Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
10 listopada 2012 10:42
http://babol.pl/kat,1025469,title,Medalistka-zatanczyla-Gangnam-dla-dzieci,wid,15073750,wiadomosc.html

Ja rozumiem, cel akcji szczytny. Ale środki mogły by być nieco bardziej... górnolotne, niż jakiś tam azjatycki pseudo-hit, o którym nikt za pół roku nie będzie pamiętał


Hm, może racja, może nie, ale według mnie to kwiatkiem nie jest.  W każdym razie, raczej nie nadaje się do tego tematu.
wątek zamknięty
http://kwejk.pl/obrazek/1517396/wtf-koniu.html
Niekoniecznie kwiatkowe, ale przerażające. Na pewno bolało jak sk***  🤔
wątek zamknięty
Ten koń baaaardzo przypomina mi mojego byłego konia  😁
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2012 11:28
przykłady wszystkiego co związane z jeździectwem,

Chyba jednak nie, z tego chociażby powodu wątek jest na towarzyskich.
wątek zamknięty
Dokładnie tak, przecież wiele razy były tu wstawiane dziunie 🙂
wątek zamknięty
No w sumie racja. Ale chyba tak się przyjęło, że w większości kwiatki jeździeckie, a dziunie i inne czasem też.
wątek zamknięty
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
11 listopada 2012 12:04
i dlatego że zaczęły być tu stawiane "końskie kwiatki", które w większości ni mi ... nie są, zrobił się z wątku jeden wielki kwiatek 😉 na prawdę, wchodzić i paczać na źle osiodłanego konia, bo za wysoko, bo za nisko, bo wędzidło dopięte do kantara ...  😵 ot sposób na zamknięcie wątku w pigułce
wątek zamknięty
Dla mnie kwiatek jest wtedy, gdy ktoś się w jakiś sposób ośmiesza, popełnia jakieś faux pas, próbuje zabłysnąć a efekt jest wręcz przeciwny.
Źle dobrany sprzęt też, jak najbardziej, ale raczej w przypadkach rażących, np. gdy ktoś to robi notorycznie i jeszcze upiera się że tak ma być.

Np. to nie jest żaden kwiatek: http://kwejk.pl/obrazek/1517396/wtf-koniu.html tylko raczej coś śmiesznego.

wątek zamknięty
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 listopada 2012 15:47
[s]Julie - ten link był wstawiony kilka postów wyżej  🙄[/s] Dopiero zaskoczyłam, po co znów wstawiony  🤣 A co do linku: to chyba laik tak łapę wystawił do konisia, bo nikt z koniarzy by łapy nie pchał do konia z położonymi uszami...
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2012 15:58
Bo ten koń ma minę jak mocno uległy pies, który chce podejść a się boi.
Tak, czy inaczej, zaskoczył mnie, może bym nie podeszła, ale zdziwiłam się.
wątek zamknięty
wątek zamknięty
Aż płakać się chce...ten smutek na pysku tej klaczy-masakra. Dobrze,że ktoś zainterweniował.
wątek zamknięty
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
12 listopada 2012 09:40
Jak dla mnie to nie kwiatek, a tragedia... I to coraz częściej się słyszy o czymś takim...  😤
wątek zamknięty
WIelkie brawa dla osoby interweniującej, za odwagę i moralną postawę!  👍 
Czekam na dalsze newsy, co będzie z klaczą i co się stanie z "gospodarzem"  🤬 
wątek zamknięty
kiche_wilczyca   Emerytowany jeździec
12 listopada 2012 12:32
WIelkie brawa dla osoby interweniującej, za odwagę i moralną postawę!  👍 
Czekam na dalsze newsy, co będzie z klaczą i co się stanie z "gospodarzem"  🤬 

wstępne wieści są na stronie Centaurusa
http://www.centaurus.org.pl/pozostale/zuzia_445/
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
12 listopada 2012 13:10
http://www.photoblog.pl/adoptujkoniecentaurus/137291114
😵



Hm, może nie powinnam tu tego pisać, ale znam podobną klacz, o dosyć podobnym stanie - 'niby' jest zadbana, lecz ścięgna pozrywane, świeżb itp..
I również mieszka w PGR'ze, jak ta z centaurusa, tyle że w lubuskim, pod Świebodzinem - Ołobok, na samym wjeździe w spalonej stajni.. i to nie tylko ona tam jest, nie tylko ona w takim stanie, a nikt nie reaguje. Nawet dzwoniono już nie raz do odpowiednich służb i nic, cisza, zero odpowiedzi, kazali 'czekać', choć nie ma na co.. W sumie jest to dla mnie kwiatek, bo chyba zadaniem takich służb jest pomoc, pomoc dręczonym koniom - tutaj nawet nikt się tym nie zainteresował. Kwiatek.
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
12 listopada 2012 13:58
A Centaurus to nie jest ta fundacja z którą jakieś mega przekręty były?
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
12 listopada 2012 14:12
Przekręty to znaczy ?  😉
Słyszałam wiele o 'dziwnych zachowaniach' ze strony fundacji pegazus (?) {np, zabieranie właścicielom konia z fundacji bo było mu delikatnie widać żebra na zdjęciach z wybryków na padoku, choć to folblut} lub inne takie, ale o centaurusie raczej nic, choć wiele osób dziwił fakt iż wykupywane konie są dosyć drogie, koń w strasznym stanie za ponad 3tys. {3500 chyba} to raczej niezbyt spotykane.. Ale na tym się nie znam.
wątek zamknięty
O Centaurusie faktycznie było sporo swego czasu slychać 😉 m.in. tutaj:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,2776.0.html
wątek zamknięty
Koniaraw a o jakich instytucjach mówisz? Może by tak w mediach nagłośnić sprawę, to ktoś dupsko ruszy  😁 
Pegasus, Centaurus... Jeden pies! Wszystkie po jednych pieniądzach!
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
12 listopada 2012 16:48
laparotomia Właśnie o takich jak centaurus pegazus i inne, ponoć ktoś też do TOZ'u dzwonił ale nie mam pewności. Dlaczego nikt nie reagował - nie wiem, choć na pierwszy rzut oka konie nie wyglądają źle, ale naprawdę dobrze nie jest, bo u większości świeżb, ścięgna poszły, ochwat itp. A właściciel (mimo iż konie niezajeżdżone i tylko się włóczą po padoku) to im podaje owies z kukurydzą, jeden wór, w dodatku na ziemi, z piaskiem. Ale się nie przetłumaczy, niestety. Choć konie naprawdę świetne, kilka ogierów tam jest (przez co wiele ran coraz częściej mają..) kilka klaczy, jeden źrebak i młodzik + kobyła w ciąży, która oźrebić się nie mogła/może bo płód źle ułożony.
Jedna klacz al'a hucuł wstępnie robiona była pod siodłem, ale jakiś rok temu, źrebna klacz zajeżdżona, tyle że przez te nogi się już do niczego nie nadaje.
Nie wiem sama po co właściciel je jeszcze trzyma, tylko męczy, ale na jakąkolwiek uwagę rzuca się okropnie, do każdego.  🤔

[s]Edit*literówka*[/s]  :kwiatek:
wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/zmiloscidokoni/137353001  to już przesada , nonstop napotykam się na nastolatki które cudują z końmi  🤔wirek: 
wątek zamknięty
monia blog tej dziewczyny był już tu kilka razy.
wątek zamknięty
Właśnie o takich jak centaurus pegazus i inne, ponoć ktoś też do TOZ'u dzwonił ale nie mam pewności. Dlaczego nikt nie reagował - nie wiem

Powiem Ci dlaczego. Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie weźmie do siebie konia, kiedy już ma na utrzymaniu takich koni kilkaset. A chyba wszyscy wiemy ile kosztuje utrzymanie takiego chorego konia.
Szkoda tylko, że fundacje robią z tego taką tajemnicę i ich sposób rozliczania się z funduszy pozostawia wiele do życzenia...  :/


choć na pierwszy rzut oka konie nie wyglądają źle, ale naprawdę dobrze nie jest, bo u większości świeżb, ścięgna poszły, ochwat itp. A właściciel (mimo iż konie niezajeżdżone i tylko się włóczą po padoku) to im podaje owies z kukurydzą, jeden wór, w dodatku na ziemi, z piaskiem. Ale się nie przetłumaczy, niestety. Choć konie naprawdę świetne, kilka ogierów tam jest (przez co wiele ran coraz częściej mają..) kilka klaczy, jeden źrebak i młodzik + kobyła w ciąży, która oźrebić się nie mogła/może bo płód źle ułożony.

No to zaraz moment, albo nie wyglądają tak źle, albo jest przej**ane? Bo sorry, ale świerzb, ścięgna czy ochwat to jednak nie jest taka pierdoła.
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
13 listopada 2012 13:06
laparotomia - Na pierwszy rzut oka nie wyglądają źle, zwłaszcza dla osoby o raczej małej wiedzy na ten temat, bo nie są wychudzone, wręcz przeciwnie, wyglądają na zadbane (dla niedoświadczonej osoby) ale z bliska, gdy się dokładniej przyjrzeć - tak jak mówiłam, dobrze nie jest. Największy problem jest w nogach, bo 3 koniom KN  kopyta się  wywijają aż, przez to te problemy z nogami i chodzeniem. A właściciel i pracownicy PGR'u się na koniach nie znają, więc dla nich jest to norma. 
Zwracam uwagę na to, że są nie czyszczone od paru lat - odpowiedź ? 'Trzeba je wytrzepać niedługo' ...
A ten cały właściciel na jakiekolwiek pytanie odpowiada serią przekleństw i tyle tego, bo to w końcu Jego konie, innym nic do tego.
wątek zamknięty
sposób osiodłania...
wątek zamknięty
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
14 listopada 2012 13:35
Co tu jest nie tak? Bo może ślepa jeste...
wątek zamknięty
w moim osobistym odczuciu ma założone siodło za bardzo z przodu 😎
wątek zamknięty
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
14 listopada 2012 13:52
Taka moda jest teraz- siodłania koni skokowych na łopatkach. Już kilkanaście razy to widziałam  😉 Ale czemu tak jest tego nie wiem
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 listopada 2012 15:23
Siodło leży na łopatkach, bardzo często spotykane.
Dla mnie kwiatek, ... ale każdy ma prawo mieć inne odczucia.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.