Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

wakacje 2011, wakacje 2012. Wałach, rocznik 2007, rasa wielkopolska. Mam go od 2letniego źrebaka, chodzi pod siodłem średnio 4/5 razy w tygodniu  😉

Jeśli się nie nadajemy, piszcie, ale wydaje mi się, że się rozbudował trochę.
Wszelka uzasadniona krytyka mile widziana.

edytowałam daty
Ja tam nic nie widzę, ale to może przez zdjęcia...
możliwe, że widzę to co chcę widzieć, w takim razie przepraszam za zaśmiecanie tematu  😡 a my dalej pracujemy  😉
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
09 listopada 2012 21:53
Zorilla Widać, ale faktycznie na zdjęciach słabo : "na żywca" zdecydowanie lepiej, ale teraz to on wygląda, że się do jakiegoś treningu nadaje. Jak przyjechał do Sarży ponownie wyglądał koszmarnie, aż żal było na niego patrzeć...
Nord, to nie woem czy dziekuje ale chyba tak:P
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 listopada 2012 12:46
palcia_94, mam pytanie, tylko broń Boże nie złośliwe!  😉
Co robisz, albo próbujesz zrobić na ostatnim zdjęciu?
a mnie się wydaje że szyjka trochę się rozbudowała i tak jak by zad  🤣
No też zaszaleję  😀
Ekatin kiedyś ok 7 lat i Ekatin teraz 17 lat
Kamilaa ja tu nie widzę zmian, oprócz dużego brzucha
No wiem bo teraz to już staruszek a wliczając jego kontuzje to teraz jesteś w trakcie spalania tego 😀
I tak wyglądał jeszcze przed zimowym futerkiem obecnego zdjęcia jeszcze nie mam.
palcia_94, mam pytanie, tylko broń Boże nie złośliwe!  😉
Co robisz, albo próbujesz zrobić na ostatnim zdjęciu?


Mozii, zawsze na koniec jazdy, na rozluźnienie, wypuszczam mu całe wodze, żeby wyciągnął sobie głowę i rozluźnił grzbiet, takie ujęcie może
Kamilaa z całym szacunkiem ale Ekatin może i był w treningu, odwołując się do zdjęć - właśnie wtedy kiedy miał 7 lat (wtedy też startował). Teraz z tego co wiem, to zwykły rekreacyjny tuptak, który może i trenuje, ale nie siebie a początkujących 😉
Kamilaa, Ekcik jest teraz Twoją własnością? muszę przyznać, że podpisuję się tym co napisała koola, jak Ekatin startował te +/- 10 lat temu to wyglądał lepiej, widziałam dużo jego zdjęć z tamtego okresu
No już nie jest rekreantem bo za każdym razem dziecko zrzuca więc już tylko ja na nim jeżdżę i się nim opiekuje ale niestety emeryturka wielkimi krokami się zbliża 🙁
o masz, a ja myślałam że to tylko Azja i Epik takie cwaniaki 😉
Weee na Azji już nikt nie jeździ a Epika już dawno nie ma (niestety). Ale powiem ci że te dwie wygi potrafią jeszcze zaskoczyć ;D
Epik ma najcudowniejszą emeryturę jaką może mieć koń, więc bardzo dobrze (dla niego oczywiście), że już go nie ma na Felinie 😉 ale to chyba OT 😉
tfu, mi o Eposa chodziło, z niego też niezłe ziółko z tego co słyszałam. ale może skończmy już OT bo zaraz nas pogonią 😉
zdjęcia u góry- listopad rok temu, zdjęcia na dole, listopad tego roku, koń pracuje dzielnie, w październiku skończył 5 lat, w mojej ocenie rozwija się prawidlowo, ale jeśli macie jakieś sugestie/spostrzeżenia, bardzo chętnie wysłucham. Pozdrawiamy!


Tylko tak wyjaśniając - Ekuś nadal jest "rekreantem", który pracuje pod studentami i w szkółce.
I tak jak cała "stara gwardia" czyli właśnie Epik, Azja, Epos, Gral - to są naprawdę dobre i miłe koniska, ale w ich przypadku trudno mówić o wpływie treningu na wygląd. W dodatku bez porządnej dokumentacji foto.
No wlasnie te zdjecia chyba nie bardzo tutaj pasuja... Plyw treningu na wyglad - wyglad sie tylko widocznie pogorszyl, a i treningu brak...

ententa - spektakularnej zmiany osobiscie tu nie widze, ale wydaje mi sie, ze motoryka mu sie poprawia. No i dorasta, meznieje 😉 Ale...osobiscie nie podoba mi sie ta czarna... Nawet i luzna, ale na 4-latku? No nie podoba mi sie 🙁
Motorykę widać i czuć, zupełnie inaczej się rusza 🙂 Jeśli chodzi o zmianę, to dopóki nie nabuduje sobie poważnie mieśni, to zmiana widoczna bardzo nie będzie, bo koń nigdy zabiedzony czy chudy nie był 😉 Przygoda z czarną zakończyła się już kawał czasu temu, funkcjonowała raczej na zasadzie 'na wszelki wypadek', teraz już zupełnie niepotrzebna 😉 pozdrawiamy!
Ja ogładam Wasze zdęcia czasem na phblogu i bardzo podoba mi się Twój koń i że miałaś możliwość oddać go w trening i chce go 😉
Ja tam do czarnej nic nie mam, bo widać, że luźna, a młodemu koniowi czasami lepiej powiedzieć - eee, nie tędy droga - delikatnym pokazaniem niż czekać aż sam znajdzie lub nie znajdzie drogę  😉
Osobiście nie jeżdżę na czarnej, ale nie potępiam tego, bo wiem, że w odp rękach to bardzo fajna pomoc.

U konika faktycznie widać zmianę motoryki, rozbudowę (wiek), ale nie potoba mi się, że ma często skulone uszy. Czy z plecami wszystko ok? A może przypadkowe foty?
Zorilla dziękujemy i zapraszamy kiedyś do nas! :kwiatek:
normiss Mały jest typem, który kiedy nie rozumie czego chce od niego jeździec, strasznie się gotuje i złości, jest też typem konia, który często 'słucha' jeźdzca, stąd takie wrażenie  😉 plecki regularnie macane, mama wet+ wiele mądrych osób wokół, o jego zdrowie się nie martwię 😉
no to super  🙂
tak tylko mi się zauwazyło, może to znaczyć problem, ale oczywiście nie musi  🙂
nawiasem mówiąc, niesamowicie podoba mi się ten koń!


a teraz inna rzecz. Często widzę na zdjęciach, ale nigdy osobiście się nie spotkałam (czyt widziałam u innych, nie u siebie, bo siebie w sumie mało widzę, hehe)
Co jest błędem, gdzie jest przyczyna?
Koń w galopie stawia nogi następująco: lewa tyna, prawa tylna + lewa przednia, prawa przednia.
Ale czasami na zdjęciach widzę zaburzenie tego ruchu, jak u konia ententy, i koń idzie: lewa tylna, lewa przednia, prawa tylna, prawa przednia
normiss zdaje się, ze piszesz o czterotakcie, który wynika najczęściej z braku impulsu i przewagi ręki nad pomocami aktywizującymi...
jak u konia ententy, i koń idzie: lewa tylna, lewa przednia, prawa tylna, prawa przednia


Widzisz to na tych zdjęciach??
IMO jeżdżę pod okiem b. dobrego trenera i z głosami, że Rudy czterotaktuje jeszcze się nie spotkałam, ale nic nie gadam, bo może coś rzeczywiście jest na rzeczy  :jogin:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się