Stajnie na Śląsku

Czy ktoś wybiera sie jutro do Arabki na hubertusa z r-v? ja sie zastanawiam 🙂
Hubertusa odwołali z powodu złego stanu podłoża.
o to szkoda, myślałam ze jest bo info na stronie dziś rano jeszcze żadnego nie było 🙁
8 grudnia mikołajkowe zawody skokowe w Jaworznie Ciężkowicach  🏇
Konkursy od LL
Szczegóły będą na bieżąco aktualizowane na fb
http://www.facebook.com/events/209723582496096/

Donia przyjeżdżasz?  :kwiatek:
rivik pewnie że tak! 🙂
wybiera się ktoś do Zbrosów w ten weekend?
Moonlight , ja 🏇
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
10 listopada 2012 13:23
Jakie polecacie pensjonaty dla koni w okolicach Mysłowic/Katowic/Oświęcimia/Jaworzna/Tychów/Lędzin itp.?
Jakąś z dobrymi warunkami, miło by było gdyby była kryta ujeżdżalnia i jakaś przystępna cena.
xxKooniexx w Stolarzowicach jest całkiem OK
mtl   I M Equestrian
10 listopada 2012 23:48
Jaworzno Ciezkowice?
Słyszał ktoś z Was o stajni Zielona Górka w Bytomiu? Jakie tam są warunki? Może mi ktoś na pw podać adres tej stajni, bo chciałam podjechać i zobaczyć.
Hej!
A co chcesz wiedzieć ❓ Właściwie znam ją jak swoją 😂 Stajnia mojej znajomej i jak każda ma swoje wady i zalety 😉 Wada- brak hali, Plusy- konie codziennie na sprzątanych padokach, latem pastwisko, boksy angielskie, codziennie sprzątane, ścielone trocinami, czasem z dodatkiem słomy (podłoga w boksach drewniania), karmienie- konie wyglądają bardzo dobrze (nawet za dobrze 😉) sianokiszonka z własnego zbioru (karmię taką samą swoje konie) + siano, owies, czasem dla odmiany otręby. Polecam, bo świetne warunki dla konia, dla ludzi pewnie są lepsze 😉 Jest czysto, siodlarnia w garażu, czysta toaleta. Jak masz jakieś pytania śmiało pytaj 😀

pozdrawiam Kasia.
P.s Sasquah tam stała, ale miała daleko do domu i zmieniła pensjonat.
edit: oj, miało być PW 😡 trudno 😵
w 100% zgadzam sie z tym co napisała Kasik. Gdyby nie dojazd dalej bym tam konia trzymała bo naprawdę warto! troszczą sie o wszystkie jak o swoje i nei ma podziału na plesze/gorsze. Wszystkie konie maja sie wyśmienicie, do tego stała opieka, wet w kontakcie, kowal.
Ja hali ani żadnych udogodnień dla siebie nie potrzebuje, zależy mi przede wszystkim żeby konie były jak najdłużej na padokach również zimą.
A jak z dojazdem? Jeżdżą tam jakieś autobusy, czy tylko samochód zostaje? To jest gdzieś na obrzeżach Bytomia?
Ile jest koni, są wolne miejsca?
Adres stajni mogę prosić, bo będę w tygodniu w Bytomiu i chciałam tam podjechać zobaczyć?
Dojazd zależy pewnie skąd ale autobusy regularnie i często jeżdżą z dworca pks. Dzielnica Miechowice, ulica Drobczyka.
Witam, mam pytanie, nie jestem w stanie przejrzeć tych 80stron, może ktoś szybciej udzieli mi po prostu odpowiedzi.
Słyszałam dość dużo nieciekawych opinii na temat stajni w Katowicach, jednakże w przyszłym roku będę zmuszona postawić tam konia.
Czy możecie mi coś zaproponować?
Z moich wymagań, to by było tak: boksy(stanowiska nie wchodzą w grę), padokowanie koni, ujeżdżalnia(najlepiej piasek), siodlarnia i hala, a no i regularne karmienia - Niby nic wielkiego, ale okazuje się, że w niektórych stajniach ciężko i o to. Wszelkie inne udogodnienia byłyby mile widziane, ale te wymienione przeze mnie są najważniejsze.
Chciałabym też usłyszeć Waszą opinię o stajni w Imielinie, bo jak ostatnio poruszyłam ten temat, zupełnie przypadkowo wyszło, że koleżanka trzymała tam konia i bardzo mi tą stajnie odradzała. Ponoć właściciele nie dbają o konie i stajnia generalnie upada, czy jest w tym jakaś prawda?

Liczę na Waszą pomoc może być na prywatnej wiadomości, jeśli nie chcecie zaśmiecać tematu   😉


edit: wiem, że bardzo podobne pytanie było wyżej, ale odpowiedzi dość słabe i szybko ucichło
Kurcze, widzę na stronie arabki ze Hubertus sie jednak odbył ;/ czy ktos sie orientuje czy cos jeszcze w okolicy Katowice bedzie?
CeraŁ   dużo dużo zmian..
13 listopada 2012 11:44
sasqach ale tylko szukany lis był 😉 złe podłoże na jakąkolwiek gonitwę czy zawody 😉

Jaśmina (tak, wiem - dziwne że tu pytam :P) ale możesz coś więcej powiedzieć o tych zawodach? jaki program? towarzyskie rozumiem? 🙂
JA bym i tak tylko szukanego jechała... a mam do Arabki 4km wiec chciałam jechać... no trudno może za rok 🙂
Potrzebuję pomocy, mianowicie czy jest tutaj jakaś dobra dusza z okolic Częstochowy, która mogłaby mi pożyczyć na jeden dzień przyczepkę jednokonną?? Potrzebuję przywieźć konia, w okolicy same dwukonne, a mój samochód tylko jedynkę da radę pociągnąć 🙄
Będę wdzięczna za wszelkie kontakty :kwiatek:
Jakie polecacie pensjonaty dla koni w okolicach Mysłowic/Katowic/Oświęcimia/Jaworzna/Tychów/Lędzin itp.?
Jakąś z dobrymi warunkami, miło by było gdyby była kryta ujeżdżalnia i jakaś przystępna cena.

W Jawiszowicach jest stajnia z halą, pensjonat też mają, ale nie wiem jak z cenami.
Kawałek za Oświęcimiem, w Grojcu jest duża stajnia z halą,karuzelą,ogólnie bajerami ale jest dosyć droga :/
20 km od Oświęcimia jest Widok w Kętach,jest hala,znośna cena ale może być ciężko z miejscem,chociaż ostatnio jest spora rotacja.
deJotka czy stajnia w Grojcu ma  jakąś stronę www?
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
16 listopada 2012 17:31
DeJotka, dzięki wielkie! 🙂 nie wiesz czasem czy mają jakieś strony www? Hah to będę miała w czym wybierać ;>
Wichurkowa   Never say never...
16 listopada 2012 19:04
W Gojcu strony bodajże nie mają,pensonat tam ok 1000zł,ale z tego co wiem stajnia full zapełniona. W Jawiszowicach wolne boksy pensjonat ok 850zł stronka www.msmwestern.pl 🙂
A ktoś polecić może jakiegoś trenera skokowego? Imielin więc najlepiej okolice.
Wichurkowa   Never say never...
17 listopada 2012 15:36
Z ręką na sercu mogę polecić p.Roberta Skrzypczaka z Miedznej/Pszczyna 🙂
DeJotka, dzięki wielkie! 🙂 nie wiesz czasem czy mają jakieś strony www? Hah to będę miała w czym wybierać ;>

Widok ma na pewno, chociaż niewiele się z niej dowiesz,najlepiej zadzwonić,kontakt do właścicielki jest na stronie.

http://www.ranczonawidoku.pl/
A w Grojcu podnieśli podobno do 1200...
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
17 listopada 2012 19:09
Dziękuję! 🙂
Z ręką na sercu mogę polecić p.Roberta Skrzypczaka z Miedznej/Pszczyna 🙂


To na pewno dobry pomysł 🙂
Wichurkowa   Never say never...
17 listopada 2012 21:17
Mój ukochany trener🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się