Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

honey, a mój glut w lodówce juz chyba ponad miesiąc stoi i się nie psuje 🙂
Nigdzie nie mogę kupić odżywek z joanny, chyba skończy się na zamówieniu z joanny

Kupiłam dzisiaj pantenol 75% i kwas hialuronowy.
Kwas mogę dodać do maski biovax i łączyć z aloesem, keratyną i l-cysteina?

Pantenol kupiłam głównie po po aby zrobić płukankę l-cysteinową anwen, jak on wpływa na włosy, do maski też można dodać?
http://anwena.blogspot.com/2012/01/o-pukance-z-lcysteina-raz-jeszcze.html

Robił w ogóle ktoś tą płukankę? Strasznie dużo tej l-cysteiny(ok 3 łyżeczki)- ja mam tyle w całym pudełeczku... No ichyba jednak przeleję do do psikadła i pędę psikać tym włosy, tylko jak często?
Maracuja kupiłam go na szczescie za 3.99 wiec nie szkoda bedzie mi go wywalic🙂
korsik- ja robiłam tę płukankę 🙂 mogłaś jeszcze dzisiaj sobie kupić łyżeczki do odmierzania (1 ml, 2 ml, 2.5 ml, 5 ml- ich koszt jest niewielkie, około 50 groszy), łatwiej by ci było odmierzyć na pewno by tyle nie zeszło. Śmierdzi okrutnie, dodaj dużo aloesu i d-pantenolu, bo może powodować lekki przesusz (u mnie tak było), ale poza tym włosy grubsze, bardziej lśniące i tak jakby mocniejsze- mogłąm je macać cały czas  😍. A kwas możesz dodawać do wszystkiego, pamiętając jednak, żeby nie przesadzić.

i pamiętaj, żeby proteiny zawsze łączyć z emolientami.
głupie pytanie, które to proteiny a które emolienty?

Robiłaś to w formie płukanki czy też do psikania i jak często stosowałaś?

10% aloes zatężony 10x (5 ml)
3% L-cysteina (ok. 2.5 ml)
1% pantenol 75% (0.4 ml)
85% woda (43.5 ml)

Wiesz mniej więcej ile kropli to 1ml?
Bo widzę, że bardzo mało dodaje się tych półproduktów. No i ile dodać l-cysteiny skoro mam ją w formie sproszkowanej?
w wielkim, wielkim skrócie
proteiny: keratyna, jedwab, kolagen, żelatyna, kaszmir (np. w maskach BingoSpa), jajco, mleko, i wszystko co ma "protein" w nazwie, l-cysteina to aminokwas, ale możemy zaliczyć do protein
humektanty: aloes, pantenol, kwas hialu, miodek, gilceryna
emolienty: oleje, silikony, parafina

🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 listopada 2012 20:28
Jak miło, że ktoś to w końcu jak krowi na rowie napisał 😀

Mi przez stres włosy pasmami wychodzą. Strasznie się boję czy coś mi na głowie zostanie jeszcze. I ile czasu będą odrastały =(
ja po ponad pół roku włosomaniactwa mam kryzys - nie na głowie, tylko w głowie. nie chce mi się już tak bardzo we wszystkim taplać, mam 3-4 kosmetyki, których używam (byle szybciej). straciłam jakoś serce do dwugodzinnych seansów w łazience.

Strzyga - pamiętając Twoje wpisy z wakacji ostatnio próbowałam nałożyć olejek rycynowy na rzęsy - jak Ty to robiłaś? mam upaćkane wszystko wokół oczu 😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 listopada 2012 21:01
PonPon - bierzesz patyczek kosmetyczny, maczasz w olejku, trochę odsączasz, jak za dużo nasiąknie i smarujesz rzęsy. Nigdy nie udało mi się upaćkać =)
Strzyga przez jaki czas nakładałaś olejek na rzęsy i czy dało to jakieś efekty? 😉
Kurcze mam problem, wydaje mi się, że coraz bardziej przetłuszczają mi się włosy. Macie jakieś dobre sposoby? Płukanki, szampony, odżywki czy cokolwiek co sprawi, że mniej będą sie przetłuszczać?
Kiedyś myłam co drugi dzień, a teraz mam wrażenie, że już po jednym dniu są w słabej kondycji :/


U mnie co prawda na wypadanie miał działać, ale działa na tłuszczenie jantar.
Włosy ostatnio spokojnie wytrzymują, przeszłam z 2 na 3 dni. Trzeciego co prawda noszę zawsze zaplecione czy spięte, ale jest ok.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 listopada 2012 21:10
lenna - niedługo. Ze 2-3 tygodnie. Podziałało, ale z tym zastrzeżeniem, że ja naturalnie mam bardzo długie rzęsy. Przetsłama, bo zaczęły mi się za mocno wywijać.
Strzyga Tzn efekt był taki, że Ci się wydłużyły, tak? Pytam, bo ja mam znowóż bardzo krótkie i słabe, nakładałam olejek ale dość szybko m isię znudziło 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 listopada 2012 21:21
Tak, były już tak długie, że się zawijały, teraz są tylko podwinięte.
Zrobiłam psikadło z l-cysteiną, matko, jak to śmierdzi! 😁
Ja używam olejku rycynowego na brwi i rzęsy. Bardzo przyciemniło i wzmocniło mi to włoski. Rzęsy aż są troszkę sztywne, niestety efekt wydłużenia niezbyt duży, a na tym mi najbardziej zależało  🤔
Alaska wcierane w skalp czy na długość też nakładałaś? Opuściłam się, miałam wrócić do Jantara po tygodniu a już tyle minęło, a ja nadal nie wcieram no.
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2012 00:18
Lenna, ja nakładałam starą szczoteczką od tuszu, ale potem kapało z niej i postanowiłam radzić sobie palcem.
Ituch   Co pies ma z twarzą ?
11 listopada 2012 00:49
Właśnie jestem po mixie olejowym- rycynowy, słonecznikowy i oliwa z oliwek + kilka kropli cytryny i łyżeczka miodu na ponad godzinę i na to na następną 'ponadgodzinę' 😉 mix maseczek- Biovax do suchych i zniszczonych,  Biovax do wypadających i aloesową z Natur Vital zmyte Isaną i jest tak. 💘 Strasznie mnie to cieszy, bo już dawno nie byłam zadowolona z tego jak włosie się prezentuje, ciągle czegoś im brakowało.

Dziewczyny, czy dobrze mi się kojarzy, że któraś z Was pisała, że u niej w mieście są jeszcze spore zapasy Isany z olejkiem babassu? Coś czuję, że strasznie się łudzę, ale może ostały się jeszcze chociaż dwie sztuki i jakaś dobra dusza chciałaby mi pomóc się w nie zaopatrzyć :kwiatek:? Bo co prawda jako odżywka średnio mi podchodzi, ale rewelacyjnie się sprawdza do zmywania olei, a zostało mi może 1/3 opakowania, a niespecjalnie mam pomysł czym ją zastąpić.

Ostatnio dopadł mnie kryzys czym myć głowę- Facelle zaczęło podrażniać, BDFM się nie sprawdził (włosy niezbyt świeże na drugi dzień, a nie chciałabym wracać do codziennego mycia) i chciałabym zakupić Mann & Shroeder, Sanosan, Baby Shampoo,[s] ale nie bardzo wiem gdzie- Rossman? SuperPharm?[/s]* I czy może któraś z Was używała tego szamponu? Jeśli tak to jakie macie spostrzeżenia? 🤔

Co do olejku rycynowego to też na początku nakładałam szczoteczką, a teraz preferuję palcem. 😁 Rzęsy zdecydowanie mi się zagęściły, ale czy wydłużyły to niespecjalnie zaobserwowałam. Ogólnie są w lepszej kondycji, ale wspomagam je jeszcze kremem z Biovaxu i odżywką pod tusz, więc nie wiem ile w tym magicznej mocy olejku rycynowego.😉

I jeszcze kiedyś, kiedyś, któraś z Was miała problem jak zużyć Facelle, bo do mycia się nie sprawdziło, do higieny intymnej też jakoś niebardzo... Polecam jako żel do depilacji- sprawdza się lepiej niż zwykły żel do mycia ciała, nic nie podrażnia i skóra jest przyjemna. 🙂

* wystarczyło wejść na ich stronę. 😡 Do kupienia w Naturze.

edit: dopisek
W DOZie też jest. Ja używam "Sanosan szampon i płyn do kąpieli", z tego co wiem, skład ma taki sam jak szampon, tylko butelkę większą. Ładnie pachnie, zmywa oleje, nie podrażnia mojego super mega wrażliwego skalpu. Generalnie polecam 🙂
Ituch - do mycia polecam Dulgon. W Naturach są inne zapachy. Fajnie domywa, włosy świeże nawet 2 dni 🙂 (co u mnie jest sukcesem) No i cena przystępna
ten Duglon ma polyqaterium-7
Cieciorka To chyba do mnie post - z nakładaniem nie miałam większych problemów, nakładałam starą szczoteczką do tuszu i było ok, nie paprałam się. Jedyny mankament był taki, że budziłam się rano i miałam masę śpiochów w oczach  😁
ten Duglon ma polyqaterium-7

jakby tego było mało, to jeszcze polyquaternium-44  😁
maiiaF, dziękuję to odżywkę odpuszczam 🙂
wiedźma, oooo dzięki wielkie musze się w to bardziej zagłębić 🙂
Potrzebuję pomocy w celu zidentyfikowania składu szamponu 🙂
tata mi przywiózł taką niespodziankę, wygląda na pierwszy rzut oka w porządku, jednak nie mogę znaleźć informacji na temat detergentów

Alverde przeciwłupieżowy

Aqua, Sorbitol, Glycerin, Coco Glucoside, Loess, Zea Mays Oil, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate, Parfum (Natural Essential Oils), Xanthan Gum, Kaolin, Canola Oil, Sodium Coco-Glucoside Tartrate, Hellanthus Annuus (Sunflower) Seed Oil *, Tocopherol, Citric Acid, Ilmonene **, llnalool **, Geraniol **.

Coco Glucoside znam, o Sodium Cocoyl Glutamate i Disodium Cocoyl Glutamate znalazłam coś takiego - substancja powierzchniowo czynna będąca
kombinacją kwasu glutaminowego i naturalnych kokosowych kwasów tłuszczowych.
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2012 11:38
Cieciorka To chyba do mnie post
Brawo Sherlocku, twój nick wstawiłam tam tylko dla niepoznaki.

Polecam jako żel do depilacji

W jaki sposób depilujesz nogi Facellą?

Mnie rycynowy olej się nie podoba. Jako maska z czymś, owszem, ale nie do olejowania. Strasznie tłusty, tępy, ciężko się rozprowadza, włosy się rwą. Dużo lepiej z oliwą, a najlepiej na razie z kokosem, innych nie próbowałam.
Ituch   Co pies ma z twarzą ?
11 listopada 2012 12:05
cavaletti, PonPon, dzięki dziewczyny.  :kwiatek: Pokuszę się na "Sanosan szampon i płyn do kąpieli" w takim razie, bo też mam mega wrażliwy skalp.
[quote author=Ituch link=topic=88123.msg1580307#msg1580307 date=1352594974]
Polecam jako żel do depilacji
W jaki sposób depilujesz nogi Facellą?[/quote]

Aaaa, zupełnie źle to ujęłam. Chodziło mi, że jako żel do golenia. Ale jak przypadkiem odkryłabym sposób na depilację Facellą (bez użycia maszynki :hihi🙂 to na pewno się z Wami tą wiedzą podzielę.😀
Jeszcze przypomniało mi się, że Facelle robi u mnie za żel do mycia twarzy. Całkiem fajnie pozwala się pozbyć wągrów, myję ze dwa ryzy w tygodniu gąbeczką i jakieś efekty są.🙂
Co może być powodem przyklapu? Zawsze narzekałam na moją szopę, a teraz nagle cyk, gdzieś zniknęła. I poszło w drugą stronę.  🤔wirek:
Ostatnio myłam Facellą, maska Alterra granat, b/s Joanna miodowa i na suche końcówki Biovax A+E. Gdzie robię błąd? Wcześniej podobnie robiłam i tak nie było. Może za dużo już nawilżaczy? Ostatnio lubiłam się bardzo z aloesem. Zacząć dodawać keratyny?
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2012 12:21
do cavaletti: chyba się już nie kręcą! (Prawie :P)
Cieciorka miało być nie do mnie, zaspana byłam 😉 A nieprzyjemny ton można było sobie odpuścić, no chyba że ja tekst 'Brawo Sherlocu...' jakoś dziwnie odczytuje  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się