Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

Gillian   four letter word
07 listopada 2012 21:03
i kto mi to naprawi? co to są szczotki? 😀
Gillian   four letter word
07 listopada 2012 21:05
o, czadzik! dzięki za trop.
Ma ktoś może pralkę samsung z systemem Eco Bubble? Rzeczywiście działa?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
09 listopada 2012 20:27
Jakiś czas temu pytałam o odkurzacze Dysona. Przyszłam zameldować, że takowy nabyłam (dc37 animal turbine) i dla posiadaczy silnie liniejących psów, to to jest okurzacz ideał.

Wciąga jak szalony, jest świetnie wykonany, a przy tym kolorystycznie pasuje mi do mieszkania i psich gadzetów  😁 Jak ja lubię kiedy dobry design też jest funkcjonalny
dobra, przeklejone z wątku o urządzaniu 🙂

urządzanie mieszkania to równiez wyposażanie go w AGD i stąd moje pytanie
chyba w końcu wybrałam piekarnik... http://www.agito.pl/piekarnik-hotpoint-ariston-fd-61-1-ice-srebrny-2834-344110.html?attr=2245-547004,2442-344644,8626-547739,cena-0+1100
ale tak się jeszcze biję z myślami czy warto dołożyć z 200zł i wybrać ten http://www.agito.pl/piekarnik-hotpoint-ariston-fkq-99ec-ice-ha-2834-587453.html?attr=2245-547004,2442-344644,8626-547739,cena-1100+1300

różnią się w sumie głównie emalią katalityczną, ona chyba mega ułatwia czyszczenie... bo tam te programy to chyba jakies ważne to nie są

czy ktoś z was ma piekarnik z taką magiczną emalią i mógłby podzielić się opinią czy warto?

pozdrawiam
Ania
Mam piekarnik z taką magiczną emalią...polecam w 100%. Rzeczywiście lepiej schodzi brud, poza tym funkcja samoczyszczenia też przydaje się. Do tej pory czyszczenie piekarnika to była dla mnie zmora. Teraz jestem usatysfakcjonowana. Wbudowana "książka kucharska" też się bardzo przydaje, nie muszę wiedzieć ile i w jakiej temperaturze mam coś przygotować. Włączam tylko program i na tym kończy się moja rola 🙂
A czy polecacie płytę indukcyjną? Do tego wszystkie garnki muszę mieć do tej płyty tak?
Płytę indukcyjną również polecam. Garnki miałam kupione wcześniej niby zwykłe w Ikei (sprawdziłam magnesem czy się nadają). Tylko patelnie musiałam kupić nową, bo stare nie nadawały się. Co mi daje indukcja? Szybsze gotowanie, pieczenie, smażenie, no i to, że mam kotkę w domu i nie ma obawy, że jeśli zdarzy jej się wskoczyć na płytę (ogólnie ma zakaz łażenia po blatach, stołach itd.) to sobie łapek nie przypali. Płyta kupiona niedawno w Ikei z 5-letnią gwarancją (aż tak długie nie zdarzają się przy płytach).
ja kupiłam dwie piękne patelnie tefala, taką wyższą i do naleśników, zanim kupiliśmy płytę i pani nas nawet do innej wystawki przekierowała, że niby te które złapaliśmy to do indukcji nie, tylko te w tej drugiej alejce...

wyobraźcie sobie moją dziką złość, kiedy okazało się po zakupie płyty pół roku później, że patelnie nie działają 🙁

mam paragon, ale czy w ogóle mam po co iść się awanturować?
[b]culula [/b]właśnie stoję przed wyborem kupna płyty i piekarnika, a do tego garnków, chyba będę zamawiać z euro rtv agd, bo tam najtaniej i najszybciej. A o co chodzi z magnesami?

milkiwaj, ja bym poszła robić awanturę!
hanoverka, przykładasz do spodów swoich garnków magnes. Jeśli przyciąga magnes to znaczy, że garnek nadaje się do indukcji. Ja dokupiłam sobie drugi komplet 3 garnków w Ikei za 25zł i bardzo się sprawdzają.
[b]culula [/b]właśnie stoję przed wyborem kupna płyty i piekarnika, a do tego garnków, chyba będę zamawiać z euro rtv agd, bo tam najtaniej i najszybciej. A o co chodzi z magnesami?

milkiwaj, ja bym poszła robić awanturę!


polecam internetowo Agito.pl
całe AGD z niego zamawiałam, bardzo profesjonalne podejście 🙂, dobre ceny i spory wybór, a po sklepach stacjonarnych latałam i tylko macałam :P
zaoszczędziłam przynajmniej z 15%, a miałam z wniesiem 😉

tak się zbieram i jak znajdę czas to chyba pojadę... mąż miał to zrobić już w sierpniu, no ale jak widać grudzień nas zastał...



ash   Sukces jest koloru blond....
05 grudnia 2012 12:02
Czy ktoś miał doczynienia z urządzeniem 2w1 - piekarnik z funkcją mikrofali?
Jak to się sprawdza w rzeczywistosci?
Czym się różni funkcja podgrzewania od funkcji gotowania w mikrofalówce?
Czy nadal nikt nie ma pralki ecobubble samsunga ? Musze szybko wybrac jakas pralke. Nie chce boscha bo mnie Pokemon nastraszyla 😀.
Maz chce taka a ja sama nie wiem
http://m.euro.com.pl/pralki/samsung-wf1804wpv.bhtml#fromNormal
nie ma ona za duzo bajerow do zepsucia? 😉
czy ktoś z Was ma, zna kogoś kto ma piekarnik samasunga z funkcją parową? czy on tylko wszystko robi na parze, czy generalnie jest najnormalniejszym piekarnikiem, który upiecze chrupiącego kurczaka, zgrilluje mięsko a jak mam ochotę to zrobi coś na parze? czy robi wszystko na parze?
Kupilam w koncu pralke Daewoo 😀
Miala wszystkie te same funkcje co samsung, ale jakas taka prostsza i o prawie polowe tansza. Hm moze bede zalowac 😀
Jakos nie mam zaufania do szajsunga i calych tych bajerow, zwlaszcza uzytkujac obecnie ichniejszy tablet :/
Skoro już udało mi się znaleźć w czeluściach towarzyskich ten wątek, to od razu zapytam - miał ktoś do czynienia z [url=http://www.ceneo.pl/1814754#tab=click]takim[/url] robotem kuchennym?
Pytam o ten model, głównie ze względu na to, że posiada dwie najbardziej interesujące mnie mnie funkcje - sokowirówki i wyciskarki do cytrusów. Fajnie by było, żeby miał też maszynkę do mięsa, ale powiedzmy, że mój budżet jest ograniczony mniej więcej do ceny tego philipsa.
A robota potrzebuję głównie do robienia soków i zup kremów, mięso jakoś też nim spróbuję umielić.
Przymierzam się do zakupu zmywarki, 60 cm szerokości. Wszelkie porady użytkowników mile widziane. Ja wiem, że chcę cichą. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Znalazłam taką co na cykl bierze 6l wody ale tylko na jednym programie ECO i długo trwa ten program. Więc czy koszt prądu nie wejdzie w koszty wody i szamba? 10l to już w miarę mało na 12-13 kompletów?
Small Bridge - Zdecydowanie wszyscy polecają Bosha. Ten program ECO bierze mało wody i mało prądu. Dlatego jest ECO. To długie zmywanie jest wkurzające, ale w sumie szybko to jest tylko potrzeba w trakcie imprezy, a są też inne programy. Ja mam tą http://www.mall.pl/zmywarki-45-do-zabudowy/bosch-spv50e00eu i moja koleżanka twierdzi, ze jest cichsza od jej. Ale moim zdaniem to zależy głównie od tego co w nią wsadzisz, bo jak włożę pojemniki plastikowe i woda napieprza po tych pojemnikach to do ciszy się to nie zalicza.

honey- ja mam philipsa z takimi funkcjami tylko starszy model. W sumie jest ok, tylko jak robię przetwory to mnie wkurza mała pojemność misy. Coś w tym stylu mam http://www.ceneo.pl/107859 tylko z dodatkową sokowirówką.
Obecnie jestem zajęta poszukiwaniem mini-piekarnika,w związku z tym jeśli ktoś ma takie urządzenie i może coś doradzić , proszę o wypowiedź.Jak na razie zastanawiam się na tym
http://www.severin.com/pl/Kuchnia/Pieczenie/Opiekacze/Minipiekarnik-z-termoobiegiem-TO-2035

A może ktoś poleca inne,bazując na własnym doświadczeniu?


Gillian   four letter word
26 marca 2013 19:32
udało mi się uciułać tysiaka na pralkę... wreszcie 🙂 przeglądam sklepy i mam zagwozdkę. Beko i Bosch są praktycznie w tej samej cenie, parametry też mają w sumie takie same. Co wybrać? mam u mamy Bosch 18-letniego, nigdy się nie zepsuł, pierze idealnie. Ale o tych nowych słyszałam różne opinie :/ o Beko zaś nie wiem nic. Uchh. I zgłupłam 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
26 marca 2013 19:59
Bosch!
Z własnego doswiadczenia Beko nie polecam. Użytkowałam kiedyś taki, chyba najtańszy model i musze powiedzieć, że to nie było ani ekonomiczne ani przyjemne.Najkrótszy program 30 min. na 30 stopni, bodajże, nie dopierał ubrań., pralka bez opcji połowa załadunku.Potem były tylko programy trwajace  ponad 2 godziny.Może i była tania w zakupie, ale później droga w użytkowaniu.
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=48.msg1728698#msg1728698 date=1364327952]
Bosch!
[/quote]
dokladnie! ewentualnie elektrolux.
marysia550, dzięki! Jadę go jutro odebrać. Najważniejsze, żeby nie był awaryjny - elementy nie podatne na łamanie i takie tam bajery. Mam nadzieję, że da chłopak radę.
marysia550, dzięki! Jadę go jutro odebrać. Najważniejsze, żeby nie był awaryjny - elementy nie podatne na łamanie i takie tam bajery. Mam nadzieję, że da chłopak radę.


Tak szczerze to ułamało mi się takie coś od misy, z mojej winy całkowicie, ale nadal działa. W razie czego można misę wymienić. Awaryjny nie jest, mam już kilka lat.
abre   tulibudibu
27 marca 2013 08:16
Zmywarki - 2 Siemensy, jeden ma 6 lat, drugi 3. Działają bezawaryjnie, choć ten drugi udało mi się raz zapchać.
Pralki Electrolux - znam 3 działające bezbłędnie, mają po 6, 5 i 3 lata.
Ja mam pralkę aristona, ładowaną od góry. Kupując mieszkanie w 2003 roku pralka była w nim, potem dwukrotnie przeprowadzaliśmy się i pralkę ciągnęliśmy za sobą. Więc nie wiem ile ma lat, ale 10 na pewno. Raz gumka recepturka nawinęła się na filtr od tyłu i mój mąż musiał ją calutką rozebrać- wyjąć bęben, silnik. Niestety obudowa już nigdy nie zrobiła się dopasowana, ale trzyma się kupy. No i nie sypię już proszku do komory tylko prosto do bębna, bo często nie schodził cały, tak jak i wybielacz.
A mówią, że ariston to taka kaszana jest.

I mam lodówkę ARDO- również z tego pierwszego mieszkania. Już nie wygląda pięknie, ale ciągle ekonomicznie chłodzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się