanka Cierpienie)
Oliwia7
LUUcynka (kolezanka Cierpienie)
Faza
Bader
Ewabe
Dottii13
Fin
Bogdan
Kaktus
Luuucynka
Anulka0 (kolezanka Cierpienie)
Metkaa (j.w.)
Marta z Leszna
Margaritka
Gru
Olcia86
Agata z Ostrołęki
Equum
Pitoszek
Agull
Lalena
Corsunia36
Disco z mamą
Rybka
Olcia86 ponownie
Ewuś

Razem: 2570 zł

Razem wydane: 951,08 zł

Zostało: 1618,92 zł

Jutro jadę do Maji i dam jej 300 zł na codzienne zakupy typu chleb, masło, wędliny itp.
Ja większe zakupy dla chłopaków (pieluchy i mleko) kupię w przyszłym tygodniu.
Jutro wrzucę zdjęcia paragonów z ostatnich codziennych zakupów.

Co do paczki na święta to proponuję symboliczna kwote 5 lub 10 zł. Ja z tego Maji kupię dwie lub trzy herbaty liściaste świąteczne z "Czas na herbatę", a chłopakom po jakiejś zabawce.


Do tego HB Contact czyli Bogdan podarował skórzany popręg z fartuchem, aby wystawić go na sprzedaż. Ponieważ akurat ja potrzebuję taki dla moich stworów, przekażę jego równowartość Maji w kwocie 500 zł  🏇
Już z nią ustaliłam, że za to zapłacimy rachunki.



EDIT:
Byliśmy z wizytą u Pawełka. Oto kilka fotek  😀




I dla porównania gabarytów- Pawełek z ręką mojego męża 😁
jeju jaki słodziutki jest  😍
I bardzo grzeczny. Tyle tylko, że w tej chwili nie odrywałby sie od cyca, wiec Maja ma nadzieję, że mu przejdzie przed powrotem Tymka od teściów 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się