dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

xxagaxx - różni się

Secreta Pro była w proszku a Secreta Pro Max jest drobnym granulatem.
Poza tym zmieniło sie dawkowanie. Ta nowa (granulowana) jest odrobinę wydajniejsza.
Z tego co pamiętam ta stasza wersja miała dawkowanie 15-25 g na dobę a nowa 10-20 g.
No i tej proszkowej już nie ma w sprzedaży.
Nawet jeśli gdzieś jest to albo stare zapasy albo sklepy nie zmieniły opisów.
dziękuję bardzo 😉


Jest jaszcze stara w GNL, nową w rozsądnej cenie znalazłam w MK SKlepie. Wyjdzie mi ciut taniej (ok15zł) ta starsza i się zastanawiam którą brać 
Sprawdziłam dostępność w GNL - podają 10-14  dni.
Wiec jeśli nie mają w magazynie tzn. że muszą ściągnąć.
A jeśli będą ściągać to na pewno nie w wersji proszkowej bo takiej już Vetoquinol (producent) nie posiada.
Wychodzi na to, że bardziej oplaci Ci się GNL.
Dostaniesz opakowanie 800 g w cenie 102 zł.

Może jednak mają w magazynie tylko zapomnieli zmienić dostępność.
I dopytaj o termin przydatności.
szemrana ja chcę tą 2,4 😉 272 w MK, 266 w GNLu. Co prawda GNL ma tańsza wysyłkę za pobraniem, ale już nie chcę czekać. Więc chyba wezmę jednak tą Max 😉


ki diabeł ??
Nie widzę tego większego opakowania w GNLu.
Daj linka 🙂
a ja zamówiłam z Epony
http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=59&product_id=29

czyli magię ruchu ( niezła nazwa  :cool🙂, zobaczymy czy będzie efekt-kobyłka po kontuzji zaraz wraca do pracy i zobaczymy  😉



No właśnie... ja to kupiłam dla zwyrodnialca i kategorycznie odmówił jedzenia... :/  Próbowałam na różne sposoby i nic, nawet jak daję z ręki to wącha i odmawia nawet dotknięcia tego... Co więcej inne konie ( w sumie 8 sztuk) też nie chcą tego tknąć. Inne zioła jedzą bez problemu. Raz tylko miałam podobną sytuację z jednym z preparatów z Nutri Horse.

A ktoś już podawał ten preparat "Magia ruchu" z Epony??
widzisz 😉 Musisz tylko na dole zmienić ilość 😉 I wtedy będziesz miała w nawiasię że przy 2,4 jest dopłata 😀

gosiaopti forumowa anai podaje 😉

edit:

Już dostałam wiadomość o nr przesyłki, jutro mi wyślą, w piątek będzie 😀 Dlatego wolę MK sklep 😀
i co ślepemu po oczach.
No faktycznie, jest wybór gramatury opakowania.
Dzięki za wskazówkę
[quote author=Perlica link=topic=78.msg1560302#msg1560302 date=1350838865]
a ja zamówiłam z Epony
http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=59&product_id=29

czyli magię ruchu ( niezła nazwa  :cool🙂, zobaczymy czy będzie efekt-kobyłka po kontuzji zaraz wraca do pracy i zobaczymy  😉



No właśnie... ja to kupiłam dla zwyrodnialca i kategorycznie odmówił jedzenia... :/  Próbowałam na różne sposoby i nic, nawet jak daję z ręki to wącha i odmawia nawet dotknięcia tego... Co więcej inne konie ( w sumie 8 sztuk) też nie chcą tego tknąć. Inne zioła jedzą bez problemu. Raz tylko miałam podobną sytuację z jednym z preparatów z Nutri Horse.

A ktoś już podawał ten preparat "Magia ruchu" z Epony??
[/quote]

Ja podaję i też był problem ze zjedzeniem tego przez konia który nigdy nie miał oporów przed takimi specyfikami. Pomogło podawanie z owsem i wysłodkami. Nie wiem, może wysłodki zabijają częściowo mocny zapach tych ziół ale teraz zjada wszystko.
nyelle   buntownik z wyboru
14 listopada 2012 09:14
Siemaneczko Wam wszystkim!

Pytałam już w wątku o drożdżach, ale tam są pustki, więc zapytam jeszcze tu:

Czy ktoś z Was używał suplementu Lifeforce? Komuś wet polecił? Zależy mi na opiniach, szczególnie jeśli stosowaliście dłużej - jakie były efekty?
zwykle drożdże paszowe wyjdą sporo taniej
Ja dawałam w stajni hodowlanej.
famka   hrabia Monte Kopytko
14 listopada 2012 09:27
ja podawałam zwykłe drożdże piwne swojemu, po przebytym mięśniochwacie , na pewno wychodzi taniej a przyswajalność zapewne taka sama
wydaje mi się że trochę przerost formy z tą ceną na same drożdże
nyelle   buntownik z wyboru
14 listopada 2012 09:51
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi - chodzi mi konkretnie o Lifeforce. Ja go podaję od 1,5 miesiąca, ale STETY-NIESTETY 😉 ciężko mi jest ocenić jego skuteczność, bo stoimy w takiej stajni, że konie na samym owsie i sianie wyglądają jak pączki w maśle..

Widzę, że (to dość dziwne u nas, z reguły ceny witamin są wszędzie podobne) ceny mocno wahają się w internecie - od 199 do 269 zł. Z kolei Edytka pisała kiedyś, że kupowała opakowanie 5 kg - na 3 miesiące - za ok. 370 zł z tego, co pamiętam.

Co do drożdży piwnych - oprócz drożdży w Lifeforce jest jeszcze chelat cynku, miedzi i manganu, oraz organiczny selen. Ciekawy, zeby nie powiedzieć oryginalny 🙂 zestaw, jeśli porównać do "standardowych" suplementów - to mnie intryguje..

Tak się zastanawiam - wszystkie źródła po polsku - i po angielsku twierdzą, że to produkt wysoko przyswajalny, poddanym wielu testom i badaniom (patrząc po profilu producenta można wierzyć - to ogromna korporacja z kilkoma centrami biotechnologicznymi w Stanach itd). Ciekawa jestem, jak to się ma do wyścigu na polskim rynku - im więcej na liście składników (nieważne, że nieorganiczne i nieprzyswajalne) - tym lepiej?

Czy ktokolwiek w ogóle ten Lifeforce kupuje i wie coś o nim?
Dlatego szukam osób, które stosowały Lifeforce, szczególnie przez dłuższy czas i mogą coś więcej powiedzieć na temat jego skuteczności, bo z mojego doświadczenia wynika, że więcej wcale nie znaczy lepiej - zdarzało mi się kupować suplementy naładowane witaminami (na etykiecie), a efekty marne...

Edit: drobiazgi🙂
Polecacie  Eggersmann Biotin Plus i Eggersmann Magnasimum Mix dla zdrowych koni jako dodatek ?
Jaka jest cena za największe opakowanie ? 
Dotychczas stosowałam Sukces ale nie widzę rezultatów, poza tym piszecie że to wyrzucanie kasy w błoto, więc Sukces odchodzi w zapomnienie.
heartland
Dawałam Biotin Plus na zmiany sierści - efekt nie był jakiś mega, ale sierść błyszcząca. Moje konie mają mocne kopyta, zatem tu raczej na efekt nie liczyłam
Mangessium Mix dawałam mając nadzieję na obniżenie nadpobudliwości - niestety moim koniom nie pomaga na głowy nic poza Pavo Nerv Control ;-)
Ja dawałam Biotin Plus i również efekt sierści błyszczącej natomiast boom nowych włosów na ogonie był po podawaniu kerabolu. Zobacz tez Epony Hoofvit Biotin bo skład ma podobny ale zobacz dawkowanie - wychodzi dużo taniej -  natomiast nie używałam go dopiero przymierzam się do zakupu.
Jakiej firmy polecacie najlepszy olej lniany i rozglądam też się za jakimś suplementem przeciwko kolkom, czy coś w ten deseń, przepraszam nie mam kiedy czytać całego wątku... Potrzebuję tak na szybko...
No i wiadomo, żeby nie było za drogo, bo w tym miesiącu to już tak popłynęłam z kasą, że szkoda gadać...  😵
Przeciwkolkowy, niedrogi jest Foran Kentucky Karron Oil.
Z olejów lnianych niezła Makana, Equipower, Rokale, St Hippolyt (kolejność przypadkowa).
No i o odpiaszczenie warto zadbać - pectosyllium się zwie roślinka wiążaca piasek w przewodzie pokarmowym.
Oprócz tego pectosyllium podawane systematycznie w małych ilościach także zapobiega kolkom
Ogromne dzięki!  :kwiatek:
dzięki za odpowiedź 🙂
co do biotyny EPONY wychodzi taniej i starcza na dłużej niż EGGERSMANA i chyba ją wezmę

znalazłam jeszcze to:
http://www.horsepower.pl/equine-america-magnitude-wysoce-przyswajalny-magnez-dla-koni-908g-p9803.html
w porównaniu z magnezem EPONY I EGGERSMANA też wychodzi taniej i na dłużej starcza, stosował już ktoś ?
przepraszam że post pod postem, ale nie chciało mi edytować

zrobiłam porównanie

Nazwa            1 opakow.             cena                Dawkowanie/dzień                            1kg/ilość dni                       Koszt/1dzień
                                                                            (koń o m.c. 500kg)

                                                                          BIOTYNA
EGGERSMAN           1kg        129 zł                   20 g                                              50                        2.58 zł
Biotin Plus

SUKCES                  2 kg        40 zł                    50 g                                             20                           2 zł
Biotyna   

EPONA                  1,5 kg        100 zł    10 g                                            100                           1zł
Hoofvit Biotin


                                                                         MAGNEZ
EGGERSMAN             1 kg        129 zł     20 g                                            50                          2.58 zł
Magnesimum Mix

SUKCES                    2 kg        40 zł                  50 g                                            20                          2 zł
Magnez   

EPONA                     1,5 kg        88 zł                  20 g                                            50                         1.76 zł
Headvit Magnesium  

EQUINE                     908 g      140 zł                  5 g                                                  200                          0.70 zł
America Magnitude
Biotyna biotynie nierówna
Cykl produkcyjny, sposób przechowywania mają wpływ na ostateczną wartość produktu zwłaszcza, że jest bardzo niestabilną substancją - szkodzą jej zmiany temperatury, podgrzewanie, promienie UV, długotrwały kontakt z wodą, tlenem i związkami zasadowym.
Niebagatelne znaczenie mają dodatki dodawane do suplementu - ich ilość (znając jednocześnie zapotrzebowanie) postać i przyswajalność.
Porównywałabym na Twoim miejscu składy a nie relację dawkowania do ceny.

To trochę jak z kiełbasą podwawelską w sklepie - jedna kosztuje 15 zł a druga 20 zł.
Niby to kiełbasa i to kiełbasa - jednak jak zerkniesz na skład i poznasz technologię produkcji może się okazać, że są to zupełnie różne wyroby.
no to ja się poskarżę na magię ruchu Epony- kobyła co wciąga wszystko jak odkurzacz nie je tego 🙁
Spożywa za to Super Fen obecnie, a Epone dostanie 3 latek, mam nadzieję że nie będzie wybrzyzdzał.
szemrana
ja przedstawiłam tylko jak to wygląda cenowo, zgadzam się z Tobą że jedno drugiemu się nie równa,
a na temat tego jaki mają skład i przyswajalność niech wypowie się osoba która się na tym zna, ja się niestety nie wypowiem, bo się na tym nie znam a głupot pisać nie chcę,



Perlica
a mieszasz im to z paszą, czy osobno podajesz ?  ja moim wymieszam zawsze z paszą i wszystko wciągają, nie ma żadnych niejadków 😎
heartland, no pewnie że mieszam z paszą-precyzyjnie oddzielone na dole w żłobie zostaje, a owies wyżarty 🙁
Możecie polecić jakieś typowe witaminy?  :kwiatek:
Zależy mi na takich najbardziej podstawowych, zawierających wszystkiego po trochu. Nie jakieś kierunkowe typu biotyna itd. Coś czym mogę ogólnikowo uzupełnić  podstawową dietę.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 listopada 2012 20:11
Marstall Force - są tanie, a mają wszystko co trzeba 🙂 A przy tym wygodne do dawania bo w granulacie.
olek, eggersman horse vital plus- także granulat
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 listopada 2012 22:50
heartland,
zapomniałaś o porównaniu ilości biotyny w jednostkowej dawce
a to ma niebagatelne znaczenie.
Ja się nad tym BARDZO skupiłam, policzyłam w różnych preparatach i
na pierwszym miejscu (zawartościowo i cenowo) jest officinalis, na drugim makana
a do preparatów porównywalnych dodam kerabol.
Obserwowałam działanie Nafa, na plus.

olek,
świetne parametry i cenę masz w Besterly Bestermine (Animki na allegro), jak dla mnie
wypada celująco!
A mi kiedyś trener powiedział odnośnie dodatków, odżywek i witamin "Dobremu nie trzeba a słabemu i tak nie pomoże"  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się