Owijki a ich użytkowanie

Z polarowo-elastycznymi masz mniej roboty przy zawijaniu 😉
(choć ja preferuję z podkładkami)
a ja odp na to wlasnie pytanie w żółtodziobach 😉
wiem wiem. Dziękuję.  :kwiatek:

Zdecydowałam się na te polarowo-elastyczne.  😉
Witajcie,
czy ktoś może mi podpowiedzieć, gdzie można kupić polarowo-elastyczne owijki w rozmiarze pony? Jakoś nie mogę znaleźć...
Dziękuję z góry  :kwiatek:
owijki equiline - 5m...to normalna długość jak na wełniane stajenne czy będę miała kłopot żeby je zawinąć, bo mega długie ?
:kwiatek:
wichrowelove, owijki postojowe sa specjalnie dlugie, zeby je grubo zawijac. normalne owijki do jazdy maja 3 metry. to masz 2 metry wiecej.
gdyby one mialy bardzo konkurencyjna cene, to ok, ale w kontekscie tego, ze 2 te owijki kosztuja ok 80zl, to za ta cene mozna kupic ocieplacze stajenne, latwo zakladane, na rzep, cieplejsze i wygodniejsze w uzytkowaniu dla wlasciciela i obslugi stajni.
wiem, wiem mam właśnie ocieplacze...tylko znalazłam owijki equilain'a na przecenie z 85 na 45zł i się nad nimi zastanawiam 🙂
wichrowelove, to zobacz, ze przesylka kosztuje 20 😉
może ktoś polecić porządne podkładki pod owijki nie do jazdy?
porządnie wyglądają te :
http://www.okser.pl/horze-podkladka-gruba-pod-owijki-p-5338.html
Czy coś w tym stylu jeszcze pod owijki stajenne?
A ochraniacze stajenne już razem z kołderkami jakieś niedrogie?

Perlica, te są fajne:

aha to wiem które,dzięki epk,
Mam 2 sztuki w sumie te o których piszesz i potrzebuje 2 jeszcze ale się zastanawiałam czy nie kupić tych grubych pod owijki.
Musi to być tanie bo prawdopodobnie będę musiała to czymś brudzić bo pipa sobie z przodów zdejmuje 🙂 wszystko co posiada rzep.
( Raz odpruła rzepy w Veredusach nówkach pożyczonych od koleżanki 🤔wirek🙂
A ja baaardzo polecam owijki polarowo-elastyczne z yorka. Polar dobry jakościowo-nie rozciąga się. Bardzo dobrze się zawija. Użytkuje je na każdą jazdę od roku i są w świetnym stanie. W jednej owijce poszedł mi szew przy rzepie, ale to dlatego, bo za mocno pociągnęłam, żeby odpiąć. Rzepy są baaardzo mocne 😁
Macie jakieś opinie na temat owijek HKM? Dostałam pod choinkę, wyglądają fajnie, rzepy mega mocne. Takie najzwyklejsze owijki, rzepy gładkie, ale z prezentu ciesze się bardzo, bo ostatnio wymarzyłam sobie mojego w czarnych owijkach  😍
Ja miałam brązowe HKM... O ile pilnujesz, żeby rzep był tylko na "rzepowej trzymance" - to jest ok. Generalnie po 1,5 roku zaczynają mi się teraz siepać końcówki.
siepać

przepraszam za offa- czyli jeszcze ktos, poza mna, zna to slowo!  💃  😂  😀
ja znam  🤣

mam horze polarowo-elastyczne już dwa lata, dość czesto używam i piorę, trzymają się super, puścił tylko jeden szewek na rzepie, ale się nie siepią 😉
mało w wątku o podkładkach neoprenowych, więc piszę/pytam:

ostatnio zaczęłam używać na jazdy (na razie 2) podkładkę neoprenową + owijkę elastyczną. Noga ciepła, jak po ochraniaczu, nigdzie nie była wilgotna - ale wiadomo, bo zima, jak będzie ciepło to i noga spoci się pod taką podkładką. Podkładka ma pełno dziurek, ale nie sądzę, żeby one wiele zmieniały w przepuszczalności / oddychalności. Ogólnie sądzę, że taki zestaw jakiego używam na razie można porównać do ochraniacza neoprenowego pełnego.

A teraz pytanie:

jak mam owijkę polarową długą, 3,5 m, to na dobrą sprawę obejdzie się bez podkładki?

Pod polarowe nie założę neoprenu, raczej climatexa, ale też przy takiej długiej owijce, polar całkiem nie cienki i jeszcze podkładce noga będzie wyglądała jak balon. No i o ile neopren + owijka elastyczna mi nie zjeżdża, to nie sądzę, że uda mi się dobrze zawinąć polaru na podkładkę frotte - na bank mi zleci. Na bawełnianą podkładkę nijak nie potrafiłam nigdy zawinąć.
junona, to owijka elastyczna nie przepuszcza powietrza/wilgoci ...
w jakim celu używa się elastycznych owijek?
czy podkładki wełniane są odpowiednie pod owijki do stajni czy na normalną jazdę http://animalia.pl/produkt,19648,512,horze-podkladki-pod-owijki-stajenne-na-tylne-nogi-2-szt.html
a może bez różnicy ?
777, nawet w linku masz napisane 'pod owijki stajenne' 😉 na jazdę za grube/ciepłe myślę.
dlatego pytam bo sądziłam że się nadają pod owijki na normalna jazdę a tu patrzę i zonk
sama już nie wiem co myśleć
a ja zakochałam się w owijkach busse season. Długie (3,5 m) i 12 cm szerokie. Nie używam do nich podkładek - owijam pierwszą warstwę od góry z 'mankietem-zakładką', bez dużego naciągania, drugą ciaśniej (tak mnie pouczono). Na nodze jest grubo, porządnie, owijki świetnie dają radę w praniu, polar elastyczny, fajnie się zawija, ładnie dopasowuje się do kształtu nogi. Jestem totalnym laikiem w owijaniu - ale z tymi owijkami dobrze mi się współpracuje 🙂

Kolejne porządne busse to polarowo-elastyczne. Występują tylko w trzech kolorach  🤔 (biały, beżowy i navy idealnie pasujący do navy eskadrona z navy-green). Super jakość, na prawdę świetna rzecz.

A w owijkach eskadrona już odpruwa się rzep 😤
A jakie wymiary podkładek pod owijki ?  🤔
Czy miał ktoś do czynienia z tymi podkładkami?
http://animalia.pl/produkt,25280,552,br-podkladki-pod-owijki-z-rzepami-4-szt.html
Jakieś opinie?  :kwiatek:
Amabilis   Two of us against the world
24 lipca 2013 13:04
Mam dosc podstawowe pytanie... nigdy wczesniej nie uzywalam owijek.... tak wiec czy jest to bezpieczne zeby zawijac bez podkladek (na trening) czy jednak musze uzywac podkladek?
ushia   It's a kind o'magic
24 lipca 2013 14:27
mnie uczyli ze polarowe i polarowo-elastyczne mozna bez
a wszystko co sie ciagnie, czyli akryle i elastyczne z podkladkami 🙂

ale co czlowiek to opinia 😉

na pewno musisz pilnowac zeby rowno zawijac - niezaleznie od rodzaju 🙂
Amabilis   Two of us against the world
24 lipca 2013 16:20
dziekuje za pomoc 🙂  :kwiatek:
Amabilis mi zawsze wszyscy mówili, że jak owijki to obowiązkowo podkładka, nawet jeśli zawijamy w polarową.
Jakiej grubości powinny być podkładki pod owijki? Czy w http://okser.pl/p/210/215/hkm-podkladki-american-bandagepad-podklady-owijki-i-bandaze-dla-konia.html można normalnie jeździć? Czy lepsze są cienkie?
Z braku pieniędzy muszę zrobić sama, a w podkładkowaniu nie mam żadnego doświadczenia. Na razie pracujemy na polarówkach ale to to nie ma racji bytu, czego nauczyłam się po przeczytaniu wątku. :c
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się