Podróże

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 listopada 2012 14:49
Zaczynam myśleć o tym by na sylwestra wybrać się w góry. Tak po prostu żeby spędzić weekend z facetem, nie chcemy żadnych imprez, bali itd.
Czy znacie jakieś miejsca i hotele, pensjonaty itd gdzie dojadę z Wrocławia pociągiem i gdzie mile widziany będzie pies?
O tej porze to może już być za późno na szukanie miejsca na sylwestra 😉
[quote author=wendetta link=topic=163.msg1580354#msg1580354 date=1352624149]
Czy orientuje się ktoś czy do Gruzji latają z Polski jakiekolwiek tanie linie? 


a skad i kiedy? z waw najtansze co lata do Gruzji to czarter, no i wiadomo, ze nie zawsze...
[/quote]
obojętnie z jakiego miasta w Polsce, chociaż najlepiej Katowice, Kraków, Wrocław... Lipiec przyszłego roku 😉
mogłabyś rozwinąć temat czarteru? :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2012 16:53
Trzeba podzwonić i tyle, w samym zakopanym, po odrzuceniu za drogich lub za odlegle położonym miejsc miałam 7 do wyboru jeszcze. W Białce łatwiej.
jakie linie?


WizzAir. Opuszczono mi opłatę rezerwacyjną, skorzystałam z oferty na allegro

W grudniu będę leciała do Oslo, ale to mnie już drożej wyniesie, bo będę lecieć z kotem  😉
[quote author=mery link=topic=163.msg1580457#msg1580457 date=1352632812]
[quote author=wendetta link=topic=163.msg1580354#msg1580354 date=1352624149]
Czy orientuje się ktoś czy do Gruzji latają z Polski jakiekolwiek tanie linie? 


a skad i kiedy? z waw najtansze co lata do Gruzji to czarter, no i wiadomo, ze nie zawsze...
[/quote]
obojętnie z jakiego miasta w Polsce, chociaż najlepiej Katowice, Kraków, Wrocław... Lipiec przyszłego roku 😉
mogłabyś rozwinąć temat czarteru? :kwiatek:
[/quote]



heloł Mery, z Warszawy przecież lata Tibilisi  😀


Cieciorka Ty chyba czegoś szukałaś na Sylwestra w górach? Udało się?
Czy ktoś z Was był na wakacjach kiedyś w Saint Tropez ?
Whitemoon od kilkunastu lat ze względu na najbliższych bywam tam przynajmniej raz w roku, więc jeśli chodzi o Lazurowe Wybrzeże to być może będę w stanie Ci udzielić niezbędnych informacji  🙂
cieciorka   kocioł bałkański
12 listopada 2012 13:21
szepcik, tak, wynajęłam w Zakopcu dwa pokoje z własną łazienką i kuchnią. Standard trochę wyższy niż kwaterowy. Jak szukałam dla minimum trzech osób, w dwóch pokojach sypialnych. Ale gdybym była zainteresowana dwójką, mogłabym dużo bardziej grymasić.
Generalnie celowałam w ładnie opakowane pensjonaty lub apartamenty, ale te drugie były w większości zajęte, a pensjonaty wcale nie wyglądały super, chyba że były dość oddalone. Zdecydowaliśmy się zatem na prywatny wynajem, żeby móc poszaleć w innych miejscach i dlatego, że to nieliczne miejsce gdzie płacimy za dobę nie za osobę i może np przyjechać do mnie przyjaciółka na urodziny. No i mamy aneks, nie musimy płacić 12zł za śniadanie, więc wychodzi na jedno, ale obiady jemy kiedy chcemy i gdzie chcemy. Nie nastawiam się że to ładne miejsce, ale na zdjęciach wygląda czysto. Budynek z zewnątrz zwykły ogólnopolski kloc. Właściciel wydaje się przyjemny.
Nawet dzisiaj zadzwonił do mnie pan z jakiegoś pensjonatu, ale byłam nieprzytomna i powiedziałam tylko, że to nie aktualne. Było jedno miejsce, jak na swoje warunki w przyzwoitej cenie, ale kawałek do przejścia byłby do centrum. Były też pokoje w pensjonatach z sauną na miejscu lub z kominkiem w pokoju. Jak ktoś jest zainteresowany to wyślę listę tego, co mi zostało po ostatecznych eliminacjach, z ceną, w białce, bukowinie i zakopanym.
JARA, W domu gdzie będę spać jest też pokój studio na 2/3 osoby z kuchenką i łazienką (w sumie ładniejszą od naszej :P) Mogę zadzwonić, zapytać o psa, gdybym to ja załatwiała ten pokój (o ile jeszcze dostępny) to pewnie za hurtowe zamówienie byłoby trochę taniej. Wbijaj, byłoby śmiesznie. Jak jesteś zainteresowana, daj znać.

Tu mi się strasznie podobało, też były miejsca. Górna moja finansowa granica, ale wygląda na zdjęciach pięknie. Odpadło przez ogległość:
http://www.podreglami.pl/
Tyle z pamięci, ale jak mówiłam, mam wciąż listę, mogę komuś wysłać.
kujka   new better life mode: on
12 listopada 2012 17:36
JARA wbijaj!!  🏇
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 listopada 2012 17:39
A co to jest za miejsce? 🙂 Fajnie by było 🙂
Hexa - poszło PW, więcej napiszę Ci jak będe miała chwilę wolną od pracy 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
12 listopada 2012 20:53
O, do mnie zadzwoniła jeszcze dzisiaj pani stąd: http://www.magnolia.zakopane.pl/index.php?url=oferta
że mają dwa dwuosobowe pokoje.
Dwa telefony w jednego dnia 🤣
szepcik ale pytanie było o TANIE loty 😉 LOT do TBS do najtańszych nie należy... 😉
Czyli jak z tą Gruzją? 😉 Da się do 1000 zł polecieć i wrócić? 😉
Cieciorka, a czy te noclegi można np tylko sobota, niedziela?! Bo co wszędzie szukam i znajdę to 4 dni...
kujka   new better life mode: on
13 listopada 2012 11:35
wendetta, taniej chyba do Turcji na przyklad i stamtad autokarem (bdb rozwinieta i tania komunikacja autokarowa) do Gruzji (Batumi).
tylko teraz nie jest tam jakos szalenie cieplo...
wendetta pytanie KIEDY chcesz leciec? bo jak za pół roku to spokojnie nawet LOTem polecisz do 1k. jak za 2tyg, to nie wiem czy się w takiej cenie zmiescisz...
mery, ale w 2 strony obróci?
Czyli jak z tą Gruzją? 😉 Da się do 1000 zł polecieć i wrócić? 😉
Dziewczyny, pisałam w poprzednim poście, że chodzi o wakacje, początek lipca. Rezerwowałabym na początku przyszłego roku, najpóźniej wiosną. No i właśnie, chodzi mi o 1000 w obie strony. Jest to w ogóle możliwe?
Kujka, nie wpadłabym na to 😉 Przemyślę, przekalkuluję, pogadam ze znajomymi jakby się na to zapatrywali.
kujka   new better life mode: on
13 listopada 2012 17:58
wendetta, aa to ladnie bedzie, bardzo cieplo 🙂  a w Turcji to juz w ogole :P
Kujka, byłaś? 🙂
Dla mnie 25 st byłoby idelanie, tym bardziej, że celujemy w Kazbek... W ogóle jeszcze kupa czasu została, a cieszę się jak dziecko na samą myśl i planowanie 💃 4 lata na wakacjach nie byłam...
kujka   new better life mode: on
13 listopada 2012 19:06
wendetta, moj P byl kilka razy, w sumie pare miesiecy by sie chyba zebralo. Na taka temperature to we wrzesniu chyba najlepiej jechac. Zwlaszcza ze wtedy zbiera sie wino!!
cieciorka   kocioł bałkański
13 listopada 2012 21:51
whitemoon071, ja jadę na 11 nocy.
<olaboga> No tak, ale mieszkać z tobą nie będę :P Napiszę zapytanie do nich, może akurat coś im się ostało, tylko problem w tym, że na 2 noce to raczej nie będzie nikt chciał wynajmować 🙁  (nie mam możliwości na więcej ze względu na pracę)
Czy są tu jakieś miłośniczki Lwowa? Wprawdzie czasu na zwiedzanie dużo nie będzie, ale wszelkie sugestie mile widziane.
wendetta wpisałam jakiś przypadkowy termin na lipiec na lot.com i wyszło mi 1050 zl z waw. im wczesniej kupisz, tym lepiej...
obserwuj lot.com w środy, są duże promocje(szalona sroda), ale na wybrane rejsy... w wakacje dużo czarterów, m.in. Travel Service, Small Planet. ale to prędzej bliżej wakacji będą sprzedawać bilety. wejdź na tripsta.pl, fly4free czy skyscanner i poszukaj, pokombinuj 🙂 do lipca dużo czasu znajdziesz coś 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 listopada 2012 10:36
Minifilmik z wycieczki na Bahamy z początku listopada


EluPe, wiesz co idz w pomidory z tymi Bachamami! ZAZDROSZCZĘ  z całego serca  😜
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 listopada 2012 11:33
dobra, spadam w te pomidory  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się