Ochraniacze

Livia   ...z innego świata
11 listopada 2012 12:42
Ja z kolei wczoraj i dziś zrobiłam chrzest moim Yorkom Cristal - i jestem bardzo zadowolona. Po pierwsze, w ogóle dopinają się na moim koniu 😂, po drugie rzepy mocno trzymają, mimo że zapięte są niemal na końcu, po trzecie, po prostu wyglądają czadowo 🙂
Zobaczę teraz, jak się będą trzymać w dłuższym używaniu - mam nadzieję, że okażą się solidne 🙂
Dodofon- dzięki za sprawozdanie.
A masz ten sam rozmiar na tył i na przód, czy wzięłaś na tył rozmiar większe?
Dodofon- dzięki za sprawozdanie.
A masz ten sam rozmiar na tył i na przód, czy wzięłaś na tył rozmiar większe?


Kupiłam czteropak. W obwolucie sa 4. Chcialam cztery.
Komplet.
Okazało sie ze tyły są dłuższe. Inne niż przody. to jakiś model SDM elite.
Koleżanka ma podobne. Ale inny model i są 4 takie same Ochraniacze (z podziałem oczywiście prawa-lewa)
U mnie są 2 przody krótsze i 2 tyły dłuższe i inaczej zbudowane.
Dodali tez kaloszki. Nie wiem ze gratis - przyleciały w paczce. Czarne. Ochraniacze czerwone 🙂
Mam zdjęcie. Ale obciach, bo ja je dziś zle zalozylam... 🏇
Kumpela przychodzi i w śmiech. Prawy na lewy dałam. Pisze right - to ja daje na prawa, ale moja prawa. A to ma być konia prawa.
Czyli biorąc Elite nie muszę się martwić o tyły, bo od razu są inne niż przody. Ok- zapamiętałam.  😉
A biorąc NIE-Elite muszę się dopytać sprzedawcy
Sprawdze dokładnie jaki to model.
Po prostu koleżanka zamawiala.
Ja powiedziałam tylko ze chce profi czojsy - ona mi cos ze są rozne modele. I ze nie ma jakiś tam kompletu - tylko są po dwa.
To kazałam wziąć model coby były cztery. Taki czteropak. Tez myślała, ze bedą 4 takie same - a są inne, dluszsze, jakby lekko szersze.
VenTech Elite w czteropaku są różne na przód i tył. SMB3 w czteropaku są takie same na przód i tył. A kalosze były w jakimś sklepie gratis, widocznie w tym samym zamawiałyście 😉 A nie było problemu z paczką- cło, vat?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
11 listopada 2012 16:42
czy istnieją jakieś ochraniacze, podkładki pod owijki dla koni specjalnej troski? koń, który non stop wraca z nowymi nakostniakami...  😵
Od razu mówię, że przeryłam wyszukiwarkę, ale nie znalazłam odpowiedzi (chociaż czasami mi nie działa i muszę z 5 razy wpisać to samo żeby wyskoczyło więcej niż 3 wyniki  🤔wirek: ): Veredusy Olimpic/Olimpus (na stronie Veredusa jest napisane Olimpus, a na ochraniaczu Olimpic  :oczy2🙂, rozmiar M to coś w stylu typowego coba? Mój koń ma dość krótkie girki, stare Hippiki fulle były ok, teraz mam jakieś Lami-Celle chyba i full jest takie na styk z wielkością (mogłyby być ciut mniejsze), ale już np. Horze albo Villa Horse to by zakryły całą nogę od pęciny po nadgarstek.
Ewentualnie może ktoś mi podpowie w jakich miejscach zmierzyć nogę konia, żeby ktoś mi w sklepie doradził.  🙂
VenTech Elite w czteropaku są różne na przód i tył. SMB3 w czteropaku są takie same na przód i tył. A kalosze były w jakimś sklepie gratis, widocznie w tym samym zamawiałyście 😉 A nie było problemu z paczką- cło, vat?


Nie było problemów. Paczka ze sklepu w USA została zamówiona przez kolegę z USA. Przyszła do niego.
On odciął metki i inne duperele, wziął tez rachunek i wysłał jako gift. Były Ochraniacze, podkładka pod siodło, bosal, ogłowie.
Dość mała paczka.
Dzięki, wstaw jakąś fotkę, jak będziesz mogła  :kwiatek: Czerwone i czarne, lubię takie połączenia  😀 
Altiria, Mka veredusa jest mniejsza niż taki full typowych skorupek (np. każdych modeli -pro)
myślę, że w takim wypadku spokojnie będą pasowały na Twojego konia  😉
Altiria, mój poprzedni koń nosił cob wszystkie ochraniacze i kupiłam mu Mki veredusa, i były idealne, zapinałam na środkowe dziurki. 🙂
Dzięki, czyli pewnie kupię M-ki.  🙂  U mojej szkapy problem jest taki, że ona w stosunku do reszty ciała ma dość krótkie nogi (jej hodowca chciał chyba sobie zrobić małego konia i skrzyżował fiordkę z SP, a wyszło z tego... no cóż  😁 ), więc zawsze mam problem z wielkością ochraniaczy. Szczególnie odcinek między nadgarstkiem a pęciną ma jakiś taki kurduplasty i niepasujący do reszty.  🙄
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
11 listopada 2012 19:49
My z rudzikiem od  kilku dni testujemy ochraniacze hansbo, brązowe z futerkiem (takie jak ma Petit  🙂😉 Wyglądają super, i jak na razie tak też się sprawują. Ja brałam na przody M a na tył L, tak jak w WW i są  idealne  🙂
Bo hansbo w brązie są stworzone dla kasztanów ;-)
sei   . let's grow old together & die at the same time .
12 listopada 2012 12:52
milusia, pokażesz zdjęcia? 🙂
kujka   new better life mode: on
12 listopada 2012 19:16
milusia, a jakbys Tulipanowi przypadkiem zalozyla kiedys i zrobila zdjecia to tez pokaz 😉
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
12 listopada 2012 20:31
Czy mialyscie moze okazje poznac taki trudny przypadek konia ktory na padoku wyrywa gumy i rzepy z ochraniaczy? Macie moze sprawdzone jakies pancerne ochraniacze ktore dadza rade podolac takiemu delikwentowi. Bo ja juz mam dosc, chyba juz 5 komplet do wyrzucenia 😵 choc same skorupy wygladaja na prawie nieuzywane bo mlody rozprawia sie z nimi po kilku tygodniach. Mielismy ochraniacze typu skorupki roznych firm i zadne nie wytrzymaly. Moze ochraniacze innego typu albo jakies sprawdzone sposoby zeby tego nie robil?
Asik ja mam na padok WW double lock i są naprawdę nie do zdarcia 😀


Powiem wam że w BR sie zakochałam. Wyglądają mega, są naprawdę super wykonane. I pasują idealnie😉 Gdybym nie kupiła już SMB to bym pewnie nabyła kolejną parę BRów.
Czy można gdzieś kupić jeszcze WW Single Lock? Było ich swego czasu pełno w różnych sklepach, a teraz nagle przepadły. 👀
BRy też mi się marzą. Mógłby mi Mikołaj przynieść na gwiazdkę 😉
Czy mialyscie moze okazje poznac taki trudny przypadek konia ktory na padoku wyrywa gumy i rzepy z ochraniaczy? Macie moze sprawdzone jakies pancerne ochraniacze ktore dadza rade podolac takiemu delikwentowi. Bo ja juz mam dosc, chyba juz 5 komplet do wyrzucenia 😵 choc same skorupy wygladaja na prawie nieuzywane bo mlody rozprawia sie z nimi po kilku tygodniach. Mielismy ochraniacze typu skorupki roznych firm i zadne nie wytrzymaly. Moze ochraniacze innego typu albo jakies sprawdzone sposoby zeby tego nie robil?

zanieś ochraniacze do szewca - niech wszyje rzepy z powrotem na miejscu, dratwą najlepiej 😉
ashtray moda na WW minęła 😉 ale są jeszcze
tu  i tu

Martuha dzięki :kwiatek: Ja to zawsze jestem opóźniona z modą końską :P
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
13 listopada 2012 12:38
Epikea oczywiscie o tym pomyslalam w pierszej chwili z tym ze problem jest taki ze nie mam tych gum ani rzepow bo gdzies zostaly wdeptane na padoku. Rzepy to mniejszy problem bo spokojnie sie kupi ale niestety z gumami juz nie jest tak latwo, bo wszystkie dostepne w pasmanteriach sa strasznie cienkie i niesamowicie rozciagliwe i one nie zdaja egazminu przy ochraniaczach bo nie trzymaja dobrze na nodze. Niebardzo wiem gdzie kupic takie jakie stosowane sa pierwotnie w ochraniaczach, one sa grubsze i jednak zdecydowanie mniej rozciagliwe.
Szewc powinien mieć taką grubą gumę, przynajmniej mój miał jak naprawiałam czapsy.
xxagaxx, czy BRy nadają się na skoki czy bardziej do płaskiej pracy?
anai ja w nich skaczę. Ale to są pełne ochraniacze, więc teoretycznie raczej do deptania kapusty 😉

Jak będziesz chciała możesz sobie je spokojnie obmacać, przymierzyć, założyć i pojeździć 😉 Leżą u mnie na pace 😀
Bo mi się granatowe podobają, na zawody 😉 Pomacam chętnie!
(a pytam, bo na stronie animalii piszą, że są na tyle mocne, że na skoki też  będą ok)
Ja też czaiłam się na BRy, ale niestety w sklepie były tylko neoprenowe i wyglądały kiepsko. Także od dwóch tygodni mam Eskadrony Allroundy w kolorze białym i jak narazie nie mam im nic do zarzucenia. Dobrze leżą, nic się nie przekręca i nie spada. Bardzo łatwo je utrzymać w czystości ( mam białe ) - po jeździe przecieram mokrą chusteczką i są jak nówki  😉
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
13 listopada 2012 20:43
sei-jak tylko dostanę od koleżanki fotki z jazdy to wstawię Rudzika w tych ochraniaczach, ale tak jak pisze Petit brązy są stworzone dla rudzielców, a jeszcze w połączeniu  z tym futerkiem  😜
kujka-ok, poproszę dzierżawczynię Tulipana żeby przy okazji założyła mu je i zrobiła zdjęcia  😉

edit:
Zwiastun w nowych kapciach
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się