Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

cieciorka, ale odrosły :O Ja tam jeszcze falkę widzę :P Ale wszystko idzie w kierunku, że się wyprostują 😉 Więc moja teoria powoli upada 😁
Załamałam się. Włosów nie czesałam jakieś 3 tygodnie i co? Znalazłam wczoraj pod spodem takiego dreda, że płakać mi się chce. Jest jakiś inny sposób niż obcięcie(jest dosyć wysoko)?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 listopada 2012 13:36
Florcik, dlaczego nie czesałaś włosów?
Florcik, olej w dreda, pochodzić godzinę, zwilżyć wodą i nawalić odżywki. po 15 minutach delikatnie rozplątywać palcami
Potrzebuję pomocy w celu zidentyfikowania składu szamponu 🙂
tata mi przywiózł taką niespodziankę, wygląda na pierwszy rzut oka w porządku, jednak nie mogę znaleźć informacji na temat detergentów

Alverde przeciwłupieżowy

Aqua, Sorbitol, Glycerin, Coco Glucoside, Loess, Zea Mays Oil, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate, Parfum (Natural Essential Oils), Xanthan Gum, Kaolin, Canola Oil, Sodium Coco-Glucoside Tartrate, Hellanthus Annuus (Sunflower) Seed Oil *, Tocopherol, Citric Acid, Ilmonene **, llnalool **, Geraniol **.

Coco Glucoside znam, o Sodium Cocoyl Glutamate i Disodium Cocoyl Glutamate znalazłam coś takiego - substancja powierzchniowo czynna będąca
kombinacją kwasu glutaminowego i naturalnych kokosowych kwasów tłuszczowych.



podbijam, bo zaraz chcę umyć włosy i nie wiem czy mi kuku nie zrobi 😉

e: dziękuję 🙂
maracuja, nie zrobi. same detergenty niejonowe i amfoteryczne. delikatne, więc luz 😉
Cavaletti, dzieki!
Madmaddie, najzwyczajniej w świecie nie mam takiej potrzeby. Przy czesaniu na sucho fale się rozwalają i robi sie puch, czasami jak je odpowiednio dociążę to są prawie proste i wtedy mogę je czesać. Po myciu czeszę tylko lekko palcami na długości i grzebieniem przy skalpie, aby znaleźć przedziałek. 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 listopada 2012 16:48
Jak widać jest potrzeba, skoro zrobił się dread...


Cieciorka - sam rycynowy to średni pomysł na olejowanie... zwłaszcza, ze on wysusza.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
11 listopada 2012 16:58
Użyłam dzisiaj gluta z siemienia jako maski, ale nie zawinelam w folie i wymieszalam z garnierem d/s. Jest bezszał 🙁 jutro chyba spróbuję samego gluta i posiedzę sumiennie tą godzinę w cieple.
Ja ugotowałam gluta, ale marny z tego glut wyszedł.. Teraz włosy schną, ale chyba też nie będzie szału  🙄
cavaletti-gratulacje, o twoim spisie szamponów delikatnych na blogu znowu wspomniała Anwen. 😅
Właśnie zauważyłam! 🙂 Bardzo się cieszę! To miło być wyróżnionym przez własne włosowe guru 😀
Czy żel Isany muszę zmywać slsem czy mogę czymś łagodniejszym? Bo ja to bym go chciała codziennie używać, tak pięknie mi się po nim włosy układają  😀
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2012 18:48
honey, jakiego żelu używasz?

Gluta z siemienia spłukuję czy nie?

Jaką kupną odżywkę do spłukiwania i stosowania na co dzień polecicie? Do 20zł, do włosów z obrazka z poprzedniej strony. Co wziąć na celownik w najbliższym czasie?  😉
cieciorka, bierz Biovax (apteki i superpharm). Ja polecam tego do wypadających - cuda mi z włosami zrobił.
Gluta możena spłukać ale nie trzeba. Potem tylko jak włosy są zupełnie suche wystarczy odgnieść sucharki 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2012 19:48
Spróbuję zatem Biovax. Czy Pilomvax to to samo? Miałam kiedyś szampon Biovaxu, średnio mi się podobał.
Widziałam te odżywki w dużych pojemniczkach i w małych, jak do kremu, to też jedno i to samo?
cieciorka, Pilomax wg mnie ma gorszy skład. Maski Biovax są w słoiczkach 250 ml i 0,5 l. http://www.biovax.pl/
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2012 21:09
Hm, a czy wszystkie są z jedwabiem? Wolałabym bez.
cieciorka, taki żel: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=50191 jedyny z isanowskich co nie ma alkoholu w składzie.
ja mam taki tylko jest w czarno-pomarańczowym opakowaniu. ale jakoś nie jestem zadowolona, mam wrażenie że mam po nim mega przesusz i ogólnie włosy są jakieś takie... 🤔
cieciorka, a dlaczego, jeśli można wiedzieć? Jedwab robi Ci kuku? 😉
cieciorka   kocioł bałkański
12 listopada 2012 12:36
Jasne, po prostu przeszkadza mi sposób pozyskiwania i przekonania dotyczące zwierząt, nawet robalków.

Co do odżywek:
W drogerii u siebie odkryłam nową serię do włosów Zaji? Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie?
Była też Joanna Rzepa i Hegron. Co sądzicie? Na wizażu piszą o myciu odżywką, nie bardzo kumam- jako szampon?
Dlaczego odżywek Bingo nie ma w Auchanie? ;/ Mydła i sole są...

Z obserwacji: chyba nie lubię siemienia, nic o mnie nie daje, a włosy nie są taki miękkie jak po zwykłym myciu.
Obserwuje koncowki i jednak zel isany nie nadaje sie do codziennego stosowania. Przesusza je, lniany jest od niego wiele lepszy, tylko szkoda, ze nietrwaly :/
A jak go przechowujesz? Teoretycznie w lodówce wytrzymuje ok 2 tygodnie. Jak Ci dobrze służy żel lniany, ale nie masz za bardzo czasu na gotowanie to może warto kupić konserwant? Są przeróżne, na e-naturalne, mazidłach, zsk. Ceny kształtują się w granicach 6-9 zł 🙂
Dlaczego nie wolno wąchać henny? Na ulotce tak mam napisane.  👀
Ja po hennie jak nie poperfumuje sie dokładnie czymś intensywnym to dostaję strasznej migreny(generalnie to płakałam z bólu przy każdym poruszeniu się o milimetr i rzygałam dalej niż widzę). I to tylko po tym co zostało mi na głowie po spłukaniu bardzo dokładnym.
Także no nie polecam wąchać jej:p
Nie straszcie z tym smrodkiem, b. zle reaguje na rózne dziwne zapachy 🤔
Krupnik Farbujesz?🙂

Po 2 myciach (2 dni pod rząd) Facelle intim moje włosy po niecałej dobie były tak tłuste jak bym z 3 dni nie myła włosów. Odżywki nie kłade na skóre mimo że kusi mnie bo mam po farbowaniu odrosty zniszczone.
Kupiłam Barwe Tataro -Chmielowy i licze że przetrwam chociaż do wieczora jutro.
vill, na razie tylko jeden kosmyk.  😁
Nie straszcie, z ciekawości oczywiście musiałam powąchać.  🙄 A raczej wdychać. Stwierdzam, że pachnie końską kupą.  😁
I tak pachnie mniej drażniąco niż klasyczne chemiczne 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się