pensjonaty w okolicach trójmiasta

Madźź ale napisz jak możesz trochę więcej. Ja do Łapina jestem niesamowicie zrażona, dla mnie to tak trochę "hulaj dusza, piekła nie ma". A Stajnia nie dość że piękna, nowa, w fajnym miejscu i okolicy to dla mnie jeszcze mega blisko.

Tylko że plac to istna piaskownica, jeszcze do tego mikra. Ile tam jest 20 na 30? Brak przeszkód, stojaków, cavaletti.
Jedno wielkie gigantyczne pastwisko gdzie konie pędem puszczane w obie strony, jeszcze czasami po takiej drodze ze masakra. Reszta 4 klitki?
No i stajenni, przychodzący do stajni w różnym stanie trzeźwości. Konie dostają 2 posiłki dziennie, wyrzucane mają raz w tyodniu i to też nie do czystego.

Nie mówiąc już o "ciężkim" właścicielu który cuda na kiju obiecuje i nic z tego nie ma. 

Hale widziałam, nie wiem jak podłoże ale wyglądała bosko.

Powiedz co się z tego zmieniło?
Na małym placu piaskownicy już nie ma, drugi plac jest w budowie 60x45, już o nim pisałam wcześniej, no i jest jeszcze trawiasty pod lasem w razie wu. Z przeszkodami nadal jest problem, ale sukcesywnie ma ich przybywać. Z pastwiska dalej przechodzą przez maneż, ale są wpuszczane do stajni po kilka, większość idzie spokojnie stępem. Przy wypuszczaniu rano też kilkakrotnie byłam - chodzą grzecznie stępem, bez poganiania. 2 posiłki dziennie - w dalszym ciągu (ale konie są cały dzień poza stajnią i nikt nie wnosił o zmianę). Dogadane sprzątanie 2 razy w tygodniu (co przy nieobecności koni w boksach od rana do wieczora, moim zdaniem w zupełności wystarcza). Temat pijanego stajennego też już przeszedł i odtąd go w stanie nietrzeźwości osobiście nie spotkałam. Hala jest b.fajna (moim zdaniem), spora (30x45), jasna, dobrze oświetlona, z wymienionym podłożem. Generalnie jak jest jakiś problem do obgadania z właścicielem/stajennymi to są organizowane spotkania.

Od jakiegoś czasu zmienia się sporo... trzymam kciuki za dalszy rozwój Łapina.
Na dzień dzisiejszy tak to wygląda, ale jak będzie za jakiś czas zagwarantować nie mogę, niestety. Subiektywnie chwilowo w rankingu stajni posiadających pastwiska i halę - Sakowcówka dla mnie wygrywa. Mam tylko nadzieję, że dalej ta stajnia będzie szła w dobrym kierunku 😉

A jeśli chodzi o stajnie z pastwiskami, ale bez hali - to zdecydowanie stajnia u Alice 😉
Madźź dobrze wiedzieć że idzie ku dobremu 😉 Może za jakiś czas będę mogła wrócić, bo dla mnie tak niewielka odległość od domu jest niesamowicie kusząca.
Mi trochę przeszkadza że cały czas panuje tam tryb "pastwiskowy", bo mając konia w treningu wolałabym żeby schodził na obiad i po południu wychodził drugi raz na padok. Dla mnie 3 posiłki są po prostu lepszą opcją.


Ale jak zbuduje się plac i będzie na czym trenować to naprawdę będzie to jedna z lepszych stajni w naszej okolicy.
Zarys nowego placu (nawiezione i wyrównane podłoże) już jest, także na sezon otwarty też będzie gdzie trenować 😉

edit. Jednak myślę, że to nigdy nie będzie stajnia typowo sportowa. Taka bardziej ambitna rekreacja / mały sport z pastwiskami na pierwszym miejscu...
Madźź jeśli powstanie plac, przeszkody i taka hala, to "sportowcy" przez pewnie bardzo małe s, prędzej czy później się pojawią. Jeśli właściciel będzie chciał ich zatrzymać to pewnie z czasem (domyślam się że bardzo długim) i tryb funkcjonowania stajni się zmieni.

Tylko że jedno drugiego nie wyklucza. U nas są i sportowcy (znowu mówimy tu raczej o zabawie) i totalna rekreacja. I jakoś wszyscy żyją i funkcjonują razem.
Wojciechowscy? Czyzby chodziło o to małzenstwo  ? 🙂    jezeli chodzi o stajnie to ja moge tylko o hali pomarzyc, mimo ze na swoim to mocy przerobowych chwilowo nie starcza, bo druga stajnia w budowie. A jak tak sobie czytam, to troche Wam zazdroszcze. Mam nadzieje, ze moja za niedlugo tez zacznie prosperowac lepiej. Czasami marze o pensjonacie, tylko gdzie znalezc atmosfere panujaca jak w domu i waskim gronie : )
Tak, Wojciechowscy to małżeństwo. Też polecam!
Aleeee, w Stadzie Ogierów jest nowa Pani Weterynarz, pracowała w klinice w Poznaniu u Przewoźnego.. Fajna Babka, mam gdzieś jej wizytówkę..
[quote author=Zapnij się link=topic=87.msg1578109#msg1578109 date=1352399515]
Tak, Wojciechowscy to małżeństwo. Też polecam!
Aleeee, w Stadzie Ogierów jest nowa Pani Weterynarz, pracowała w klinice w Poznaniu u Przewoźnego.. Fajna Babka, mam gdzieś jej wizytówkę..
[/quote]

Pani Adamowska, też mam kontakt do niej jakby co...
Ostatnio niestety przez jednego wałaszka, który u mnie mieszka gościnnie, miałam przyjemność poznać większość wetów z województwa  😵 😎

Edit: literowka
słyszałam dobre opinie o tym małzenstwie, moze mieliscie juz doczynienia z nimi osobiscie ? W przypadku kolek, jak dojazd, skad dokładnie sa ? Zastanawiam sie czy wspołpracy z nimi nie nawiazac, znajoma polecała i dobre opinie słyszałam : ) bo ostatnio cos weci maja moja kobyłe w dupie totalnie, zobowiazali sie a jak przychodzi co do czego to maja w głebokim powazaniu  😵 sorki za off'a ale interesuja mnie : )
Jak na razie to u mnie tylko zęby robił  Wet Wojciechowski ale dość szybko i w ładnej cenie + dojazd.
Z tych usług jestem zadowolona, ale jak reszta to nie wiem. I mam nadzieję, że się szybko nie dowiem  🙄
Ja poznałam niestety (bo najlepiej jak weci nie są potrzebni  😉) Pana Dawida Wojciechowskiego, sympatyczny, kompetentny.
Nie wiem czy już przenieśli się do pomorskiego na stałe, bo wcześniej dojeżdżał z okolic Poznania, tak że do kolek nie zawsze może być dostępny

w  Gdańsku już są - tyle wiem 😉
Jakby ktoś mógł wkleić numer do nowej wet to by było super, zawsze może się przydać (odpukać) 🙂
Strzyga - nie powiem Ci dokladnie kto, nie pamietam 😉 Ale czytalam ostatnio jakis artykul o tym na trojmiasto.pl (moj super-szybki net nie pozwala mi go teraz znalezc).
Ktos - a "tata Kasi" to kto?  🤣 Bo ostatnio jakas malo zorientowana jestem ;p


edit. Strzyga - AminalPro zrezygnowalo, wladze poki co przejal GOSiR 😉
U nas Wojciechowscy sporo razy do kolek/zębów/diagnostyki kulawizn. Punktualni, jak są na miejscu to zawsze podjadą, są kompetentni i się starają. Jeszcze krążą między Poznaniem, a Gdańskiem z tego co wiem, ale w Trójmieście są b.często.
Angeel tata Kasi to wet Krynicki 😉)
Zapnij sie - dzieki 😉
Dopiero skojarzyłam ,że to o mnie chodzi  😂

Wiem,że to nie ten wątek ale tu więcej ludzi z pomorza zagląda... Słyszał ktoś może o klaczy Koga ?? rocznik 2000 albo 2001 matka:Kogarta ojciec😀exter, syszałam ,że poszła gdzieś do Malborka a później w okolice Trójmiasta...  :kwiatek:

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 listopada 2012 19:59
pomyliłam nicki,wybacz  :kwiatek:
Spoko 😉
Normalnie tak na mnie mówią. Tu też taki chciałam ale zajęty był. Po prostu nie sądziłam ,że ktoś tu o moim ojcu może wspomnieć. Bo typowo koński nie jest :P
Czy hala na hipo jest już czynna? A jeżeli nie to kiedy będzie?
patkoniara, tego nie wie nikt... tego nie wie nikt.
Duża hala może kiedyś tam czynna będzie, ale na chwile obecną to nikt nic nie wie. Z tego co pamiętm to jakoś niedawno otworzyli w ogóle przetarg na jej wykonawcę.
Na hipo jest teraz stodoła zaadaptowana na halę.
To ten przetarg co rzekomo NDI wygrało?
A możecie polecić mi jakąś fajną stajnię na treningi? Niestety nie mogę przywieźć do trójmiasta mojego konia ale chcę zainwestować w treningi zimowe. Chodzi mi głównie o treningi skokowe ale ujeżdżeniem też nie pogrdzę  🤣
To ten przetarg co rzekomo NDI wygrało?

Dlaczego "rzekomo"?
A możecie polecić mi jakąś fajną stajnię na treningi? Niestety nie mogę przywieźć do trójmiasta mojego konia ale chcę zainwestować w treningi zimowe. Chodzi mi głównie o treningi skokowe ale ujeżdżeniem też nie pogrdzę  🤣


Moze Black Horse Team w Owczarni albo W Siodle w Dajaku ? 😉
anai Bo nie mam pewności, a tak słyszałam. To by w sumie na dobre hipodromowi wyszło.
Pierwszy przetarg wygrało NDI, został unieważniony, bo najniższa oferta przekraczała kwotę przeznaczoną na halę. Drugi przetarg wygrało...NDI, ale w dalszym ciągu nie wiadomo, co dalej, bo sytuacja jest taka sama, jak przy pierwszym. A czas jest do sierpnia 2013...
Ja myślałam, że oni już tam nawet weszli z robotą, bo mieszkam w sumie dosyć blisko i często przejeżdżając się przyglądam. I nie wiem czy to złudzenie ale wygląda, jakby coś w pewnym momencie ruszyło...
Na resztę przebudowy hipo NDI wygrało przetarg wcześniej, na halę był osobny, bo coś było nie tak z projektem. Więc na pewno coś tam się dzieje 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się